Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

rob4u

New member
Mam nastepujace pytanko:

Porownywalem wczoraj w sklepie Panasonica 40AS640e na indywidualnych ustawieniach i obok stojacego Sony 40W605b na TVP1 HD i chcialem zapytac, czy to mozliwe, ze Sony 40W605b dzieki procesorowi obrazu X-Reality PRO ma lepsza plynnosc i ostrosc obrazu niz Panasonic 40AS640e, mimo jego 100Hz matrycy? Takie sa moje odczucia, no chyba, ze AS640 wymaga leszego/mocniejszego zrodla a przy slabszej jakosci zrodla (np. nasza telewizja HD czy filmy z netu) Sony radzi sobie duzo lepiej. Obok plynnosci ruchow chodzi mi tez o szczegolowosc i wyrazistosc np. ludzkich twarzy czy wlosow na glowie, ktore w Panasonicu byly mniej ostre a fragmenty twarzy jakby czesciowo rozmazane.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Zdjecia niewyrazne.Nawet nie widac czy to panasonic. Mam panasonica(najnizszy model) i jakosc obrazu caly czas na bardzo dobrym poziomie.Telewizor jest przeciez na gwarancji ,jesli cos nie dziala to trzeba zglosic usterke.
Moze uszkodzenie powstalo w transporcie.Telewizor trzeba przewozic ostroznie.Jak z noworodkiem.Najbezpieczniej telewizor przewozic w pozycji pionowej jak plazme.W sklepie otworzyc karton i sprawdzic czy wszystko jest w porzadku.Jesli nie jest w porzadku to trzeba wymienic.

AX800 to dobry telewizor.

https://www.youtube.com/watch?v=nZxGaEROIGs
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Wieza musi posiadac cyfrowe optyczne wejscie audio.Kabelek optyczny podlaczasz do telewizora i wiezy.
Oczywiscie sprzet musi byc wylaczony , wtedy podlaczasz kabelek.Jesli kabelek pasuje do gniazda w telewizorze i wiezy to bedzie dobry.

full-120428.jpg
 
Ostatnia edycja:

lucanx

New member
W wieży mam wejście Aux na cinche i polecono mi tu żeby przez konwerter te sprzęty połączyć. Tylko teraz nie wiem jaki ten kabel optyczny do połączenia konwertera z tv czy każdy będzie pasował. Bo wieżę z konwerterem to cinchami.
A dlaczego ważne by sprzęt był wyłączony podczas podłączania?
 

digitalus

Banned
Jesli kupisz konwerter optyczny to razem w zestawie powinien byc tez kabelek optyczny.Jesli nie ma to trzeba kupic kabelek .W telewizorze jest wyjscie optyczne czyli do telewizora podlaczasz koncowke kabla optycznego a druga koncowke do wejscia konwertera optycznego. Wysjcie z konwertera to gniazda cinch ,kanal lewy i prawy. Podlaczasz dwa kabelki do wejscia audio w wiezy.
Dlaczego w czasie podlaczania wylaczyc sprzet?. Tak jest bezpieczniej dla sprzetu.
 
Ostatnia edycja:

lucanx

New member
Super, dzięki za rzeczowe tłumaczenie dla laika ;)
Liczę że wszystko zadziała.

Od siebie dodam odnośnie kabelka dołączanego do konwertera...
Pytam sprzedawcy na allegro jaką długość ma ten kabel co go daje do konwertera a on mi na to że producent nie udzielił mu takiego info więc on nie wie jaką ma długość...
No i dlatego muszę kupić oddzielnie - potrzebuję ok. 3m - a te zestawy z kablami sobie odpuścić.
Swoją drogą jest różnica w jakości konwertera takiego za ok. 50 zł a takiego powiedzmy za 100? Wyglądają identycznie...
 

KaDet

New member
Jakie ustawienia Panasonic TX-48AS640E

Prośba dotycząca TV jak w temacie... nie mam możliwości zamówienia profesjonalnej kalibracji a chciałbym spróbować wyciągnąć coś więcej z TV, czy ktoś mógłby mi przesłać na skrzynkę ustawienia jakie powinienem zastosować? Za cenne uwagi z góry dziękuje.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie mam pytanie, jak zrobić żeby w odtwarzaczu multimedialnym tv widział PC, u znajomka obok pena można wybrać pliki z PC który udostępnia je jak rozumiem po WI-FI... ??
 

Ivanez

New member
Panowie mam pytanie, jak zrobić żeby w odtwarzaczu multimedialnym tv widział PC, u znajomka obok pena można wybrać pliki z PC który udostępnia je jak rozumiem po WI-FI... ??
Uruchom na pc jakis serwer np serviio czy twonky wskaż katalog do udostępniania i na tv apke serwer multimedialny i módl się, żeby nie cieło 😂
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Uruchom na pc jakis serwer np serviio czy twonky wskaż katalog do udostępniania i na tv apke serwer multimedialny i módl się, żeby nie cieło

tak słyszałem, tylko że on ma świeży tv 1 dzień iw odtw. multi. widzi pliki z pc na którym nie ma żadnego serwera...
 
Ostatnia edycja:

mietek440

Member
KIKI dlaczego wysyłasz ksero wykresu kalibracji telewizora ? Dla mnie to to wygląda jakby telewizor wogóle nie był kalibrowany ( kalibracja gratis ) tym bardziej że kontrast było ustawione na 100 % , podświetlenie na środku , po oczach waliło ostro .
 
Ostatnia edycja:
Do góry