Panasonic PY80 wszystko o serii?

greenhornet84

New member
Pytanko

do hdmi z karty graficznej podłaczyłem przejsciowke na d-sub po czym podlaczylem kabel d-sub do tv do gniazda PC - czy to jest bezpieczne badz bezpieczniejsze niz podlaczenie bezposrednie hdmi pc do hdmi tv?
Prosilbym o wypowiedzi na ten temat:)

A tak przy okazji- moim zdaniem jakosc obrazu zalezy przede wszystkim od programow jesli chodzi o tv kabl. z dekodera cyfr. odbior zalezy od danego programu, widze spore roznice pomiedzy obrazem jakie dane programy nadaja, na niektorych obraz piekny a na innych nie;)
Jedyny minus jaki zauwazylem po kilku dniach ogladania- troszke przeszkadzajacy to jednak te wiatraczaki - ktore slychac;) chyba ze sie przyglosi tv;)

 

arekw99

New member
wiko73 napisał:
Skoro Ty nie widzisz, to może nie wiesz gdzie szukać, albo twoje oko nie jest wrażliwe na to zjawisko, więc należysz do grona nielicznych szczęśliwców, których zielone zmory nie opętały;)


i super ! nie szukam dalej:)
 

broda1725

New member
Bez reklam
J-B napisał:
A czy czasami nie jest to po części wina zbyt małej ilości klatek na sek w filmach itp, iadomo mecze to obraz ruchomy gdzie kamera jeździ w prao i lewo i napewno takie transmisję sa kręcone z wiekszą liczbą klatek na sek.

Mnie to też drażni ale powiem że nie na wszystkich filmach tak jest, niektóre filmy sa płynne jak i niektóre programy na discovery.
A czy przypadkiem takie efekty nie są spowodowane mniejszą ilością klatek w filmie ? ja mam coś takiego na LCD jak puszcze film np. 23 lub 24 klatkowy to co jakiś czas jest takie przycięcie klatki jak by brakowało jednej a przy filmach np 25 już tego nie ma.
A i na starym CRT 21" też to samo widziałem oczywiście te same filmy biorę pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:

simana

New member
ok

Tr0n napisał:
Jeżeli chodzi o DSUB to WXGA - 1366x768
A jeżeli DVI-HDMI to 1920x1080

Edit: Oczywiście pomyliłem rozdzielczość - poprawna to 1366x768 a nie 1366x1024.

DZIEI BARDZO - jak podłącze dam znać jak wygląda:eek:k:
 

wiko73

New member
Jeszcze o szarpaniu w PY80

Wczoraj podczas oglądania na TVN serialu "Detektywi", potem "W11", i jeszcze dla porównania rzuciłem oko na "Na Wspólnej" zauważyłem, że obraz w każdym calu jest idealnie stabilny, drugie plany czyściutkie, żadnego szarpania i rozmywania obrazu. Po przełączeniu np. na HBO - leciał jakiś film pewnie w formacie kinowym i drżenie występowało.
Z tego wniosek, że drżenie obrazu nie jest chyba wadą telewizora tylko zależy od podawanego sygnału. Pewnie produkcje TVN, nagrywają jakimiś kamerami wykorzystywanymi również do transmisji sportowych, gdzie żadne drgania nie występują. Sam już nie wiem.:???:
 

janwojx

New member
greenhornet84 napisał:
do hdmi z karty graficznej podłaczyłem przejsciowke na d-sub po czym podlaczylem kabel d-sub do tv do gniazda PC - czy to jest bezpieczne badz bezpieczniejsze niz podlaczenie bezposrednie hdmi pc do hdmi tv?

Bez sensu. Jeśli masz kartę z wyjściem HDMI to możesz podłączyć ją od razu do tv. Żadne przejściówki (optoizolowanych nie widziałem) nie poprawią ci bezpieczeństwa takiego połączenia. Problem leży zupełnie gdzie indziej. Poszukaj, już było.
 

yogibabo

New member
wiko73 napisał:
Jeszcze o szarpaniu w PY80

Napiszę tu, a skopiuje do wątku o efekcie stroboskobu w dziale Plazmy.

Po wnikliwym wpatrywaniu się w ekran zauważyłem efekt klatkowania tylko i wyłącznie na kanałach discowery :hmm:
 

natash

New member
Czy ktoś wie dlaczego jest taki problem z dostępnością PY80? Cena się trzyma, bo jest tych modeli bardzo mało na rynku. Wiecie kiedy coś się ruszy?
 

pajkel

New member
natash napisał:
Czy ktoś wie dlaczego jest taki problem z dostępnością PY80? Cena się trzyma, bo jest tych modeli bardzo mało na rynku. Wiecie kiedy coś się ruszy?

uderzajcie do kikiego on napewno coś wymysli i znajdzie. ja zakupiłem u niego 2 tv 42py80 i jestem zadowolony. obraz z tv analogowj w zalezności od programów raz lepszy raz gorszy ale to chyba kiepski sygnał jest. dzisiaj podłączę dvd pod component i zobacze co sie bedzie działo, a myśle ze oj będzie sie działo :)
 

sratality

New member
kalibracja -jak,gdzie i za ile?

witam
jak juz pisałem kiedyś jestem szczęsliwym posiadaczem th46py80.
wczoraj podpieli mi cyfrę i jest spoko, sd fajnie się ogląda , hd wiadomo.
czy kalibrując tv da sie wyciągnąć z niego jeszcze więcej ??
jak to wygląda , ile diengów kosztuje i ogólnie czy warto ???

ps dla niezdecydowanych
tv naprawdę godny i nie szukajcie w nim wad bo nie warto
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Although post-calibration settings may vary from unit to unit, our Panasonic TH42PZ80 review sample needed no further adjustment (not that there were many picture controls available inside the user menu to start with) other than changing [Viewing Mode] to “Cinema” and [Colour Balance] to “Warm”.

:)
 

greenhornet84

New member
;)

Cytat:
Napisał greenhornet84
do hdmi z karty graficznej podłaczyłem przejsciowke na d-sub po czym podlaczylem kabel d-sub do tv do gniazda PC - czy to jest bezpieczne badz bezpieczniejsze niz podlaczenie bezposrednie hdmi pc do hdmi tv?

JanowojX:
Bez sensu. Jeśli masz kartę z wyjściem HDMI to możesz podłączyć ją od razu do tv. Żadne przejściówki (optoizolowanych nie widziałem) nie poprawią ci bezpieczeństwa takiego połączenia. Problem leży zupełnie gdzie indziej. Poszukaj, już było.
Greenhornet
ja mysle ze to bez sensu nie jest ponieważ - sypia sie w tych tv w szczegolnosci wejscia HDMI :) nie slyszalem zeby popsulo sie wejscie PC na d-sub, wiem ze sa roznice napiec, ze duzo zalezy od zasilacza w Pc itp.. ale fakt jest taki ze sypia sie Hdmi w tv - nie sa przystosowane (czyt. instrukcja) a co innego jest z wejsciem pc d- sub moim zdaniem troszke inaczej działa i nie ulega uszkodzenieom jak hdmi w tv... A jesli chodzi o przjesciowke z hdmi na d-sub to tez chyba lepsze wyjscie, obraz troche slabszy ale kabel podlaczony jest do PC(tv) anie do Hdmi, czy komus padlo wejscie (Pc d-sub,tv) w tv?
A tak BTW - jakie sa waszym zdaniem najlepsze usatwienia jesli chodzi o obraz? żywe kolory itp..; )
 
Ostatnia edycja:
Do góry