Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

rafcio76r

New member
Bez reklam
dziadek_mruz napisał:
Witam , sygnal cyfrowego polsatu nic nie pomogl moj lx 70 na meczach tenisowych nadal smuzy. Czy komus w takim zestawieniu wystapil ten problem,moze tv mam jakies wadliwe?

Wina leży albo po stronie instalacji antenowej cyfrowego Polsatu albo z Twoim egzemplarzem TV jest coś nie tak :roll: Sprawdzałem w sklepie LX70P na meczu tenisa ziemnego i zero smug, płynnie :mrgreen:
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
dziadek_mruz napisał:
Czy ktos z uzytkownikow tego tv moze napisac jak ten tenis u Was wyglada?Czy smuzenie wystepuje sporadycznie ,czy wogule?


A sprawdzałeś tenis na innych kanałach typu Eurosport czy DSF?? Na dobrym sygnale ten TV nie ma prawa smużyć, to nie Szajsung;)
 

dziadek_mruz

New member
Praktycznie zawsze smuzy czy to Eurosport czy Polsat,sygnal z polsatu to pierwszy pasek 85% ,drugi 72%, wiec chyba w normie.Niewiem co mam zrobic z tym tv ,totalna padaczka tak ogladac te mecze ,a tenis poprostu uwielbiam.
 
Ostatnia edycja:

dagie

New member
dziadek_mruz napisał:
Czy ktos z uzytkownikow tego tv moze napisac jak ten tenis u Was wyglada?Czy smuzenie wystepuje sporadycznie ,czy wogule?
Nie zauważyłem smużenia na meczach tenisa przy sygnale z kabla upc. Nie zauważyłem smużenia na meczach siatkówki i piłki nożnej. Zauważyłem dziwny objaw na snookerze z Eurosportu - przy ujęciu z góry stołu pozostaje tak jaby "duch" bili w miejscu z którego została uderzona - ale sygnał eurosportu w UPC jest jednym z najgorszych, niestety.

Pozdrawiam.
 

dziadek_mruz

New member
Skoro Tobie niesmuzy a mi smuzy to znaczy ze cos nie tak z tym tv jest.Tylko co tam sie moglo popsuc, oddac go na gwarancje?Kiki moze jakas podpowiedz?
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
Mam pytanie o część testu i fotkę dotyczącą podłączenia laptopa.

Jaką rozdzielczość udało się ustawić na lapku? Natywną dla LX70?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
dziadek_mruz napisał:
Skoro Tobie niesmuzy a mi smuzy to znaczy ze cos nie tak z tym tv jest.Tylko co tam sie moglo popsuc, oddac go na gwarancje?Kiki moze jakas podpowiedz?


TV jest na 2-letniej gwarancji. Zadzwoń do serwisu Panasonica i niech go zabierają do naprawy;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
do szybkich sportów polecana jest plazma .
Ja bym sprawdził telewizor na innym sygnale i dopiero wyciagnął wnioski.
 

mikey2spikey

New member
kiki napisał:
witam
do szybkich sportów polecana jest plazma .
Ja bym sprawdził telewizor na innym sygnale i dopiero wyciagnął wnioski.


Witam

26" LX 70 podlaczny do cyfry HD. Odlegosc do odbiornkia ok. 2, 80m.

Jakość obrazu SD naprawde bardzo, bardzo poprawna.

Eurosport- US open- bez zastrzeżeń- żadnego smuzenia widac nie bylo, żadnych duszków, itp.

programy HD wiadomo, tego nie trzeba komentować.

Jedyny mankament tego odbiornika to formatowanie obrazu. Być moze nie mam jeszcze wprawy, ale troszke zajmuje czasu, zeby ustawic odpowiedni format, gdyz na kazdym programie wyglada to inaczej, trzeba sie sporo naklikac (przycisk 'HD' na pilocie tunera sat oraz przycisk 'aspekt' na pilocie TV). Jakos sobie z tym nie radzę na razie:) Nie wiem, czy na cyfrze plus HD jest mozlwosc zapamietywania ustawien, tak, aby na kazym programie obraz byl ustawiony domyslnie '16/9' (nie ucina obrazu - tylko obraz jest nieco rozciagniety- nienaturalny, ale wg mozna sie przyzwyczaić). Z drugiej strony pozostaje (dla mnie nie do zaakceptowania) format '4:3' z pasami bo bokach oraz inne formaty (14/9, zoomy), powodujące mniejsze lub większe ucięcie ubrazu.

O dziwo podczas ogladana filmu 'The rock" format sam sie zmienił w tracie filmu. Na poczatku bylo 16/9, pozniej obraz byl uciety. Troszke to irytujace

Czy ktos ma podobne problemy, czy to wynika z nieznajomości TV ?

pzdrw
 

kozikpl

Member
Witam
Jak wielu z Was ostatnio stałem się posiadaczem 32LX70.

Podłączylem do niego cyfrowy polsat ale kablem kompozytowym (więc pewnie gorzej niż euro), a jakość obrazu jest naprawdę dobra

Kompa podłaczyłem s-video (czekam na 5m kabel d-sub) i jeżeli chodzi o filmy to również jest bardzo dobrze, a jak przyjdzie d-sub to nie wyjdę z domu chyba przez tydzień :D:D:D

Mały minusik to dźwięk, ale po 1 dniu już jakby się przyzwyczaiłem i jest ok (do filmów z kompa i tak kupiłem zestaw 2+1)
Zauważylem jednak, że dźwięk jest słabszy nie na wszystkich kanałach, a jak podłączy się np. komputer to już wszystko jest ok. (w porównaniu z poprzednim tv)

Reasumując- myślałem, że będzie gorzej.
Jestem bardzo zadowolony, teraz tylko czekam na Polsat w HD

Jeżeli macie 3400zł kupcie ten telewizor- tak po prostu :)


ps. przesiadłem się z tv 14'' więc te 32'' to olbrzym!!
 
Ostatnia edycja:

kozikpl

Member
Witam i proszę Was o pomoc.

Zadowolony z TV byłem dopóty dopóki nie przyszedł kabel d-sub. (5m firmy Bandridge, ale na kablu od monitora (dł. 1.8m) jest to samo)

Podłaczyłem kompa do tv, ustawiłem dual view- odpowiednią rozdzielczość itp. i... tragedia.

Pulpit jest oki, równo żadnych zakłóceń, schody zaczynają się jak włącze film, filmy sd widoczne są na tv wszystkie ale.. niektóre mają takie dziwne poziome zakłócenia przebiegające przez cały ekran.
Na filmach HD tego nie widać, ale za to zaraz pod filmem jest jakiś zielony pasek, a na samym dole ekranu jest drugi, który czasami jest szerokości 2cm i miga (raz jakoś na zielono, czasami inny kolor).
Dodatkowo nie każdy film HD można zobaczyć na tv, np. jak włącze 300 na tv tylko czarny ekran, ale bbc planet earth juz widać.

Moja karta graficzna:
GeForce 7300GT
filmy odtwarzam: subedit lub media player classic, a kodeki: k-lite codec.

ps. jak tv był podłączony poprzez s-video, żadnych problemów nie było (poza gorszym obrazem)
ps2. zauważyłem, że filmy HD widać na tv tylko jak mają rozdzielczość 1280x720, inne już nie z całej kolekcji widze na tv tylko:
- 10 odcinków BBC planet earth
- fight club

Prosze pomóżcie
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
a masz możliwość ustawienia TV jako jedynego odtwarzacza obrazu? Bez podglądu na kompie?

Bo to wygląda na artefakty karty graficznej, jakby była za bardzo obciążona....
 

kozikpl

Member
Chyba takiej funkcji nie ma, jutro postaram się załatwić inna karte graficzną, ale osoby które podłaczały ten TV to chyba lepszych konfiguracji nie mieli choćby laptopy.

Próbowałem wszystkiego: w trybie klon jest to samo, próbowałem na wszystkich rozdzielczościach- bez skutku.

Czemu na TV nie widać wszystkich filmów HD a sd ma jakieś zakłocenia (ale chyba nie każdy film- na niektórych troche są mniejsze))

Jutro podłacze laptopa i ew. zmienie karte graficzną.

Ten kto podłączał ten model do kompa poprzez d-sub niech się odezwie, mam nadzieje, że to nie jest popsuty TV tylko coś nie tak z moim kompem
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
No więc i ja doczekałem się swojego LX70P.

Kupiony w Agito, pochwały dla sklepu za dobrą dostawę, cenę i kontakt.

Podłączony do kablówki Aster (analogowo i do dekodera tzw cyfrowego przez Scart) oraz do DVD przez HDMI. Zastąpił 29 calowego Sony 50Hz.

Obraz zkablówki - zaskakująco dobry. Są pewne programy, odbierające gorzej, ale to chyba norma. TVP1, TVN, nawet Polsat - dla mnie zupełnie zadowlająco.

Obraz z dekodera - znakomity. Podłączony dobrym kablem Euro Profigolda, oglądałem mecz ligi polskiej na C+Sport - świetna jak dla mnie jakość obrazu.

DVD po HDMI - bajka. Pytań brak.


Nieco zaskakujące schody jeśli o współpracę z PC.

Podłączyłem laptopa Toshiby z kartą graficzną Intela 945GM. Zainstalowałem najnowsze (kwieceiń 2007) sterowniki ze strony producenta. Podłączyłem VGA-VGA.

I....w zasadzie gucio :). Bez użycia (czego jeszcze nie próbowałem) PowerStripa nie da się wymusić na tym laptopie rozdzielczości natywnje Panasonica , a konkretnie 1360x768. Nie występuje ona w rozdzielczościach dostępnych do wyboru dla monitora zewnętrznego.

Co ciekawe - nie mam mozliwości wyboru rozdzielczości w menu TV w "Ustawieniach PC", a zgodnie z instrukcją powinna być (WXGa, SXGa, etc....). Natomiast owszem - kiedy ustawię na laptopie 1280x1024, na TV pojawia się info o trybie SXGA.

Innymi słowy - jest u mnie dokładnie tak, jak pisał recenzent TV na portalu TwojePC.
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=panasonic_tv_lcd&strona=4

Notabene - sądząc po obrazku, posługiwał się laptopem podobnym do mojego :) :). Sadże więc, że to raczej wina chipsetu graficznego lapka, a nie Panasonica.


Zresztą - tak naprawdę Divx puszczony w tym trybie wcale nie jest taki zły. Może ja po prostu mam małe wymagania. Ew spróbuję się jeszcze pobawić PowerStripem.
 

kozikpl

Member
Witam
Po całym dniu walki z poprawnym ustawieniem połączenia komp>tv w sumie poległem. Może i mój TV ma coś nie tak z oprogramowaniem.
Jeżeli ktoś ma ten TV i mieszka w okolicach Łowicza bądź Skierniewic i u niego jest ok, z chęcią się spotkam i to zobacze :). Dajcie znać na priv- mówie całkiem serio, bo może rzeczywiście to wina mojego tv i wystarczy krótka wizyta w serwisie.

W tej chwili właczam film, odłączam kabel d-sub (monitorowy) i podłączam od TV i wtedy bez problemu oglądam w dobrej jakości film (wygląda tak samo jakbym podłączył laptopa).
Inaczej, a mianowicie po d-sub ale jako drugi odbiornik analogowy odtwarza tylko filmy w rodzielczości 1280x720, chociaż doszedłem, że jak wymusze w ustawieniach fddshow żeby ustwiał właśnie taką rozdzielczość to każdy HD chodzi bardzo ładnie, ale na dole tv jest taki zielony pasek, który dodatkowo jakoś sobie miga i to własnie jest nie do zniesienia.
Jeżeli chodzi o filmy sd to są takie zakłócenia jak pisałem wcześniej.

ciekawostka: tv jako drugi odbiornik po d-sub najlepszą rozdzielczością jest 1360x768, ale tv zamiast monitora to przy tej rozdzielczości jest niewyraźnie i najlepiej jak się ustawi 1024x768- dziwna sprawa

Próbowałem też dvi-hdmi ale wtedy filmy hd są tak bardzo powiększane na cały tv, że wygląda to tak jakbym na każdym filmie hd zrobił zoom 200%.
Nie widze nigdzie opcji, żeby to zmienić (ale na sd jest super)

Więc żadne wyjście nie jest idealne.

Na marginesie: zmieniłem również karte graficzną na jakąś 8500GT ale tam naprawdę nie było opcji wideo pełnoekranowe i na tej karcie tv chodził jak podączony do laptopa- niby ok, ale wydawać 300zł to raczej nie interes.

Pozdrawiam,
mimo wszystko zadowolony użytkownik 32LX70 :):):)
 

wa12

New member
kozikpl napisał:
Witam
Po całym dniu walki z poprawnym ustawieniem połączenia komp>tv w sumie poległem. ....ciekawostka: tv jako drugi odbiornik po d-sub najlepszą rozdzielczością jest 1360x768, ale tv zamiast monitora to przy tej rozdzielczości jest niewyraźnie i najlepiej jak się ustawi 1024x768- dziwna sprawa

Potwierdzam, że LX70 nie jest najlepszy jako monitor. Rzeczywiście, najlepszy obraz z komputera po D-SUB jest przy rozdzielczości 1024x768. Wszystko jest wyrażne i czytelne, jeśli zaś przestawi się na 1360x768 (taką rozdzielczością dysponuje mój Radeon 9100) czcionki są niewyraźne i obraz jest przesunięty. Osobiście komputer mam podłączony DVI-HDMI i tak jest dla mnie najlepiej. Trochę poeksperymentowałem z VGA, bardziej z ciekawości niż z potrzeby. Oprócz nieczytelnych czcionek i przesuniętego obrazu przy rozdzielczości 1360x768 nie zauważyłem żadnych różnic przy odtwarzaniu filmów czy to avi, czy też HD w porównaniu z 1280x720 przy połączeniu DVI-HDMI.
 
Ostatnia edycja:

kozikpl

Member
wa12 napisał:
Osobiście komputer mam podłączony DVI-HDMI i tak jest dla mnie najlepiej..

Hejka.
U mnie przy takim podłaczeniu filmy HD są za bardzo powiększone (jakby zoom 200%) i nie mogę tego zmienić więc włączam film, odpinam monitor, podpinam TV i jest super. Tylko to przepinanie kabla.
Może jest jakieś urządzenie, które by to ułatwiało?
 

dagie

New member
wa12 napisał:
Potwierdzam, że LX70 nie jest najlepszy jako monitor. Rzeczywiście, najlepszy obraz z komputera po D-SUB jest przy rozdzielczości 1024x768. Wszystko jest wyrażne i czytelne, jeśli zaś przestawi się na 1360x768 (taką rozdzielczością dysponuje mój Radeon 9100) czcionki są niewyraźne i obraz jest przesunięty. Osobiście komputer mam podłączony DVI-HDMI i tak jest dla mnie najlepiej. Trochę poeksperymentowałem z VGA, bardziej z ciekawości niż z potrzeby. Oprócz nieczytelnych czcionek i przesuniętego obrazu przy rozdzielczości 1360x768 nie zauważyłem żadnych różnic przy odtwarzaniu filmów czy to avi, czy też HD w porównaniu z 1280x720 przy połączeniu DVI-HDMI.

Do peceta podłączam ten TV kablem D-SUB, rozdzielczość 1360x768, karta GeForce 7600 - obraz jest świetny, czcionka ostra a przesunięcie obrazu i parę innych parametrów można wyregulować w menu telewizora. W sterownikach ustawiłem klonowanie obrazu, tak że na monitorze i na komputerze mam to samo. Z podłączeniem i regulacją nie miałem żadnych problemów. Filmy i gry wyglądają bardzo dobrze. Zastanawia mnie dlaczego u Was jest tak kiepsko. Może warto by było podłączyć jakiś inny komputer. Życzę powodzenia w eksperymentach i wierzę, że zakończą się sukcesem:)
 

Holt_

New member
Bez reklam
dagie napisał:
Może warto by było podłączyć jakiś inny komputer. :)

w moim przypadku na pewno. Znalazłem już gdzieś w sieci, że LX70P nie lubi się z chipsetem graficznym Intela 945 w laptopach Toshiby. Zresztą nie tylko on. Inne Tv LCD też lubią mieć kłopoty.

Pal to licho. Divx-y bardzo ładnie wyglądają na nagrywarce Sony podłączonej po HDMI i(dwupłytowy Spider Man 3 puszczony na Zoom1 - znakomity obraz), gram to w ogóle mało, a do filmów HD to sobie kiedyś dokupię jakiegoś zewnętrznego playerka......
 
Do góry