Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

jediwolf

New member
Na serwis nie ma co oddawać. Mojego g20 jak oddałem bo buczenie było słychać z 2-3 metrów przy głośności ustawionej na 28 kresek, to pan z serwisu zadzwonił do mnie i powiedział, że to jest normalne wśród plazm i się z tym nic nie da zrobić. Jak się pojawiają jakieś jaśniejsze tła to krew mnie zalewa. Dlatego wstrzymałem się z kupnem vt60.
 

Lesiu83

New member
A czy w plazmach Samsunga lub lg buczenie rownież występuje?
Czy buczenie występuje w panasonicach jeśli mamy w tv wyłączony głos, a korzystamy z kina domowego ?
 

digitalus

Banned
Na pewno sprawa wyglada tak. osoby ktore pracuja przy montazu telewizora, spiesza sie i zamiast sruby z podkladka sprezynowa , wkrecaja zwykla srube a powinna byc w tym miejscu inna sruba .Inna osoba ktora pracuje przy montazu telewizora wkreci srube z podkladka ktora powinna byc w tym miejscu i telewizor nie bedzie bzyczal.Wystarczy wymienic srube i nie bedzie slychac bzyczenia.
Podobny przyklad na filmie.
Panasonic Plasma Buzzing Whining Sound 2011, 2012 Permanent Repair Fix - YouTube
Nie mozna twierdzic ze kazda plazma bzyczy
 
Ostatnia edycja:

Lesiu83

New member
Czyli kupujemy Tv za 9k , a póżnie mamy sami bawić się w serwisantów. Chore to jest co wypisujesz. Jest to ewidentnie oszczędność panasonica , taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.
 

digitalus

Banned
Nie napisalem ze trzeba bawic sie w serwisantow .Jesli telewizor bzyczy to usterke trzeba zglosic do serwisu.Kazdy telewizor nie bzyczy, to tylko diagnoza bzyczenia .
 
Ostatnia edycja:

mapet

New member
Witam
Od trzech dni posiadam P50VT60E i absolutnie nie słyszę żadnego buczenia mimo to że jestem bardzo wyczulony na takie niuanse
Już słyszę od drugiej osoby z tego forum o lekkich szmerach z wentylatorów ja tego jednak nie potwierdzam u mnie telewizor jest postawiony na komodzie i ma sporo przestrzeni z tyłu, być może problem ten dotyka tych co wieszają na ścianie gdzie jest mała przestrzeń odprowadzenia ciepła ale to jest tylko moje przypuszczenie
Po za tym wszystkim krótko podsumowując telewizor po kilku dniach jest naprawdę świetny, kilka tygodni wstecz posiadałem LED i to też z wyższej półki cenowej jednak to co wyświetla ta Plasma to jest jakość która nie ma na dzień dzisiejszy porównania naprawdę jest wspaniała .
Pozdrawiam
mapet
 

MiDaList

New member
Ja buczenia u siebie nie słyszę za to cały czas jak tylko jest cichy fragment w filmie np: dialogi to słyszę wentylatory.
Czy to buczenie nasila się jak wyświetlane są jasne obrazy?
Ja słyszę dość donośnie. No i oczywiście iż nasila się przy wyświetlaniu białego, przy czarnym lub ciemnym kolorze nie buczy prawie wcale. Ale chciałbym zauważyć iż mam trochę wyczulony słuch. Jak miałem 15-18 lat to wyłączałem z prądu urządzenia elektryczne bo przeszkadzało mi budzenie transformatorów.

Odnośnie laptopa to łączysz się hdmi-hdmi?
Jeśli tak to po połączeniu zobacz w opcjach dźwięku (urządzenia do odtwarzania) powinno się pojawić hdmi output lub coś podobnego.
Ustawiasz to jako domyślne urządzenie i powinno być ok.
Łączę się hdmi-hdmi z MacBook Pro Retina oraz próbowałem łączyć się z iMac którego mam przejściówką display port <-> hdmi - hdmi i też jest ten sam objaw.

Film na Youtube oraz Wave z Dropboxa pokazujący przykładowe buczenie w nocy
 
Ostatnia edycja:

MiDaList

New member
W sumie to nie wiem co mam z tym zrobić za bardzo. W nocy jak jest jasna scena to głośnik na 15 to za mało, aby wytłumić szum, a za dużo aby innym domownikom nie przeszkadzać.

Nagrania buczenia w różnych warunkach (wyświetlana biała strona) :
Noc
Dzień za telewizorem
Dzień 1m od telewizora
Dzień 2m od telewizora
Dodatkowo kilka zdjęć telewizora w dzień przy zasłoniętych i odsłoniętych roletach
01
02
03
04
05

PS. Przejdę się dzisiaj do sklepu Euro w Koszalinie, gdzie na wystawie mają 555vt60, czyli dokładnie taki telewizor jak mój, włączę biały obraz i zobaczę czy efekt będzie taki sam jak u mnie.

Aktualizacja : 10:52 10.05.2013
Byłem w sklepie i model na wystawie buczy znacząco słabiej niż mój. W tamtym musiałem przykładać ucho do tylnej ścianki, aby coś usłyszeć.
Kontaktowałem się z Panasonic gdzie dowiedziałem się iż mogą mi wysłać serwisanta na odległość 50 km od punktu serwisowego, lub odebrać kurierem w celu sprawdzenia przyczyny (mam 67km, ale poinformowali mnie iż mogę się dogadać z serwisem i jest szansa na dojazd za dodatkową opłatą)
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
W sumie to nie wiem co mam z tym zrobić za bardzo. W nocy jak jest jasna scena to głośnik na 15 to za mało, aby wytłumić szum, a za dużo aby innym domownikom nie przeszkadzać.

Nagrania buczenia w różnych warunkach (wyświetlana biała strona) :
Noc
Dzień za telewizorem
Dzień 1m od telewizora
Dzień 2m od telewizora
Dodatkowo kilka zdjęć telewizora w dzień przy zasłoniętych i odsłoniętych roletach
01
02
03
04
05

PS. Przejdę się dzisiaj do sklepu Euro w Koszalinie, gdzie na wystawie mają 555vt60, czyli dokładnie taki telewizor jak mój, włączę biały obraz i zobaczę czy efekt będzie taki sam jak u mnie.

Aktualizacja : 10:52 10.05.2013
Byłem w sklepie i model na wystawie buczy znacząco słabiej niż mój. W tamtym musiałem przykładać ucho do tylnej ścianki, aby coś usłyszeć.
Kontaktowałem się z Panasonic gdzie dowiedziałem się iż mogą mi wysłać serwisanta na odległość 50 km od punktu serwisowego, lub odebrać kurierem w celu sprawdzenia przyczyny (mam 67km, ale poinformowali mnie iż mogę się dogadać z serwisem i jest szansa na dojazd za dodatkową opłatą)
Nie widzę u ciebie specjalnego problemu:wink: z odległości 2 m na tym nagraniu to buczenie przy normalnym oglądaniu a zakładam że oglądasz nawet dalej tj. pewnie z 3 m , nie powinno przeszkadzać.Po cichu przecież nie oglądasz filmów. kolumny jeśli masz i wzmacniacz zagłuszą to całkiem.Tak samo białe tło to w filmach/programach występuje na kilka sekund , bo nikt nie wytrzyma takiego tła długo a migotanie na plazmie takiego tła jest najbardziej dodatkowo uciążliwe:cool: Być może po okresie wypalania plazmy tj. 200-300 godzin, efekt ten opadnie.Ciekawe jakby go rozkręcił i czy ma te podkładki pod śrubami jak kolego"Digitalus" dobrze to opisał:mrgreen: W sklepie jest duuużo głośniej niż w domu i takie porównywanie to strata czasu.Odbicia masz niezłe , zamontuj rolety termiczne i będzie za dnia jak wieczorem.
 
Ostatnia edycja:

mav

New member
Jeśli kogoś by interesowało porównanie G20 z VT60 to tak na szybko nakręcony materiał.
Panasonic G20 vs VT60 - YouTube
Telewizory nie skalibrowane.
Można zobaczyć jak duże są różnice w kolorach w trybach TXH na obu modelach.
Jak będę miał więcej czasu to pobawię się ustawieniami tak aby obraz wyglądał podobnie na obu tv i jeszcze raz zrobię porównanie.
Zrobiłbym porównanie z VT50 ale nie mam jak przewieźć swojego tv na drugi koniec miasta :/
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Jeśli kogoś by interesowało porównanie G20 z VT60 to tak na szybko nakręcony materiał.
Panasonic G20 vs VT60 - YouTube
Telewizory nie skalibrowane.
Można zobaczyć jak duże są różnice w kolorach w trybach TXH na obu modelach.
Jak będę miał więcej czasu to pobawię się ustawieniami tak aby obraz wyglądał podobnie na obu tv i jeszcze raz zrobię porównanie.
Zrobiłbym porównanie z VT50 ale nie mam jak przewieźć swojego tv na drugi koniec miasta :/
G20 ma gamme źle ustawioną, bo nie widać szczegółów w ciemnych scenach, poza tym tak naprawdę to vt60 gorzej wygląda ogólnie od starego g20:eek: kolory ma wyblakłe i tylko czerń na pasach idealna a nie szara jak w g20.Ogólnie wielkie rozczarowanie, szczególnie dla tego co by miał na podstawie takiego porównania kupywać ten drogi model.;-)
 

mav

New member
Mam to samo. Pisałem o tym wcześniej. Sprawdzę w tygodniu czy te same pliki działają na VT50.
 

Zulus

Member
Powiem Wam, że śledzę uważnie wątek z tym nowym VT60, i kiedy czytam o niedoróbkach, to aż niedobrze się robi.

-brak dźwięku przez hdmi
-nie odtwarza wszystkich plików
-wentylatory chodzą jak w śmigłowcu wojskowym itp

Z każdym rokiem w tych telewizorach ilość niedoróbek zwiększa się, a nie zmniejsza. To już nie ten Panasonic co kilka dobrych lat temu.

Jestem zniesmaczony!
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
To skutki cięcia kosztów,pośpiech no i montaż nie w Japoni jak kiedyś a w Czechach, co skutkuje mierną kontrolą jakości.
 

Marucins

Member
Biorą przykład z "najlepszych".
Poza tym nie ma rozczulać się plazma odchodzi do lamusa. Za parę lat, trzeba przerzucić się na coś innego.
 
Do góry