Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

viki0987

Member
Jutro będzie plazma vt60 jak sprawdzić czy wszystko jest ok . Czy plazmy tez posiadają banding. Jak sprawdzić ile tv przepracował godzin. Na co zwrócić uwagę przy nowej plazmie żeby nie zrobić w topy? Jak na szybko przetestować tv?
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli kupujesz plazme przez internet to trzeba sprawdzic w obecnosci kuriera czy ekran nie jest zbity.Jesli kupujesz plazme w tradycyjnym sklepie to tez trzeba otworzyc karton w sklepie i sprawdzic czy ekran jest caly.
W niektorych internetowych sklepach w regulaminie jest nawet informacja aby sprawdzic w obecnosci kuriera czy sprzet jest sprawny i kurier musi zaczekac.

Bading i nierownomierne podswietlanie matrycy nie dotyczy plazm.

http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

Aby sprawdzic czas pracy,opis kolegi z forum w linku nizej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/974599-post6.html
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
Jutro będzie plazma vt60 jak sprawdzić czy wszystko jest ok . Czy plazmy tez posiadają banding. Jak sprawdzić ile tv przepracował godzin. Na co zwrócić uwagę przy nowej plazmie żeby nie zrobić w topy? Jak na szybko przetestować tv?
Akurat Panasonic specjalizuje sie w "color banding", wystarczy poszukac w necie ;-)

Nie napisales ile cali mam miec ten VTW, jezeli 65", to spoko, jezeli mniej, zastanawialbym sie nad wieksza przekatna, bo...65" panele sa bardzo dobrej jakosci, z regoly tak identyczne, ze kalibracje mozna przejac od kolegow. W Przypadku mniejszych przekatnych, to czysta loteria, choc nie znaczy to, ze to zle tv, zwykly zjadacz chleba bedzie zadowolony i nie tylko.
Linebleeding nazywa sie przypadlosc, ktora wystepuje glownie w mniejszych VTW, sprawdza sie ja za pomoca tego krzyza w linku.Waskie paski mozna usunac super kalibrrujac, szersze raczej nie....
W duzych VTW wystepuja czerwone zacieki z regoly na prawej stronie.http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=149&thread=12143&postID=6083#6083

Ogolnie nie przejmuj sie tymi zdjeciami i linkiem, w realu nie bedziesz tego tak widzial, jezeli w ogole twoj panel bedzie tym zainfekowany.

Zeby sprawdzic licznki na VTW musisz wejsc do menü--Pomoc---info systemowe-status 4 za "c" pojawia sie zera lub...godziny.

Wlacz plazme na biala plansze(poszukaj jasnych scen i wcisnij pauze na duzym kontrascie, sprawdz czy halasuje, wyje.

Piiksele sprawdzic mozesz np na Menü---Obraz---ustawienia obrazu(panelu?) i tam ostatnia pozycja, pasek oczyszczajacy(???nie wiem jak po polsku).

Sa okreslone normy, ile pikseli w jakim obszarze moze sie znalezc i w zaleznosci czy to subpiksele, czy nie, czy martwe albo bledne.

Najlepiej naladuj sobie jakies kolorowe plansze z netu na USB i przetestuj, ale nikt nie bedzie na ciebie czekal po rozpakowaniu, jak wspomnial "digitalus", sprawdz czy nie ma uszkodzen kartonu, potem "szklo".
 

El Greco

New member
w plazmach też występuje banding :p
Rzadko i w innej formie, poza tym obie technologie maja swoje pro & contra, ja wole zalety plazmy, ktore sa niepodwazalne, niedowiarkom jak ty, puszam LINK Panasonic AX802 is Best 4K TV; ZT Plasma Pips LG OLED

Ponizej tez link z planszami do sprawdzania paneli:
Evangelos Angelides - Downloads

Gdybym mial kupowac LCD, to tylko Sony serii 90...z linka.

Przy okazji, moj 65VTW60 nie ma praktycznie zadnej wady, zadnych szumow, nierownomiernie oswoetlonych plansz, powidokow, jedynie nudnie odlotowy, PLASTYCZNY, NATURALNY, i szybki obraz.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz a ja nie toleruje plazmy :) i nie jestem niedowiarkiem, ponieważ wybrałem LCD świadomie, ponieważ plazma mi nie pod pasowała i tylko się tak nie obrażaj heh
 

digitalus

Banned
Nie ma badingu nawet w najnizszym modelu plazmy panasonica.
Bading i clouding w lcd.

g30 full-hd plazma panasonic,jakosc obrazu rewelacja
42g30jpg_nxqqaes.jpg

hd-ready panasonic plazma, jakosc obrazu rewelacja.
DSCF2305J_npqenws.JPG
 
Ostatnia edycja:

viki0987

Member
Dziękuję panowie za tak szybkie odpowiedzi. Bardzo przydatne. Oczywiście rozmiar to 65 cali. Akurat tak się składa że firma gdzie kupuje przywozi do domu , rozpakowuje i podłącza oraz coś tam ustawia. Wiec sobie go od razu sprawdzę przy nich. Ponoć tv nowe z magazynu z 5 letnią gwarancją.
 

El Greco

New member
Tak, to akcja Panasonic daje 5 lat ;-) Proponuje zakup tez pasujacego BDT tej firmy, ale starej kadencji, nie te z UHD, bo sa gorsze.Jezeli wystarczy ci 5.1, to kup za ...100€ BDT-320 inaczej zostaje BDT500 z 7.1 i 2xHDMI tyle, ze...dwa razy drozszy.Mysle, jednak, ze po mistrzostwach bedzie wyprzedaz, maja wszystkiechip uniphier.

Wtacajac do plazmy, poczatkowo bedzie obraz troche gorszy, mleczny i moze lekko drgac, IFC na minimum lub wylaczone (!), wlacz orbiter i polecam wlaczac zonie najwiekszy zoom(nie musi wiedziec, ze jest tez lepsza ikona ;-) Pamietaj, ze po 1000-1300h podwyzsza sie napiecie i bedzie tak wrazliwy jak w momencie zakupu. Ja dalem w Niemczech za swojego 2000€. .. Spytaj czy Panasonic placi ci za kalibracje, bomw Niemczech za topowe 65VTW60 i ZT oplacaja kalibrowanie, te jednak powinienes zrobic powyzej 1500h.

Powodzenia, genialny obraz ;-) Troche wyzej podalem link z ustawieniami.
 

viki0987

Member
Tv przyszedł rozmiar robi wrażenie . Na liczniku 0 godzin . Obraz w porównaniu do Philipsa 7008 rewelacje . Plazma to jest to. Philips nie dorównuje mu do pięt.

Jak obchodzić się tym tv na początku? Zejść z kontrastem .
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
IFC - Intelligent Frame Creation trzeba wylaczyc bo obraz jest teatralny i brzydki.Takie jest moje zdanie.Menu /obraz/ustawienia zaawansowane.Jesli beda czarne paski po bokach ekranu trzeba wlaczyc 16:9 overscan.
Mozesz tez calkowicie wylaczyc redukcje szumow, obraz bedzie bardziej ostry i wyrazny.W przypadku sygnalu cyfrowego funkcja jest zbyteczna.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Jesli chcesz moze zmienic soft w telewizorze ale jesli po zmianie softu uznasz ze jakosc obrazu jest gorsza to nie mozna powrocic do poprzedniej wersji oprogramowania.
Najlepiej przeczytac co poprawiono i czy warto zmienic soft ,czyli w przypadku tego modelu poprawiono np funkcje sieciowe , poprawka funkcji podwojnego tunera.Zalezy jaka wersje softu masz obecnie w telewizorze.
Download Information of VIERA for Europe/ UK and Ireland/ CIS | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
 
Ostatnia edycja:

viki0987

Member
W zestawie są 2 przedmioty w kształcie Jaja, tak jakby na kabel do czego służą? Druga sprawa wydawało mi się ze podstawa się obraca ale za chiny nie idzie tv obrócić.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
To filtr przeciwzakloceniowy, zaklada sie na kabel.W tym modelu podstawa jest obrotowa ale w malym stopniu +, - 10 stopni,tak wynika z informacji na pierwszej stronie tego tematu.
Zajrzyj do instrukcji telewizora i sprawdz czy jest informacja na ten temat.
Warto tez pamietac ze w tym modelu jest filtr antyrefleksyjny i trzeba uwazac aby go nie uszkodzic .Po czyszczeniu plynem do mycia okien na ekranie pojawi sie plama jak na obrazku nizej i powloka antyrefleksyjna bedzie zniszczona.
kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/928679-post68.html

plama-na-_nnhxrer.JPG
 
Ostatnia edycja:
Do góry