Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

kozikpl

Member
Witam
Co myślicie gdyby kiki (osoba testująca) wystawiała punkty każdemu tv np:
wygląd 1-5 pkt
wejścia/wyjścia 1-5 pkt
obraz, dźwięk itp.

Wydaje mi się, że trochę mogłoby to pomóc :)

Sam chce kupić tv, jestem /byłem/ zdecydowany na LX70, ale po przeczytaniu testu JVC 32 P80 już sam nie wiem :( tylko, że JVC trochę droższy.

Powiedzcie czy różnice między tymi TV jest bardzo duża?
 

rosi

New member
O tak ! Taki ranking telewizorów byłby bardzo przydatny.
Jakie parametry powinny być oceniane w LCDach ? Przede wszystkim jakość obrazu, a więc:
- poziom czerni
- poziom bieli
- kolory
- poziomy szarości ( najciemnieszy odcień szarego, który można odróżnić od czarnego )
- kąty
- czas reakcji matrycy ( ale na podstawie obserwacji, a nie podawany przez producenta, bo tutaj każdy producent podaje ten parametr przy innych warunkach )
- jakość skalowania obrazu
- jakość podświetlenia matrycy
- ogólna jakość obrazu SD/DVD/HDTV
- wejścia/wyjścia
- wygląd (hmmm, wygląd to kwestia gustu, więc nie koniecznie)
- dźwięk

Oczywiście przy każdym telewizorze powinien być krótki opis techniczny no i jaka jest w nim zastosowana matryca (TN,MVA,PVA,IPS) :)

Pozdrawiam :-D
 

deniro24

Member
Bez reklam
Pisałem o czymś takim w wątku "Jakie będą następne testy...."
Myślę, że to dobry pomysł, ale wszystko zależy od kikiego. Napewno nie powtarzały by się kolejne takie same pytanie odnośnie danych tv. Moim skromnym zdaniem to by były dopiero testy bo teraz to są dla mnie takie prezentacje.
 

kocur108

New member
popieram pomysł z punktacją
a w temacie nawet fajny ten panas tylko ma przynajmniej dla mnie jedną podstawową wadę wielkość tylko do 32'
 

Aciek

New member
Kupiłem ten telewizorek tydzień temu i jest fajnie:) :) :) :)
Mam podłączony do niego Cyfre+ HD kablem HDMI.
Po karzdym włączeni TV i SAT musze wybierać źródło AV (HDMI1) , czy to normalne?
Wydawało mi się, że TV sam powinien ustawić AV
PZ
 

ortax360

New member
Witam

Niestety Panasonic tak ma - trzeba samemu przełaczyc na HDMI ,component i pc itd. lcd zawsze odpala sie z tunera .

Mają najgorszy set-up z lcd dstepnych na rynku , ale obraz 1 klasa :)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dexter74

New member
No i się skusiłem...

No i się skusiłem na 32LX70P...

Szczerze - jestem (na razie) rozdarty...

Obraz z kablówki - tragedia, dopiero pow. 3 metrów robi się z grubsza OK.

DVD - średniawo.

Satka (polsat na razie...) - jak z kablówki.

Spodziewałem się czegoś więcej.
Pocieszam się, że z innego w tej cenie byłoby to samo albo gorzej...

I jakoś tak mało ustawień ma...

Nic, przyzwyczaję się.
 

dziadek_mruz

New member
Witam lx70 posiadam jakies dwa tygodnie do wczoraj byłem z niego zadowolony maksymalnie przy konsoli xbox 360 spisuje sie idealnie zero smużenia piekny obraz ,załamał mnie tylko mecz tenisa na eurosport ,niedało sie go poprostu oglądać piłka zostawiała za sobą takie smugi że masakra!o co tu chodzi?dodam tylko ze jestem fanem tenisa i jak mam tak oglądać niebawem us open to straszna lipa.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Test Panasonica LX 70P

kiki napisał:
kolejny test .
Tym razem sprawdzalismy jak Pansonic w klasie telewizorów 100 Hz
i z najnowszą matyrycą IPS Alpha - znajduje się na rynku.
Zaczynamy od wyglądu .

Kąty boczne z dowolnego źródła - nie istnieją. Czyli obojętnie jak siadasz masz przed soba pełną paletę barw.
Wreszcie można polecać go spokojnie dla całej rodziny. Nie będzie kłotni o miejsca przed telewizorem.


Hej;)
Kiki jakbyś ocenił kąty widzenia JVC 32 P 80 na tle Panasonica 32 LX 70 ???
Pozdro
 

wa12

New member
dziadek_mruz napisał:
... lx70 ...załamał mnie tylko mecz tenisa na eurosport ,niedało sie go poprostu oglądać piłka zostawiała za sobą takie smugi że masakra!o co tu chodzi?dodam tylko ze jestem fanem tenisa i jak mam tak oglądać niebawem us open to straszna lipa.

A ja na swoim lx79 oglądałem Wimbledon na polsat sport i było super. Polsat często nadaje na swoich kanałach sportowych sygnał anamorficzny i w tv 16x9 wyglada to doskonale. Eurosport ogólnie wygląda bardzo kiepsko, a może to wina naszych kablówek?
 

karoo

New member
Też myślę że rozmazanie obrazu było raczej spowodowane złym sygnalem. Ten telewizor ma taką matrycę, czas reakcji i procesory obrazu że nie mają prawa pozostawać żadn smugi.

Ps. Paie wa12 nie ma takiego telewizora jak Panasonic LX79.
HE HE Chyba się pomyliłeś -9 jest blisko -0

Pozdrawiam!!!
 

SlawekR

New member
dziadek_mruz napisał:
Witam lx70 posiadam jakies dwa tygodnie do wczoraj byłem z niego zadowolony maksymalnie przy konsoli xbox 360 spisuje sie idealnie zero smużenia piekny obraz ,załamał mnie tylko mecz tenisa na eurosport ,niedało sie go poprostu oglądać piłka zostawiała za sobą takie smugi że masakra!o co tu chodzi?dodam tylko ze jestem fanem tenisa i jak mam tak oglądać niebawem us open to straszna lipa.
A może wyłącz układ redukcji szumów obrazowych w menu telewizora? Bo coś mi się wydaje że masz aktywny, a to on potrafi tak "dogodzić" obrazowi.

Bo na smugi podczas ruchu to w tym telewizorze nie ma szans, więc albo jest tak jak wyżej napisałem, albo sygnał na wejściu był mocno dziwny i telewizor kombinował jak mógł żeby coś z niego wycisnąć.
 
Do góry