Panasonic PY80 wszystko o serii?

mar78

New member
Witam,dzisiaj dostarczono mi 42py80,szafka z wieszakiem też jest ale...nie ma śrub:(-oczywiście oryginalne śruby tylko z oryginalnym wieszakiem,
bardzo proszę o podanie wymiarów śrub,które będą pasować oraz podkładek dystansujących.
 

marximus

New member
Dany74 napisał:
Próbowałem (GF 8800GT). U mnie działały praktycznie tylko te rozdzielczości, które są podane w instrukcji. Niby czasem wskoczyła też 1920x1080 ale nie za każdym razem jak ją ustawiałem. Nie wiem od czego to zależało. Natomiast na DVI-HDMI Full HD bez problemu już od ponad miesiąca.

padanie łącz HDMI w TV mnie nie przeraża, podejżewam że złe uziemienie kompa i napięcie na masie (które kiedyś poczułem na własnej skórze) będzie tu winowajcą.

Zastanawiam się czy kiedy jest połączenie dvi-hdmi i obraz z kompa idzie 1920x1080, obraz podlega obróbce przez tv, tzn jest skalowany ?? :confused:


bo właśnie uniknięcie skalowania oraz dziwna rozdzielczość HDready ( [FONT=&quot]1024x760 -[/FONT] 4:3 a niby wide) skłania mnie do kupna PY8 - jeszcze się nie zdecydowałem.


sygnał to cyfrowka z kabla - IPTV, kilka kanałów HD
ale źródło sygnału o wyższej rozdzielczości to będą przede wszystkim filmy x264, mkv itp. (wiadomo o co chodzi :wink: ) puszczone z kompa,
skalowanie zawsze troche pogarsza jakość i chciałbym tego uniknąć.
odległość standardowa kolo 3m.

czytałem tu sporo opinii że sygnał SD nie wygląda dużo lepiej niż na CRT (mam sony 32) wiec zmieniam TV przede wszystkim dla filmów które w moim przypadku będą szły z kompa, BR nie przewiduje. (no i dla wielkości :-D
Ogólnie nie dąże do ideału, ale chciałbym zobaczyć wiecej niż na crt 32.
Zastanawiam się czy nie wystarczyłby mi PV , ale właśnie dziwna rozdzielczość wide i konieczność skalowania obrazu z PC powstrzymuje mnie. (czytałem watek o prostokątnych pikselach itd o tym wiem ale wiem tez że zawsze będzie obraz obrabiany przez TV)


No i na koniec pytanie do gw_kr i innych którzy poruszyli w tym wątku wiele razy temat przeskoków,szarpaniu,klatkowaniu (róznie jest to nazywane) w PV80

Czy problem występuje nadal ??

Czy inny też to zauważają ??

Czy występuje to też w PV8 ?? (spodziewam się że tak bo różniece nie są wielkie między nimi)


Dla mnie jest to przypadłość dyskwalifikująca TV, nie do zaakceptowania.
Mając obycie z technologią komputerową/cyfrową łatwo mi sobie wyobrazić ten efekt , podejrzewam że powodowany niedoborem mocy procesorów obrabiających obraz, może problem występuje powszechnie w tym modelu, ale jedni go widzą a inni nie, ja z pewnością będe to widział.
Albo róznica w sofcie TV powoduje to że na jednych jest efekt a na innych nie, bo nie wierzę żeby kilka osób "wydumało" sobie ten problem.

To kolejny argument za PV który z racji połowy ilości pikseli wymaga mniejszej mocy obliczeniowej i problem na nim nie istnieje.
z drugiej strony różnica w cenie jest nieduża między PV80 a PY8 to koło 500zł i chyba nie warto się połasić na te 500zł a za rok pluć sobie w brode że nie wzieło się FHD. A może samsung PS-50A451 50" HD ready za 3000
Czytałem też opinie że obraz SD na PV jest ładniejszy niż na PY, no i własnie czytałem też recenzję przytoczoną poniżej
ILE W NIEJ PRAWDY ?? :hmm:
 
Ostatnia edycja:

greenhornet84

New member
:)

Anija nie kupuj py8, bluejeans17 nie masz racji poniewaz:

Przystepujac do recenzji 42PY8: Mamy wiec telewizor 42 calowy, Full HD dysponujacy 4 096 odcieniami gradacji koloru (w 37PV8 jest ich 3072). "Na papierze sie wszystko zgadzalo - wiec o co chodzi". 42PY8 mimo, ze daje nam dwa zasadnicze atuty w postaci wlasnie wiekszej ilosci odcieni koloru i wyzszej rozdzielczosci to generuje obraz o mniejszej glebi kolorów. W dodatku pogorszyla sie precyzja obiektów, na których cieniuja sie kolory. Trudno mówic tu o jakiejs tragedii ale Panasonic nie przeskoczyl tu poprzeczki, która sam sobie ustawil. Do 42PY8 mamy jeszcze jeden zarzut. Plazmy Panasonica zazwyczaj dobrze przetwarzaly obraz standardowej rozdzielczosci przez co znajdowaly wielu zadowolonych odbiorców wsród osób, które jeszcze nie zdecydowaly sie na zakup dekodera telewizji HD. 42PY8 ze swoja matryca Full HD niestety niezbyt dobrze spisuje sie przy odtwarzaniu kanalów SD (patrz zdjecia).
 

Anija

Member
Kupie na bank 80P ale cóż nigdzie go nie ma, już myślałam, że znalazłam a tu lipa.:(

Jeśli któś wie gdzie można go dostać to dajcie znać:roll:
 

bluejeans71

New member
Anija - znajdź na forum użytkownika o pseudonimie "kiki" - i napisz do niego na prive'a. Napisz o chęci zakupu - a dowiesz się jak stać się szczęśliwą posiadaczką Panasonica TH-42PY80 :D. Sam też tam będę kupował po powrocie z ferii ;)
Pozdrawiam.
 

natash

New member
marximus napisał:
bo właśnie uniknięcie skalowania oraz dziwna rozdzielczość HDready ( [FONT=&quot]1024x760 -[/FONT] 4:3 a niby wide) skłania mnie do kupna PY8 - jeszcze się nie zdecydowałem.

Mam ten sam problem pomiędzy wyborem seri PV80, a PY80... Gdyby był 1280x720 to nie zastanawiałbym się nad PV80
 

krystos86

New member
Witam
Od jakiegos czasu zauwazylem na moim 46PY80 pogorszenie obrazu , moze mi sie wydaje ale jednak chyba nie . Chodzi mi o gorsza ostrosc i tak jakby mrowki byly , wczesniej nie bylo tego bo nie raz z bliska sie przygladalem i widac bylo jakby nieruchome pixele a teraz wszystko sie rusza:???: . Czy mozliwe ze cos pyknelo w tv a moze sygnal sie pogorszyl hmmm?
Raczej nie tylko ja dostrzegam ta zmiane .
 

marximus

New member
natash napisał:
Mam ten sam problem pomiędzy wyborem seri PV80, a PY80... Gdyby był 1280x720 to nie zastanawiałbym się nad PV80
no własnie, dokładnie o to chodzi, dlatego teraz zastanawiam się nad samsungiem PS-50A451, 50" i jeszcze 200zl zostanie na dropsy :D

jak wezmę jeszcze pod uwagę że nie planuje BR a oglądać będe filmy x264 gdzie najbardziej popularna rozdziałka to 720p (i SD z IPTV) to FHD staje pod wielkim znakiem zapytania,

pytanie tylko czy z 3m i przy tych źródłach widać róznice między FHD a HDR , te lekko postrzępione krawędzie na HDR ?? widziałem to kiedy porównałem panasa FHD i PV8 ale z 1m w mm, nie wiem jak to będzie wyglądać z 3-2,5m w domu i jak na tym 50" - wkońcu rozdziałka jest 1366, ale za to piksele chyba będą większe niż w PV8
i z panasem taki właśnie problem że PV80 ma dziwną rozdziałkę a PY8 chyba nie jest mi jeszcze potrzebny i nie będe w stanie "wykorzystać jego mocy" z moich żródeł - chyba
 

Anija

Member
bluejeans71 napisał:
Anija - znajdź na forum użytkownika o pseudonimie "kiki" - i napisz do niego na prive'a. Napisz o chęci zakupu - a dowiesz się jak stać się szczęśliwą posiadaczką Panasonica TH-42PY80 :D. Sam też tam będę kupował po powrocie z ferii ;)
Pozdrawiam.

Bardzo dziękuje za podpowiedz :)
już napisałam:rolleyes:
 

waterboy

New member
DracoHD napisał:
To w zasadzie co kupiłeś D-sub, czy HDMI, bo HAMA to firma a nie złącze i sprzedaje różne ustrojstwa - strasznie to zakręciłeś kolego.
Możesz coś bliżej napisać o tym kablu, tj jakie styki, przekroje, ilość oplotu ekranu itp.

Kabel ze złączem D-sub kupiłem HAMA, choć wcześniej poważnie zastanawiałem się nad zakupem D-suba firmy Profigold. Mam kable Profigolda HDMi oraz Scart i jestem b. zadowolony z jakości przesyłanego sygnału. D-sub Profigod kosztuje sporo ponad 300 PLN za 5m.
D-sub HAMA u mnie sprawdził się i nie mam powodów, aby narzekać na jakość przesyłanego sygnału. Stosunek ceny do jakości tego kabla jest przyzwoity.
Mam nadzieje, że teraz bardziej rozjasniłem temat ;)
 

wiko73

New member
Wrażenia po tygodniu obcowania z 42PY80

Na wstępie zaczynam od ogólnego wrażenia czyli wyglądu i wykonania sprzętu. Tak więc srebrne dodatki, obrotowa podstawa, zaokrąglenia w górnej części połyskliwej ramki przydają telewizorowi elegancji i dodają nieco blasku w porównaniu ze smutnymi obudowami np. PV80, który był również na moim celowniku. Generalnie za wygląd i wykonanie 5+. O wyposażeniu nie będę pisał bo każdy wie co i jak. Na uwagę zasługuje możliwość przeglądania zdjęć z karty SD, fotki wyglądają cudownie, aby uzyskać wyświetlanie zdjęcia na całym ekranie zmieniłem rozdziałkę w aparacie z 4:3 na 16:9 efekt jest jeszcze lepszy. Od teraz robię zdjęcia tylko w panoramie!
Jeśli chodzi o obraz to podstawowym źródłem jest dekoder enki po HDMI.
Kanały SD wyglądają różnie, jedne lepiej drugie gorzej oceniając w skali daję od 3+ do 4, kanały HD wiadomo "miód, malina i cytryna", stare DVD Denona po s-video całkiem, całkiem.

A teraz to na co zapewne wszyscy czekają:
ZIELONE DUCHY - jak ktoś wie gdzie ich szukać to zapewne znajdzie, bezapelacyjnie są i jak ktoś mówi, że ich nie widzi to ze wzrokiem ma coś nie tak. Trzeba się do tego przyzwyczaić i tyle. O wiele bardziej denerwującym zjawiskiem jest drżenie obrazu (szczególnie drugich planów) podczas poprzecznych ruchów kamery. Zadziwiające jest to, że podczas transmisji sportowych efekt ten w ogóle nie występuje, obraz stabilny jak skała, podczas gdy kamery szaleją z szybkością ujęć. Trudno mi to jakoś zrozumieć. W jednych przypadkach elektronika nadąża z wyświetlaniem ruchu, a w innych nie.

Jeśli chodzi o słyszalność wiatraków to można czasami coś usłyszeć, ale dla mnie to żaden problem, ani wada. Telewizor oglądam zawsze z głosem, więc problemu wiatraków nie zauważam.

Jeśli chodzi o wybór HD czy Full HD - to zdecydowanie warto dopłacić do matrycy Full HD i bredzi ten, kto twierdzi, że różnicy nie widać. Owszem może z 3 metrów różnica się zaciera, ale już z metra czy dwóch widać poszarpane krawędzie i brak miękkości linii na matrycy HD Redy.

Decydując się na zakup PY80 wiedziałem o zielonych duchach i braku pełnej płynności ruchu więc nie jestem zawiedziony, szczególnie, że zapłaciłem tylko 3320 zeta.
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
O wiele bardziej denerwującym zjawiskiem jest drżenie obrazu (szczególnie drugich planów) podczas poprzecznych ruchów kamery
A czy czasami nie jest to po części wina zbyt małej ilości klatek na sek w filmach itp, wiadomo mecze to obraz ruchomy gdzie kamera jeździ w prawo i lewo i napewno takie transmisje są kręcone z wiekszą liczbą klatek na sek.

Mnie to też drażni ale powiem że nie na wszystkich filmach tak jest, niektóre filmy są płynne jak i niektóre programy na discovery.
 
Ostatnia edycja:

wiko73

New member
Z tego co sobie przypominam w kinie też czasami drugie palny nie są idealnie płynne podczas ruchu, szczególnie jak dobrze wyostrzony jest pierwszy plan.
Przy najbliższej wizycie w kinie dokładnie się temu przyjrzę.

Dla pocieszenia powiem, że podobne efekty widziałem na LCD Sony i Samsung podczas wyświetlania tego samego materiału z Blu Ray-a w MM. Panas nie wypadał ani lepiej ani gorzej, a ceny LCD-ków trzeba było pomnożyć razy 2.

Na samsungu serii 9 również szarpało krawędziami przy prezentacji z blu-raya.
 

greenhornet84

New member
Pytanko

do hdmi z karty graficznej podłaczyłem przejsciowke na d-sub po czym podlaczylem kabel d-sub do tv do gniazda PC - czy to jest bezpieczne badz bezpieczniejsze niz podlaczenie bezposrednie hdmi pc do hdmi tv?
Prosilbym o wypowiedzi na ten temat:)
 

arekw99

New member
wiko73 napisał:
Wrażenia po tygodniu obcowania z 42PY80

ZIELONE DUCHY - jak ktoś wie gdzie ich szukać to zapewne znajdzie, bezapelacyjnie są i jak ktoś mówi, że ich nie widzi to ze wzrokiem ma coś nie tak. Trzeba się do tego przyzwyczaić i tyle.

zakup za 3250 pln na pocz grudnia. pare stron wczesniej o tym pisalem.

ale cchialem w temacie green ghostingu - ja autentycznie nic takiego nie zauwazam. z wzrokiem tez problemu nie mam.


gdzie to znalazles? moze slabo szukalem . . . podczas gry na PS 3 tego niewidze, ogladanie filmow Blu Ray tez spoko podobnie jak TV z dekodera analogowego z Cyfry +
 

marximus

New member
wiko73 napisał:
Jeśli chodzi o wybór HD czy Full HD - to zdecydowanie warto dopłacić do matrycy Full HD i bredzi ten, kto twierdzi, że różnicy nie widać. Owszem może z 3 metrów różnica się zaciera, ale już z metra czy dwóch widać poszarpane krawędzie i brak miękkości linii na matrycy HD Redy.

Decydując się na zakup PY80 wiedziałem o zielonych duchach i braku pełnej płynności ruchu więc nie jestem zawiedziony, szczególnie, że zapłaciłem tylko 3320 zeta.

mowisz że z metra czy dwóch widać różnice, ale np ja nie oglądam TV z tej odległości, i w wielu przypadkach 2,7-3,5 to odległość oglądanie TV (chyba że ktoś gra to bliżej siedzi) nie chodzi mi o Twoj przypadek ale czy ja nie mając sygnału FHD i nie planując kupna BR mam kupować FHD czy HDR.

Mam pytanie co do braku płynności, na innych TV też to zauważyłeś, w podobnym stopniu, wiec tzn to problem technologii LCD i PLAZMA, czy na CRT też to jest ? ale np nikt wcześniej nie analizował tak dokładnie jakości obrazu
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
arekw99 napisał:
gdzie to znalazles? moze slabo szukalem . . .
Ale chyba nie zamierzasz szukać póki nie znajdziesz? ;) Poza tym teoria mówi, że tylko niewielki odsetek użytkowników widzi to zjawisko - na Twoim miejscu cieszyłbym się z tego i byłbym daleki od dalszych prób wypatrzenia.

Pozdrowienia!
 

wiko73

New member
marximus napisał:
mowisz że z metra czy dwóch widać różnice, ale np ja nie oglądam TV z tej odległości, i w wielu przypadkach 2,7-3,5 to odległość oglądanie TV (chyba że ktoś gra to bliżej siedzi) nie chodzi mi o Twoj przypadek ale czy ja nie mając sygnału FHD i nie planując kupna BR mam kupować FHD czy HDR.

Mam pytanie co do braku płynności, na innych TV też to zauważyłeś, w podobnym stopniu, wiec tzn to problem technologii LCD i PLAZMA, czy na CRT też to jest ? ale np nikt wcześniej nie analizował tak dokładnie jakości obrazu

Tu nie chodzi źródło sygnału HD czy Full Hd tylko o rozdzielczość matrycy.
Wiadomo, że więcej pikseli na tej samej powierzchni obrazu wygeneruje lepszy i bardziej szczegółowy obraz. Nie zawsze odmierzam sobie odległość oglądania przynajmniej te 3 metry, czasami siedzę bliżej, czasami dalej i mam święty spokój, obraz zawsze jest równie dobry. Podczas testowania PV80 z około 2 metrów bez problemu można było zauważyć nie zbyt gładkie krawędzie loga MTV HD, mnie to wkurzało i kupiłem PY, inni pewnie to oleją i wybiorą PV (na tym polega demokracja). Przewaga matrycy Full HD uwidacznia się bardziej na napisach, logach, obrazach statycznych i nie trzeba ogladać z bliska, żeby to zauważyć. A poza tym mam w planie zakup blu ray-a więc te dywagacje dla mnie mają znaczenie drugoplanowe.

Co do płynności ruchu to mojego grundiga CRT 29 cali 100 hz nic nie pobije. Ruch wyświetlany jest na nim doskonale!!!
 

wiko73

New member
bogdan_bronowice napisał:
Ale chyba nie zamierzasz szukać póki nie znajdziesz? ;) Poza tym teoria mówi, że tylko niewielki odsetek użytkowników widzi to zjawisko - na Twoim miejscu cieszyłbym się z tego i byłbym daleki od dalszych prób wypatrzenia.

Pozdrowienia!

Sorry, że się wcinam ale ja kupiłem w zeszłym tygodniu tuż pod Twoim nosem w Krakowie na ZADOWOLENIE. PL trzeba śledzić wieczorkami ich stronkę, pojawiają się i znikają szybko. Tak mają ustawione, że na ceneo się nie wyświetlają, na stronce mają.

Cena 3320.

Pozdro!
 

wiko73

New member
arekw99 napisał:
zakup za 3250 pln na pocz grudnia. pare stron wczesniej o tym pisalem.

ale cchialem w temacie green ghostingu - ja autentycznie nic takiego nie zauwazam. z wzrokiem tez problemu nie mam.


gdzie to znalazles? moze slabo szukalem . . . podczas gry na PS 3 tego niewidze, ogladanie filmow Blu Ray tez spoko podobnie jak TV z dekodera analogowego z Cyfry +


Moja żona i teściowa też nie widzi bo im o tym nie powiedziałem i nie zamierzam im mącić spokoju. Skoro Ty nie widzisz, to może nie wiesz gdzie szukać, albo twoje oko nie jest wrażliwe na to zjawisko, więc należysz do grona nielicznych szczęśliwców, których zielone zmory nie opętały;)
 
Do góry