Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

donsalieri

Active member
Bez reklam
No nie, dziś sprawdziłem czy nie ma nowych aktualizaci i się ściągnęła i zainstalowała o tym numerze który wyżej podałem.
Myślałem że to najnowsza :D
 

wucash

Active member
Bez reklam
Tak z ciekawości spytam - czy w RZ830 występują problemy z dźwiękiem po ARC z tv SONY.
Pisałem kiedyś o takim przypadku (zresztą nie odosobnionym) u kumpla, który posiada TX-NR686 i Sony 55XD8505 i ampli nie przyjmuje dźwięku po ARC. Wszystkie opcje sprawdzane (kable, resety, softy) nic nie dało. Od tej pory na optyku....
Ponieważ rozważa zakup RZ830 stąd pytanie czy tego typu problemy komuś się pojawiły?

PS. podpieliśmy mojego Denona i było ok, co by wskazywało na Onkyo...
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
u mnie ARC działa bez problemu mam dzwiek z TV Samsung D8000 (pora na zmianę)
A wracając do firmware to ponownie je zauktualizowałem i teraz mam takie jak Armaniq napisał ver: 1050-6000-1040-0010.
Z tym że stało się to na dwie raty- najpierw wgrało się wczesniejsze a dopiero teraz aktualne ostatnie firmware. Niepotrzebnie napisałem o nowym nie sprawdzając na stronie Onkyo.
Pozdrawiam :)
 

Master-78

Member
Pitu, Pitu - sporo kitu - niby eARC, ale z moim Phil'sem 65PUS8102 to ciągła jazda z przekazywaniem dźwięku do Onkyo TX-RZ 830 :-(

Z Netflixa ni wuja nie mogę przesłać Dolby Atmos (gdzie występuje! :-().
Często problem z przesłaniem audio do ampli ze streamowanych filmików z YT (stream np. ze smartfona, albo z apki z YT). Inne też potrafią świrować... Załamka...
Leciwy Harman Kardon AVR 460 nie obsługuje ARC a po optyku bywało humorzaście, ale dźwięk był, a na Onkyo kończy się wyjmowaniem wtyczki zasilania i w Onkyo i w Phil'sie.
Ktoś ma taki konfig i potrafił to ogarnąć? Zechcecie się podzielić ustawieniami dla Onkyo i Phil'sa?

PS: tak, mam 5.0.2 i włączone Dolby w ustawieniach ampli. Dema testowe ATMOS ze strony Dolby z TV czasem działają, ale na pewno działają odtwarzane z odtwarzacza Zidoo X10 po HDMI. (Tak, wszystkie przewody w najwyższym standardzie 188GBs/600Mhz).
 

werf

Active member
Bez reklam
Abstrahując od działania lub raczej życia własnym życiem RZ 830 to czy twój Philips na pewno jest zgodny z HDMI 2,1 ?Według mojej wiedzy Samsungi od Qled 8 i 9 kilka wyższych Sony są wstanie obecnie przesłać metadane atmosa przez e-arc.
 

Master-78

Member
Ze specyfikacji/Instrukcji użytkownika Philips 65PUS8102:

Bok telewizora
• Gniazdo Common Interface: CI+ CAM
• Port USB 1 – USB 2.0
• Port USB 2 — USB 3.0
• Słuchawki — gniazdo stereo typu minijack, 3,5 mm
• Wejście HDMI 1 — ARC — MHL — Ultra HD — HDR
• Wejście HDMI 2 — ARC — Ultra HD — HDR

Spód telewizora
• Wyjście audio — optyczne Toslink
• Sieć LAN: RJ45
• YPbPr, L/P
• Wejście HDMI 4 – ARC
• Wejście HDMI 3 – ARC

• Antena (75 omów)
• Tuner satelitarny

•Ograniczenia:
– Maksymalna całkowita obsługiwana szybkość
transmisji danych dla plików multimedialnych wynosi
30 Mb/s.
– Maksymalna obsługiwana szybkość transmisji
danych wideo dla plików multimedialnych wynosi
20 Mb/s.
– MPEG-4 AVC (H.264) jest obsługiwany aż do profilu
wysokiego na poziomie 5.1 (High Profile @ L5.1).
– H.265 (HEVC) jest obsługiwany aż do profilu
głównego / głównego 10 do poziomu 5.1

Ustawienia wyjścia cyfrowego
Ustawienia wyjścia cyfrowego są dostępne dla
sygnału dźwięku ze złącza optycznego i HDMI ARC.
Format wyjścia cyfrowego
 Ustawienia > Wszystkie
ustawienia > Dźwięk > Zaawansowane > Format
wyjścia cyfrowego.
Można skonfigurować wyjściowy sygnał audio
telewizora zgodnie z możliwościami przetwarzania
dźwięku przez zestaw kina domowego.
• Stereo (nieskompresowany): Jeśli twoje urządzenia
audio nie są wyposażone w funkcję dekodowania
dźwięku wielokanałowego, wybierz, aby przesyłać
tylko materiały stereo do urządzeń audio.
• Wielokanałowy: Wybierz, aby przesyłać dźwięki 5.1
(skompresowany sygnał dźwięku wielokanałowego)
do urządzeń audio.
• Wielokanałowy (obejście): Wybierz, aby przesyłać
dźwięk Dolby Digital Plus lub DTS do urządzeń audio
lub zestawu kina domowego.

- Upewnij się, że Twoje urządzenia audio obsługują
funkcję Dolby Atmos
.
- Wyjście SPDIF (DIGITAL AUDIO OUT) zostanie
wyłączone podczas strumieniowania zawartości
Dolby Digital Plus.

Zatem wszystkie warunki winny być spełnione dla przekazywania dźwięku Dolby ATMOS.
 

DrWredman

Active member
Z Netflixem łatwo nie będzie.

Oto oficjalna informacja ze strony Netflixa:

Jakie urządzenia obsługują dźwięk Dolby Atmos w serwisie Netflix?
Następujące urządzenia obsługują dźwięk Dolby Atmos w serwisie Netflix:
- Apple TV 4K (wymaga systemu tvOS 12 lub nowszego)
- Telewizory LG OLED (modele z roku 2017 lub nowsze)
- Pixela 4K Smart Tuner
- Telewizory Sony BRAVIA z systemem Android (modele z roku 2018 )
- Aplikacja Windows 10 (wymaga systemu Windows 10 RS3 w wersji 16299 lub nowszej)
- Xbox One, Xbox One S i Xbox One X

link do źródła:
https://help.netflix.com/pl/node/64066
 
Ostatnia edycja:

beerman75

New member
Czy czasem najwiekszym aktualnie problemem nie jest to, ze dodatkowy wzmacniacz moze zasilac tylko Surrond Back.

Jak rozumiem nie pojawila sie zadna opcja aby wymusic to dla frontow.

A takie opcje ma np. Denon AVR-X4400/X4500 lub Marantz SR6013+. Czy moze sie myle ?.

Jestem amatorem - ale jak dla mnie to spory minus tego ampli ...
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czy czasem najwiekszym aktualnie problemem nie jest to, ze dodatkowy wzmacniacz moze zasilac tylko Surrond Back.

Jak rozumiem nie pojawila sie zadna opcja aby wymusic to dla frontow.

A takie opcje ma np. Denon AVR-X4400/X4500 lub Marantz SR6013+. Czy moze sie myle ?.

Jestem amatorem - ale jak dla mnie to spory minus tego ampli ...

Przecież fronty (i nie tylko) po pre-out zasilisz wzmakiem/końcówką - coś mylisz pojęcia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koledze raczej chodziło o to, że przy konfiguracji 7.1.4 (tylko tej) zewnętrznego wzmacniacza nie wykorzysta pod fronty i nie przeniesie końcówek z ampli. Będzie go mógł wykorzystać tylko do zasilania surroundów.
Przy konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2 już sam ampli obsłuży wszystko, więc wzmacniacz można wpinać gdzie się chce i polepszać fronty.
 
Ostatnia edycja:

beerman75

New member
Koledze raczej chodziło o to, że przy konfiguracji 7.1.4 (tylko tej) zewnętrznego wzmacniacza nie wykorzysta pod fronty i nie przeniesie końcówek z ampli. Będzie go mógł wykorzystać tylko do zasilania surroundów.
Przy konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2 już sam ampli obsłuży wszystko, więc wzmacniacz można wpinać gdzie się chce i polepszać fronty.

Tak dokladnie chodzilo mi o konfiguracje 7.1.4 i fakt, ze jeli dobrze zrozumialem dodatkowy wzmacniacz bedzie zasilal tylne surround.

Co troche wydaje mi sie bez sensu - bo zwykle fronty kupuje sie "lepszej jakosci" - wiec lepiej by mogly pracowac z zewnetrznym wzmacniaczem.

Czyli nic sie nie zmienilo w sprawie "assignmentu" preout i mozliwosci ich zmiany. Ciekawe czy to kwestia firmware czy techniczne ograniczenie.

Co do tego Marantza SR6013, Denona AVR-X4400H/X4500H to znalazlem potwierdzenie, ze mozna tak zrobic.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz/Denon też nie miał tej możliwości w swoim czasie, dopiero od jakiegoś czasu jest możliwość. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku Onkyo, nie ma żadnego uzasadnionego powodu, aby było inaczej.
Wydawać by się mogło, że sprawa czysto softwarowa, ale tutaj już możemy gdybać. Dlatego, do konfiguracji 7.1.4 najlepiej atakować coś zupełnie taniego, nie ma sensu inwestować w drogi wzmacniacz.
 

didotom43

New member
Tak z ciekawości spytam - czy w RZ830 występują problemy z dźwiękiem po ARC z tv SONY.
Pisałem kiedyś o takim przypadku (zresztą nie odosobnionym) u kumpla, który posiada TX-NR686 i Sony 55XD8505 i ampli nie przyjmuje dźwięku po ARC. Wszystkie opcje sprawdzane (kable, resety, softy) nic nie dało. Od tej pory na optyku....
Ponieważ rozważa zakup RZ830 stąd pytanie czy tego typu problemy komuś się pojawiły?

PS. podpieliśmy mojego Denona i było ok, co by wskazywało na Onkyo...

To był powód dlaczego sprzedałem po miesiącu o 2k taniej TV 75cali Sony z androidem, miesiąc walki z forum sony, działem technicznym wołał o pomstę do nieba, komiczne odpowiedzi, ludzie odsyłali do nich TV na serwisy trzymali m iesiąć oddawali, że niby coś naprawili, problem im znany był, ale przemilczany, sam jestem tego ciekaw.

przeprosiłem się z samsungiem :)
 
Do góry