Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

bagiennik

New member
Bez reklam
Różnica będzie taka że TV pewnie zredukuje Ci dzwięk z dekodera do 2.0, a jak podłączysz bezpośrednio z dekodera to nie będzie tego problemu i będziesz mógł oglądać programy w 5.1.
 

lukast

Member
Czy jestes tego pewien ? Byłoby to bez sensu trochę - po co tv miałby wyjście optyczne skoro miałby przez nie tylko wypuszczać dźwięk w stereo.
Jak mogę to zweryfikować ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Frog_PL

New member
W tym celu się kupuje HD playery i wtedy chodzi wszystko bez ograniczeń i problemów.

Po to kupowalem TV z mozliwoscia odtwarzania filmow z USB i po to przerabialem konsole by miec je jako filmowe plajery. I 99% wszystkiego na nich odtworze, wiec bylo by to wydanie kilku stow i zagracenie dodatkowym a tak naprawde zbytecznym narzedziem. Wszystko fajnie mi dzialalo przy poprzednim polaczeniu wiec to tylko kwestia ustawien pod obecne podlaczenie i gra gitara.

@Lukas a czemu nie chcesz podlaczyc tak jak w opcji nr 2 ? Ja tak mam obecnie...
Mozesz to zweryfikowac puszczajac National Geographic HD. Oni chyba caly czas nadaja w 5.1 I bodajrze Filmbox HD. Jak pusicsz ten kanal i na ampli bedzie Dolby Digital 5.1 zrodlo to bedziesz wiedzial ze nie zaniza do 2.0
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
"TV to Panasonic G30. Niby ma DTS ale widzialem wiele wpisow ludzi majacych czasami z tym problemy wiec dla swietego spokoju oraz ze poprostu z moich zrodel 80% to filmy z AC3 wiec sciagam z AC3. Jak leca z pendriva na ampli mam przewaznie Dolby Digital. Tylko kilka razy probowalem film z DTSem otworzyc. 3razy sie nie udalo, raz sie udalo"
 

Frog_PL

New member
@Bagiennik ??? Napisalem w poprzednim poscie ze jako playerki mam TV i KONSOLE. I jeszcze nie mialem filmu HD ktory by mi nie poszedl ani na tym ani na tym. Jak nie z USB TV to z USB KONSOLI leci i jest ok. W cytacie ktory dales mowilem tylko o TV.
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
przerobiona ps3 odtwarza wieeeeeeele formatow ;> tylko jest to moja OPCJA nr 2. bo jak nie potrzeba wlaczac dodatkowego urzadzenia to nie wlaczam i puszczam z USB TV. Dopiero jak TV sobie nie radzi ( z niektorymi high profilami lub wspomnianym DTSem) to zapodaje filmy z zew. dysku na konsole i z niej zapodaje poprzez Showtime Playerem.
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
No czyta NTFS. Jak inaczej bym zmiescil mkvy po kilka gb. No tak jak napisales jest to dodatkowe urzadzenie wlaczone wiec wiecej prad idzie. Ale tak jak napisalem kilka postow wczesniej, z tych zrodel co ja sciagam filmy to wiekszosc jest ac3 i tv sobie z nimi no problem radzi. Na DTSa trafiam tylko w zasadzie jak czasami od kogos jakis film wezme i akurat ktos ma DTSa mkv. co zdarza mi sie... hmm bo ja wiem, raz na 2/3 miesiace ;) Wiec naprawde wydanie kilku set zlotych i dowalenie kolejnego urzadzenia mija sie z celem, nawet jesli by mialo jesc i 200W przez te 2h na 2/3miesiace ;)
Dla mnie PS3 (przerobione) osobiscie jest o wiele lepszym hd playerem niz jakikolwiek inny bo wydajemy kilka stowek i mamy HD PLAYER i KONSOLE DO GRANIA w 1.
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Czyli wydałeś 2500zł na najnowszy amplituner HD tylko po to żeby ograniczyć się do najgorszej jakości zwykłego dolby digital :))))
I jeszcze musisz kable przepinać żeby wszystko działało jak chcesz ;)
 

Frog_PL

New member
Przepinanie kabli wykonalem raz obecnie i drugi raz nie zamierzam bo zlikwidowalem to co mi wadzilo (pobor pradu przez HDMI TRU). I tak, takie bylo zalozenie ze w wiekszosci co bedzie odsluchiwane bedzie z mkv DD i w DTS oraz gier na PS3. no i TV A jak wiemy trudno znalesc z tych zrodel cos z dzwiekiem HD AUDIO 7.2. Na chwile zakupu stac mnie bylo na glosniki 5.1 i takie mam do tego wszystkiego. Ampli byl w wielu miejscach chwalony za swoje brzmienie i polecany do moich oczekiwan tutaj. No i nie dalem za niego 2500 tylko cena z JEDYNECZKA z przodu ;> Wiec warto bylo doplacic ta mala roznice w stosunku do 509tki wtedy wedlug wielu tutaj, nawet traktujac niektore funkcje (HD AUDIO) jako inwestycja na przyszlosc. Bo mam nadzieje ze sprzet posluzy mi na dluuuuugie lata....
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Warto było bo ma dobre brzmienie...
A teraz nie warto z tego potencjału korzystać i trzeba omijać pliki w DTS bo jest problem z ich odtwarzaniem i nie ma sensu tego rozwiązać za 300zł.
Pokręcona logika ;)
 

Frog_PL

New member
nie ma problemu z ich odtwarzaniem, KONSOLA lyka kazdy mkv narazie jaki jej dalem tak jakby lykal jakis inny hd playerek a moze nawet i lepiej. takze jedyny problem jaki jest to wrazie W wlaczyc konsole tak samo jakbym mial wlaczyc dodatkowy HD PLAYER. Takze no nie ma sensu rozwiazywac tego "problemu" wydajac kolejne kilka set zlotych bo to ty byla pokrecona logika kupujac player jak juz mam cos co odtwarza mi 99% wszystkiego ;)
 

czart

New member
Mam problem z rozdzieleniem sygnału internetowego na elementy kina domowego.
Do Onkyo TX-NR606 mam podłączone:
TV Sony KDL-46HX850;
Blu-ray Sony BDP-S790.
Połączenia przez HDMI 1.4 z Ethernetem.
Nie umiem uzyskać połączenia internetowego przez HDMI.
Sygnał neta mam na TV do którego podłączony jest net przez połączenie kablowe kablem LAN.
 
Ostatnia edycja:

m4rox

New member
Mam problem z puszczeniem dźwięku z tv samsung ue40es6800. Dźwięk z turnera nki idzie okej, ale jak odpalam smart tv i np filmy z usb to juz dźwięku na onkyo nie ma.wszystko spiete przez hdmi. Jak to podłączyć żeby działal dźwięk ze smarta i filmow z usb na ampli?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

psajtex

New member
Witajcie.

Posiadam również 609'tkę i mam mały problem - otóż troszkę się grzeje :(
Zakupiłem 2 wentylatory każdy o średnicy 120 mm i mam pytanie:
jak je zamontować w szafce rtv z tyłu: żeby dmuchały do środka, czy żeby wyciągały ze środka?

Ostatnio zauważyłem, że czasami bez powodu przełączają się przekaźniki w nim - a ja nie zmieniam niczego (np. tak samo, jak przełączam z dolby na stereo).
Jest do niego podłączona n-ka po hdmi i to zaczęło się dziać w ostatnich 2-3 tygodniach.
Czy sprzęt na serwis?
Jakość muzyki w ogóle się nie zmienia.
Dziekju za pomoc z góry.
 

nielot

Member
Ostatnio zauważyłem, że czasami bez powodu przełączają się przekaźniki w nim - a ja nie zmieniam niczego (np. tak samo, jak przełączam z dolby na stereo).
Jest do niego podłączona n-ka po hdmi i to zaczęło się dziać w ostatnich 2-3 tygodniach.
Czy sprzęt na serwis?
Jakość muzyki w ogóle się nie zmienia.
Dziekju za pomoc z góry.


Mam od kilku miesięcy to samo. Czasem ampli sobie pyknie ale nic sie nie zmienia. I też nie mam pojęcia o co chodzi
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witajcie.

Posiadam również 609'tkę i mam mały problem - otóż troszkę się grzeje :(
Zakupiłem 2 wentylatory każdy o średnicy 120 mm i mam pytanie:
jak je zamontować w szafce rtv z tyłu: żeby dmuchały do środka, czy żeby wyciągały ze środka?

Ostatnio zauważyłem, że czasami bez powodu przełączają się przekaźniki w nim - a ja nie zmieniam niczego (np. tak samo, jak przełączam z dolby na stereo).
Jest do niego podłączona n-ka po hdmi i to zaczęło się dziać w ostatnich 2-3 tygodniach.
Czy sprzęt na serwis?
Jakość muzyki w ogóle się nie zmienia.
Dziekju za pomoc z góry.

Co do grzania ampli, to jak masz ochote i możliwośc to podłacz sobie w bi-ampingu. Ampli dużo mniej się grzeje. Takie puknięcie przy zmianie źródła to normalna sprawa, w moim 608 tez tak jest np. jak puszczę film i przełacza mi się z 2.0 do 5.1. Czyli u ciebie tak wygląda jakby na sekundę zanikał sygnał i ampli ponownie go wyłapywał? Może to wina dekodera a nie ampli. Przy innym źródle też tak masz?
 
Do góry