Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

Master-78

Member
Ave,


Męczyłem w nocy chwilę wątek przesyłania Dolby Atmos via ARC do ampli TX-RZ830.


Zarówno apka Archos, tak i wbudowany odtwarzacz w TV spokojnie przesyła Dolby Atmos (demka ze strony Dolby) do ampli! Zatem 'brak eARC' raczej nie ma tutaj nic do rzeczy - przynajmniej w przypadku materiałów zassanych z sieci.
Odtwarzacz wbudowany nie zawsze umie przesłać Dolby Atmos'a - nie wiem dlaczego, ale jeśli jest kilka ścieżek audio, to odtwarza tą, która ustawiona jest jako pierwsza, a próba zmiany ścieżki zawodzi :-(

Ważne jest to, aby w ampli wybrać 'TV' jako 'źródło'.
Co dziwne - zwykle na innych źródłach (CBL/SAT) często dźwięk z ARC'a bez problemu wraca, ale nie zawsze. Po przełączeniu źródła na 'TV' - jest OK w 95% przypadków.


Dalej nie widzę Dolby Atmos w apce w TV...
Podpięty PC z Core i 7 8700K i grafiką MSI GTX 1070 X - aplikacja Netflix na Windows 10 Pro nie przesyła Dolby Atmos do ampli po HDMI (wyjście w specyfikacji 2.0a o ile mnie pamięć nie zawodzi).
Jeśli PC nie jest podpięty po ampli, to ta sama Aplikacja na tym samym filmie (np. Mowgli) bez problemu odtwarza Dolby Atmos na głośnikach podpiętych do kompa...
Gdzie tutaj szukać przyczyny?
Amplituner?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No jak amplituner? Ten jak dostaje sygnal to go dekoduje.

Sygnal najwyrazniej nie dociera w odpowiedniej formie. Szukaj przyczyn w sofcie. Ustawienia. Gdzies po drodze cos zmienia sygnal zamiast wysylac go natywnie do ampli.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Oczywiście, jestem za najnowszą technologią, którą zawsze staram się wykorzystać :)
Jednak stereo też ma bardzo duże znaczenie, stąd moje pytanie.

Jak stereo ma duze znacznenie to nie tylko osobny wzmacniacz ale i bardzo dobre zrodlo do niego.
Granie z ampli jest OK ale nic poza tym.
 

Alf2

New member
A czy do słuchania Tidala warto inwestować w dodatkowy wzmacniacz, przy założeniu, że to apka na amplitunerze będzie tym sterować?
Będzie zauważalnie lepiej przy wykorzystaniu w miarę dobrych kulumn podstawkowych?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A czy do słuchania Tidala warto inwestować w dodatkowy wzmacniacz, przy założeniu, że to apka na amplitunerze będzie tym sterować?
Będzie zauważalnie lepiej przy wykorzystaniu w miarę dobrych kulumn podstawkowych?

Oczywiście że warto - Tidal nadaje w dobrej jakości Hi-Fi
Tym bardziej warto jeśli kolumny są z wyższej półki - zawsze można sprawdzić samo ampli jak gra a wzmak dokupić po odsłuchaniu.
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Mam od wakacji nowe kolumny+centralny (zostal stary sub i tylne) i nowy ampli, w porównaniu do poprzedniego zestawu HK (dedykowany do kina) i tak już jest przepaść...
Nie chciałem rezygnować z kina, bo b. dużo oglądamy filmów, ale też lubię posłuchać dobrej muzy (m. in na żywo w zeszłym tyg. muza Hansa Zimmera, za tydzień Kult), ale nie zamierzam inwestować w cd, vinyle, itp. - chcę zostać przy Tidalu i radiach internetowych (niektóre niezłej jakości)- nie toleruję reklam [emoji6]..
 

didotom43

New member
Ave,


Męczyłem w nocy chwilę wątek przesyłania Dolby Atmos via ARC do ampli TX-RZ830.


Zarówno apka Archos, tak i wbudowany odtwarzacz w TV spokojnie przesyła Dolby Atmos (demka ze strony Dolby) do ampli! Zatem 'brak eARC' raczej nie ma tutaj nic do rzeczy - przynajmniej w przypadku materiałów zassanych z sieci.
Odtwarzacz wbudowany nie zawsze umie przesłać Dolby Atmos'a - nie wiem dlaczego, ale jeśli jest kilka ścieżek audio, to odtwarza tą, która ustawiona jest jako pierwsza, a próba zmiany ścieżki zawodzi :-(

Ważne jest to, aby w ampli wybrać 'TV' jako 'źródło'.
Co dziwne - zwykle na innych źródłach (CBL/SAT) często dźwięk z ARC'a bez problemu wraca, ale nie zawsze. Po przełączeniu źródła na 'TV' - jest OK w 95% przypadków.


Dalej nie widzę Dolby Atmos w apce w TV...
Podpięty PC z Core i 7 8700K i grafiką MSI GTX 1070 X - aplikacja Netflix na Windows 10 Pro nie przesyła Dolby Atmos do ampli po HDMI (wyjście w specyfikacji 2.0a o ile mnie pamięć nie zawodzi).
Jeśli PC nie jest podpięty po ampli, to ta sama Aplikacja na tym samym filmie (np. Mowgli) bez problemu odtwarza Dolby Atmos na głośnikach podpiętych do kompa...
Gdzie tutaj szukać przyczyny?
Amplituner?

Co prawda nie mam jeszcze 830tki zakupie u kolegi z forum prawdoopdobnie jak skoncze zabudowe na którą czekam, ale na onkyo 636 z windowsem 10 pro bez problemu mam atmosa na apce,

zaktualizowalem z sklepu wszystko co związane z atmosem, ustawiłem w panelu dźwięku, właczyłem apke i działa. Docelowo jednak Netflixa chce z 830tką obsługiwać z XboX one X albo apple tv4k po prostu wygodniej niż z komputera.
 

Onkyo thx

New member
Witam panowie....na szybko pytanie techniczne. Podłączalem głośniki pod atmosa i gdzieś niechcący zrobiłem jakieś zwarcie..... Udało mi się zresetować błąd ale nie mam dźwięku w centrali????? Jakiś mądre porady??? Ewentualnie jak coś mogę zadzwonić.... Pilne proszę o kontakt
 

kristof11

Member
Usb w ampli obsługuje HUBa, dla mnie to fajna sprawa, bo mam muzykę na kilku penach i nie muszę żąglować jak to było w Denonie
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Niedawno kupiłem Rz830 i mam takie pytanie do posiadaczy tego modelu.A mianowicie chodzi mi o proces kalibracji.Przeprowadziłem kalibrację tylko w głównym punkcie odsłuchowym,potem na menu pojawił się komunikat żeby dać mikrofon na drugie miejsce.Ale gdzie się ono znajduje ? W instrukcji nic nie pisze o tym.Czy to są inne miejsca odsłuchowe,czy to jest może dalszy proces kalibracji ?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Głupie pytanie no gdzie są inne miejsce odsłuchu? tam gdzie głowy osób oglądających... jeśli oglądasz SAM zawsze to nie robisz dodatkowych pomiarów.

4. Once the measurement is completed, it is possible to perform the
measurement in 2 additional listening positions. To perform the measurement,
select "Next" and press ENTER, then follow the instructions. To not perform
the measurement, select "Finish (Calculate)" and press ENTER.
5. Disconnect the speaker setup microphone.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
I jeszcze jedno takie pytanie,czy jeśli zależy mi na jak "najlepszej" kalibracji w głównym miejscu odsłuchowym to rozumiem że należy zrezygnować z pozostałych pomiarów ?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
I jeszcze jedno takie pytanie,czy jeśli zależy mi na jak "najlepszej" kalibracji w głównym miejscu odsłuchowym to rozumiem że należy zrezygnować z pozostałych pomiarów ?

Nic bardziej mylnego. System mierzy akustyke pokoju. Wiecej pomiarow tym pomiar dokladniejszy.
A pozatym raczej nie trzymasz zawsze glowy idealnie w tym samym miejscu?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Ja przestawiam mikrofon o ok 70cm w lewo/prawo.
A tak na marginesie mój 830 zaliczył zwieche dźwięku, brak dźwięku z wszystkich wejść HDMI. Obraz jest dźwięku brak. Już smutek mnie ogarnął że serwis itp niedogodności ale przeczytałem w instrukcji żeby zrestartować (5sek trzymać power) i pomogło.
Uff, zaraz włączyłem Bailando dla pocieszenia :)
 
Do góry