Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

Frog_PL

New member
W 609 żeby wyłączyć audyssey wystarczy na pilocie wcisnąć przycisk "audio" wejść w ustawienia audio , "przewijać" bas,treble aż dojdziemy do audyssey i tam można to wyłączyć.Funkcja Dynamic EQ jest niezależna od tego czy Audyssey jest włączona czy też nie /w 608 obie te funkcje są ze sobą powiązane/.Żadnych innych ustawień się nie traci.
W 608 przy załączonym Audyssey podczas słuchania muzyki np. w stereo dźwięk jest płaski ,wręcz ostry - jednym słowem - kiepski.Ale bez tego jeszcze bardziej płaski.
W 609 Dynamic EQ można załączyć z pilota również przy wyłączonym Audyssey.
Do muzyki Aydyssey najlepiej wyłączyć i załączyć tylko Dynamic EQ.
Różnica-kolosalna w 609 na plus. Dynamika jest naprawdę ogromna nie ma takich spłaszczeń i tej ostrości co ma 608.
Ci wszyscy którzy lubią słuchać muzyki z załączonym Loudnessem z 609- będą zadowoleni.

Dzieki za info odnosnie przyciska audio... Wszedlem tam i dalem na Audysey OFF ale nie zniknelo z wyswietlacza. Bylo AUDYSSEY DYNAMIC EQ. Wiec wylaczylem Dynamic EQ tez w opcji obok i ziknela calosc z wyswietlacza. Potem wlaczylem samo AUDYSSEY ale na wyswietlaczu pojawilo sie razem z DYNAMIC EQ wiec chyba jest to jakos powiazane... Ktos ma na wyswietlaczu samo Audyssey bez Dynamic EQ na 609 ?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Przycisk audio i do roboty.
 

Attachments

  • DSC_0051.jpg
    DSC_0051.jpg
    168,1 KB · Wyś: 113

Aaron

New member
Nie mogę znaleźć na forum , ale ktoś chyba już opisywał , że coś się wali w odbiorze przez omyłkowe kodowanie pilota (czy coś w tym stylu). Od pewnego czasu tracę obraz z BR. Po wypięciu ampla z sieci i wpięciu ponownie obraz jest , ale po wyłączeniu z pilota następnego dnia mam fonie a obrazu zero. Nic nie przepinałem ani nie grzebałem w ustawieniach więc może coś w pilocie namieszałem ? Poza tym kiedy ginie obraz po HDMI z BR nie mogę wyświetlić menu na TV więc dodatkowo mam problem żeby coś "naprawiać". Macie jakiś patent dla żółtodzioba ?
Dodam że wizję mam z BR po HDMI a fonię optycznie.
Właśnie sprawdziłem 3 różne przewody HDMI i dalej nic nie wyświetla na TV (nawet menu). Wejścia w TV sprawdziłem i tam wszystko o`k.
...............................................................................................

po kilku godzinach prób i błędów doszedłem , że z niewiadomych przyczyn konfliktuje AV z TV. Po zresetowaniu TV do ustawień fabrycznych zapanowałem jak mi się zdaje nad komunikacją , ale wyszedł inny problem. Na wyświetlaczu AV menu jest po angielsku a kiedy wyświetlę na TV menu jest ... po fińsku. To już mnie całkiem przerasta .... :).
Swoją drogą ciekawe , że TV i AV skonfliktowały się całkiem spontanicznie bez mojego udziału. Pomożecie coś w zakresie tej "skandynawskiej gwary" w menu ... ?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niepotrzebnie podłączyłeś 2 kablami cyfrowymi. Jak puściłeś kablem HDMI z BD do ampli i z wyjścia ampli do TV to po co ci jeszcze kablem optycznym? Kabel HDMI przesyła zarówno obraz jak i dźwięk.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Aaron

New member
To wiem , ale kiedy idzie i jedno i drugie tylko po HDMI to rozjeżdża się dźwięk z obrazem na TV a kiedy idzie osobnym optykiem i wskażę takie źródło na AV to nie mam problemu. Nie wiem jak to się dzieje , ale ktoś z tego forum mi to poradził i działa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Aaron

New member
Pomóżcie , przegrzebałem menu ale nie mogę znaleźć miejsca gdzie mógłbym zmienić ten cholerny fiński na angielski (post wyżej). Ustawienie w OSD setup nie przynoszą skutku. Jest gdzieś indziej ustawienie języka ?
 
Ostatnia edycja:

Przemo86

New member
Aaron w menu MISCELLANEOUS masz wybór języka.


Panowie moje pytania dotyczy opcji HDMI Through.
Nie ma sensu, aby cały czas chodził cały zestaw kina domowego więc ustawiłem na auto, aby wizja była przesyłana przez ampli, natomiast dźwięk przez głośniki TV. Na panelu ampli wyświetla się skrót HDMI, oraz świeci pomarańczowa dioda pod pokrętłem głośności więc jest w trybie czuwania. Jak wyłączyć amplituner w tej sytuacji?
Wyłączam dekoder i TV , ale na panelu cały czas świeci się HDMI i nie wiem jak to wyłączyć. Naciskając na pilocie RECEIVER, amplituner się włącza.


I drugie pytania. Zanim ustawiłem na auto w HDMI THrough, gdy wyłączyłem amplituner nie świeciła się na panelu żadna dioda sygnalizujące stan czuwania. Tak ma być?

Dziękuję :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja jak bawiłem się funkcją pass thru to na moim 608 po zgaszeniu świeciło się właśnie przy przycisku wyłącznika HDMI Thru a normalnie świeci się Stand BY. Z tego co czytałem to nawet jak wyłączysz ampli a będzie on w trybie pass thru to i tak czerpie on dość sporo prądu. Z tego co mierzyli to ok 30 czy 40W, więc sporo. To HDMI to świeci ci się na panelu wyświetlacza, czy po prostu mała dioda sygnalizująca w jakim jest trybie? Ja osobiście dekoder podłączyłem HDMI do TV i optykiem do ampli, a DVD po HDMI do ampli i z ampli oczywiście HDMI do TV. Nie ma sensu żeby nawet zgaszony mi pobierał tyle prądu. Czyli jak normalnie oglądam TV to dźwięk mam na TV a filmy DVD to i tak zawsze puszczam na KD, więc nie ma problemu. Co do drugiego pytania to nie wiem jak jest w 609 ale w 608 zawsze świeci się po zgaszeniu Stand By (mała dioda przy przycisku wyłącznika), czyli coś tam zawsze jest na podtrzymaniu, no chyba że czegoś nie wyczytałem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemo86

New member
Krzysiek właśnie przeczytałem w innym temacie Twoją propozycję odnośnie podpięcia dekodera C+ HDMI do TV, a optykiem dekoder z ampli. I powiem Ci, ze już nad tym wcześniej myślałem i tak zrobię. Trochę to marnotrawstwo, aby ampli cały czas chodził w trybie HDMI Thru. Nawet nie chodzi o zużycie prądu, ale u mnie TV gra z 8 godzin dziennie, więc chodzi też o żywotność ampli. Po co go niepotrzebnie cały czas używać. Będzie fajny film, to przełączę na 5.1.

Jeśli chodzi o diodę Stand By, to u mnie na panelu nic się nie świeci przy wyłączonym HDMI Thru. Wyłączam na pilocie i żadnej diody sygnalizującej podtrzymanie. Po prostu wszystko jest zgaszone.
Jeśli opcja HDMI Thru jest włączona, to tak jak napisałem- po wyłączeniu poprzez pilot świeci się na panelu amplitunera HDMI, a pod pokrętłem jest lampka sygnalizująca HDMI Thru.

Może tak ma być, ale mnie to ciekawi, ponieważ na sprzęcie, który do tej pory mam , po wyłączeniu swieci się czerwona dioda ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A może właśnie się świeci bo masz ustawione na HDMI Thru, skoro dźwięk z dekodera idzie ci przez ampli do TV , nawet jak go zgasisz? Normalnie w trybie Stand by dźwięk by nie poszedł na TV.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemo86

New member
Tak mam włączone HDMI Thru i tutaj sprawa jest ok :) Ampli wył., dźwięk z TV, a na panelu informacja, ze takowa opcja jest włączona, czyli lampka nad HDMI Thru świeci i dodatkowo na wyświetlaczu widnieje HDMI.

Mnie zastanawia dlaczego gdy ta opcja jest wyłączona i po prostu oglądam TV poprzez całe kino, to po wyłączeniu amplitunera nie ma żadnej lampki, czy diody sygnalizującej wyłączenie sprzętu i podtrzymanie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A może 609 wyłącza się całkowicie, a nie przechodzi w stan podtrzymania? A na panelu tam gdzie świeci ci się przy załączeniu HDMI Thru (nie na wyświetlaczu głównym tylko z boku) masz też Stand By? Jeżeli ci wszystko śmiga jak powinno to po co ci to stand By? Osobiście bym wolał żeby sprzęty u mnie po zgaszeniu wyłączały się całkowicie a nie przechodziły na podtrzymanie. A jeżeli jest to Stand by to tak wygląda jakby ampli cały czas był włączony, bo wtedy właśnie nic się nie świeci. Zobacz jeszcze w tych opcjach od Pass Thru czy coś nie poprzestawiałeś. Praktycznie jak masz dekoder podłączony po HDMI do ampli i z ampli do TV, to jak byś wyłączył Pass Thru to nie powinieneś mieć po zgaszeniu ampli dźwięku na TV.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemo86

New member
Może być i tak,że wyłącza się całkowicie.


Z boku, ani nigdzie indziej nic się nie świeci po wyłączeniu.

W opcjach HDMI Thru nic nie zmieniałam, poza włączeniem tej opcji.
Teraz ją wyłączyłem,amplituner również i nie ma ani dźwięku, ani obrazu z dekodera , więc jest ok.

Widocznie lampki ma nie być :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemo86

New member
A powiedz mi jeszcze taką rzecz. Moje frontowe kolumny mają pasmo przenoszenia 45HZ, centralny 80Hz, a tylne 75Hz. Domyślnie wszystko było ustawione na 80Hz(THX).
Frontowe kolumny zmieniłem na Full Band- zasugerowałem się przedstawionym zdjęciem na TV. Po tej zmianie animacja powiększyła głośniki z małych na duże (takie jakie mam).
Jednak po kalibracji za pomocą mikrofonu, ustawienia uległy zmianie tzn. frontowe na animacji są ponownie małe 40Hz, centralny 40Hz, a tylne 60Hz.

Level Calibration to:

sub -12
left -4
center -2
right -4
S. right -12
S. left -5

Czy takie ustawienia zostawić i ich już nie zmieniać?

Odległość też mnie zaskoczyła, ponieważ prawy i lewy przód oraz centralny to 3.60m. a sub 7.80m., tyle ,że sub jest prawie w tym samy miejscu co przednia prawa kolumna :)

Dzięki Krzysiek
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może być i tak,że wyłącza się całkowicie.


Z boku, ani nigdzie indziej nic się nie świeci po wyłączeniu.

W opcjach HDMI Thru nic nie zmieniałam, poza włączeniem tej opcji.
Teraz ją wyłączyłem,amplituner również i nie ma ani dźwięku, ani obrazu z dekodera , więc jest ok.

Widocznie lampki ma nie być :)

Akurat w tym wątku jest trochę kolegów co w podpisach mają posiadane przez siebie sprzęty, w tym 609 - tkę. Napisz na PW z pytaniem i będziesz wszystko wiedział:)
 

Przemo86

New member
A powiedz mi jeszcze taką rzecz. Moje frontowe kolumny mają pasmo przenoszenia 45HZ, centralny 80Hz, a tylne 75Hz. Domyślnie wszystko było ustawione na 80Hz(THX).
Frontowe kolumny zmieniłem na Full Band- zasugerowałem się przedstawionym zdjęciem na TV. Po tej zmianie animacja powiększyła głośniki z małych na duże (takie jakie mam).
Jednak po kalibracji za pomocą mikrofonu, ustawienia uległy zmianie tzn. frontowe na animacji są ponownie małe 40Hz, centralny 40Hz, a tylne 60Hz.

Level Calibration to:

sub -12
left -4
center -2
right -4
S. right -12
S. left -5

Czy takie ustawienia zostawić i ich już nie zmieniać?

Odległość też mnie zaskoczyła, ponieważ prawy i lewy przód oraz centralny to 3.60m. a sub 7.80m., tyle ,że sub jest prawie w tym samy miejscu co przednia prawa kolumna :)

Krzysiek,a tutaj coś doradzisz jako spec :)

I ostatnie dzisiaj pytanie :) W ustawieniach:
- Audyssey mam Movie
- Dynamic EQ On
- Dynamic Volume Medium

To doczytałem z forum, tylko nie wiem jaką ustawić wartość w Reference Level?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Żaden ze mnie spec:) Ja mam wszystkie kolumny wraz z subem ustawione na 80Hz, dzięki czemu nie nakłada mi się pasmo ze subem. Inaczej może to dudnić, zależy jeszcze od akustyki. Co do wielkości kolumn to nie ma się co sugerować wielkością czy mocą. Czytając wiele pism związanych z KD w dużej mierze się pisze, że do kina lepiej ustawić nawet duże kolumny jako small lub odciąć na Hz. Wtedy odciążasz trochę kolumny, a niskie pasmo idzie do suba który lepiej sobie z nimi poradzi. Nawet tak zaleca THX. Inaczej ma się sprawa w stereo. Jak dla mnie w stereo sub jest zbędny i daję fronty na Full Band, chyba że sub w konstrukcji zamkniętej. Jeśli chodzi o Dynamic EQ i Volume to ustawiasz wdł swoich preferencji. Ja np mam Dyn. Vol. na light, bo wtedy gra mi najbardziej dynamicznie ale do muzyki czasami zmieniam na Medium czu Heavy. Co do Reference Level to zależy właśnie od akustyki pomieszczenia, różnych opóźnień, odbić, od odległości do miejsca odsłuchowego. Nie ma gotowych wzorców na to ustawienie. Dobrze jest jak kolumny masz w tej samej odległości od miejsca gdzie będziesz oglądał. Widzę że fronty ci po równo ustawiło . Ja u siebie mam fronty na 0, tyły na +1, sub na -9 a central na -1, więc wszystko w miarę po równo. Dziwi mnie tylko czemu jeden tył masz na -12 a drugi na -5. Masz nierówne odstępy między surroundami?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemo86

New member
No właśnie mam oba w tej samej pozycji za głową. Jutro metodą prób i błędów będę próbował to zniwelować.
Dzięki raz jeszcze :)
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze ktos z forumowiczow sprawdzic czy dziala wam dodawanie stacji przez strone Onkyo Radio Guide (Vtuner) Niestety u mnie po podaniu ID amplitunera, przy probie dodania stacji do My Favourite, odsyla mnie na strone z logowaniem, gdzie nie ma mozliwosci rejestracji. Wczesniej moglem dodawac stacje tylko po zalogowaniu ID amplitunera.
 

ronin763

New member
Czesc,wczesniej nie mialem czasu sprawdzic,nie wiem jak u innych ale u mnie nie ma problemu z dodawaniem stacji z poziomu strony int.,dziwne ze masz z tym problem,a w ogole zarejestrowales sie?
 
Do góry