Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

psajtex

New member
Pyka sam z siebie. Ale pomysl dobry z gubieniem sygnalu. Posprawdzam przewody Hdmi. Ja ogladam tylko n-ke praktycznie. A co do bi-ampingu czy wire-ampingu to mam tak od poczatku podlaczone i czasami temperatura dziwne wzrosnie.

Wysłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pyka sam z siebie. Ale pomysl dobry z gubieniem sygnalu. Posprawdzam przewody Hdmi. Ja ogladam tylko n-ke praktycznie. A co do bi-ampingu czy wire-ampingu to mam tak od poczatku podlaczone i czasami temperatura dziwne wzrosnie.

Wysłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk

Daj znać jakie efekty przy zmianie źródla i kabla HDMI.
 

gonzo2000

New member
Witam , jednak taka szafka rtv daje dużo estetyki nie widać kabli itp. , ale bez zamontowanego chłodzenia zwłaszcza w av onkyo ( które mają tendencję do grzania po mimo wentylatora wew. urządzenia ) , bez chłodzenia zew. się nie obejdzie ,chyba że można wystawić av na zew. tylko nie zawsze tak można urządzenie ulokować .
 

lukast

Member
Hej,

Pisałem jakis czas temu o problemach z autokalibracją głośników - już sobie dzięki Waszym radom poradziłem - zrobiłem tak - przeprowadziłem z 10 autokalibracji z tego samego miejsca lekko tylko przesuwając mikrofon, wyciagnąłem średnią. Potem jeszcze "na ucho" sobie poprawiłem lekko ręcznie głośności kolumn +- 1DB siedząc w miejscu odsłuchowym.
Mam jednak inny problem - z trybami muzycznymi (PL2, DD, Stereo, Thx itd.) Czytałem ten fragment instrukcji poświęcony tym trybom pare razy ale nadal nie wiem który tryb jest w moim przypadku (kolumny Jamo 506 5.0 ) najlepszy do słuchania muzyki np z radia NET, który najlepszy do oglądania filmów z dźwiękiem 5.1 itd.
DO muzyki najlepie mi np. brzmi PL II - ale może powinienem wybierac co innego.
Możecie powiedzieć których wy zazwyczaj używacie ? Dzięki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Te tryby to sobie włączasz, który ci najbardziej pasuje. Ja do filmów używam zwykłego DD/DD HD i DTS/DTS HD, bo dla mnie tryby THX to trochę nieporozumienie. Do muzyki używam albo Pure Audio albo stereo, ale ludzie słuchają na różnych trybach: Direct, 5CH stereo, itd. PL II używa się głównie jak masz dźwięk 2.0 a chciałbyś zrobić takie pseudo DD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

nielot

Member
Do muzyki czy radia powinno być stereo bo w takiej formie ów dzwięk jest nagrany/transmitowany. Do filmów korzystam z tego w czym film jest zrobiony. Czyli reasumując sam nie przestawiam nic.
 

lukast

Member
No a np z radia NET takiego jak vtuner jaki mam dźwięk ? Stereo ? czy 5.1 ? Drugie pytanie - jest też taki tryb jak "Neo" - czy on sie nadaje do np ogladania filmow albo sluchania muzyki ?
 

nielot

Member
A czy w radiu przez net a w radiu przed radio :) :) jest jakaś różnica ? Czy dzwięk doi radia internetowego jest nagrywany w 5.1 ? Sam sobie odpowiedz. Neo jest tak samo dobre jak wszystko inne. To Ty decydujesz
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie tak. Mozesz oczywiscie zdefiniowac wyjscie dzwieku wg. wlasnych upodoban gdzies w menu Listening Mode Preset.
 
Ostatnia edycja:

lukast

Member
Rozumiem. A jak przywrócić domyslne zachowanie ? Bo już niestety kręciłem i przestawiłem np. dla Wejścia HDMI N domyślne taki a nie inny tryb.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do zmiany trybów to masz na pilocie , a w ampli ja mam w zakładce "Listening mode preset" - wybierasz pod które wejście masz podłączone BD/DVD/konsola itp i ustawiasz "Last valid" do wszystkich ścieżek. Wtedy ci zapamięta ostatni tryb przy filmach 5.1/muzyce 2.0 lub możesz utawić ręcznie który tryb ma ci się odpalać po wykryciu odpowiedniej scieżki.
 

psajtex

New member
Witajcie,

pociągnę dalej temat nagrzewania sie sprzętu w szafce RTV.
Zakupiłem na allegro już 2 wentylatorki o średnicy 120mm, do tego układ (do samodzielnego montażu) na termistorze, który będzie ustalał prędkość obrotową wiatraków w zależności od temperatury, do tego przekaźnik załączający zasilanie wiatraków po włączeniu - i tu właśnie - czego?
Bo czy w naszych ukochanych 609'tkach jest z tyłu jakieś wyjście, w którym pojawia się napięcie po włączeniu ampli? Do czego służy i jak działa gniazdo remote control?
Bo jedyne moje rozwiązanie jest takie, że:
- zasilanie biorę z zasilacza tunera "n";
- przekaźnik podłączam do wyjścia USB tuner "n' - i tu jak się włączy tuner pojawia się na USB napięcie +5V i zwiera przekaźnik - mam nadzieję, że tak jest;
- to samo j.w. tylko korzystam ze złącza USB w ampli z przodu;
Minusy:
- podłączony do "n" - wiatraki chodzą tylko wtedy, gdy działa tuner "n";
- podłączony do 609'tki - zajęty USB + dziwny wygląd.

Drodzy Państwo, doradźcie coś dobrego, może jest coś, czego nie wiem, albo zupełnie źle kombinuję.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
u mnie 609-tka jest w szafce pod TV i ma nad sobą ok 10cm luzu i po bokach ok 20cm i jest maksymalnie wysunięty z szafki , na tyle aby stał na nogach

powiem tak , ampli grzeje się w miarę i słychać załączania wiatraczka ( takie pyknięcie , sam wiatrak jest bardzo cichy )

podczas jednej z imprez celowo użyłem multimetra z czujnikiem temperatury , którego umieściłem tuż pod obudową amplitunera i uzyskałem temperaturę ok 54'C i ampli był cały cieplutki

ten typ tak ma i mu to nie szkodzi , gorzej jak go zamkniesz w szafce z drzwiami i bak jest cyrkulacji powietrza , lub też nad samym amplitunerem masz bardzo małą szczelinę

same wiatraki na tyłach niewiele dadzą bo ampli z tyłu nie ma dziur tylko z góry ,

można by spróbować takie podkładki do chłodzenia laptopów , ale nie wiem czy to coś da
 

psajtex

New member
Szafka jak widzicie jest dość mała - z przodu otwarta.
Z lewej i z prawej strony ampli jest zero luzu.
Nad ampli jest ok. 8 cm (ale z przodu jest to za taka deską), od dołu jest ok. 5 cm (ampli stoi na wysokich podstawkach ok. 3cm na 3cm).
Z tyłu od góry do połowy jest ta dykta, a później nic.
Szafka stoi od ściany w odległości ok. 20 cm.

Link poglądowego ze zdjęciem

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Wymyśliłem sobie, że jeden wiatrak z tyłu od strony zewnętrznej szafki ustawię tak, aby tłoczył chłodne powietrze do środka szafki, a drugi dam po przekątnej u góry również z tyłu aby wyciągał ciepłe.

Poniżej link do zdjęcia, jak chcę sobie to wszystko zamontować - te wentylatory będą na tylnej ścianie szafki rtv.

http://img31.imageshack.us/img31/5955/rtvc.jpg


p.s. ampli nie jest bardzo gorący, ale też nie jest lekko ciepły w zaznaczonym na żółto miejscu, ale włącza się już wentylator wbudowany.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jak masz podłączone kolumny? Przy Bi-ampingu trochę mniej się grzeje. Te sprzęty ogólnie się nagrzewają. Spory pobór prądu to i ciepełko jest. Ja mam mały metraż i przy oglądaniu filmu (głośność ok 30dB) też mam ciepły. Byś zobaczył jak grzeją amplitunery HK:)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Wywal z tyłu za ampli tą dyktę ,lub chociaż ponawiercaj wiertarką w niej dziury,i tak nic nie będzie tam z tyłu widać.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Szafka jak widzicie jest dość mała - z przodu otwarta.
Z lewej i z prawej strony ampli jest zero luzu.
Nad ampli jest ok. 8 cm (ale z przodu jest to za taka deską), od dołu jest ok. 5 cm (ampli stoi na wysokich podstawkach ok. 3cm na 3cm).
Z tyłu od góry do połowy jest ta dykta, a później nic.
Szafka stoi od ściany w odległości ok. 20 cm.

p.s. ampli nie jest bardzo gorący, ale też nie jest lekko ciepły w zaznaczonym na żółto miejscu, ale włącza się już wentylator wbudowany.

:blagam: , jak ty go tam upchałeś

nie ma opcji aby się nie grzał

albo zmiana szafki , albo przyzwyczaj się że on się grzeje

wg mnie zamiast tych podstawek 3cm zastosuj podstawkę z wiatrakami taką jaką się stosuje w laptopach

amplituner ma na dolnej pokrywie przetłoczenia podobne jak na górnej więc taka podkładka wymusi przez niego cyrkulacją

zasilana może być z USB w amplitunerze ( zastosuj nawet rozdzielacz 2xUSB , jedno wejście do zasilania podkładki , drugie wejście do pen driva ) lub też z osobnego zasilacza

wg mnie samo dmuchanie powietrza z tyłu niewiele da , lepiej jak będzie przelatywać przez zam amplituner
 

psajtex

New member
Macie drodzy Państwo rację,

jak tylko dostarczą mi wszystkie elementy, zamontuję wentylator od spodu pod ampli w miejscu, gdzie są otwory wentylacyjne.
Mam nadzieję, że przed świętami zdążę.

p.s. musiałem go tam wcisnąć - bo przeszkodą nie była szafka, tylko Żona, która nie zgadza się na zmianę wystroju przez moje "gadżety", a ja ze względu na to jak bardzo ją kocham staram się szanować jej zalecenia ;)

++++++++++++++++++++++++++++++++++
A nie orientujecie się może, czy ten wentylator oryginalnie wbudowany w ampli pod górną obudową dmucha na radiatory z góry czy wyciagą ciepło ze środka?

http://www.bestreceiver.net/wp-content/uploads/2011/09/11-Interior.jpg

głupio dać na przeciwko wiatrak dmuchający w przeciwnym kierunku....

Źródło zdjęcia:
http://www.bestreceiver.net/test-be...receiver-tx-nr609-introductionprocessing.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry