Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

kamcyk26

New member
Czy mozecie powiedziec w jaki sposob mozna sprawdzic jaka wersje modulu posiadamy w danym momencie. Tzn pojawiaja sie okreslenia 41.01, 41.03, 41.04 natomiast po wejsciu do menu serwisowego nie widze nigdzie takich wartosci. Sa raczej liczby w okoloicach 31-32.
 

slimak

New member
Bez reklam
Podsumowanie nowego modułu 41,04 po 2 tygodniach oglądania.
Obraz jest ostrzejszy, przez co na gorszych kanałach widać minimalnie mocniej szumy/ziarno. Po włączeniu na gorszych kanałach MPEG NR na minimum wszystko wraca do normy.
Węży od 2 tygodni nie widziałem pomimo oglądania kilku „zielonych” filmów (np. Matrix) na słabych kanałach. Bródno zielone powierzchnie na zaszumionych kanałach w najgorszym przypadku są z lekko fioletowym szumem na całej powierzchni.

P.S. Przypominam, że u mnie moduł był przeprogramowany, a nie wymieniony (tak twierdzi serwis). Ponieważ wszystkie ustawienia serwisowe zostały takie same jak w 41,01 myślę, że rzeczywiście tak było.
 
Ostatnia edycja:

kamcyk26

New member
Dzisiaj otrzymalem telefon z serwisu, ze modul (juz ten odpowieni) bedzie po Swietach. Czekam wiec cierpliwie. Jednoczesnie zauwazylem w watku na AVS forums kilka niezbyt optymistycznych maili od ludzi (nie z Polski), ktorym serwi nie potrafil pomoc. Zastanawiam sie jak to jest, ze niktorzy dostali nowy modul i sa zadowoleni a inni czekaja miesiacami na naprawe, albo wymiana nic nie pomaga...
 

kamcyk26

New member
EDIT 28.03.2008

Niestety nie doczekalem sie jeszcze nowego modulu. Minelo juz 22 dni od zgloszenia (licza sie dni kalendarzowe czy robocze?).

@kredek

A jak tam twoja wymiana na nowy TV?

PS sorki za drugiego posta.Mialo byc EDYTUJ a wyszlo CYTUJ.
 

kredek

New member
Chyba będzie ciężko... czego ja doświadczyłem.:(
Liczą się dni KALENDARZOWE, z tym że jako pierwszy dzień liczy się najblizszy kolejny dzień roboczy po dniu zgłoszenia.
U mnie sprawa w toku (dość specyficznym), na razie mam starą plazmę ze starym modułem z powrotem w domu.:???:
 

AdaMo71

New member
A ja już nic nie rozumie czytajac te posty, jest moduł 41.04 czy nie ma. To w takim razie jak mi pokazuje, że mam moduł jw. a serwis gdzieś w kraju mówi, że taki nie istnieje no to wybaczcie. To w takim razie co mi zamontowali, że obraz się poprawił na tyle, że nie widze tych węży. Polska to dziwny kraj... LOL.
 

AdaMo71

New member
No i nastała cisza na PV60, nie dobrze to wróży :D
No ale gdzie Pan Kredek ze swoim problem zniknął, dali nowy nie dali LoL.
Czy też nie chce się pochwalić co dostał, nie ładnie tak milczeć. :eek:k:
 

kamcyk26

New member
Doczekalem sie w koncu wymiany na 41.04. Poprawa jest znaczaca. Mialem nagrane kilka fragmentow gdzie weze straszyly i teraz obraz wyglada ok. Tzn slady wezy sa, ale z odleglosci ogladania praktycznie ich nie widac. Nie zauwazylem jakis ubocznych zmian w jakosci obrazu, ale musze kilka godzin poogladac aby sie upewnic.
 

kowal510

Member
Ja tez mam moduł wymieniony na 41.04 jest poprawa ale węze są niestety.Jedna rzecz zauważyłem przy porzednim module że ilość węży i ich widocznośc rosła wraz z wiekiem telewizora w zwiazku z tym trzeba obserwować dalej co sie bedzie działo.
 

kamcyk26

New member
Po tygodniu testowania modulu 41.04 moge powiedziec, ze jestem bardzo zadowolony. Obraz jest tak samo dobry jak wczesniej tylko wezy juz nie ma. Tzn sa jakies delikatne przebarwienienia, jesli ktos bardzo dokladnie sie przyglada.
 

Zubik_2006

New member
Gdzie servis w WAWA ??

kamcyk26 napisał:
Po tygodniu testowania modulu 41.04 moge powiedziec, ze jestem bardzo zadowolony....

No to chyba nadszedł czas na naprawę :)
Czy servis, który wykonał tobie tą usługę jest z Wawa ? Jeżeli tak to proszę podaj na niego namiary.

Jeżeli nie to proszę innych może mają jakiś godny polecenia co by człowiek przy tłumaczeniu usterki się nie denerwował - totalną nieznajomością tematyki przez servisantów :)
Pzdr
 

kamcyk26

New member
Serwis z Lodzi. Od poczatku wiedzieli o co chodzi, aczkolwiek wszystko trwalo ponad miesiac (podobno z winy Panasonica). Wymiana odbyla sie w domu i trwala ok 30min.
 
Do góry