Onkyo TX-RZ800

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakie to polskie, sprzedać i niech się nowy nieświadomy nabywca martwi :x

Bardzo się pomyliłeś. Polskie jest to jak oceniasz ludzi.
Nie wiem czy chciałeś mnie obrazić, czy błysnąć.

Wierz mi, że chciałbyś od takich osób jak ja cokolwiek kupić, jestem uczulony na "biznes po polsku" i to w jaki sposób niektórzy do niego podchodzą.
Możesz popytać Kolegów na forum jak się ze mną robi interesy, albo poszukać w wątkach.
Wiele sprzętów sprzedałem tutaj, ba wysyłałem w ciemno za darmo na testy.

Gdyby mi ktoś napisał, że znalazł ryskę, lub ma jakiś (nawet mały) problem, to pierwszy piszę aby odesłać, nawet jeżeli uważałbym, że nie ma w tym mojej winy.
Ja mam honor w przeciwieństwie do szmat dla których liczy się tylko hajs.

Wytłumaczę Ci co napisałem, bo chyba nie zrozumiałeś:

Kupuje NOWY sprzęt na gwarancji, PRZEPŁACAM za niego, co jest oczywiste.
Bo chce spać spokojnie, nie martwiąc się o to, że za parę dni mi wyzionie ducha.
Ten spokój kosztuje mnie DODATKOWE pieniądze które mógłbym przeznaczyć na np. rachunki czy rodzinę.

Sprzedając pod koniec gwarancji OBNIŻAM znacznie cenę, dając tym okazję innym na sporo tańszy zakup.
Sprzęt dalej jest w dobrym stanie, ale używany i bez gwarancji.

Jest ryzyko? Oczywiście, że jest ryzyko, ale coś za coś.
Mam dawać dodatkowe 2 lata SWOJEJ gwarancji i jeszcze obniżać cenę do 60% wartości???

Sam kupuje całą masę używanych sprzętów, bez żadnej gwarancji, ale za świetne pieniądze.
Mam świadomość tego, że jak padnie po miesiącu, to do nikogo nie będę miał pretensji.
Z jakiej niby racji? Ktoś sprzedaje, bo chce mieć spokój i kupuje nowy z gwarancją, a ja kupuje z ryzykiem, ale mam więcej zaoszczędzonych pieniędzy. Czyli coś za coś.

Tobie się chyba pomyliła sprzedaż uszkodzonego, lub już psującego się z awarią sprzętu i wciskanie go ludziom jako sprawny, a za takie coś to bym komuś jaja obciął.

Normalnie bym nie odpisywał, ale nie lubię jak ktoś publicznie wyjeżdza do mnie z taki tekstem i to zupełnie bez pokrycia, a o transakcjach i podejściu ludzi do handlu mógłbym tu pisać elaboraty - szczególnie w Polsce.
 

bomarek

Member
Bardzo się pomyliłeś. Polskie jest to jak oceniasz ludzi.
Nie wiem czy chciałeś mnie obrazić, czy błysnąć.

Wierz mi, że chciałbyś od takich osób jak ja cokolwiek kupić, jestem uczulony na "biznes po polsku" i to w jaki sposób niektórzy do niego podchodzą.
Możesz popytać Kolegów na forum jak się ze mną robi interesy, albo poszukać w wątkach.
Wiele sprzętów sprzedałem tutaj, ba wysyłałem w ciemno za darmo na testy.

Gdyby mi ktoś napisał, że znalazł ryskę, lub ma jakiś (nawet mały) problem, to pierwszy piszę aby odesłać, nawet jeżeli uważałbym, że nie ma w tym mojej winy.
Ja mam honor w przeciwieństwie do szmat dla których liczy się tylko hajs.

Wytłumaczę Ci co napisałem, bo chyba nie zrozumiałeś:

Kupuje NOWY sprzęt na gwarancji, PRZEPŁACAM za niego, co jest oczywiste.
Bo chce spać spokojnie, nie martwiąc się o to, że za parę dni mi wyzionie ducha.
Ten spokój kosztuje mnie DODATKOWE pieniądze które mógłbym przeznaczyć na np. rachunki czy rodzinę.

Sprzedając pod koniec gwarancji OBNIŻAM znacznie cenę, dając tym okazję innym na sporo tańszy zakup.
Sprzęt dalej jest w dobrym stanie, ale używany i bez gwarancji.

Jest ryzyko? Oczywiście, że jest ryzyko, ale coś za coś.
Mam dawać dodatkowe 2 lata SWOJEJ gwarancji i jeszcze obniżać cenę do 60% wartości???

Sam kupuje całą masę używanych sprzętów, bez żadnej gwarancji, ale za świetne pieniądze.
Mam świadomość tego, że jak padnie po miesiącu, to do nikogo nie będę miał pretensji.
Z jakiej niby racji? Ktoś sprzedaje, bo chce mieć spokój i kupuje nowy z gwarancją, a ja kupuje z ryzykiem, ale mam więcej zaoszczędzonych pieniędzy. Czyli coś za coś.

Tobie się chyba pomyliła sprzedaż uszkodzonego, lub już psującego się z awarią sprzętu i wciskanie go ludziom jako sprawny, a za takie coś to bym komuś jaja obciął.

Normalnie bym nie odpisywał, ale nie lubię jak ktoś publicznie wyjeżdza do mnie z taki tekstem i to zupełnie bez pokrycia, a o transakcjach i podejściu ludzi do handlu mógłbym tu pisać elaboraty - szczególnie w Polsce.
Nie chciałem Cię obrazić, jeżeli poczułeś mój wpis jako wytyk pod Twoim adresem to bardzo serdecznie Cię przepraszam.
Należę raczej do ludzi uczciwych co może chyba potwierdzić kolega firestorm7 .
Żeby się zbytnio nie rozwodzić to znasz dowcip o piekle w którym przy jednym kotle ze smołą którym gotują się grzesznicy nie ma strażników są Polacy :)
Kiedyś sprzedałem za grosze lampy elektronowe warte dużo kasy a nabywca na forum chełpił się, że je wyrwał od frajera za bezcen. Jego mina zrzedła gdy mu odpisałem na forum że tym frajerem jestem ja.
Wiele miałem takich przypadków, "kolega" któremu sprzedałem wierzę Technicsa za bezcen też chwalił się że same kolumny odsprzedał drożej niż zapłacił za cały zestaw.
Miałem wiele takich przypadków w swoim już długim życiu.
Myślę, że razi Ciebie razi także zwrot: wyrwałem tanio od frajera...
Jeszcze raz bardzo Cię serdecznie przepraszam.
 

grzesiek1945

New member
Mój egzemplarz RZ-800 pojechał do serwisu. Kanały stereo nie grały na jednym poziomie. Lewy kanał grał nieco ciszej.
Hej a duża różnica była? Też mam rz800 i mnie to martwi. Ogólnie obecnie mam podpięte właśnie kolumny w stereo i wg mnie grają ok. Raz grały rzeczywiście nie równo ale pobawilem się przewodami i cos pewnie źle łączyło, po zabawie gra ok. Ogólnie jestem zadowolony z amplitunera, mam nadzieję że pochodzi jeszcze z 20 lat :D

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chciałem Cię obrazić, jeżeli poczułeś mój wpis jako wytyk pod Twoim adresem to bardzo serdecznie Cię przepraszam.
Należę raczej do ludzi uczciwych co może chyba potwierdzić kolega firestorm7 .
Żeby się zbytnio nie rozwodzić to znasz dowcip o piekle w którym przy jednym kotle ze smołą którym gotują się grzesznicy nie ma strażników są Polacy :)
Kiedyś sprzedałem za grosze lampy elektronowe warte dużo kasy a nabywca na forum chełpił się, że je wyrwał od frajera za bezcen. Jego mina zrzedła gdy mu odpisałem na forum że tym frajerem jestem ja.
Wiele miałem takich przypadków, "kolega" któremu sprzedałem wierzę Technicsa za bezcen też chwalił się że same kolumny odsprzedał drożej niż zapłacił za cały zestaw.
Miałem wiele takich przypadków w swoim już długim życiu.
Myślę, że razi Ciebie razi także zwrot: wyrwałem tanio od frajera...
Jeszcze raz bardzo Cię serdecznie przepraszam.

No to się rozumiemy, nie ma co się spinać ;)
Ja mam ostatnio bardzo złe doświadczenia z "allegro". Powiedzmy te 90% transakcji płynnie i bez problemów, ale te 10% to chyba się skumulowały w ostatnim czasie. Piszę tu o sprzedawcach.
Miałem zakładać wątek i wpisywać treści korespondencji chociażby, ale szkoda czasu.
Powinni dla takich osób ustanowić podmiot zarządzający zakazem zbliżania się do serwisów aukcyjnych i przymusowe skierowanie na jakieś szkolenie do dobrej firmy.
Niektórzy to się urwali chyba prosto z jakiegoś bazaru, nie ubliżając tym normalnym.
 

funbashi

New member
Hej a duża różnica była? Też mam rz800 i mnie to martwi. Ogólnie obecnie mam podpięte właśnie kolumny w stereo i wg mnie grają ok. Raz grały rzeczywiście nie równo ale pobawilem się przewodami i cos pewnie źle łączyło, po zabawie gra ok. Ogólnie jestem zadowolony z amplitunera, mam nadzieję że pochodzi jeszcze z 20 lat :D

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Nie było jakoś bardzo drastycznie ale jednak odczuwalne, w sumie od samego początku mi coś nie pasowało. Dziwnie wychodziła kalibracja pomieszczenia. Myślałem, że to wina akustyki pokoju bo nie mam idealnych warunków. Ostatnio jednak podłączałem moje kolumny pod inny wzmacniacz i jak wracałem do Onkyo to przypadkowo podłączyłem odwrotnie kanały i dało mi to do myślenia, że jednak jest coś nie tak z amplitunerem. Na pewno nie jest to wina przewodów ani źródła z jakiego był sygnał. Zabrałem go do salonu gdzie kupowałem amplituner i sprawdziliśmy z innymi przewodami oraz kolumnami, nadal nie grały równo więc został wysłany do serwisu.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o awaryjność ampli Onkyo to mnie jakoś to szczęśliwie omija,a miałem ich chyba z dziesięć,wszystkie sprzedawałem w idealnym stanie.Teraz mam aktualnie dwa ampli i wzmak też Onkyo.
 

funbashi

New member
Z poprzedni mój ampli też był onkyo - 609. Nie miałem z nim żadnych problemów. Zmieniłem na nowszy i od początku takie jajca.
 

grzesiek1945

New member
Nie było jakoś bardzo drastycznie ale jednak odczuwalne, w sumie od samego początku mi coś nie pasowało. Dziwnie wychodziła kalibracja pomieszczenia. Myślałem, że to wina akustyki pokoju bo nie mam idealnych warunków. Ostatnio jednak podłączałem moje kolumny pod inny wzmacniacz i jak wracałem do Onkyo to przypadkowo podłączyłem odwrotnie kanały i dało mi to do myślenia, że jednak jest coś nie tak z amplitunerem. Na pewno nie jest to wina przewodów ani źródła z jakiego był sygnał. Zabrałem go do salonu gdzie kupowałem amplituner i sprawdziliśmy z innymi przewodami oraz kolumnami, nadal nie grały równo więc został wysłany do serwisu.
Dziwnie kalibracja czyli pokazywała Ci po że np. lewy 2 metry a prawy 2.5 metra? Czy nie równo podbilo decybele?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

funbashi

New member
Hej a duża różnica była? Też mam rz800 i mnie to martwi. Ogólnie obecnie mam podpięte właśnie kolumny w stereo i wg mnie grają ok. Raz grały rzeczywiście nie równo ale pobawilem się przewodami i cos pewnie źle łączyło, po zabawie gra ok. Ogólnie jestem zadowolony z amplitunera, mam nadzieję że pochodzi jeszcze z 20 lat :D

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Dziwnie kalibracja czyli pokazywała Ci po że np. lewy 2 metry a prawy 2.5 metra? Czy nie równo podbilo decybele?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak... obydwa parametry się różniły a według mnie prawa i lewa kolumna stała w miarę równej odległości od ustawienia mikrofonu do pomiaru.
 

funbashi

New member
Poza tym niedawno miałem inny problem. Taki komunikat się wyświetlił:

5a64f3c79d3202a4664fab65413533d3_orig.jpg


Po tym komunikacie nie było ani obrazu ani dźwięku w kolumnach, ampli pokazywał na wyświetlaczu jak by wszystkie kanały były załączone a w dodatku ampli działał bardzo wolno na jakie kol wiek komendy na pilocie czy bezpośrednio na apli. Włączenie, wyłączenie nic nie dało. Dopiero jak odłączyłem wtyczkę z prądu odczekałem, potem załączyłem to wszystko wróciło do normy. :niewiem:
 

grzesiek1945

New member
Co do kalibracji nie miałem problemów ale co do komunikatów to miałem CHECK SP WIRE. Wiecie może o co mogło chodzić? Miałem coś jeszcze ale po odpieciu zasilania i poprawieniu kabli audio było ok.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Kamil_89

Member
Odświeżę temat żeby nie zakładać nowego.

Czy ktoś z Was miał w ogóle porównanie brzmienia RZ800 i RZ810?

Zastanawiam się czy warto dopłacić do tego nowszego, tym bardziej że nie wszystko ma lepsze.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z 800 nie zestawiałem bezpośrednio, ale to ta sama szkoła grania.
Osobiście wolę 810. Czy kupisz 800/810/900 będziesz zadowolony.
Dla mnie istotny był tidal, czy fajnie brzmiący tryb THX.
 

Kamil_89

Member
Będzie 800, myślę że będzie to grało podobnie a może nawet i tak samo.
Na plus 810 zdecydowanie Tidal, nowe GUI oraz Fireconnect, z tego pierwszego nie korzystam a to drugie to i tak będzie ładniejsze niż z mojego poprzedniego Soniaka. A multiroom hmm no trudno. 800 na + ma dwie linijki na wyświetlaczu oraz minimalnie jest mocniejszy więc +/- się wyrównują :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takimi pierdołami jak Fireconnect bym się zupełnie nie przejmował, a skupił na brzmieniu i trybach, to one dają finalnie konkretną barwę.
Jak wspomniałem, tryb THX dociąża głośniki. W kinie robi to robotę, scena większa i łupnięcie typowo kinowe, to faktycznie daje radę.
Na plus dla 800 na pewno 2 wierszowy wyświetlacz, ten 1 linijkowy to zupełnie nieporozumienie, Pionek maczał tu niepotrzebnie paluchy.
Irytuje mnie już ten Pioneer, nic dobrego z mariażem Onkyo tutaj nie wychodzi.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Pionek maczał tu niepotrzebnie paluchy.
Irytuje mnie już ten Pioneer, nic dobrego z mariażem Onkyo tutaj nie wychodzi.
Robi się powoli tak jak z samochodami, czyli coś w stylu np. Volkswagena w "Skorupie" Audi.

Najważniejsze jest brzmienie, ale wyposażenie też ma znaczenie. Ja daje serii RZ minusa np. za wejście analogowe video (do którego możemy sobie podłączyć co najwyżej Super Nintendo), a brak 7.1 z którego już wcześniej zrobimy pożytek. Tylko jedno wyjście wyzwalacza 12v, gdzie kiedyś dawano po 2 lub 3. Z jednowierszowym wyświetlaczem da się od biedy żyć. Pożyjemy i zobaczymy jak nowa seria będzie zbudowana.
 
Ostatnia edycja:
Do góry