OLED55G13LA vs TX-55JZ1000E

Nie prawda.
Samsung nie produkował QD Oled - bo jeszcze nie było wówczas technologii QD. Samsung produkował Oledy i miał drogi system produkcji . Nie miał wiedzy i umiejętności na obniżenie kosztów więc sam zrezygnował.
Teraz musi się przeprosić z konkurencją i rusza z produkcją Oledów.
I nich im idzie jak najlepiej.

Mini Led póki co przegrywa z Oledami na wszystkich prezentacjach, ślepych testach i pokazach. Niech pracują nad poprawą .
Jak będą lepsze - to będzie super.
Na razie nie są.

U każdego Oledy są .
U Samsunga - już wcześniej napisałem , też będą.

Napisałem wyraźnie, że Samsung BĘDZIE jako pierwszy produkował matryce qd-oled. I nie będą one najwyższą półką u tego producenta, a pozostaną nią micro ledy. Polecam zajrzeć do linków i przekonać się, że mini led nie przegrywa we wszystkich testach z oled. https://www.rtings.com/tv/tools/com...qn90a-qled/21674/21551?usage=1&threshold=0.10 https://www.rtings.com/tv/tools/com...g-qn90a-qled/603/21551?usage=1&threshold=0.10


Ceny za modele microled:

89 cali 80k USD
114 cali 100k USD
Dopóki technologia nie potanieje to nikogo na to stać nie będzie.

Miniledy potrzebują rozwoju i być może dorównają kiedyś topowym Oledom, chociaż nie sądzę. Przełom nastąpi dopiero od technologii microled.

Natomiast to co wkleiłeś to porównanie mocnego minileda do startowego LG A1l, który zaprojektowany został jedynie do odtwarzania filmów w najwyższej jakości i jak widzisz tu akurat wygrywa. W całości, co zrozumiałe, przegra ale jego przeznaczenie jest dość wąskie.

Sprawdź to porównanie:
https://www.rtings.com/tv/tools/com...qn90a-qled/21422/21551?usage=1&threshold=0.10

Dyskusja dotyczy telewizorów z najwyższej półki a nie ich cen, oraz sprostowania nieprawdy, że u wszystkich producentów najwyższą półką są oledy. U Samsunga najwyższą półką są micro led, niebawem będzie tak też u innych producentów. Porównania które wkleiłem miały pokazać, że nie we wszystkich testach wygrywa oled.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
QD Oled będą najwyższą komercyjna półką u Samsunga. - Tak podali na ostatniej konferencji !
 
Tymczasem na jednym z portali technologicznych można przeczytać: "Będąc na targach CES 2022 miałem jednak okazję do rozmów w kuluarach z przedstawicielami Samsunga i Sony. Obaj producenci nadal zamierzają pozycjonować swoje linie Bravia XR Z i Neo QLED jako produkty sztandarowe i najlepsze w ofercie, uzupełnione przez ofertę telewizorów OLED. W teorii możliwe jest, że ze względów wizerunkowych bądź innej natury miałem usłyszeć taką deklarację, podczas gdy rzeczywiste plany obu producentów będą zgoła odmienne. Tyle że powyższe nieoficjalne deklaracje mają znaleźć odzwierciedlenie w polityce cenowej obu firm. Najdroższe, najbardziej wypasione telewizory mają być telewizorami LCD (z Mini LED i QLED), a nie QD-OLED". Natomiast trochę dalsza przyszłość należy do micro led.
 
Powtórzę częściowo swój komentarz. Zwykła propaganda i wróżenie z fusów. Albo ktoś ma w tym interes, albo zbyt bujną fantazję. Jeżeli qd-oled będzie miał podobnie niską trwałość jak oled, a wszystko na to wskazuje, to nie zawojuje rynku. Poza tym te wróżby oparte są na błędnym założeniu o szybkiej dostępności sporej ilości qd-oled Samsunga na rynku, a tak się nie stanie. Uzysk paneli qd-oled na obecną chwilę to zaledwie 30%. Gdy dodamy do tego problemy z integracją elektroniki stojącej za takim ekranem, to okazuje się, że uzysk jest jeszcze mniejszy... Samsung ma spore problemy z produkcją wyświetlaczy qd-oled i nie podejmie w tym roku decyzji, czy będzie rozbudowywał swoje moce produkcyjne w tym zakresie. Qd-oled może być ślepym zaułkiem. Kiedy micro ledy stanieją do sensownego poziomu, to nikt rozsądny na oleda, czy qd-oleda nie będzie chciał spojrzeć. Produktem sztandarowym i najlepszym w ofercie dalej będą lcd z mini led i qled, oraz micro led, a nie oled, czy qd-oled:
https://antyweb.pl/samsung-qd-oled-problemy-z-produkcja
https://spidersweb.pl/2022/02/qled-kontra-oled-sprzedaz.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jedyną rosnącą gałęzią telewizorów ro do roku w skali 100% rok do roku od 10 lat są Oledy .
Teraz jak Samsung będzie produkował Oledy ( podpisał umowę z LG), będzie tego jeszcze więcej.
W przyszłym roku Oledy produkować ma już własne TCL i Sharp.
Więc kierunek na najbliższe lata jest tylko jeden = OLED TV.

MicroLed na razie bez żadnych szans z uwagi na koszty.
Samsung już miał wcześniej Oled i też nie potrafił zejść z ceny komercyjnej - więc zrezygnował z produkcji na 10 lat.
Teraz nie ma już wyjścia , więc będzie produkował Oledy na bazie matryc LG.

Jeśli to wróżenie z fusów - to kurcze nie wiedziałem , że też potrafię.
Inni cytowani recenzenci dziennikarze z różnych krajów mają takie samo zdanie.
 
Nie licząc wróżb na obecny rok opartych na błędnych założeniach o dostępności qd-oled, rosnącą technologią rok do roku jest też qled. Kierunek na najbliższe i dalsze lata to odpowiednio mini led i micro led. A wracając do clou dyskusji, produktem sztandarowym i najlepszym w ofercie dalej będą lcd z mini led i qled, oraz micro led, a nie oled, czy qd-oled.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz trochę racji, z uwagi na koszty i przekroje jeszcze górą w ilości są LCD.
Ale globalny spadek zanotowany oprócz oledów.
Ich udział w globalnej ilości jest niższa , ale to dużo młodsza technologia i dużo droższa. W momencie komercjalizacji , produkcji pierwszych przekątnych 42" i 97" - ich zakres dochodzących nowych producentów zmieni zdecydowanie udziały historyczne.
 

tt_skrzynski

New member
Jako konsument biorąc pod uwagę wady i zalety każdej technologii uważam, że ceny OLEDów powiny oscylować na poziomie 50% cen dobrych miniLED lub microLED. Wtedy ich zakup miałby sens ze względu na żywotność.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jako konsument biorąc pod uwagę wady i zalety każdej technologii uważam, że ceny OLEDów powiny oscylować na poziomie 50% cen dobrych miniLED lub microLED. Wtedy ich zakup miałby sens ze względu na żywotność.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Jak długo użytkowałeś/użytkujesz Oledy że jesteś w stanie tak ocenić i wycenić tą technologię ?!
Na podstawie ilu letniego użytkowania takiego TV wartościujesz jego żywotność ?
Bo ja używam Oledów od 7 lat i nie doznałem zadnych problemów z ich żywotnością a biorąc pod uwagę jakośc obrazu to wszelkie LCD powinny być rozdawane za równowartość 25% dobrego Oleda (może prócz wysokich modeli Samsunga - te mogły by osiągać połowę ceny...):D
 

tt_skrzynski

New member
Gratuluję satysfakcji. Nie trzeba kupować browaru by skosztować smaku piwa. Ja obserwuję witryny sklepowe i rozmawiam z ludźmi, którzy tam pracują. OLEDy na witrynach świecą wypaleniami lub generalnie nie są włączane ze względu na wypalenia. Sklepy dla mnie są crash testem dla każdej technologii, bo tam TV są używane najbardziej intensywnie i rok takiej eksploatacji można porównać z 5 latami w warunkach domowych.
Wbrew pozorom sprzedawcy polecają oledy ale niewielu z tych, z którymi rozmawiałem zdecydowało się na ich zakup osobiście.... ;-)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Najbardziej bawią mnie tego typu wpisy,nie mam ale wiem żenada, OLEDY i mity o wypalaniu, na zasadzie Pan w sklepie powiedział...... Oledy są warte każdej wydanej złotówki.
 

tt_skrzynski

New member
Najbardziej bawią mnie tego typu wpisy,nie mam ale wiem żenada, OLEDY i mity o wypalaniu, na zasadzie Pan w sklepie powiedział...... Oledy są warte każdej wydanej złotówki.
Wystarczy popatrzeć. Tu nie trzeba dużo komentować.... Pan w sklepie już nie musiał tłumaczyć, że oledy są najlepsze.
325a43ead3130f84c803fcef33b237ba.jpg


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie trzeba kupować browaru by skosztować smaku piwa.

Podobnie jak nie trzeba kupować fabryki matryc by ocenić jakość generowanego przez nią obrazu.....
Jednak by ocenić smak piwa trzeba dokładnie to piwo najpierw kupić i spróbować , z telewizorami jest dokładnie tak samo....
A wydawanie tak jednoznacznych oceń na podstawie opowieści typu "brat szwagra widział u kuzyna żony" uważam za co najmniej nie poważne.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy popatrzeć. Tu nie trzeba dużo komentować.... Pan w sklepie już nie musiał tłumaczyć, że oledy są najlepsze.
325a43ead3130f84c803fcef33b237ba.jpg


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Wynika z tego jednoznacznie, że jeżeli ktos planuje kupić TV do ogladania przez 12 godzin dziennie firmowego logo to zdecydowanie lepszym wyborem będzie LCD......
Do wszelkich innych zastosowań , w których główną rolę odgrywa jakość obrazu Oledy jednak będą miały przewagę...;-)
 

tt_skrzynski

New member
Dlatego załączam dowody własnych obserwacji. Żadnego miniLEDa z takim defektem osobiście nie widziałem.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ja nie widziałem ani słyszałem o żadnym użytkowniku TV ,który by całymi dniami wpatrywał się w statyczny obraz....
Ale jak pisałem wcześniej- jeśli ktoś kupuje TV z myślą o takim zastosowaniu a jakość schodzi na dalszy plan bądż tez nie odgrywa żadnej roli to również decydowanie polecam LCD.
 

tt_skrzynski

New member
Ja też nie słyszałem o takim użytkowniku. Obraz z tego zdjęcia nie był statyczny. To klasyczna pętla demo Philipsa dostosowana do prezentacji tego TV na witrynach sklepowych. Zrobiłem kilka klatek z tego demo.
918e9d6836762baeb566e48e0b649438.jpg


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
A słyszałeś o użytkowniku, który oglądałby taka pętlę w domu na ustawieniach sklepowych 24/7 ?
 
Do góry