Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

ArtS007

New member
Bez reklam
W moim Samsungu mogę używać PIP np w konfiguracji: Scart i HDMI. Ale w większości przypadków innych producentów rzeczywiście tylko para z sygnałem TV.

ArtS :)
 

moratar

New member
Z ciekawostek na temat sygnalu SD. U mnie w kablu od kablówki było wbite 7-em gwoździ a obraz i tak był krystalicznie czysty. Okazało się że są gwoździe dopiero jak dekoder nie chcial odbierać po cyfrze. Także jestem pełen podziwu dla filtrów i polepszaczy obrazy, oraz jakości tunera. Przed kupnem pz800 obejrzałem jak wygląda obraz na lcd sony 4000 bo zastanawiałem się jeszcze nad lcd. I na lcd sony obraz SD był beznadziejny w porównaniu do tej plazmy. (Sygnał z dekodera szedł bezpośrednio do lcd). Ogłądałem też SD na PV80, na pz800 wygląda troche lepiej, mimo że pz800 miał kabel z 7-oma gwoździami :p
Minusem pz800 jest czesto niepoprawne skalowanie - rozciąganie obrazu zamiast zooma. Zresztą tak samo jak na PV80, tyle że PV80 wolniej ustawia skalowanie gdy sie wybierze "auto".


W sumie ostatecznie do pz800 przekonała mnie duża ilośc wejsc HDMI i wejscia z przodu. W troche ich jest potrzebnch blu-ray, pc, dekoder, kamera. Pożyteczne jest też to że dla każdego wejścia pamiętane są ustawienia.

Na full HD czasem przeszkadza że obraz jest za bardzo wyraźny, i widać gdy jest używany bluebox do nakładania tła w filmach. Twarze wygłądają troche nienaturalnie na krawędziach, jakby komputerowo.Ale zawsze można obniżyć ostrość/kontrast. Pewnie winne jest słabe oprogramowanie od blue boxa - na filmie "300" nie widać.
 
Ostatnia edycja:

luckyyJTD

New member
kavoo napisał:
Pytasz o nowe Panasoniki czy o wszystkie nowe? Bo Panasoniki to moze i sa tak okrojone, tego ci nie potwierdze.

najbardziej mnie interesuje jak jest w tym panasionicu, ale gosc w sklepie twierdzil ze wszystke nowe TV (bez wzgledu na marke) maja tak okrojona funkcjonalnosc PIPa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w specyfikacji jest podane czy tuner pojedyńczy czy podwójny.
I ważne jakie masz podłączone źródło ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To nie jest okrojona funkcjonalność. Dawniej do telewizorów z jednym tunerem nie dawano wcale PIP. Tak więc teraz jest trochę lepiej.

ArtS :)
 

RheeTCT

New member
Moim zdaniem to jest okrojona funkcjonalność ,bo tv bez PiP i dwóch tunerów były też urządzeniami o mniejszej funkcjonalności.Być może się mylę,ale standardem był PiP i 2 tunery.Nie bardzo rozumiem postępowanie producentów dzisiaj.Czyżby układ elektroniczny umożliwiający pełne wykorzystanie PiP-a był tak drogi?Nie bardzo w to wierzę,a przecież tv z funkcją "full PiP" miałby poważną przewagę nad konkurencją.Jednak żeby ta funkcjonalność była taka jak w tv poprzedniej generacji - musiałyby się pojawić dekodery tv cyfrowej z podwójnymi tunerami.I tu chyba jest "pies pogrzebany".
 

DARON62

New member
Marzyło mi sie oglądanie np.z dekodera Cyfry + TVN a jednocześnie podglądanie czy już zaczął się np mecz na Eurosporcie . Okazuje się ,że nic z tego ? Moge oglądać TVN z Cyfry + ale juz innego programu na PIP nie zobaczę ? Dobrze kojarzę ? PIP będzie działał tylko wówczas gdy na drugim wejściu będzie podłączony odtwarzacz DVD ? A może chociaż TVP1 z anteny analogowej ?
Cały głupi !
 
Ostatnia edycja:

zachary213

New member
PiP PAP w PY800

Zgadzam się że Pip/Pap to bardzo pożyteczna funkcja a nie gadżet. Pozwala przełączać się w oknie głównym na inne programy w trakcie reklam, śledząc w małym kiedy wznowią film, mecz lub kiedy Kubica zjeżdża zatankować bolid albo kiedy nasi strzelą gola podczas lekko nudnawego meczu sparingowego. Można też oglądając film z DVD zerkać czy sontażownia podała wreszcie pierwsze wyniki wyborcze po kilku godzinach opóźnienia. Pamiętacie?

W PY 700 było tak: możesz korzystać w PIP/PAP jeśli masz 2 źródła sygnału. Jednym oczywiście może być wbudowany tuner TV. Innymi źródłami moze być urządzenie podłączone przez EURO, Component, HDMI, na przykład tuner z nagrywarki. Kombnacji jest wiele bo wejść jest wiele.

Urządzenie HDMI nie pojawi się też w małym oknie tylko zawsze w głównym/dużym. Czyli nie możesz w dwóch okienkach wyświetlić dwóch urządzeń HDMI.

Z instrukcji wynika że w PY800 jest tak samo. Właściciele potwierdzacie?

Z PY 800 jest jak z Charlim z aniołków, wiele się o nim mówi ale prawie nikt go nie widział :)
 

arturroj

New member
witam
dzisiaj w południe otrzymałem wreszcie po miesiącu oczekiwać mojego panasonica 42py800p. telewizorek nawet duży i po 2 min montowania do podstawy podłączenia zasilania oraz polsatu włączyłem go i obraz mnie troche rozczarował. troche zacząłem ustawiać samemu ale to dało marne efekty.
czy mógłby ktoś mi podesłać ustawienia swojego panasonica który wyświetla poprawnie obraz. z góry dzięki
 

and-j1

New member
arturroj

Posiadam ten telewizor. Obraz mam z sygnału analogowego telewizji kablowej UPC. Jakością jestem wręcz zszokowany lepszy niż na CRT. Oczekuję teraz sygnału cyfrowego z kablówki UPC. Ale jeśli masz słaby sygnał to niestety i salomon z pustego nie naleje. Jeśli dobrze zrozumiałem masz sygnał cyfrowej platformy polsatu ?
 

digitalus

Banned
witam
arturroj jesli podlaczyles telewizor do tunera kablem euro to sprawdz w opcjach tunera czy masz ustawione wyjscie na RGB, domyslnie w wiekszosci tunerow jest ustawione na cvbs. chyba ze tuner ma wyjscie hdmi wtedy nie powinno byc zadnych problemow z jakoscia obrazu.
jesli dalej nie ma poprawy to podlacz inny kabel euro.
 
Ostatnia edycja:

luckyyJTD

New member
ArtS007 napisał:
To nie jest okrojona funkcjonalność. Dawniej do telewizorów z jednym tunerem nie dawano wcale PIP. Tak więc teraz jest trochę lepiej.

ArtS :)

mam starego ELEMISa CRT i ma tylko jeden tuner, ale jesli chdzi o konfiguracje okienek to oge robic wszystko co mi pasuje. Dowony obraz z jednego z 3 wejsc na duzym ekranie i dowolny z 3 na malym.

a ze zarowno po EURO jak i kablem antenowycm mam podlaczonego VHSa (a do niego tuner sat) to dziala dobrze :)
 

luckyyJTD

New member
zachary213 napisał:
W PY 700 było tak: możesz korzystać w PIP/PAP jeśli masz 2 źródła sygnału. Jednym oczywiście może być wbudowany tuner TV. Innymi źródłami moze być urządzenie podłączone przez EURO, Component, HDMI, na przykład tuner z nagrywarki. Kombnacji jest wiele bo wejść jest wiele.

Urządzenie HDMI nie pojawi się też w małym oknie tylko zawsze w głównym/dużym. Czyli nie możesz w dwóch okienkach wyświetlić dwóch urządzeń HDMI.

Z instrukcji wynika że w PY800 jest tak samo. Właściciele potwierdzacie?

czyli konfiguracja EURO + component na duzym/malym lub malym/duzym jest mozliwa?

Jesli TV ma kilka wejsc HDMI to mozna jakos 'miksowac obrazy z poszczegolnych wejsc HDMI?

z czego wynika ze obraz z HDMI moze byc tylko na duzym oknie?
 

pizofon

New member
Wpitam Panowie
Przeczytałem ten temat od deski do deski i teraz to dopiero mam wątpliwości co kupić.Wpiątek byłem na zwiadach po sklepach i nie spotkałem nigdzie panasa 800 a co najwyżej 46PY85 (na którego miałem wcześniej ochote) to co widziałem z panasa jak nie miały zapiętego ful HD to wyświetlały badziewny obraz więc pojechałem zobaczyć jeszcze Pionka bo Pionek nie bywa w lokalach typu "Media Markt" .To co wisiało na ścianie to były LX6090 i LX5090 po włonczeniu z pilota obydwa się odpaliły i .........co widze na 50 i 60 calach obraz identyczny powalający z nóg i co się dowiedziałem po chwili zabawy pilotem nie było źrudła ful HD tylko tem niższy poziom (nie znam sie na tych rozdzielczościach pewnie jak większość z użytkowników zwykłych tv) potem podłączyli cyrfe na zwykłym Euro i było całkiem OK(taki sprzęt mam obecnie w domu i chciałem wyprubować).Byłem napalony na panasa bo wreszcie tania plazma fulHD ale po tym co widziałem to troche moje emocje ostygły i pewnie zapłace za pionka 5090 te 10 koła z podstawą i nie będę sie martwił czy mi obraz nie zzielenieje albo coś innego sie urobi po zapięciu kompa,przynajmniej wiem że na sygnale z odbiornika cyfry jest ok a z leprzym może być jusz tylko wyśmienicie.Czekam jeszcze co te osiemsetki pokażą bo 2000 mogło by zostać w kieszeni.Zaznaczam że jak coś jusz kupowałem ze sprzętu to cenie sobie wykonanie i solidność i bardzo bym sie wkurzył wydając 8 wypłat na coś co sie zepsuło za 2 tygodzie użytkowania.Pozdrawiam tu wszystkich z poważaniem
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Był to pewnie 1080i. Jak mi puszczali to właśnie też na 1080i. No i cóż, trzeba płacić jak chce się mieć Pioneer'a. A moje odczucia co do obrazu są takie same. Obraz zajebisty i tyle. :eek:k: Ja też będe musiał wyskrobać te 10 koła. :D
 

RheeTCT

New member
Ale fajnie.No to poddaliście się technikom marketingowym idealnie,jak dzieci.Jak można podejmować decyzje nie zobaczywszy obrazu z dobrego sygnału?Przecież powszechnie wiadomo,że w sklepach to co ma się sprzedawać podłączane jest do dobrego sygnału,a to co nie to podpina się do "czegokolwiek".A od czego jest obsługa?Niech zmienia podłączenia.
 
Do góry