Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

firekage

New member
Bez reklam
Przecież dzisiejsze smartfony, tablety to w zasadzie komputery. Wolę mieć takie jedno urządzenie bez kabli, które robi i za media serwer i za pilota i nie ma problemu, że czegoś nie odpali jak te wspomniane przez Ciebie playery. Pod tv powinien - wszystko do tego zmierza - stać tylko sprzęt nagłaśniający, a nie kupa pudełek ze wspomnianym sprzętem, czy innymi dyskami twardymi, kamerkami itp.
Z resztą co za różnica z czego odpalasz, chodziło mi o sam fakt działania funkcji miracast. To w sumie jedyna możliwość na ożywienie trupa w postaci wielu dzisiejszych "smart tv".

Wiesz, gadżety oparte o Androida, dla przykładu, nigdy nie będą pełnoprawnym sprzętem, a sam os nigdy nie będzie pełnoprawnym systemem desktopowym. To ma tyle ograniczeń, że problemy mnie nie dziwią. Daleko szukać nie trzeba - konieczność instalacji softu w pamięci głównej, bo nie każdą aplikację da się przenieść na kartę SD, dodatkowo brak możliwości defaultowego rootowania (custom romy i zabawy).
 

dominlesne

New member
Lepszy "kulawy" android niż te pseudo systemy smart i soft w tych "pudełkach". Jak ktoś woli wydać więcej, to np. kupi tablet na pełnym W8. Prawda jest taka, że htpc podupadło ze względu na wydajność, możliwości sprzętu przenośnego. Z resztą andek ma podobno trafić do telewizorów i do celów typu: ściągnij, odtwórz film, zdjęcia, internet, czy nawet streaming gier itd. taki system nadaje się wystarczająco. Choć wolałbym zamiast andka nawet WP8 - bardziej intuicyjny.
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Chodzi mi o to, że jak zainstalowałem sobie na telefonie pilota Philipsa, mam możliwość wrzucania wideo od razu na telewizor. No i wideo się zacina, ale podejrzewam, że winę ponosi sieć WI-FI która nie wyrabia w przesyłaniu danych z telefonu do TV.
Wifi to musisz mieć co najmniej "n", ale łączysz się bezpośrednio smartfon-tv, więc nie w tym rzecz. No i smartfon też musi wyrabiać. Na wrzuconym filmiku była Xperia Z3, więc trudno, żeby nie dawała rady nawet z 1080p, stąd moje pytanie...
 

targetti

New member
Koledzy co poradzicie na to aby oglądać filmy online. Aplikacja Web Browser się po czasie wyłącza. Nie chce mi sie ciągnąć kabli z laptopa aby obejrzeć film online. Pomocy...
 

targetti

New member
A czy inne marki np. Samsung 48H6400, LG 47lb671 też mają problemy z filmami online?

Ile taka przystawka z androidem może kosztować i jaką polecacie?

Mam możliwość zrobić zwrot i ew. wymianę na powyższe modele.

Pozdrawiam
Marcin
 

Ivanez

New member
Ok w końcu chyba po roku poszukiwań trafił do mnie 48as640! W telegraficznym skrócie: telewizor zajebisty, naczytałem się o rożnych przypadłościach LCD a tutaj nic takiego nie ma. Może odrobine ciemne rogi, ale to naprawdę trzeba się przyglądać i widać tylko na jednolitym jasnym tle. Bardzo fajna czerń, kolory i super płynność, przeleciałem już wszystkie chyba rodzaje sportu, żeby to sprawdzić i jest super, ktoś pisał, ze nie wyrabia przy siatkówce czy hokeju - bzdura! Ogłada się dobrze nawet z ifc na min. Apki odpalają się szybko, naprawdę jestem zachwycony, No i bajery w stylu wyszukiwanie głosowe naprawdę działa! Oczywiście muszę zarekomendować zakupy u kikiego telewizor sprawdzony i po kalibracji wjechał do mnie po 20 godzinach od telefonu! [emoji12] jeszcze go rozkminiam bo jest mnóstwo opcji, których nie kumam. Ale na ta chwile jest super i przede wszystkim cieszę się, ze to nie samsung [emoji16]
 

targetti

New member
Ja również podtrzymuję słowo kolegi.. kolory super, brak zacinania, brak ciemnych rogów... jedynie aplikacja Web Browser to kicha :/
 

Ivanez

New member
Hej, chciałem ponowić moje pytania odnośnie modelu 48As640.



Czy mogę jakoś wgrać inną przeglądarkę do smarta niż ta która jest fabrycznie?



Jakiego kabelka potrzebuję do podłączenia mojej xperii do tv? hdmi - mini usb ?



Dzięki, pozdrowienia.


Nie wiem jaka masz xperie, ja mam xperie p i tam jest wyjście mini hdmi, ale w tym telewizorze a raczej w telefonie można zainstalować apke Tv remote 2 i tam wrzucasz fotki filmy od razu na ekran, fajna sprawa. Poza tym jest to pilot [emoji12]
 

Lee-Shu

New member
Witam wszystkich na forum.

Właśnie dzisiaj nabyłem drogą kupna ten telewizor. Po czterech miesiącach czytania testów i wypowiedzi nowych użytkowników miałem już totalny młyn w głowie. O którymkolwiek TV bym nie czytał to początkowe zachwyty przepoczwarzały się w wynajdywanie usterek. Zaczęło się od LG, później był Panasonic, następnie Samsung, który oddał pola Philipsowi, by przeszło jeszcze chwilowo na Toshibę. W końcu stwierdziłem, że o każdym sprzęcie, który mam w domu i działa bardzo dobrze, mogę wynaleźć tonę informacji stwierdzających, że to bubel. Tym samym powróciłem do Panasonica, którego zadaniem jest przede wszystkim wyświetlanie obrazu z jak najlepszą czernią (oglądam nocą dużo filmów). Kąty widzenia nie są istotne - mam salon zrobiony na wzór sali kinowej i oglądam tylko i wyłącznie na wprost.

Liczę, że się nie zawiodę. Na pewno przydadzą się ustawienia kalibracyjne, a te z tego co zrozumiałem jestem w stanie otrzymać jeśli wykupię abonament tutaj na hdtv. Czy mam rację? :)

Telewizor przybędzie do mnie jutro, więc o wrażeniach dzisiaj nie będzie.
 

sadbre

New member
Witam,
Czy może ktoś wrzucić fotkę tv 40as640 z czarnym obrazem jak wygląda podświetlanie ?
Tzn chodzi mi o to czy normalne jest to że na czarnej tapecie widać delikatne "białe przebarwienia " bo podejrzewam że to jest od podświetlania matrycy ?
 

dominlesne

New member
Na pewno przydadzą się ustawienia kalibracyjne, a te z tego co zrozumiałem jestem w stanie otrzymać jeśli wykupię abonament tutaj na hdtv. Czy mam rację? :)
Nie - dotyczy to zakupu u kikiego. Do tego trzeba użyć sprzętu i oprogramowania na konkretnym egzemplarzu. Najpierw dobrze sprawdź przy odbiorze, czynie masz martwych pikseli, cloudingu itd.

@up
Nie powinno tego być akurat na tym tv.
 
Ostatnia edycja:

sadbre

New member
Wrzucam jeszcze dwie foty:

i druga:

Tutaj znowu mniej widać dużo zależy od kąta...mam możliwość wymieniania tv na inny egzemplarz, czy powinienem to zrobić czy to jest normalne taka poświata ? Pan w sklepie radzi mi żebym wziął zamiast tego panasonica to Sony KDL-40W605B...proszę o sugestie co zrobić...
 

dominlesne

New member
Nie wiem, czy te, czy poprzednie zdjęcie oddaje problem. Teraz jest w porządku - zostawiłbym, bo Sony to edge led i w ogóle może być porażka.
 

Konteczko

New member
Jak mozna sobie poradzic z problemem braku mozliwosci nagrywania na usb ? Zakup dodatkowej uslugi pvr u mojego operatora odpada. Sa jeszcze jakies sposoby ?
I drugie pytanie. Czy input lag na poziomie 50 ms dla kogos kto pierwszy raz kupuje konsole bedzie odczuwalny ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry