Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

digitalus

Banned
Nie odchodzi do lamusa.Jesli spojrzec na parametry techniczne czyli np na czas reakcji matrycy pdp to jest caly czas szybszy od kazdego lcd, led.tv o 1000 razy .Czas reakcji matrycy plazmy jest tez szybszy od oled. Nawet jesli telewizory oled pojawia sie w sprzedazy to cena telewizora bedzie bardzo zaporowa czyli okolo 30 tysiecy zl .Jesli sklep sprzeda w miesiacu jedna sztuke to bedzie sukces:).
 
Ostatnia edycja:

MicPrime

New member
Dokładnie, teraz dopiero widać, w tym roku jest to przewaga masakryczna, jak plazmy zdetronizowały LED pod niemal każdym względem.Widziałem testy samsunga F8000 który kosztuje dużo więcej od mojego ST60 czerń ma gorszą, kontrast itd.Reasumując nie widzę sensu pchania się w LED, nie ma sensownych argumentów które przemawiają za tą technologią.Mniejsza prądożerność itp mnie nie obchodzi, liczy się tylko jakość obrazu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Argumentow dla technologi lcd/led jest bardzo dużo, ale punkt widzenia zależny od punktu siedzenia i nie mam tu na myśli prodozernosci, wiatraczkow i innych dupereli.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, teraz dopiero widać, w tym roku jest to przewaga masakryczna, jak plazmy zdetronizowały LED pod niemal każdym względem.Widziałem testy samsunga F8000 który kosztuje dużo więcej od mojego ST60 czerń ma gorszą, kontrast itd.Reasumując nie widzę sensu pchania się w LED, nie ma sensownych argumentów które przemawiają za tą technologią.Mniejsza prądożerność itp mnie nie obchodzi, liczy się tylko jakość obrazu.

a jednak nie każdy toleruje plazmy, jej migotanie i plzmatyczne działanie na oczy heheh:)
 

Danus1

New member
Argumentow dla technologi lcd/led jest bardzo dużo, ale punkt widzenia zależny od punktu siedzenia i nie mam tu na myśli prodozernosci, wiatraczkow i innych dupereli.
A Jeszcze więcej argumentów jest po stronie plazm, ale punkt widzenie zależny od punktu siedzenia i nie mam tu na myśli smużenia, przejaskrawiania obrazu, beznadziejnego kontrastu, cloudingu i innych dupereli.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Mam 55st60 i nie widze nic zadnych chorych jazd wypisywanych na forum oprocz tego ze trzeba skalibrowac bo ustawienia fabryczne dalekie do ideau
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ale co do 65VT60 , to na kilku forach o tematyce HDTV wszyscy narzekają na tą serie z powodu głośnych wentylatorów !!! np. na CNET jeden komentuje że obok 65ST60 z odległości 3,5 m(chyba tak bo jest 11' -raczej chyba chodzi o stopy ?) słyszy ciągle szum tych nieszczęsnych wentylatorów.Także na teście na AVForums.uk zaznaczają że mogą przeszkadzać niektórym, a na teście ZT60 nie ma tego problemu.CNET to portal z USA więc nie ma raczej mowy że znowu modele Europejskie mają defekt, tak jak np VT50 z niskim poziomem jasności w trybie pro, na co nie cierpiały wersje na USA.To zaczyna być wkurzające !! że o połowę tańszy ST60 nie ma praktycznie tego głupiego problemu.Chyba że z pośpiechu przed konkurencją poszła pierwsza wadliwa(wadliwe wiatraki czy coś innego) seria.Pozostał by ZT60 ale wcisnęli nam Europejczykom tylko po zawyżonej do bólu cenie 60 cali zamiast 65.
 

digitalus

Banned
Warto przypomniec ze plazma jest bardziej lagodna dla oczu.. lcd i led to zarowki

[FONT=Tahoma, sans-serif]Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Osace (Japonia) udowodniły, że zbyt jaskrawy obraz jest dużo bardziej męczący dla oczu. Badani z jednej strony określili obraz plazmowy jako ciemniejszy i mniej błyszczący niż w telewizorze LCD, z drugiej – mniej męczący i bardziej wyraźny. Okazało się, że godzina oglądania telewizora plazmowego powoduje wzrost aktywności powieki o ok. 10%, natomiast LCD o 40 %[/FONT]

podobne badania przeprowadzono na uniwersytecie w monachium i uzyskano identyczne wynki , czyli wzrost aktywnosci powieki o 40 % w czasie ogladania telewizji na ekranach pseudotelewizorow czyli lcd, led.tv

przyklady z forum, lcd

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy TV LCD (Philips 37PFL7605). Wcześniej tylko CRT. Po obejrzeniu raptem 2 filmów jednego wieczoru, następnego dnia rano po założeniu okularów widziałem zdecydowanie gorzej niż zwykle. Jestem krótkowidzem, w 1998 roku miałem wadę -1.5, obecnie -2.5 (badanie miesiąc temu). Przez 12 lat pogorszył mi się wzrok tylko o -1. Gdybym teraz poszedł na kolejne badanie jestem pewien że miałbym co najmniej -3.5. Jestem załamany:(.

Wymieniłem telewizor 2 razy. Raz na ten sam model philipsa (obydwa miały problem dźwiękiem przez hdmi) a ostatnio wymieniłem na LG 37LH5000. Wzrok mi się pogarsza dalej, z dnia na dzień jest gorzej. Po siedzieniu przed laptopem nawet przez kilka godzin nic się nie dzieje a to przecież też matryca LCD. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?



Dokładnie tego samego doświadczyłem. Od wczoraj mam LCD 32" (Sharp LE705), przesiadłem się z CRTeka 20" z wypukłym ekranem.

Wadę wzroku mam dość mocną bo około -4,5, plus na jedno oko astygmatyzm. Wczoraj obejrzałem mecz, dzisiaj dwa filmy i widzę zdecydowanie gorzej. Podejrzewam, że oko przystosowało się do sferycznego ekranu i trochę minie zanim się 'przestawi'.

Polecam wyjrzeć na chwilę przez okno, ściągnąć okulary i wykonać proste ćwiczenia: wiczenia oczu
Naprawdę pomaga, aż czuć że oko pracuje.

W najbliższym czasie wybieram się do okulisty i trochę popytam... Może przydałyby się jakieś krople wzmacniające etc.
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Ale są tacy co to widzą:mrgreen:
Jak się chce, to można różne rzeczy zobaczyć. :p A na poważnie, to w różnych plazmach różnie to wygląda. W Panasonicach poprzednich serii chyba rzeczywiście niektórzy to widzą, nie widziałem natomiast żeby ktoś się skarżył na ostatnie Samsungi.
 

kopi

New member
Jak się chce, to można różne rzeczy zobaczyć. :p A na poważnie, to w różnych plazmach różnie to wygląda. W Panasonicach poprzednich serii chyba rzeczywiście niektórzy to widzą, nie widziałem natomiast żeby ktoś się skarżył na ostatnie Samsungi.

A tak apropos, jak oceniasz jakość obrazu w 64 E8000? Jest teraz w bardzo dobrej cenie, więc może bym się skusił, bo nowy 64 F8500 drogi na razie.......
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
A tak apropos, jak oceniasz jakość obrazu w 64 E8000? Jest teraz w bardzo dobrej cenie, więc może bym się skusił, bo nowy 64 F8500 drogi na razie.......
Prądożerny:confused: jak żaden, redukcji szumów nie można wyłączyć, tylko można w trybie gra, przez co na zaszumionych programach nie najlepiej to wygląda a czerń jak w Panasonicu VT30.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Jak się chce, to można różne rzeczy zobaczyć. :p A na poważnie, to w różnych plazmach różnie to wygląda. W Panasonicach poprzednich serii chyba rzeczywiście niektórzy to widzą, nie widziałem natomiast żeby ktoś się skarżył na ostatnie Samsungi.
Bo Panasonic upycha do swoich plazm ten ich szybki fosfor i wyładowania są szybsze to i mruganie też.:-?
 

jurass

Banned
A tak apropos, jak oceniasz jakość obrazu w 64 E8000? Jest teraz w bardzo dobrej cenie, więc może bym się skusił, bo nowy 64 F8500 drogi na razie.......
Nie mam zastrzeżeń do obrazu (niekalibrowany). Ale nie mam też skali porównawczej, bo to mój pierwszy płaski telewizor, a nie mam za bardzo możliwości do porównań w kontrolowanych warunkach. Jestem pozytywnie zaskoczony jakością obrazu SD (nc+), bo myślałem, że nie da się tego oglądać na takim rozmiarze. Ja właśnie miałem czekać na tegoroczne modele, ale jak zobaczyłem z jakimi cenami wchodzą (sporo wyższymi niż zeszłoroczne modele), to zadecydowałem, że wolę kupić większy telewizor, który w ocenach wypadał bardzo dobrze. I z rozmiaru jestem prawie zadowolony - jest za małyyyyy!!! ;) Jedyne zastrzeżenie mam do bzyczenia niestety. Słyszalne jest przy cichszych fragmentach odtwarzanego materiału, ale tylko na wprost i na wysokości niskiego siedzenia. Wystarczy przesunąć się ok. 30 stopni w bok lub wyżej i nic nie słychać.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co trochę śledzę to forum. To ktoś tu opisywał że jest to wina jednej śrubki przy której nie dano podkładki sprężystej hehe. A jeszcze pewien kolega napisał, że przyczyną tego może być pośpiech pracowników fabryki, którzy zapominają o podkładkach sprężystych hehe:D. Bardzo ciekawe:)
 
Do góry