Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

Lesiu83

New member
Panowie , mam pytanie co zyskam jeśli chodzi o obraz kupując model VT60 niż GT60 lub ST60 ? jestem laikiem w tych sprawach i nie za bardzo się znam. Czy model VT60 posiada jakieś lepsze filtry jeśli chodzi o odbicia niż modele niżej ? Na bajerach typu pilot , smart itp mi nie zależy , liczy sie tylko jakość wyświetlanego obrazu.

Wybór zalezy od tego czy będzie to rozmiar 50 czy 55 cali . Jakby miał być to model ST60 to kupiłbym 55 cali a jeśli model wyżej to mogę sobie pozwolić tylko na 55 cali. Doradzcie coś laikowi.

Telewizor będzie podpięty do nboxa z nc+ , zamierzam podpiąć go do serwera NAS , odległość do TV to 3,5 metra. Wszelkie bajery schodzą na drugi plan.
 

mav

New member
Zauważyłem jedną wkurzającą rzecz.
EPG z tunera dvb-s niestety nie rozpoznaje polskich znaków :(
Dodam, że kanały FTA.
Zamówiłem już moduł nCam to dam znać czy z niego będzie ok.

wp20130504004.jpg
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Na module nCam będziesz miał podobnie na wielu programach, choć mam udostępnione dwa kanały premium Canal + Family i na tych programach EPG odczytuje poprawnie polskie znaki. Oznacza to, że błędy pochodzą od nadawców. Naziemna DVB-T EPG odczytuje prawidłowo!

Korzystam właśnie z modułu nCam.
 

Jacek144

New member
Zauważyłem jedną wkurzającą rzecz.
EPG z tunera dvb-s niestety nie rozpoznaje polskich znaków :(
Nie jesteś pierwszy.Ciała dają nadawcy którzy "zapomnieli" dołożyć do strumienia EPG deklaracji w jaki sposób kodowane są pliterki. Nadają niezgodnie z normą.Atakuj nadawców.Ja to robię ,ale trafiasz na infolinię i tutaj nikt nie wie o czym piszę.Trzeba chyba tematem zainteresować Krajową Radę Radiofonii i Telewizji,bo to oni wydają koncesję,więc niech sprawdzą czy nadają zgodnie z normami. Osobiście nie wierzę ,że ci urzędnicy po zainkasowaniu niezłej kasy będą się przejmowali "kowalskim".
 

Paticiumek

New member
Mam takie pytanie : Jak wygląda dostępność aplikacji na VT60 ? Nie chodzi mi o ipla czy TVN Player tylko np. o NBA GAME TIME bądź NBA TV . Ilekroć pytam o to w sklepach z tv nikt nic nie wie . Czy ktoś orientuje się jaka mniej więcej będzie cena ZT60 60' bo znalazłem na angielskiej stronie o HIFI prognozowaną cenę 3999 funtów co daje około 20.000zł i trochę mnie to zaskoczyło zwłaszcza że wstrzymałem się z zakupem telewizora do momentu wyjścia ZT60 no ale jeśli ta cena się potwierdzi to będę zmuszony VT60 sobie kupić
 

Paticiumek

New member
Czekam tyle że zbliża się Roland Garros a potem Wimbledon a telewizora nie widać.Jak wyjdzie w lipcu to się zderzy z nowymi Sony 4K serii X i z tego co w USA w sklepie widziałem to 55' można juz zamówić za $4999 . To byłby ciekawy test ZT60 kontra SONY X9000 55' i nie chodzi nawet o 4K bo i tak treści brak ale o jakość obrazu . Na stronie sklepu cerecommend.com znajdziesz bo linka nie mogę wkleić - za mało wiadomości napisałem
 

Paticiumek

New member
Znalazłem cenę preorder ZT60 w USA
TC-P65ZT60
Co ciekawe $3499 daje jakieś 11.100zł co daje niższą cenę niż Panasonic Polska w swoim sklepie za 55' VT60 - 11.999zł ( oczywiście to dygresja bo za 9000zł w sklepach sieciowych można go kupić ) . Ale jeśli cena ZT60 nie odstawałaby za dużo od cen w USA to nie ma sensu VT60 kupować
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Czekam tyle że zbliża się Roland Garros a potem Wimbledon a telewizora nie widać.Jak wyjdzie w lipcu to się zderzy z nowymi Sony 4K serii X i z tego co w USA w sklepie widziałem to 55' można juz zamówić za $4999 . To byłby ciekawy test ZT60 kontra SONY X9000 55' i nie chodzi nawet o 4K bo i tak treści brak ale o jakość obrazu . Na stronie sklepu cerecommend.com znajdziesz bo linka nie mogę wkleić - za mało wiadomości napisałem
Sony z czernią NIGDY nawet w 10 % nie dorówna ZT60, tylko rozdziałka 4K w tej chwili i dobre 3 lata to zbędny wydatek:lol:
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Znalazłem cenę preorder ZT60 w USA
TC-P65ZT60
Co ciekawe $3499 daje jakieś 11.100zł co daje niższą cenę niż Panasonic Polska w swoim sklepie za 55' VT60 - 11.999zł ( oczywiście to dygresja bo za 9000zł w sklepach sieciowych można go kupić ) . Ale jeśli cena ZT60 nie odstawałaby za dużo od cen w USA to nie ma sensu VT60 kupować
Jak najbardziej jest sens kupywać VT60:) ten sam panel wykorzystuje ZT60 ,tylko przedni filtr jest dopasowany bezpośrednio bez małej przerwy pomiędzy nim a macierzą komórek plazmowych, dzięki temu nie ma odbić z jasnych wyładowań wewnątrz panelu co poprawia max czerń.Cena w Europie to normalne zdzierstwo:x prawie dwa razy tyle co w USA i do tego nie dali 65 cali , bo by pewnie kosztował tyle co LED SONY HX-955- 65 cali.Nie ma sensu wydawać tyle kasy za 60 calowy ZT60, skoro VT60 gra praktycznie tak samo, a cena za 65 cali będzie taka sama za kilka miesięcy jak za VT50 , no chyba że komuś zależy na złoconych wejściach USB i HDMI :D,wyłączalną diodą led pod ekranem aby oglądać komfortowo w mroku:cool:,bzdurnym certyfikatem jakości z podpisem jakiegoś japońca:mrgreen:,nawet VT60 ma lepsze głośniki z przodu a nie pod spodem jak w ZT60.Tu cena u naszego dealera TX-P60ZT60E • RTVmax - sklep internetowy
 
Ostatnia edycja:

MiDaList

New member
Wczoraj przyjechał do mnie Panasonic 55VT60. Zakupiony w Euro AGD, na stronie za 9199 zł. Teraz tylko trzeba go skalibrować.

Od razu po kilku godzinach zauważyłem 2 problemy.
Telewizor jakby nie patrzeć buczy, w moim przypadku w odległości 2 metrów od telewizora jest to słyszalne.
Dodatkowo mam problem z puszczeniem dźwięku z laptopa na telewizor. Grają mi tylko głośniki w laptopie, a z wcześniejszym starym samsungiem tego kłopotu nie miałem.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Wczoraj przyjechał do mnie Panasonic 55VT60. Zakupiony w Euro AGD, na stronie za 9199 zł. Teraz tylko trzeba go skalibrować. Od razu po kilku godzinach zauważyłem 2 problemy. Telewizor jakby nie patrzeć buczy, w moim przypadku w odległości 2 metrów od telewizora jest to słyszalne. Dodatkowo mam problem z puszczeniem dźwięku z laptopa na telewizor. Grają mi tylko głośniki w laptopie, a z wcześniejszym starym samsungiem tego kłopotu nie miałem.
buczy bo na jasnych tłach plazmy potrzebują dużo napięcia z zasilacza.
 

mav

New member
Ja buczenia u siebie nie słyszę za to cały czas jak tylko jest cichy fragment w filmie np: dialogi to słyszę wentylatory.
Czy to buczenie nasila się jak wyświetlane są jasne obrazy?

Odnośnie laptopa to łączysz się hdmi-hdmi?
Jeśli tak to po połączeniu zobacz w opcjach dźwięku (urządzenia do odtwarzania) powinno się pojawić hdmi output lub coś podobnego.
Ustawiasz to jako domyślne urządzenie i powinno być ok.
 

Lesiu83

New member
To jest jakaś masakra , nowy telewizor za tyle pieniędzy i buczy!!!
Takie rzeczy tylko odpychaja potencjalnych klientów od zakupu.
Teraz pomyślcie co by było gdyby wam tak każde urządzenie buczało, tv, amplitunet, dekoder, DVD itp. Dyskoteka.
A tak chcę zmienić mojego LCD na plazmę , tylko producent sam mnie do tego zniechęca.
 

digitalus

Banned
Witam
Przyczyn buczenia moze byc kilka np brak podkladki sprezynowej.
W linku nizej, przyczna buczenia w s30
http://www.hdtv.com.pl/forum/911482-post418.html
Kiedys wklejalem link do filmu na youtube z podobnym rozwiazaniem problemu czyli brak podkladki.
http://www.youtube.com/watch?v=hq2SZI04Byg
Inna przyczyna buczenia to bardzo dobry sluch. cytat z postu z forum
Miałem plasme Panasonica v10 i także bzyczała, ja słyszałem a moja dziewczyna zupełnie nie i stwierdziła że jestem nienormalny.
link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/705109-post178.html
Powodem bzyczenia moze byc tez jeden z wentylatorow i po pewnym czasie bzyczenia nie bedzie slychac .Na forum bylo kilka takich przykladow tzn bzyczenie ustalo.
Mozna tez sprobowac obnizyc troche kontrast i sprawdzic czy bzyczenie bedzie mniej slychac.
Warto tez przypomniec ze po przepracowaniu dluzszej ilosci godzin tzn ponad 1000 jakosc obrazu z plazmy bedzie jeszcze lepsza.
Oczywiscie potwierdzam jeszcze lepsza jakosc obrazu z plazmy po przepracowaniu 1000 godzin.Zmiany obserwowalem na obrazie kontrolnym.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...c-polska-w-s-potrzeby-docierania-plazm-2.html
Moj telewizor ma przepracowane ponad 3000 godzin i jakosc obrazu jest bardzo dobra. Lepsza niz po pierwszym uruchomieniu telewizora. Mam najnizszy model plazmy panasonic.
wiecej zdjec w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/910615-post4.html
DSCF2305J_npqenws.JPG
 
Ostatnia edycja:

mav

New member
Równie dobrze może to być jakaś usterka powstała np. podczas transportu.
Próbowałbym wymienić tv na nowy egzemplarz albo zgłosić na serwis do panasa.
 
Do góry