Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

k-d

New member
Były tylko trudniej zauważalne, przez:
-mniejszy rozmiar ekranu
-mniejszą szczegółowość
Zrobię kiedyś zdjęcie takiego czegoś :)
 

kredek

New member
k-d napisał:
Były tylko trudniej zauważalne, przez:
-mniejszy rozmiar ekranu
-mniejszą szczegółowość
Zrobię kiedyś zdjęcie takiego czegoś :)

Nieprawda - CRT TV miałem 32".
A po zakupie plazmy poszedłem specjalnie szukać i chciałem znaleźć węże.
Ale ich nie było.
 

jaco

New member
kredek napisał:
Nieprawda - CRT TV miałem 32".
A po zakupie plazmy poszedłem specjalnie szukać i chciałem znaleźć węże.
Ale ich nie było.

Nieprawda !!! zależy jaki to CRT. Ja mam poza plzmą Panasa CRT Sonego 32' KV 60 i te niby węże też występują na słabszych kopiach DVD. Na tych samych co i w panasie. Tylko plażmie je lepiej widać ze względu na wielkość ekranu.
 

kredek

New member
jaco napisał:
Nieprawda !!! zależy jaki to CRT. Ja mam poza plzmą Panasa CRT Sonego 32' KV 60 i te niby węże też występują na słabszych kopiach DVD. Na tych samych co i w panasie. Tylko plażmie je lepiej widać ze względu na wielkość ekranu.

Dlatego nie pisałem o Twoim CRT.:p
 

kredek

New member
Smartek napisał:
@kredek - co z Twoim modulem, masz/kiedy bedziesz mial? Ile na niego czekasz?
;>

Moduł jest. Ale ja go jeszcze nie mam.:(
Kiedyś pytałem jak będzie wyglądała wymiana, to Pan z serwisu obiecał, że jak się da to na miejscu w domu, ewentualnie jeśli nie, to weźmie rano plazmę, odda wieczorem.
Potem, że weźmie dziś, odda jutro.
Wczoraj (czwartek!), że weźmie i odda... po wekeendzie!:x
No to stanęło na tym, że poprosiłem o kontakt... w poniedziałek: po to im dawać plazmę, żeby BEZCZYNNIE leżała u nich przez kilka dni, bo "i tak nie mają czasu" to qfa bez sensu, tym bardziej że mam małe dziecko i żeby spokojnie pracować to często muszę dziecko zająć jakąś bajką.:hmm:
No i przyszły tydzień się zrobił - choć widzę, że ktoś o czymś mi nie mówi, bo się dziwnie zaczęli "testami" po wymianie modułu zasłaniać.:confused:
Pytanie co to za testy pozostaje bez odpowiedzi: przecież w kwestii a) zasilania (zwisów) przetestować w parę godzin (lub nawet dni) się NIE DA natomiast b) węże - to widać od razu: wystarczy Egzorcyzmy puścić.:bober:
Ech... nie lubię takich niesłownych ludzi.:-(
 

dab9

New member
kredek,ja też na tv crt jvc mam węże,ale czekam z niecierpliwością czy coś pomoże wymiana modułu.jak tak to wale do serwisu;)
 

Zubik_2006

New member
A ja dorzucę tylko tyle, że wężę przy określonych warunkach się pojawiają w 42PV60 (głównie za sprawą słabej jakości materiału), ale to nic w porównaniu jakie gadziny były w moich dwóch poprzednich SAMSUNGACH CRT seri SLIM 16:9 model WZ308... - tam przejścia tonalne się rozjeżdżały nawet przy całkiem dobrym materiale :) - oczywiście gdy w grę wchodził kolor purpury.
Ps. Nie reklamowałem SAMSUNGA z powodu gadów, a jedynie rozjechanej na maxa geometrii. :) i teraz powiem szczerze też mnie to nie wzrusza, ale NAPEWNO CHĘTNIE BYM SIĘ ICH POZBYŁ :)))))
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
dab9 napisał:
kredek,ja też na tv crt jvc mam węże,ale czekam z niecierpliwością czy coś pomoże wymiana modułu.jak tak to wale do serwisu;)

Ale na innych plazmach - jak wcześniej pisali inni - węży nie ma.:D
 
J

Judash

Guest
Najpierw weze byly tylko w Plazmie Panasonica, szumu tyle, ze niewiadomo ilu ludzi zrezygnowalo z tego telewizorka przez te skomlenie.Nagle sie okazuje, ze te same "weze" wystepuja w telewizorach crt Samsung, JVC i innych.Dla mnie temat zamkniety, oby czytajacy w koncu zrozumieli o co chodzi z tymi "wezami" niech sami wyciagna wnioski.Wychodzi na to, ze to wina kiepskiego materialu!
 

metria

New member
Witam, jestem wiernym czytelnikiem forum od pewnego czasu (wielkie dzięki wszystkim:-D ), a Panasa mam ponad 2 tyg.

Jak na razie węży nie zauważyłem (chociaż na canal+ często dają filmy w tonacji szarej i zielonej). Czytając ten post wywnioskować można, że jest to problem który się pojawia rzadko (i nie wydaje mi się żeby był wart aż tylu wypowiedzi - w kółko o tym samym:confused: ). Ciekawy jestem tylko co kredek będzie miał do powiedzenia, po wymianie tego modułu (czy to co pomoże, czy nie daj Boże...;) ).

Osobiście, doskwiera mi inna wada obrazu, którą zauważyłem już od początku - chodzi o "rozmyte twarze" czy też "pływające twarze" - kontury twarzy aktorów lubią sobie popływać albo stale gonią poruszającego się aktora. Widać to na kanałach z gorszej jakości sygnałem, ale, co mnie chyba najbardziej wkurza, na canal+ (na tvn tego raczej nie widać:???: ). Czy to jest tylko wina sygnału, czy może plazmy? Czy ktoś zauważył coś takiego u siebie i zna rozwiązanie tego problemu? Jeśli ktoś skrobnie kilka słówek na ten temat, bedę dzwięczny:-D

pozdro dla wszystkich fanów hdtvforum:bober:
 

Smartek

New member
@kredek - co do nieslownosci to faktycznie serwisy roznych firm maja z tym problem i moze czlowieka cos strzelic..

A ja prosze o probke co do "glinianych twarzy", bo weze na egzorcyzmach juz widzialem, czas na to drugie :).

@metria - dostrzeglem cos takiego, ale TYLKO na obrazie z kablowki UPC i bylo to widoczne tylko wtedy, gdy obraz mial wlaczony zoom (zazwyczaj 1).
Na Nce nie ma z tym problemow - specjalnie patrzylem.
Nikomu z rodziny o tym nie mowilem, a sami tego nie widzieli, wiec nie chcialem ich martwic ;-) (ja wezy tez nie widze i mi z tym dobrze ;-D).

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

Pansłonic

New member
Judash napisał:
Najpierw weze byly tylko w Plazmie Panasonica, szumu tyle, ze niewiadomo ilu ludzi zrezygnowalo z tego telewizorka przez te skomlenie.Nagle sie okazuje, ze te same "weze" wystepuja w telewizorach crt Samsung, JVC i innych.Dla mnie temat zamkniety, oby czytajacy w koncu zrozumieli o co chodzi z tymi "wezami" niech sami wyciagna wnioski.Wychodzi na to, ze to wina kiepskiego materialu!
A miałem już tu nic nie pisać, ale "nie chcem ale muszem" stwierdzić jedno że nie wiem co tu komu wychodzi, ale jeśli kogoś dotyka ten problem tak jak mnie to doskonale wiemy że napewno(!!!) nie jest to wina tylko kiepskiego materiału jak wielu twierdzi a o czym była mowa na początku tego wątku, choć pewnie częściej możemy to zaobserwować, ale i na sygnale z DVD czy HD nie zależnie od kombinacji kablowo-sprzetowej tez spotkamy węże. Natomiast co do CRT to użytkowałem kilka modeli 29-32 i nigdy, przenigdy tego efektu nie widzałem.
 
J

Judash

Guest
metria napisał:
Witam, jestem wiernym czytelnikiem forum od pewnego czasu (wielkie dzięki wszystkim:-D ), a Panasa mam ponad 2 tyg.

Jak na razie węży nie zauważyłem (chociaż na canal+ często dają filmy w tonacji szarej i zielonej). Czytając ten post wywnioskować można, że jest to problem który się pojawia rzadko (i nie wydaje mi się żeby był wart aż tylu wypowiedzi - w kółko o tym samym:confused: ). Ciekawy jestem tylko co kredek będzie miał do powiedzenia, po wymianie tego modułu (czy to co pomoże, czy nie daj Boże...;) ).

Osobiście, doskwiera mi inna wada obrazu, którą zauważyłem już od początku - chodzi o "rozmyte twarze" czy też "pływające twarze" - kontury twarzy aktorów lubią sobie popływać albo stale gonią poruszającego się aktora. Widać to na kanałach z gorszej jakości sygnałem, ale, co mnie chyba najbardziej wkurza, na canal+ (na tvn tego raczej nie widać:???: ). Czy to jest tylko wina sygnału, czy może plazmy? Czy ktoś zauważył coś takiego u siebie i zna rozwiązanie tego problemu? Jeśli ktoś skrobnie kilka słówek na ten temat, bedę dzwięczny:-D

pozdro dla wszystkich fanów hdtvforum:bober:

Pociesz sie, ze te rozmyte twarze, nieostre to widac tez na tv crt, to wynik kiepskiego sygnalu niestety.Mam takie efekty na Sony KV29FX66 i Na Panasie tez ;), ale na szczescie nie na wszystkich kanalach.
 

kredek

New member
Judash napisał:
Najpierw weze byly tylko w Plazmie Panasonica, szumu tyle, ze niewiadomo ilu ludzi zrezygnowalo z tego telewizorka przez te skomlenie.Nagle sie okazuje, ze te same "weze" wystepuja w telewizorach crt Samsung, JVC i innych.Dla mnie temat zamkniety, oby czytajacy w koncu zrozumieli o co chodzi z tymi "wezami" niech sami wyciagna wnioski.Wychodzi na to, ze to wina kiepskiego materialu!

Primo - jakby był "dla Ciebie zamknięty", to byś tyle nie pisał i nie prowokował, bo...
Secundo - NIE jest to wina "kiepskiego materiału"! Sprawdzone po wielokroć przez wielu.:p
 
J

Judash

Guest
kredek napisał:
Primo - jakby był "dla Ciebie zamknięty", to byś tyle nie pisał i nie prowokował, bo...
Secundo - NIE jest to wina "kiepskiego materiału"! Sprawdzone po wielokroć przez wielu.:p

Nie jest wina materialu, to dlaczego inny widza je na tv crt?.A moze tez sa slepi?.Tutaj wszyscy forumowicze ktorze maja inne zdanie sa slepi, czy nie widza wezy w Panasoniku, czy tez je widza w tv crt, to sa slepi.Nikogo nie prowokuje, takie sa fakty, czy crt, czy plazma panasa "weze " sa.
 

kredek

New member
Judash napisał:
Nie jest wina materialu, to dlaczego inny widza je na tv crt?.A moze tez sa slepi?.Tutaj wszyscy forumowicze ktorze maja inne zdanie sa slepi, czy nie widza wezy w Panasoniku, czy tez je widza w tv crt, to sa slepi.Nikogo nie prowokuje, takie sa fakty, czy crt, czy plazma panasa "weze " sa.

Idź już spać Judash - już zbyt dużo pustych słów wyszło od Ciebie; nie tylko niepotrzebnych, ale też nieprawdziwych.:neutral:
 

adambe

Member
metria napisał:
Witam, jestem wiernym czytelnikiem forum od pewnego czasu (wielkie dzięki wszystkim:-D ), a Panasa mam ponad 2 tyg.

Jak na razie węży nie zauważyłem (chociaż na canal+ często dają filmy w tonacji szarej i zielonej). Czytając ten post wywnioskować można, że jest to problem który się pojawia rzadko (i nie wydaje mi się żeby był wart aż tylu wypowiedzi - w kółko o tym samym:confused: ). Ciekawy jestem tylko co kredek będzie miał do powiedzenia, po wymianie tego modułu (czy to co pomoże, czy nie daj Boże...;) ).

Osobiście, doskwiera mi inna wada obrazu, którą zauważyłem już od początku - chodzi o "rozmyte twarze" czy też "pływające twarze" - kontury twarzy aktorów lubią sobie popływać albo stale gonią poruszającego się aktora. Widać to na kanałach z gorszej jakości sygnałem, ale, co mnie chyba najbardziej wkurza, na canal+ (na tvn tego raczej nie widać:???: ). Czy to jest tylko wina sygnału, czy może plazmy? Czy ktoś zauważył coś takiego u siebie i zna rozwiązanie tego problemu? Jeśli ktoś skrobnie kilka słówek na ten temat, bedę dzwięczny:-D

pozdro dla wszystkich fanów hdtvforum:bober:

Nie wiem jak masz podłączony tuner cyfry,ale jeżeli przez scart to spróbuj przez scart 3. U mnie sygnał ze scart 3 jest znacznie lepszy niż ze scart 1,który też jest RGB.
No i nie zapomnij w ustawieniach tunera wybrać opcję wyjścia RGB.
 

kredek

New member
adambe napisał:
Nie wiem jak masz podłączony tuner cyfry,ale jeżeli przez scart to spróbuj przez scart 3. U mnie sygnał ze scart 3 jest znacznie lepszy niż ze scart 1,który też jest RGB.
No i nie zapomnij w ustawieniach tunera wybrać opcję wyjścia RGB.

To IMHO masz uszkodzone np. wejście Euro - powinno być (i u mnie jest) IDENTYCZNIE na 1 i 3 (RGB).
 
J

Judash

Guest
kredek napisał:
Idź już spać Judash - już zbyt dużo pustych słów wyszło od Ciebie; nie tylko niepotrzebnych, ale też nieprawdziwych.:neutral:
To nie sa puste slowa moje, tylko opinie innych uzytkownikow!.Fakt jest taki, ze trafil ci sie gniot i szlag cie trafia, iz inni tego nie maja.Puste to twoje slowa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry