Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

166MMX

New member
Ogladalem ten tv w sklepie, podlaczylem to demko z avatara i dosc plynnie sie sprawowalo;-) takze, wyglada na ok! nawety anime 640x480 bardzo bardzo ladnie wygladalo. Jedynie matryca w rogach jak sie dotknie to sie nie trzyma ;-D
 

Lee-Shu

New member
Postanowiłem wczoraj nie przebierać w środkach i podjechałem do sklepu zakupić jakiś film na Blu. Oczywiście na potrzeby najsilniejszych wrażeń estetycznych sprawiłem sobie Avatara. W tym filmie jest chyba wszystko co potrzebne do jednoczesnego analizowania jakości TV i podniecania się w przypadku, gdy TV okaże się dobry. Tak więc:

- ostrość żyleta
- kolory przepiękne (inna sprawa, że chyba nie ma dzisiaj telewizora, który miałby brzydkie)
- czerń na znakomitym poziomie, choć oczywiście OLEDY potrafią więcej
- płynność obrazu w scenach akcji - bardzo dobra i to bez włączania IFC. Po włączeniu na minimum jest jeszcze lepiej, ale ja nie przepadam za czymś takim (uwielbiam kinowy efekt 24p). Przy ustawieniu na maks mamy efekt opery mydlanej ze sporadycznymi artefaktami, ale nie sądzę bym kiedykolwiek wykorzystywał takie ustawienie.

Co do płynności - podejrzałem wczoraj jakiś mecz na NC+ i kilka innych losowo wybranych dyscyplin. Dla mnie jest zupełnie normalnie nawet bez IFC. Może to dlatego, że zajmuję się filmowaniem i obróbką obrazu i pewne rzeczy są dla mnie naturalne takie jakie są i od razu razi mnie w oczy nawet minimalne upłynnianie, które odbieram jako "poprawianie natury" :) Po prostu od razu widzę te kilka dostawionych klatek, nawet jeśli nie da się stwierdzić efektu Soap Opera. IFC wyłączone lub minimalne robi robotę.

Oznacza to, że w dalszym ciągu nie stwierdziłem żadnych niemiłych niespodzianek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A po co pchać palcami matrycę na siłę ?
Jakiś to sprawdzian ?
Na coś to pomaga ?
Ma służyć do ćwiczeń gimnastycznych palca ?
 

166MMX

New member
A po co pchać palcami matrycę na siłę ?
Jakiś to sprawdzian ?
Na coś to pomaga ?
Ma służyć do ćwiczeń gimnastycznych palca ?

Jak dla mnie to nic nie znaczy, poprostu "GOSTEK" w Media expert zaczal pokazywac wady Panasonica zaczal od matrycy przyciskanie na rogach ze slabo sie trzyma, potem o smarcie , i ekranie . Porównywał to do LG 670 bodajze jak pamietam. Czy AS640 ma 50 HZ bug???
Pozdrawiam
 

firekage

New member
Bez reklam
A po co pchać palcami matrycę na siłę ?
Jakiś to sprawdzian ?
Na coś to pomaga ?
Ma służyć do ćwiczeń gimnastycznych palca ?

Jakoś montażu? Na rogach trzyma się mocno, ale sam wczoraj to zauważyłem czyszcząc odbiornik - środek matrycy ugina się na ok 1-2mm, co nie występuje w tv innych producentów...a co jest samo w sobie mocno dziwne, do tego brud może przez to wskoczyć pod...skoro ta jest luźno zawieszona.
 

166MMX

New member
Wlasnie ta jakosc montazu, troche odpycha od AS640. Ale jakosc obrazu w tej cenie zacheca do zakupu;-)

Natomiast w 650 chyba jest tak samo.
 

kamar59

New member
2 mm dobre :D Nie ma co popadać w choroby jakieś maniakalne depresyjne to tylko telewizor. Każdy przeżywa, a za miesiąc zapomni o wszystkim i nie będzie zwracał uwagi na to, w normalnym użytkowaniu. Nie którzy piszą o jakiś laboratoryjnych testach, które nie będą miały miejsca w życiu codziennym i użytkowaniu.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
O cóż wam chodzi? Po kiego grzyba dotykacie matrycę? Ogólna jakość wykonania AS640 jest całkiem ok, na pewno lepsza niż H6400
Dla mnie to akurat jest mocno dziwne, a nie "po co dotykamy", ale czasami trzeba to przetrzeć...a widzę to w sumie 1 raz i tylko w Panasonicu, żaden inny lcd, który gościł u mnie, tego nie miał.
 
Do góry