Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

raven31

New member
Moje pytanie dotyczy pilota dołączonego do NR609 - czyli Onkyo RC-803M.
Otóż mam w domu TV Samsung UE40C6500 oraz dekoder UPC Mediabox (producentem jest CISCO). Chciałbym móc sterować wszystkimi urządzeniami za pomocą wspomnianego wcześniej pilota.
Nawet bez większych problemów udało mi się powiązać z TV i UPC ale ... no właśnie mój problem dotyczy "zakresu czynności", które tym pilotem można zrobić. Przykładowo TV mogę wł/wył, sterować głośnością, wejść do Ustawień .... ale np. NIE MOGĘ już z nich wyjść bo żaden przycisk nie działa na zasadzie Return (tak jak na oryginalnym pilocie do TV).
Podobnie jest z dekoderem UPC. Mogę go wł/wył, zmienić kanał, nawet wejść do menu ale .... no właśnie znów NIE MOGĘ z nich wyjść bo nie ma RETURN.

Nie wiem czy może nie wymagam za dużo, ale przykładowo na pilocie od TV jest przycisk Internet@TV ... no i nie udało mi się uruchomić tego pilotem od NR609.

Ktoś ma podobną konfigurację i próbował osiągnąć to o czym piszę powyżej?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czyli to prawa - to sporo... Ciekawe jakbym zsumowal wszystkie urzadzenia jakie mam w domu wlaczone w trybie standby... Pewną opcją jest moze faktycznie podpiecie do zegara czasowego calej listwy przepieciowej - tak zeby np od 12 w nocy do rana nic bez sensu niepotrzebnie nie chodzilo, podobnie w dzien jak nikogo nie ma.
Kup listwe master/slave i oszczędzaj.
Listwa zasilająca 1,5U 19" 8 gniazd master
 

Frog_PL

New member
Panowie mnie tez zaczelo draznic ze onkyo bierze z wlaczonym HDMI TRU okolo 30W (mi pokazuje watomierz 28W). I popodlaczalem wszystko inaczej wykorzystujac przy tym Audio Return Channel i juz myslalem ze odnioslem pelny sukces ale dupa. Bo jesli chcemy uzywac ARC to trzeba wlaczyc funkcje sterowania przez HDMI to sie tam nazywa jakos HDMI ROUG czy jaks tak trzeba miec na ON. A gdy mamy to wlaczone to amplituner jak go wylaczymy dalej bierze tak samo duzo Watow jak z HDMI TRU i swieci sie ta sama pomaranczowa lampka. Pytanie - czy da sie uzywac fukcji ARC zeby tak nie zarlo pradu ? W sumie to nie wiem czemu to zre jak przeciez ampli jest wylaczony to nie korzystam z tej funkcji dopiero jak go wlaczam i chce cos ogladac i sluchac na glosnikach kina i wtedy dzieki tej funkcji z kabla hdmi wraca audio tak myslalem......
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie mnie tez zaczelo draznic ze onkyo bierze z wlaczonym HDMI TRU okolo 30W (mi pokazuje watomierz 28W). I popodlaczalem wszystko inaczej wykorzystujac przy tym Audio Return Channel i juz myslalem ze odnioslem pelny sukces ale dupa. Bo jesli chcemy uzywac ARC to trzeba wlaczyc funkcje sterowania przez HDMI to sie tam nazywa jakos HDMI ROUG czy jaks tak trzeba miec na ON. A gdy mamy to wlaczone to amplituner jak go wylaczymy dalej bierze tak samo duzo Watow jak z HDMI TRU i swieci sie ta sama pomaranczowa lampka. Pytanie - czy da sie uzywac fukcji ARC zeby tak nie zarlo pradu ? W sumie to nie wiem czemu to zre jak przeciez ampli jest wylaczony to nie korzystam z tej funkcji dopiero jak go wlaczam i chce cos ogladac i sluchac na glosnikach kina i wtedy dzieki tej funkcji z kabla hdmi wraca audio tak myslalem......

Czemu tak żre, to sam nie wiem. W Yamahach potrafili tak zrobić że bierze śmieszną ilość Watt. A nie możesz inaczej po prostu podłączyć i olać to HDMI THRU? Ja mam dekoder N podłączony pod TV i z dekodera optykiem do ampli. DVD mam podłączone kablem HDMI do ampli i z ampli pod TV, bo i tak wszystkie filmy oglądam na KD. Jak nie masz dekodera to podłącz kablem 2RCA-2RCA prosto z TV do ampli i będziesz miał dźwięk stereo lub jak masz wyjście w TV to optykiem. Ominiesz wtedy to Pass Thru. Trochę więcej kabli ale zaoszczędzisz na prądzie.
 

nielot

Member
Hmmm... Ja. Na razie TV nie mam ale zaciekawilo mnie to. Bede mial eNke i pewnie dekoder podepne pod ampli po HDMI. Ampli też po HDMI z ARC chcę podpiac pod TV. Rozumiem ze problem dotyczy tylko sytuacji kiedy chcemy cos ogladac bez uruchamiania amplitunrea, tak ? Bo jesli korzystamy w ampli zawsze, wlaczajac TV to przeciez to cale HDMI through jest zbedne. Chyba. Ze tak jak Frog pisze ARC jest w jakis idiotyczny sposob powiazane z HDMI through
 
Ostatnia edycja:

mactul

New member
Brak dźwięku z BD przy wyłączonym TV

Witam

Nie mogę sobie poradzić z problemem braku dźwięku gdy wyłączę TV. BD mam podpięty po HDMI do AV z AV po HDMI do TV. Przy filamach oczywiście nai ma problemu, ale jak chcę posłuchać muzyki z płyty to teraz za każdym razem muszę właczyć TV. Da się to jakoś rozwiązać?
 

Frog_PL

New member
Czemu tak żre, to sam nie wiem. W Yamahach potrafili tak zrobić że bierze śmieszną ilość Watt. A nie możesz inaczej po prostu podłączyć i olać to HDMI THRU? Ja mam dekoder N podłączony pod TV i z dekodera optykiem do ampli. DVD mam podłączone kablem HDMI do ampli i z ampli pod TV, bo i tak wszystkie filmy oglądam na KD. Jak nie masz dekodera to podłącz kablem 2RCA-2RCA prosto z TV do ampli i będziesz miał dźwięk stereo lub jak masz wyjście w TV to optykiem. Ominiesz wtedy to Pass Thru. Trochę więcej kabli ale zaoszczędzisz na prądzie.


Tzn nie chce uzywac i nie uzywam juz HDMI TRU ale potrzebny mi Audio Return Channel a dlaczego bo :
Mam tuner sat dm800hd i ps3. Chce miec dzwiek przestrzenny z konsoli jak i z dm800hd jak i z filmow mkv z pendriva podlaczonego do tv. W amplitunerze mam tylko 2 wejscia optyczne wiec optyki chcialem puscic z dm800hd i z ps3 i podpisac je np pod GAME i VCD/DVR. I tak gra gitara. Ale zeby miec z pendriva z tv dzwiek to musze miec albo ARC na TV/CD wlasnie wlaczone albo trzeci optyk. Ale trzeci optyk odpada bo nie mama trzeciego wejscia optycznego w ampli.... No i jesli nie da sie uzywac ARC zeby nie bralo tak pradu jak przy HDMI PASS TRU to tez odpada i nie wiem co zrobic...
 
Ostatnia edycja:

nielot

Member
Chyba tak byloby najprosciej. Ja bede mial taka sama sytuacje. Konsola, eNka, dysk podpiety pod TV.
Jesli grasz na konsoli to chcesz miec dzwiek przez ampli. Czyli PS3 po HDMI do ampli.
Jesli ogladasz film z pena to pewnie też i tak wlaczasz ampli
Wiec najlepiej by bylo tylko dekoder tv podpiac pod telewizor po HDMI. Wtedy na samym TV bedzie dzwiek przekazywany z satki. Jesli teraz TV podepniemy HDMI do apli tam gdzie ARC to wszystko powinno być jak nalezy. Gramy - mam obraz i dzwiek przez ampli. Ogladamy film z pena lub dysku - mamy obraz na tV a dzwiek po HDMI ARC idzie do ampli. Ogladamy telewizje z dekodera - mamy 2 opcje - dzwiek z TV lub wlaczamy ampli i dzwiek z TV jest przekazywany do niego.

Jesli sie gdzies myle to bardzo prosze mnie sprostowac.



No tak , motyla noga, tyle ze Ty piszesz ze ACR = tryb cos jak HDMI through i zre prad... Nie kumam tej zaleznosci
 
Ostatnia edycja:

nielot

Member
Nawet jak dekoder jest dziwny :) to generalnie zasada ta sama. Można obraz z dekodera na TV puścić a dzwięk na ampli. Ale nadal chyba nie bardzo w ogóle ogarniam tą dziwną zależność.... :( Czyli dajmy na to że podpinamy pod TV dysk lub pena. Nie ma żadnych dekoderów, konsol ani innych odkurzaczy podpiętych. Tylko TV, 609 i dysk wpięty w TV. I co ? I jeśli chcemy mieć dzwięk z ampli (wiadomo że to tylko po ARC jeśli ma byc po HDMI) to ampli będzie cały czas w dziwnym trybie puszczającym nas z torbami kiedy dostaniemy rachunek za prąd ? Bo jeśli tak jest to wychodzi na to że lepiej po prostu TV z 609 optykiem połączyć. I w tym konkretnym przypadku i przy innych dekoderach też. wtedy zmienną będzie tylko sposób połączenia TV-606
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
A nie możesz podłączyć TV pod Opt1, Sata pod OPt2 a PS3 pod HDMI ?

nie moge. tzn mam konsole teraz podlaczona po hdmi do tv i jest ok bo w wiekszosci jak gram w gry to na glosnikach z TV mi starcza. Ale czasami tez lubie zagrac 5.1 jak i filmy te ktore TV nie da rady odtworzyc to puszczam z ps3.wiec potrzebne mi tez zeby mialo 5.1 z konsoli.....

Qrde czy ktos jeszcze sprawdzal pobor pradu z ARC ? I czy musi sie swiecic wtedy ta pomaranczowa lampka nad HDMI TRU ? Czy mozna korzystac z ARC bez wlaczonego RIHD ? bo chyba wlasnie przez RIHD zre ten prad jak i przez HDMI TRU tak pisze instrukcja mowiac "MOZE NIEZNACZNIE WZROSNAC POBOR PRADU" heh

No nic, wydaje mi sie ze jedyna opcja zeby to jakos pogodzic to poprostu bede mial wylaczona funkcje RIHD (powiazana z ARC) i bede ja wlaczal za kazdym razem jak bede wlaczal kino i bede chcial obejrzec cos z pendriva. A na stale optyki do ampli beda szly z tunera sat i ps3. BO innych pomyslow nie mam zeby tego pradu nie potrzebnie ssalo i to wszystko banglalo...

P.S. Teraz mam dziwna sprawe bo puszczam mkv przez ps3 i mi wyswietla sie czerwony znaczek DTS na ampli a przeciez na 100% mam filmy z AC3 czyli Dolby Digital. Nawet nie moge zmienic naciskajac na pilocie z ampli zeby dac Dolby Digital. sa rozne tryby ale Dolby Digital nie ma. Ps3 mam ustawione wyjscie audio przez optyczny i w ampli pod GAME go przypisalem.
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Jak Ci się wyświetla znaczek DTS to znaczy że amp dostaje sygnał DTS czyli film jest w DTS, w czym Ci to przeszkadza bo nie rozumiem ?

Nie wiem po co w ogóle kupiłeś taki sprzęt skoro głowny nacisk kładziesz na to jak go nie używać bo szkoda prądu.

Może poprostu podłącz to wszystko tak jak trzeba i wyłączaj wtyczke z prądu jak nie używasz ampa to Ci nie będzie prądu żarło w stand by.

Albo sprzedaj To Onkyo w cholere i kup sobie ampa z 2002 roku który lepiej sprosta twoim oczekiwaniom :>
 

Frog_PL

New member
W czym mi przeszkadza ten DTS ? W sumie w niczym bo dzwiek chyba jest ok, bardziej mnie to ciekawi dlaczego sie wyswietla bo na 100% filmow z DTSem nie mam i dlatego mnie to zaciekawilo, czy ktores urzadzenie samo nie przeksztalca moze jakos dzwieku i nie robi mi przez to jakis strat w jego brzmieniu i jakosci czy cus.....

Co do reszty to widze ze toba nie mam co dyskutowac jesli dochodzisz to takich wnioskow jakich piszesz. Mysl jak tam chcesz. PEACE.
 

Frog_PL

New member
Moze i wychodza w wiekszosci z DTSem, chyba zalezy kto jakie zrodla ma. Ja wiekszosc spotykam z AC3 a nawet jesli nie to szukam wlasnie takich zeby nie bylo problemow w puszczaniu z pendriva podlaczonego pod TV bo to jest moja glowna metoda puszczania filmow. Dopiero jak tak nie pojdzie z roznych powodow (czy to wlasnie DTS czy jakis profil czy kodek ktorego TV nie obsluguje) to puszczam z konsoli. Filmy mam na 100% z AC3 bo tak sa opisane oraz sprawdzane osobiscie w MediaInfo. Takze dziwi mnie lekko ta sprawa.
W ogole tez mam dziwna sprawe czasami ze jak zaczne puszczac film z konsoli to przez chwile znika wszystko na wyswietlaczu na ampli (zmienia kodowanie dzwieku na te z filmu chyba) i jak zaczyna leciec film to nic nie ma nazwami napisane co to za dzwiek. Pusty wyswietlacz. DOpiero jak klikne sobie DISPLAY na pilocie to moge sprawdzic co jest grane heh. DZIWNE przypadki z ta konsola mam heh.
No ale nic, widze super linka dales. Nie wiedzialem ze sa takie przelaczniki takze dzieki wielkie bo chyba sprawdza sie bardzo dobrze w mojej sytuacji. Poszukam jescze czy moze jeszcze jakies tansze sa i chyba sobie kupie ;)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Czyli jak masz TV bez DTS to na bank też z USB wypuszcza ci tylko dzwięk dwukanałowo do amplitunera więc nawet na tym filmów w 5.1 nie oglądasz ;)
 

Frog_PL

New member
TV to Panasonic G30. Niby ma DTS ale widzialem wiele wpisow ludzi majacych czasami z tym problemy wiec dla swietego spokoju oraz ze poprostu z moich zrodel 80% to filmy z AC3 wiec sciagam z AC3. Jak leca z pendriva na ampli mam przewaznie Dolby Digital. Tylko kilka razy probowalem film z DTSem otworzyc. 3razy sie nie udalo, raz sie udalo i pisalo DTS wiec nie wiem czy tak mi stereo puszcza a dla jaj pokazuje raz Dolby Digital a raz DTS..... W glosnikach wszystko ladnie gra, dialogi tylko w centralnym a efekty w roznych glosnikach rozne w niektorych sytuacjach wiec chyba jest ok
 

lukast

Member
Mam takie pytanie. W tej chwili mam podłączone wszystko do AV i AV do TV, ale chcę zlikwidować ten pobór prądu 30W/h więc planuję:

- Podłączyć dekoder tv bezpośrednio po HDMI do TV (bo najczesciej zwykłą tv oglądam i tak bez włączonego ampli)

- Podłączyć TV optykiem do AV

W takim przypadku normalnie oglądałbym tv bez włączonego ampli, ale jakbym chciał dźwięk z aplli to włączyłbym je i przestawił w tv wyjście dźwięku na optyk.(zamiast głośników tv).
Pytanie moje jest takie - jaka jest różnica pomiędzy rozwiązaniami:

1) Dekoder po hdmi do tv, tv po optyku do AV
2) Dekoder po hdmi do tv, dekoder po optyku do AV
 
Do góry