Panasonic PY80 wszystko o serii?

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
a w jakiej będą cenie PY-80 bo w Warszawie ceny jakby podskoczyły o okolo 200 pln w porównaniu do cen z konca grudnia 2008
 

scud2

New member
Ostatnio dwu lub nawet trzykrotnie pojawiły się oferty bardzo dobre cenowo (około 3250 bez przesyłki) w pewnym sklepie z Łodzi. Oferta pojawiała się około 9 rano i przed 10 była już nieaktualna, mieli po kilka sztuk. Trzeba sprawdzać na ceneo i szybko się decydować bo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.
 

arekw99

New member
wyglada no to, ze dystrybutorzy tak jak zapowiadali po 1.I.09 ze wzgl. na wzrost euro podniesli ceny.
cala elektronika drozeje niestety
 

wiko73

New member
Szarpanki ciąg dalszy;)


Bardzo dokładnie przyjrzałem się wczoraj telewizorowi CRT 29 cali podczas projekcji filmu Shogun na polsacie. Drugie plany również przeskakiwały i rozmywały się tylko człowiek nigdy nie zwracał na to uwagi. Wiadomo, nowa plazma, duży ekran, szukamy dziury w całym i wszystko jest bardziej zauważalne. Mam PY80 i dostrzegam tą przypadłość ale występuje ona tylko podczas filmów nadawanych z prętkością 24 klatki na sekundę. Jeśli chodzi o sport i np. seriale na TVN (kręcone pewnie 26 lub 30 FPS) wszystko jest idealnie płynne, również transmisje sportowe są pozbawione szarpania.
24 FPS to jednak za mało aby oddać płynnie ruch i nawet w kinie można to zauważyć. Więc chyba nasze plazmy nie są felerne tylko po prostu za mało FPS ma dany materiał i żadne tam IFC czy inne ustrojstwo nie jest w stanie temu skutecznie zaradzić.
 

emer

Member
Bez reklam
" Jeśli chodzi o sport i np. seriale na TVN (kręcone pewnie 26 lub 30 FPS) wszystko jest idealnie płynne, również transmisje sportowe są pozbawione szarpania."

"idealnie płynne" ..... no cóż - ja mam jakies inne wyobrażenie o "idealności płynności" :D
 

simana

New member
Py 80

NEO NET sprawdajcie ta siec jesli sa to tez bardzo szybko znikaja, no i drozeja tez rzeczywiscie. Mozna u nich zarezerwowac i podjechac po poludniu odebrac ale wiem ze tez woza.
Ja kupilem w Gliwicach.
pozdro:krol:
 

Bartos81

Member
Bez reklam
sądzę że taka firma jak panasonic nie pozwoliłaby sobie na sprzedaż wadliwych TV (szarpanie obrazu) spowodowanych konstrukcją tv
 

wiko73

New member
emer napisał:
" Jeśli chodzi o sport i np. seriale na TVN (kręcone pewnie 26 lub 30 FPS) wszystko jest idealnie płynne, również transmisje sportowe są pozbawione szarpania."

"idealnie płynne" ..... no cóż - ja mam jakies inne wyobrażenie o "idealności płynności" :D


Jeśli u Ciebie np. szczypiorniak na TVP HD nie idzie płynnie to musisz mieć walnięty egzemplarz. Bardziej płynnego przekazu transmisji sportowej już chyba być nie może. Owszem czasami eurosport HD odwala kiszkę ale to za sprawą słabego bitrate czasami coś szarpnie.
 

Shinue

New member
dziś zamówiłem 42PY80 z euro rtv agd.
dostałem upust więc nie było strasznie drogo.
poza tym raty 30 x 0% są bardzo kuszące.
dziś rano na magazynie mieli ponad 40 sztuk.

ps. witam wszystkich na forum ;)
 
Ostatnia edycja:

morfin

New member
Shinue napisał:
dziś zamówiłem 42PY80 z euro rtv agd.
dostałem upust więc nie było strasznie drogo.
poza tym raty 30 x 0% są bardzo kuszące.
dziś rano na magazynie mieli ponad 40 sztuk.

ps. witam wszystkich na forum ;)

Ile zapłaciłeś?
 

bluejeans71

New member
Śpieszmy się kupować PY80 bo tak szybko znikają ;)
Wysłałem zapytanie do Panasonic Polska co z tymi PY80 i ich dostępnością. Oto odpowiedź:
"Witamy!
Z przykrością informujemy że poniższy model telewizora nie jest już dystrybuowany
przez firmę Panasonic Polska . W związku z dużym zainteresowaniem modelem TH-42PY80
zostały wyczerpane jego stany magazynowe . Pragniemy jednocześnie poinformować że
nowe modele telewizorów pojawią się w sprzedaży Panasonic Polska na przełomie marca
i kwietnia


Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska"

I co Wy na to? Nie będzie już PY80?
 

browny72

New member
Olejcie Panasonica - Ja czekałem od listopada i w końcu kupuję Samsunga - też plazmę. PS50A551. Pomyślcie co się stanie jak wam się Panas zepsuje - w nieskończoność będziecie czekali na wymianę. (lub zwrot kasy). Skoro Panasonic tak działa to niech sobie działa - we własnym sosie - olewają potrzeby rynku to i my ich olejmy.

Pozdrawiam.

PS. Myślę , że głośno wyrażam tu to, co wielu myśli.

Jak w starym kabarecie:
Jest marchewka? - Nie ma (TH50pv8)
Jest kapusta? - Nie ma (TH46PY80)
Jest jakieś mięso? - Nie ma (TH46PY85)

To CO k...a jest? - a prezes Panasonica: JA JESTEM.

Narka.
 
Ostatnia edycja:

Shinue

New member
browny72 napisał:
Olejcie Panasonica - Ja czekałem od listopada i w końcu kupuję Samsunga - też plazmę. PS50A551. Pomyślcie co się stanie jak wam się Panas zepsuje - w nieskończoność będziecie czekali na wymianę. (lub zwrot kasy). Skoro Panasonic tak działa to niech sobie działa - we własnym sosie - olewają potrzeby rynku to i my ich olejmy.

Pozdrawiam.

PS. Myślę , że głośno wyrażam tu to, co wielu myśli.
a ja myslę, że panasonic nie nadąża z produkcją, a samsung zalega na magazynach. bez urazy.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ciekawe na ile to jeszcze jest działanie Panasonić Polska, czyli nie zapełnianie i utrzymywanie zapasów plazm starego modelu, w dobie kryzysu światowego, w niejako przededniu wejścia nowych modeli ;)
Cóż, tak w skrócie, rozeszły sie te modele jak ciepłe bułeczki, ale zaraz będą nowe i kto zechce te starsze? Po co ryzykować z posiadaniem ich na magazynie - cośjak obudzenie się z ręką w nocniku ;)

A co do serwisu to ja bym sie nie obawiał. Te wszystkie programy obsługi klienta i cała opieka itp, o której też było na forum, jest poprostu wzorowa, serwisanci przyjeżdżają do domu, wykonują naprawy, bądź zabierają tv do naprawy...... jakos nikt sie na serwis nie skarżył, jeśli jużmu przyszło taki wzywać ;)
A co Samsung proponuje jakby sie coś stało? Ma tak roziniętą "sieć pomocy"?
O jakości nie mówiąc ;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Sansei6 napisał:
Ciekawe na ile to jeszcze jest działanie Panasonić Polska, czyli nie zapełnianie i utrzymywanie zapasów plazm starego modelu, w dobie kryzysu światowego, w niejako przededniu wejścia nowych modeli ;)
Trochę mnie ubiegłeś ;)
browny72 napisał:
To CO k...a jest? - a prezes Panasonica: JA JESTEM.
Tak sobie myślę, choć mogę się mylić oczywiście. Poprawka, to tylko moje skromne zdanie - fenomen nadprodukcji bije mnie po oczach od lat. Jak napisał poprzednik może to być poniekąd przemyślane działanie. Nie sądzę aby przysłowiowy prezes firmy P specjalnie wypełniał kanały dystrybucyjne starszymi modelami po to "aby sprzęt koniecznie był dostępny za wszelką cenę".

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:
Do góry