Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

Dziura.m

New member
No więc dziś wymieniłem dekoder UPC na taki z HD Jako ze mam w pakiecie canal+ to na pierwszy ogień poszła liga polska w HD No i co..... no i sie zdenerwowałem Jakość oczywiście ok tyle tylko ze co chwila gubiła mi się na ekranie piłka. Cóż najpierw konsternacja potem chwila zadumy i .... cóz napiszę krótko juz nie używam IFC.Teraz nasówa mi sie pytanie dlaczego akurat taki efekt występuje na piłce nożnej. Ciekawi mnie jak bedzie sie sprawować owe tworzenie klatek w filmach z BD podczas bardzo dynamicznych scen (piłka moze leci i szybko ale cóz to jest przy np scenie efektownej eksplozji). Czy ktoś juz to może przetestował ??
Pozdrawiam

ps. Stojak(całkiem ciekawy tzn. podstawka obraca się razem z tv) w zestawie
 
Ostatnia edycja:

JarBKJar

New member
Panasonic PY/PZ800(42,50,58)

Witam,jeszcze raz zwracam się do użytkowników PY/PZ o podzielenie się wrażeniami ze współpracy tych TV z konsolami(Ps3,Xbox360) oraz o informację o różnicach między modelami PY a PZ(tylko obecność tunera, a co z menu) i jak wygląda sprawa gwarancji na modele PZ.Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.Pozdrawiam:)
 

Dziura.m

New member
No więc dzisiaj juz na spokojnie NG HD i History HD wyglądają cudnie :)
Co do współpracy z konsolka to napisze dopiero jak zakupie . Postanowiłem się jednak wstrzymać i zaczekać na wersje 160Giga Podobno w pazdzierniku ma się pojawić. Tymczasem polecam dział o konsolach. Póki co z największych niedogodniści to oczywiście "green ghosting" W zasadzie w moim przypadku bardziej bedzie to player BD niz konsola . A w takim zastosowaniu jest chyba lepiej niż dobrze . Cóż dziwne żaden posiadacz Py nie posiada konsolki ?? Nikt sie nie podzieli doswiadczeniami na własej skorze sprawdzonymi??
Pozdrawiam
 

asael

New member
witam... jestem uzytkownikiem .... panasonic 50py800 i ps3.... mógłbym napisac wiele o wspaniałości połączenia ze soba tych dwóch urządzeń.... ale to i tak nie odda przezyc doswiadczanych podczas zabawy.... jedno wiem na pewno kto zdecyduje sie na takie połączenie nie będzieżałował wydanych pieniędzi i spędzonego przy nich czasu.... pozdrawiam...
 

arturroj

New member
witam
też jestem posiadaczem zestawu 42py800 oraz ps3 i moim zdaniem to połączenie jest wyśmienite. gdy gram w GTA4 to widać każdy szczegół. czasami gdy jest zachód słońca to tv świeci troche za jasno i niekiedy nic nie widac. w tv denerwuje mnie jedynie to że w dzień nie da się go oglądać (okna poludnie i zachód) lecz gdy się poczeka do wieczora to już można siedziec do rana i się cieszyć
 

manifestus

New member
Aby nie zakładać nowego wątku.

Chcę kupić X360 (Elite ;P). TV jeszcze nie posiadam, czekam szósty dzień aż mi go dostarczą (50PY800). W związku z tym mam pytanie. Czy można grać w czasie wypalania (pierwsze 200-300 godzin), czy lepiej nieryzykować pojawienia się powidoków i zakupić ją dopiero po tym okresie?
 

asael

New member
jak wczesniej pisałem posiadam 50py800 i ps3 i gram od pierwszych chwil ogólnie juz około 250 godzin ma na liczniku łącznie z oglądaniem tv...... żadnych ubocznych skutków nie ma ..... a wręcz przeciwnie jestem coraz bardziej zadowolony...... oczywiście w ustawieniach obrazu mam włączone kino to tak na 50 procent skali...... ale jak trzeba nastawiam eko.... ta plazma jest rewelacyjna.... co do jakiś tam zieloności o których niektórzy piszą to przy baaaaaardzo szybkim roruszamiu ( nie naturalnie szybkim ) moze cos sie dojrzy zielonego ...... ale normalnie nie ma zadnych problemów .... jest moze tylko jeden ...... obraz jest zyleta az mozna sie pociąć:cool:
 

manifestus

New member
Mam pytanie do posiadaczy Panasonica z serii PY800.
Ile czekaliśće na TV (o ile czekaliście), szukająć po internecie zauważyłem, żę oczekiwanie dochodzi do miesiąca.
Ja oczekuję już tydzień, o czym wiedzialem przed zakupem - sklep zadzwonił do hurtowni a oni powiedzieli, że "spodziewają się TV o 3 dni do 2-tygodni, ale podejrzewają, że szybciej". Mój kolega, który akurat pracuje w tym sklepie (akurat jego opinia mnie najmniej obchodzi, wie tylko ze plazma ma szybke a LCD nie) zapytał mnie, czy jeżeli po miesiącu nie przyjdzie to czy nie chcę czegoś innego.
Zastanawia mnie, czy oczekiwanie napprawdę może przekroczyć miesiąc czasu :)
 

Dziura.m

New member
Cóż ja czekałem 2 dni ale celowo nie zamawiałem tam gdzie najtaniej bo wiedziałem jak wyglądają potem czasy oczekiwania. Stąd zresztą moje powątpiewania we wcześniejszych dyskusjach jak koledzy podawali ceny czy to Panasa czy to Kuro ( Cenę to w internecie każdy może wystawić jaką chce ale co się z tym wiąże ) Dlatego podkreślałem ten aspekt.
Cóż wówczas mnie również informowano o czasie oczekiwania do miesiąca czasu wiec raczej nie masz sie co martwić ( Tylko dalej sie zadręczać kiedy w końcu będzie.) Zdecydowałem się wówczas zapłacić poprostu więcej . Z natury jestem niecierpliwy (nie wiem czy się doczekam na PS w wersji 160 G)
Czy może przekroczyć tego nie wiem. Czy ty zapłaciłeś już za towar ?? Jeśli tak to możesz czekaći czekać jeśli nie to wiadomym jest że każdy chce zarobić.
Pozdrawiam
ps.Ja bym na zadne LCD tego tv nie zamienił
 

seneka

Member
manifestus napisał:
Zastanawia mnie, czy oczekiwanie napprawdę może przekroczyć miesiąc czasu :)

Sklepy często robią taki numer, że oferują towar taniej niż inni licząc na to że przez 3-4 tygodnie sprzęt trochę stanieje a poza tym spadnie kurs euro więc będzie taniej w złotówkach. Tyle że euro zaczęło drożeć a ten model tak szybko nie stanieje. Sklep nie ryzykuje - po prostu za miesiąc powiedzą, że towaru jeszcze nie ma a jak wzieli zaliczkę to dodatkowo zarabiają na oprocentowaniu.
Wniosek: nigdy nie kupuj w najtańszym sklepie, bo nie dość że będziesz czekał to mozesz towaru w ogóle nie dostać.
 

manifestus

New member
Nie kupiłem w najtańszym sklepie.
Poszedłem do sklepu w moim mieście i zapytałem czy mogą mi go sprowadzić, bo wolę kupić u nich niż w nieznanym mi sklepie internetowym, chociażby po to, by uniknąć kłopiotów z odesłaniem do nich towaru (np. reklamacją) tak dużego TV.
Kolega załatwił mi najmniejszą marże, ale i tak muszę zapłacić 8639 zł. Zaliczka wpłacona :)

Poza tym zostałempoinformowany, że przez ten okres TV może zdrożec, (w co mają nadzieje, że się nie stanie - hurtownia zrobiła im kiedyś taki numer, że przysłali TV drożej, niż się umawiali a potem mieli pretensje dlaczego sklep nie chce odebrać ten towar), albo równie dobrze stanieć.
 
Ostatnia edycja:

Qbas77

New member
asael napisał:
jak wczesniej pisałem posiadam 50py800 i ps3 i gram od pierwszych chwil ogólnie juz około 250 godzin ma na liczniku łącznie z oglądaniem tv...... żadnych ubocznych skutków nie ma ..... a wręcz przeciwnie jestem coraz bardziej zadowolony...... oczywiście w ustawieniach obrazu mam włączone kino to tak na 50 procent skali...... ale jak trzeba nastawiam eko.... ta plazma jest rewelacyjna.... co do jakiś tam zieloności o których niektórzy piszą to przy baaaaaardzo szybkim roruszamiu ( nie naturalnie szybkim ) moze cos sie dojrzy zielonego ...... ale normalnie nie ma zadnych problemów .... jest moze tylko jeden ...... obraz jest zyleta az mozna sie pociąć:cool:


witam
przep,ze sie wtrace ale albo seria 800 jest tak inna niz 80(42py80)albo asael nie widzisz badz tez nie chcesz widziec pewnych rzeczy...proponuje wlacz sobie w nocy(ciemne warunki)swoj tv po tym jak w dzien grales, ustaw go na calkowicie ciemne tlo(najlepiej jakies nie wlaczone wejscie hdmi) i podejdz do ekranu na odl 10cm....
to co tam zobaczysz o ile grasz z przerwami, nie ciagle w ten sam tytul utrzytmywac sie bedzie przez pare dni i zniknie...natomiast jesli bedziesz mlocil non toper ten sam tytul to czy z tych powidokow zrobi sie wypalneie tego juz nioew iem-i jak napisalem w innym watku nie chce sprawdzac. prawda jest taka,ze to zjawisko(powidoki) w dalszym ciagu istnieje.
moj py80 ma ponad 800h i przy graniu 2-3h dziennie zjawisko, ktore opislame nie jest mu obce.szczescie w tym, ze po 2-3 dniach przerwy od ps-a ekran znow jest aclkowicie czarny.

pozdrawiam
 

Dziura.m

New member
Nie nie jest inna (Ostanio było US open wiec od 18-20 do godzin rannych chodził u mnie Eurosport) Po takiej dawce jakże pięknego ognisto czerwonego logo LIVE pół widoczek widoczny jak rzekłeś z jakiś 10 cm (Po paru godzinach ekran już czarny )Pytanie i co z tego ?
Oglądasz tv z 10 cm??
Było wałkowane 100 razy są półwidoczki ale w obecnej technologi nie są już tak istotne z pkt uzytkownika (Zapewne jak sie ktoś uprze utrwalić sobie logo np.z DVD to mu się ta sztuka powiedzie ) Mówimy wkońcu o świadomym użytkowaniu odbiornika .Przecież każdy przed przystąpieniem do użytkowania przeczytał instrukcje obsługi prawda ? ;)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Qbas77

New member
ano to z tego,ze plazmy to wg mnie(mimo,ze w zyciu nie wymienilbym sie na lcd)nienajlepsza propozycja dla klientow, ktorzy duzo czasu katuja tv statycznym obrazem-a ten w grach wg mnie jest o wiele bardziej "wyzerajacy" niz logo stacji. i o ile sa to znikajace powidoki to jest spox-ale jesli z tych powidokow robia sie trwale wypalenia to juz nie bawi.sam mam ps-a i niestety po graniu ostatnio duzo w buzz'a(moze 3dni z rzedu po 3-4godziny) powidok wystepowal przez bodajze 5dni-a gdybym tak chcial grac nie przez 3dni a przez 2tygodnie......????
p.s.nie zrozumcie mnie zle-w dalszym ciagu jestem caly za plazma-ale fakt, faktem ze trzeba ja szanowac o wiele bardziej niz lcd'ka

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry