Panasonic 32lx700

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
j.jacek - tak powinno być , ale tak nie jest.
Wejdź jutro na gg - to pokażę Ci info oficjalne Panasonica Polska - opublikowane w gazecie.
 

generator

New member
Przeglądałem ostatnio instrukcję podaną na poprzednich stronach i dowiedziałem się że ten TV skaluje sygnał do 1080p a na wszystkich aukcjach i w Panasonic Polska podają żę max do 1080i .Ciekawe jaka jest rzeczywistość ?:hmm: Oczywiście 1080p po hdmi bo nadajniki tv nigdy nie będą miały 1080p
 
Ostatnia edycja:
Ale głupoty piszę w instrukcji obsługi na str. 38 w informacjach technicznych, że:"* zgodne typy kart -maksymalna pojemność- karty SDHC 4GB..........."

Karty SDHC już są 16GB, a w przyszłości ten standard pozwala na uzyskanie 32GB pamięci i to było wiadome od samego początku powstania tego standardu.

 

j.jacek

New member
Witam
Wszyskich zainteresowanych 32lx700 mieszkających w Wawie informuje że ten telewizorek można sobie pooglądać w Saturnie na Głębockiej ,podłączony jest do Blu-raya[obraz bajka]
pozdrawiam
ps.nie jest cały błyszczący
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o mecz z TVP - to juz nie będzie bajka. Dlatego ważne co i do czego będziemy używać.
 

dagie

New member
kiki napisał:
poproś o mecz z TVP - to juz nie będzie bajka. Dlatego ważne co i do czego będziemy używać.

Na żadnym tv mecz z tvp nie będzie wyglądał bajecznie - zwłaszcza transmisja z Azerbejdżanu czy innej Armenii:rolleyes:
 

j.jacek

New member
Witaj Kiki
Biorąc pod uwagę dość mizerny sygnał z naszych kablówek to tak naprawdę żaden z obecnych lcd -ków nie spełnia w 100% naszych oczekiwań.Podłączając go do wszelkiego rodzaju urządzeń m.in.Blu-ray możemy w suptelny i obiektywny sposób wychwycić różnice między nimi.I na tym polega stwierdzenie lepszy,gorszy,do czego ma służyć a do czego nie.
pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

łuki

New member
pytanko

Wczoraj zamówiłem ten tv i przy zamówionku konsultant zbił mnie troche z tropu.
Prosze o info jeśli korzystałes z tego tv czy w sytuacji kiedy nie jestem totalnym maniakiem i mam zwykły sygnał z kablówki oraz korzystam z DVD Panasa, które chcę zestawić poprzez HDMI wszysto będzie ok.
po prostu sam nie wiem czy za tą kase nie mogłem kupić czegoś lepszego jak dla mnie.
 

viera

New member
panasonic tx lx 70

odwiedzilem strone japonska panasonica i okazalo sie ze tam jest juz model tx lx 75 /75s pod nazwą Speedy- ma sie rozumiec ze odtwarza realistycznie dynamiczny /szybki/ruch ,jezeli uznac mozna ze w lcd tv tx lx70/700 odtwarzanie szybkich scen jest bardzo dobre bez zadnych smuzen itp... to co mozna powiedziec o tym modelu oferowanym w japoni przez firme panasonic.. mozna zadac pytanie czy ten model pojawi sie w europie /w polsce/ i czy warto sie spieszyc z zakupem lx70 czy lx700. akto jest wybrednym koneserem obrazu ten napewno się zastanowi i to bardzo.. http://viera.jp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ostatnio kto zetknął się modele Sharpa RD2 - to już przy nim został.
Własnie ma znakomitą płynność . Nowe matryce w Loewe Xelosach - też daja temu modelowi rewelacyjna jakość. Ale nie było mi dane porównać ich jeszcze do Panasonica LX 700.
 

Kadar

New member
Płynność obrazu

Mam ten telewizor od tygodnia. Minie trochę czasu, aż odetchnę i na trzeźwo ( znaczy obiektywnie ) napiszę jak go kupiłem i dlaczego akurat ten model. Jeśli chodzi o płynność obrazu to powiem tak, jak dotąd nie mogę niczego zarzucić. Zero smużenia, zero artefaktów ( tak chyba nazywają się błędy odwzorowania od kompresji obrazu ). Oglądałem na nim sławny już mecz Polska-Azerbejdżan. Rzeczywiście kolory trzeba było "podrasować", ostrość też była nienajlepsza, ale to była wina sygnału. Jednak jeśli chodzi o dynamikę, to nic do zarzucenia.
Tu ciekawostka, producent nie podaje nigdzie czasu matrycy, a wynosi ona aż 14ms:D , jednak jest ona mierzona na wg zasady czarny-biały-czarny. Najniższy, znany mi czas reakcji w Philipsie 9731, 9531 wynosi 3ms, ale przy pomiarze szary-biały-szary.
Dlaczego nie kupiłem Sharpa RD2 ? Bo jest brzydszy niż XD1E ;) , a co ważniejsze widziałem kilka filmów z DVD, w autoryzowanym salonie. Porażka. Jak wyskoczył agent Bourne z okna, to jego tożsamość jeszcze w tym oknie długo pozostawała. Jednak zakładam, że były to błędy kompresji, a tak naprawdę brak dbałości o marketing tego salonu, a nie wada telewizora, nie chciałem jednak ryzykować.
--------
Panasonic 32LX700, Cyfra+
 

Kadar

New member
wa12 napisał:
Producent jak najbardziej podaje ten czas, wynosi on 7 ms.
http://www.ips-alpha.co.jp/en/products/index.html
Prawdą jest, że ten telewizor wyprodukowany został w Czechach, ale standardowy klient poszukujący parametru "reakcji matrycy" nie jest w stanie dotrzeć do tego linku który podał WA12, wręcz przeciwnie, jest zdezorientowany, bo żadna strona producenta ( jako producenta mam na myśli Panasonica, bo jego nazwa jest na obudowie ) nie podaje tego parametru. Sprawdziłem stronę polską, brytyjską i czeską.
Parametr ten kilka tygodni, właściwie miesięcy, temu podano w portalach recenzujących sprzęt HDTV:
http://www.lcd-compare.com/televiseur-PANTX32LXD700F-PANASONIC-TX-32LXD700F.htm
http://www.zettavolt.co.uk/HDTV/TX32LXD700.html

Pojawiły się dyskusje na ten temat na forach niemiecko- i anglojęzycznych, ale jego "dziwna", bo nieprzystająca do konkurencji wartość, nie zmniejszyła zainteresowania tym modelem.
 

wa12

New member
Musze przyznać, że nie jest to takie proste z tym czasem reakcji matrycy. Producenci stosują różne normy pomiaru i najczęściej z przyczyn marketingowych czas reakcji zaniżają i to bardzo. To samo robią też z kątami widzenia. Panasonic się czasem reakcji nie chwali, bo nie ma czym, a matryce i tak ma jedne z lepszych na rynku.
Na potwierdzenie tego mogę przytoczyć wyniki testu monitorów 19" z

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/przeglad_paneli_LCD_2007/pojedynek19_1.html

Deklarowane 2 ms to jak widać realnie może być nawet 20 ms.
No cóż, lepiej się sprzeda coś co ma napisane na obudowie 2 ms niż np. 14.
 

Kadar

New member
Dźwięk w 32lx700

Poszukując odpowiedniego telewizora LCD dla siebie, zauważyłem, że ogólnie płaskie telewizory mają pewien poważny feler - słabe parametry dźwięku. Często można przeczytać, że Samsungi nie są dla niedosłyszących :eek:k: , tak popularyzowany nie tylko w tym portalu Sharp RD2, traci punkty z powodu słabej fonii:
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/Sharp_LC32RD2E.htm

Mówi się, że można włączyć kino domowe i jest OK.
OK, ale włączać kino domowe, aby obejrzeć Wiadomości, aby jakiś nielubiany polityk, opowiadał bzdury przez 6 głośników ? No nie wiem.
Mój wybór padł na 32LX700, również właśnie dlatego, że fonia trzyma poziom wizji. Więc nawet dzieci, włączając ten telewizor ( do kina domowego ich nie dopuszczam ) mają dostęp do ponad przeciętnych doznań słuchowych. Na środkowych nastawach, w salonie 35m2, wszystko słychać wyraźnie, a brzmienie jest przyjemne. Nie wiem jakie głośniki zastosował Panasonic, ale telewizor ten jest szerszy tylko ok.7-8cm od modeli bez bocznych głośników, więc wygląd nie ucierpiał. Philips w swoich modelach też stosuje boczne głośniki, ale telewizory 32 calowe mają szerokość 40 calowych.
Reasumując, model ten ma świetny, dynamiczny dźwięk, tak że, nie musimy włączać kina domowego, aby mieć przyzwoite doznania słuchowe.
 

marekravel

New member
panasonic lx 700p

Mam od środy ten tv + n.Obraz super,nawet ze zwykłej "dachowej anteny", a co dopiero hd z n-ki. Kupiłem go w zadowolenie.pl w Krakowie za 4 000 zł . :D
 
Do góry