Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

pendragon

New member
Coś nie tak z ekranem???

Witam,
Kupiłem niedawno Panasonic LX70P, ogolnie jest OK, obraz super, na dźwięk też nbie moge narzekać, kablówka odbiera różnie, zależnie od programu, za to dvd super.
Mam tylko jedno ale, ekran w prwaym górnymj rogu nie przylega ściśle do obudowy, lekko sie rusza np. podczas czyszczenia. W pozostałych miejscach tego nie ma, przylega ściśle. Nie wiem, czy to jakas wada, czy tak bywa ??? Trochę sie niepokoję, czy to może jakas wada tego telewizora? Co sądzicie?
Pozdr.
 

smoke

New member
Dzisiaj kurier przywiózł Lx70. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Kablówkę odbiera bardzo dobrze, DVD po złączu component/progressive scan - rewelacja (w porównaniu z starym TV CRT). TV kupiony w AGITO.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
smoke napisał:
Dzisiaj kurier przywiózł Lx70. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Kablówkę odbiera bardzo dobrze, DVD po złączu component/progressive scan - rewelacja (w porównaniu z starym TV CRT). TV kupiony w AGITO.

Hej,
Gratuluje zakupu:) Czy otwierałeś przesyłkę przy kurierze i podłączałeś TV w celu sprawdzenia czy matryca nie ma czasem jakiegoś martwego piksela??
Niedługo zamierzam kupić LCD i stąd moje pytanko.
Pozdrawiam;)
Rafał
 

Dar1969

New member
3 dni temu kupiłem D32LN73F to jest LX70P tyle ze na rynek niemiecki dla jakiejś sieci handlowej w Niemczech a różni się tym od LX70P tym że posiada tuner DVB czyli cyfrowy tuner telewizji analogowej jakość super dzwięk znośny syganał z N-ki. mam problem ze złączem HDMI kupiłem dobry kabel (PROFIGOLD) ale N-box gupieje podaje co chwile inny sygnał podobno to wina oprogramowania w N-ce narazie musze odbierac syganał przez compozyt prosze o rade co powinienem zrobić
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dar1969 napisał:
3 dni temu kupiłem D32LN73F to jest LX70P tyle ze na rynek niemiecki dla jakiejś sieci handlowej w Niemczech a różni się tym od LX70P tym że posiada tuner DVB czyli cyfrowy tuner telewizji analogowej jakość super dzwięk znośny syganał z N-ki. mam problem ze złączem HDMI kupiłem dobry kabel (PROFIGOLD) ale N-box gupieje podaje co chwile inny sygnał podobno to wina oprogramowania w N-ce narazie musze odbierac syganał przez compozyt prosze o rade co powinienem zrobić

Hej,
Musisz puścić sygnał na HDMI w trybie DVI, czyli bez dźwięku. Dźwięk puszczasz przez 2 cincze (lewy i prawy kanał) i będzie git. Podobnie w przypadku podłączania przez złącze componentowe. Winę ponosi operator N-ki, ze względu na brak odpowiedniego softu do tunera. Problem ten dotyka też niektóre inne marki TV.
Pozdrawiam;)
Rafał
 

smoke

New member
rafcio76r napisał:
Hej,
Gratuluje zakupu:) Czy otwierałeś przesyłkę przy kurierze i podłączałeś TV w celu sprawdzenia czy matryca nie ma czasem jakiegoś martwego piksela??
Niedługo zamierzam kupić LCD i stąd moje pytanko.
Pozdrawiam;)
Rafał

Tak, otwierałem przy kurierze, nawet pomógł mi go postawić na stoliku. Najpierw zapłaciłem, potem załaczyłem. Matryca martwych pikseli nie ma.
Do telewizora nie mam zastrzeżeń, jedynie formatowanie obrazu jest trochę dziwne. Mianowicie przy ogladaniu DVD (flm Gwiezdne Wojny z napisami - format obrazu - nie wim jaki - wyświetlają sie czarne pasy u góry i na dole nawet przy ustawieniu ręcznym na 16:9) i ustawieniu proporcji obrazu na auto telewizor w czasie wyświetlania napisów wyświetla tak jak napisałem wcześniej, a gdy napisów nie ma przez jakiś czas to obraz formatuje na cały ekran. Przy pojawieniu sie napisów obraz powraca do stany poprzedniego (czarne pasy u góry i dole). Może to zależy od filmu (na razie włączyłem tylko ten jeden). Natomiast przy oględaniu programów z TV lepij ustawić ręcznie rozmiar obrazu, bo automat rozciąga ten obraz jakoś nienaturalnie.
To są moje pierwsze obserwacje - muszę jeszcze przeczytać instrukcję :D , ale mimo tego jestem zadowolony .
 

smoke

New member
jpk78 napisał:
Oj a ja jestem bliski kupienia tego tv i to tez w agito :) widzialem go dzis na zywo i jestem pod wrazeniem :)

Jeżeli chodzi o Agito, to nie było żadnego problemu. W środę wieczorem zamówiłem, w czwartek towar był zapakowany, w piatek przesyłka poszła do firmy kurirskiej, telewizor miał byc w poniedziałek, ale dotarł we wtorek z winy firmy. Kurier przyniósł TV pod drzwi.
 

Holt_

New member
Bez reklam
smoke napisał:
Do telewizora nie mam zastrzeżeń, jedynie formatowanie obrazu jest trochę dziwne. Mianowicie przy ogladaniu DVD (flm Gwiezdne Wojny z napisami - format obrazu - nie wim jaki - wyświetlają sie czarne pasy u góry i na dole nawet przy ustawieniu ręcznym na 16:9) i ustawieniu proporcji obrazu na auto telewizor w czasie wyświetlania napisów wyświetla tak jak napisałem wcześniej, a gdy napisów nie ma przez jakiś czas to obraz formatuje na cały ekran. Przy pojawieniu sie napisów obraz powraca do stany poprzedniego (czarne pasy u góry i dole). Może to zależy od filmu (na razie włączyłem tylko ten jeden).


a jak masz podłączone DVD i jaki format masz na nim ustawiony na wyjściu?
 

smoke

New member
DVD a konkretnie nagrywarka LG RH 177 połączona jest przez komponent/progresiv scan a jaki format mam ustawiony na wyjściu mogę sprawdzić dopiero po 15.
Nie sprawdzałem przez inne wejścia ze względu na brak czasu.
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
a jak przestawisz formatowanie w TV z "Auto" na "16:9"??

Optymalne ustawienie byłoby chyba ustawić w nagrywarce Video Output na 16:9, a w TV chyba też 16:9 na sztywno......bez trybu Auto.
 

smoke

New member
Holt_ napisał:
a jak przestawisz formatowanie w TV z "Auto" na "16:9"??

Optymalne ustawienie byłoby chyba ustawić w nagrywarce Video Output na 16:9, a w TV chyba też 16:9 na sztywno......bez trybu Auto.

Jeżeli w TV ustawię na sztywno 16:9 to oczywiście obraz się nie zmienia, zauważyłem to tylko w trybia "auto" , natomiast nie weim czy w nagrywarce jest możliwość zmiany Video Output - muszę sprawdzić w instrukcji, ale to dopiero po powrocie do domu.
 

Holt_

New member
Bez reklam
smoke napisał:
Jeżeli w TV ustawię na sztywno 16:9 to oczywiście obraz się nie zmienia, zauważyłem to tylko w trybia "auto" , natomiast nie weim czy w nagrywarce jest możliwość zmiany Video Output - muszę sprawdzić w instrukcji, ale to dopiero po powrocie do domu.

myślę, że na pewno jest. W moim Sony 820 jest np do wyboru "16:9", "4:3 Letterbox" i "4:3 Pan Scan". Producent zaleca ustawienie 16:9, jeśli TV posiada możliwość regulacji proporcji obrazu...czyli praktycznie zawsze :)
 

jpk78

New member
A ja kupie ten TV bo obraz jest super jesli chodzi o smuzenia moim zdaniem sony d3000 nie ma szans a drugi powod matowa obudowa :D ;)
 

smoke

New member
Holt_ napisał:
myślę, że na pewno jest. W moim Sony 820 jest np do wyboru "16:9", "4:3 Letterbox" i "4:3 Pan Scan". Producent zaleca ustawienie 16:9, jeśli TV posiada możliwość regulacji proporcji obrazu...czyli praktycznie zawsze :)

Masz rację. Jest coś takiego jak Format obrazu TV . Można wybrać 4:3 lub 16:9.
 

dziadek_mruz

New member
Witam , sygnal cyfrowego polsatu nic nie pomogl moj lx 70 na meczach tenisowych nadal smuzy. Czy komus w takim zestawieniu wystapil ten problem,moze tv mam jakies wadliwe?
 

mikey2spikey

New member
dziadek_mruz napisał:
Witam , sygnal cyfrowego polsatu nic nie pomogl moj lx 70 na meczach tenisowych nadal smuzy. Czy komus w takim zestawieniu wystapil ten problem,moze tv mam jakies wadliwe?

Właśnie, czy ktoś może porównać lx 70 do plazmy PV 700 ?
Czy tam będzie efekt smużenia, np. na meczach tenisowych ?
Ktos już pisał, ze ta martyca w LX 70 jest bardzo szybka, ale czy mimo to, obraz na sygnale z SD bedzie lepszy na plazmie PV 700 ?
 

mikey2spikey

New member
kiki napisał:
Nie masz co nawet porównywać w ujęciach sportowych plazma jest lepsza.


Nie znam się może, ale wydaje mi się, że właśnie ujęcia sportowe (ze względu na dynamiczne sceny) są najbardziej miarodajnym sprawdzeniem jakości obrazu dla danego TV. Hmmm. Czy to oznacza KIKI, że dla ujęć
niesportowych plazma jest gorsza, czy po prostu róznice są niezauważalne między plazmą (PV 700) a LCD (LX70) ? Chodzi mi przede wszystkim o sygnał SD.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
smoke napisał:
Tak, otwierałem przy kurierze, nawet pomógł mi go postawić na stoliku. Najpierw zapłaciłem, potem załaczyłem. Matryca martwych pikseli nie ma.
Do telewizora nie mam zastrzeżeń, jedynie formatowanie obrazu jest trochę dziwne. Mianowicie przy ogladaniu DVD (flm Gwiezdne Wojny z napisami - format obrazu - nie wim jaki - wyświetlają sie czarne pasy u góry i na dole nawet przy ustawieniu ręcznym na 16:9) i ustawieniu proporcji obrazu na auto telewizor w czasie wyświetlania napisów wyświetla tak jak napisałem wcześniej, a gdy napisów nie ma przez jakiś czas to obraz formatuje na cały ekran. Przy pojawieniu sie napisów obraz powraca do stany poprzedniego (czarne pasy u góry i dole). Może to zależy od filmu (na razie włączyłem tylko ten jeden). Natomiast przy oględaniu programów z TV lepij ustawić ręcznie rozmiar obrazu, bo automat rozciąga ten obraz jakoś nienaturalnie.
To są moje pierwsze obserwacje - muszę jeszcze przeczytać instrukcję :D , ale mimo tego jestem zadowolony .



Dzięki za info:)
Pozdrawiam;)
 
Do góry