Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

ironkorn

New member
Chcialem was zapytac odnosnie pilota do modelu 48,tego normalnego.
Chodzi mi o przycisk power,macie go rowno z obudowa czy wystaje wam powyzej obudowy?
Ja ma rowno z obudowa i wydaje mi sie ze w poprzednim modelu ktory odeslalem mialem powyzej.
 

evilblizz

New member
Chcialem was zapytac odnosnie pilota do modelu 48,tego normalnego.
Chodzi mi o przycisk power,macie go rowno z obudowa czy wystaje wam powyzej obudowy?
Ja ma rowno z obudowa i wydaje mi sie ze w poprzednim modelu ktory odeslalem mialem powyzej.

w moim pilocie czerwony przycisk "power" nie jest na równi z obudową, jest powyżej ale ponizej do pozostałych przyciskow


ok przetestuje na grawitacji w takim razie i na tej aplikacji.
jakich innych ustawien uzywasz poza 100Hz?
rozumiem ze moc 3D masz na 0 normalnie, tak?

Tryb prawdziwe kino, podswietlenie na maxa(100), kontrast 90, IFC na min, temperatura kolorow Normalna, moc 3D 0, szybkosc odswiezania 100hz, pozostale suwaki bez zmian, gamma 2.4, reszta ulepszaczy wyłączona
 

jabird

Member
Mam 48as640 i uważam, że jak za tą cenę jest to dobry tv. Równe podświetlenie, ładne kolory, super obraz w jasnych scenach. Niestety w moim egzemplarzu występuje clouding w kilku miejscach, widoczny w ciemnym pomieszczeniu przy bardzo ciemnych scenach, jednak za bardzo to nie przeszkadza. Jest też banding (mało płynne przechodzenie w inny odcień koloru, takie aureole) który też nie jest widoczny bardzo często. No i jeszcze mam pikseloze przy bardzo ciemnych scenach (obraz się zlewa i pływa w tym miejscu), to też nie jest zbyt częste. Może powyższe problemy spowodowane są jakością sygnału, bo u mnie jest na poziomie 50% i poniżej, siła sygnału jest na poziomie 85%. Mam NC+ tuner Sagemcom. Koniec końców raczej as640 u mnie zostanie, ale gdyby udało się wyeliminować tą pikselozę i banding to byłoby super. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

piasek1906

New member
A co :D

No ja mam chyba za nisko.

Taki problem to nie problem :D Rozumiem mieć problemy z matrycą/3D/Smart ale żeby czepiać się o debilny guzik? Klikasz, włącza się to jest git :)

PS. Mam tak samo a to nawet plus bo go wyczujesz w Ciemności po pitomemu (sorki za kolokwializm) ;)

PS. 2 Czekam na okulary 3D (te od samsunga) to może szkryfnę krótką recenzję na temat TV (wersja 40 calowa) a tak jestem na ten moment pozytywnie zaskoczony :)
 

Wolvie

New member
Tryb prawdziwe kino, podswietlenie na maxa(100), kontrast 90, IFC na min, temperatura kolorow Normalna, moc 3D 0, szybkosc odswiezania 100hz, pozostale suwaki bez zmian, gamma 2.4, reszta ulepszaczy wyłączona

Obejrzelaem wczoraj duzy fragment Gravitacji.
Tryb prawdziwe kino, temp. Cieply2, gamma 2.4, IFC min, 100 Hz, moc 3D: 0 i bylo... bdb:)
Chyba jednak wiele zalezy od kopii filmu.
W kazdym razie przy duzym crosstalku warto zwiekszyc moc - u mnie to pomoglo.
 

smoczu

New member
Dzisiaj dostałem do testowania okulary samsunga ssg-4100gb i podłączyły się bez problemu , działają także .
Postaram się przetestować jeszcze w tym tygodniu okulary sonego
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Bardzo popularne jest wylaczanie sprzetu wylacznikiem na pilocie.Niestety takie wylaczanie nie jest bezpieczne w przypadku wyladowan atmosferycznych lub wzrostu napiecia w sieci.
W niektorych telewizorach ktore posiadaja wylacznik sieciowy jest informacja ze wylacznik nie odcina calkowiecie doplywu pradu do telewizora.Oczywiscie wylaczenie pilotem tez nie odcina doplywu energii do telewizora.
Najlepsza jest listwa zasilajaca z wylacznikiem lub wylacznik sieciowy przy gniazdku.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze.Po takim uszkodzeniu naprawa jest bardzo droga. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory. Wystarczy zajrzec na forum elektroda, tysiace postow z uszkodzeniem sprzetu po burzy. W czasie burzy odlaczamy tez przewod antenowy.
Wylaczenie telewizora wylacznikiem sieciowym to jeden z punktow ktory ma wplyw na przedluzenie czasu pracy telewizora bez usterki.
Drugi wazny punkt,Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.

How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
Bardzo popularne jest wylaczanie sprzetu wylacznikiem na pilocie.Niestety takie wylaczanie nie jest bezpieczne w przypadku wyladowan atmosferycznych lub wzrostu napiecia w sieci.
W niektorych telewizorach ktore posiadaja wylacznik sieciowy jest informacja ze wylacznik nie odcina calkowiecie doplywu pradu do telewizora.Oczywiscie wylaczenie pilotem tez nie odcina doplywu energii do telewizora.
Najlepsza jest listwa zasilajaca z wylacznikiem lub wylacznik sieciowy przy gniazdku.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze.Po takim uszkodzeniu naprawa jest bardzo droga. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory. Wystarczy zajrzec na forum elektroda, tysiace postow z uszkodzeniem sprzetu po burzy. W czasie burzy odlaczamy tez przewod antenowy.
Wylaczenie telewizora wylacznikiem sieciowym to jeden z punktow ktory ma wplyw na przedluzenie czasu pracy telewizora bez usterki.
Drugi wazny punkt,Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.

How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?

Jest w TV z boku przycisk do wyłączenia tv. Ale najlepiej wyjąć główne gniazdo. A jak antena jest w domu to nie trzeba chyba wyjmować złącza antenowego?
 

digitalus

Banned
Inne najlepsze rozwiazanie to wyjmujemy wtyczke z gniazdka sieciowego w czasie burzy.Pamietamy tez o innym sprzecie ktory mamy w domu.Czyli odlaczamy wszystko.Jesli posiadasz antene pokojowa to nie trzeba wyjmowac wtyczki antenowej w czasie burzy.Telewizor tez potrzebuje odpoczynek, kazdego dnia mozna go wylaczyc wylacznikiem sieciowym nie pilotem.

przyklad,uszkodzenie po burzy.

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/100395-panasonic-p42g30e-uszkodzny-po-burzy.html
 
Ostatnia edycja:

lucanx

New member
Chcialem was zapytac odnosnie pilota do modelu 48,tego normalnego.
Chodzi mi o przycisk power,macie go rowno z obudowa czy wystaje wam powyzej obudowy?
Ja ma rowno z obudowa i wydaje mi sie ze w poprzednim modelu ktory odeslalem mialem powyzej.

U mnie jest trochę niżej od pozostałych, ale to raczej w niczym nie przeszkadza.
 

Jacko19

New member
48 as640 halasuje

Witam wszystkich bardzo serdwcznie jako, że pierwszy raz udzielam się na forum
Ostatnio stałem się posiadaczem modelu 48as640 i zauważyłem ze mój egzemplarz dość głośno halasuje (buczy). Szczegolnie jest to słyszalne i uciazliwe wieczorem i w nocy kiedy odgłosy otoczenia są mniejsze. W momencie wyłączania jest wyraźny spadek hałasu (przypuszczam że to wentylator(ki)). Czy w waszych tv tez występuje taki objaw.
Pozdrawiam
 

Big-Apple

New member
Na dniach dodam kolejnego właściciela Panasonica 40 który szukał przejścia z CRT na LEDa i chciał tanim kosztem kupić TV.

Pytanie gdzie najlepiej kupić jako odbiór osobisty? Czy w Salonach? bo tam dają 30 dni jako zwrot a jak coś sie zwali to tylko serwis Door2door?


Jeśli chodzi o wyłaczanie TV to ja w ogóle wyłaczam całkowicie z prądu ale mam podłaczony do przedłużacza z "pstryczkiem" jeśli ktoś z tego nie korzysta to ryzykuje może polecieć przepięcie mały skok i wszystko może zostać uwalone a to zasilanie głownie a to port USB HDMI .
 

KubaCK

New member
Słuchajcie, z TV nadal jestem bardzo zadowolony, ale po przejściu z plazmy strasznie denerwują mnie niedoświetlone rogi.

Niby nie przeszkadza w oglądaniu TV, ale za każdym razem jak mi się wyświetli białe tło to szukam ich wzrokiem. TV kupiłem w RTV EURO AGD przez internet tydzień temu, więc bez większego problemu podejrzewam mogę pojechać podmienić egzemplarz, tylko pytanie czy znajdę coś lepszego ... Czy to norma w LCD i każdy tak będzie miał ?

686aaca8040a7155med.jpg

62f8734f1df4d668med.jpg

055b55684fb80798med.jpg

06d447ac4807f591med.jpg

027c28c18481490cmed.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry