OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

jaro0508

Member
Z tego by wynikało że to wada fabryczna tego modelu no bo 5 szt i w każdej to samo? Jeśli błędnie piszę to mnie poprawcie :) Może soft jest skopany..
 

Adarotth

New member
Czy warto TX-65FZ950E za 11 999 PLN ? Jest teraz w promocji black friday w jednym ze sklepów rtv. Czy w tym modelu również mogą występowac przypadłości z przekrconym ekranem i piszczącym wifi?
 

SRN233

Member
Czy warto TX-65FZ950E za 11 999 PLN ? Jest teraz w promocji black friday w jednym ze sklepów rtv. Czy w tym modelu również mogą występowac przypadłości z przekrconym ekranem i piszczącym wifi?
Ja się wstrzymuję (widziałem tą ofertę :) ) coś z tymi TV jest nie tak. Może AF9 będzie do ustrzelenia w lepszej cenie. Straciłem zaufanie do Panasonica, niestety.
 

SRN233

Member
Z tego by wynikało że to wada fabryczna tego modelu no bo 5 szt i w każdej to samo? Jeśli błędnie piszę to mnie poprawcie :) Może soft jest skopany..
Małe sprostowanie, ogólnie 5ty nowy TV od sierpnia tego roku, z tym, że 3 pierwsze to były Samsungi, teraz te dwa Panasie...


Postanowiłem - oddaję TV do sklepu i zwrot gotówki.
 

myc

New member
Szkoda, szkoda, niestety te same wady co poprzedni. Nawet lepiej bo pasek z prawej raz pokazał się z lewej :)


Niezłe jaja, jutro zwrot i bye bye Panasonic, 3ciej sztuki a w sumie to już 5 , nie ryzykuję nerwów, mało zawału nie dostałem, zbyt nerwowy jestem.

Szukaj przyczyny gdzie indziej, to nie TV niewierze żeby 2 miały ten sam problem.
Zaktualizuj soft, zmień kable HDMI
 

myc

New member
Przypatrzyłem się u mnie i już widzę w czym problem chyba.

Na netflixie na filmach na pełny ekran nie ma żadnej ramki.
Natomiast na filmach HDR faktycznie mam ramkę tez, ale jest ona złożona z 2-3 pixeli ledwie zauważalna... jestem czepialski ale ja tego nie zauważyłem dopóki nie napisałeś. (dzięki!)

Wpatrując się w ta przerwę z bliska chyba zauważyłem przesuniecie ekranu wiec podejrzewam ze jest to zabezpieczenie OLED przed powidokami które są bardziej możliwe przy dużej jaskrawości jaki jest obecny przy treści HDR. Co jakiś czas robi "chyba" przesuniecie o te 2-3 pixele w prawo w lewo w gorę by nie uszkodzić ekranu. Jest to nie zauważalne ale myślę że to ich metoda na zabezpieczenie OLEDA.
Przez 6 miesięcy tego nie zauważyłem wiec wole to mieć niż wypalenia za rok :)

Dobra ja wracam do oglądania bo mnie dziewczyna zaraz zje że znów przerywamy film ;)

P.S
Polecam targi audio video w warszawie za tydzień tam będzie chyba wszytko wystawione tylko tak jak mówiłem radze uważać na dema i ściemy przedstawicieli ;)
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Przypatrzyłem się u mnie i już widzę w czym problem chyba.

Na netflixie na filmach na pełny ekran nie ma żadnej ramki.
Natomiast na filmach HDR faktycznie mam ramkę tez, ale jest ona złożona z 2-3 pixeli ledwie zauważalna... jestem czepialski ale ja tego nie zauważyłem dopóki nie napisałeś. (dzięki!)

Wpatrując się w ta przerwę z bliska chyba zauważyłem przesuniecie ekranu wiec podejrzewam ze jest to zabezpieczenie OLED przed powidokami które są bardziej możliwe przy dużej jaskrawości jaki jest obecny przy treści HDR. Co jakiś czas robi "chyba" przesuniecie o te 2-3 pixele w prawo w lewo w gorę by nie uszkodzić ekranu. Jest to nie zauważalne ale myślę że to ich metoda na zabezpieczenie OLEDA.
Przez 6 miesięcy tego nie zauważyłem wiec wole to mieć niż wypalenia za rok :)

Dobra ja wracam do oglądania bo mnie dziewczyna zaraz zje że znów przerywamy film ;)

P.S
Polecam targi audio video w warszawie za tydzień tam będzie chyba wszytko wystawione tylko tak jak mówiłem radze uważać na dema i ściemy przedstawicieli ;)
OK 2-3 piksele to ja jestem w stanie zrozumieć i pewnie bym tego nie zauważył, ale u ciebie też tak jest, że w pewnym momencie z lewej strony od ramki masz 7mm czarnego pasa a z prawej strony 13mm? Mierzyłem przed chwilą linijką. W tym drugim TV co dostałem dzisiaj zauważyłem, że ten pas pojawia się raz z lewej raz z prawej strony. Tzn w sensie takim, że wygląda to tak jak na zdjęciu, nie widać obrazu jest czarno. Podchodząc bliżej pod TV widać, że nie jest jednolicie czarne jak ramka telewizora więc wygasza ekran. Wygląda na to, że to faktycznie chyba jakiś mechanizm "obronny", jakby przesuw pixela bo gdy go wyłączyłem to obraz wracał do oryginału, ale bałem się zostawiać to na wyłączonym. Tylko ta opcja powodowała, że ten "pas" znikał jak się ją wyłączyło, żadne inne ustawienie na to nie wpływało.


@myc sprawdź to proszę linijką bo spać nie mogę z tego powodu, może to tak ma być no ale coś mi się nie wydaje, bo u mnie to jest wszędzie, nie tylko na HDR.
 

Attachments

  • 20181109_211724.jpg
    20181109_211724.jpg
    323,4 KB · Wyś: 55
Ostatnia edycja:

myc

New member
Teraz nie mam przerwy ani na HDR ani na normalnym! jest po równo ok 0,8mm-0,9mm.
Rożnica była na pewno wcześniej bo sprawdzałem ja kartka i różnica była zauważalna ale nie powiem o ile.

Jutro przypatrzę się temu ale przekonuje się że to jakiś program wbudowany który chroni matryce. I możliwe ze na nowym ekranie jest obecna bez przerwy ale gdybam. Sprawdź kable HDMI albo kup z najnowszym standardem.

P.S
Zapoznaj się z instrukcja i pamiętaj ze po wyłączeniu TV jak jest żółta dioda matryca się czyści nie wolno jej dotykać ani włączać telewizora.
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Teraz nie mam przerwy ani na HDR ani na normalnym! jest po równo ok 0,8mm-0,9mm.
Rożnica była na pewno wcześniej bo sprawdzałem ja kartka i różnica była zauważalna ale nie powiem o ile.

Jutro przypatrzę się temu ale przekonuje się że to jakiś program wbudowany który chroni matryce. I możliwe ze na nowym ekranie jest obecna bez przerwy ale gdybam. Sprawdź kable HDMI albo kup z najnowszym standardem.

P.S
Zapoznaj się z instrukcja i pamiętaj ze po wyłączeniu TV jak jest żółta dioda matryca się czyści nie wolno jej dotykać ani włączać telewizora.
No widzisz a u mnie jest tak, że chwila po równo, za chwile po lewej jest 14 a po prawej 8 mm, za chwilę znów po róno, za chwilę znów odwrotnie i tak w kółko...


Co mają do tego kable jak to wenętrzne apki, poza tym kable są premium standard 2.0


Masz włączony czy wyłączony przesuw pixela, bo zaryzykowałem wyłączyłem no i chyba mam winowajcę...
 
Ostatnia edycja:

myc

New member
Włączone, nigdy nie wyłączałem chce by długo mi telewizor posłużył ;) liczyłem się z pewnymi odstępstwami kupując OLED. Filmy zwykle oglądam w nocy przy zgaszonym świetle może dlatego nie zauważyłem tego efektu, jutro poobserwuje tv w dzień.

Z tego co wiem każda firma na OLEDach ma podobna funkcje ale nie wiem czy mechaniki są identyczne.
 

SRN233

Member
Włączone, nigdy nie wyłączałem chce by długo mi telewizor posłużył ;) liczyłem się z pewnymi odstępstwami kupując OLED. Filmy zwykle oglądam w nocy przy zgaszonym świetle może dlatego nie zauważyłem tego efektu, jutro poobserwuje tv w dzień.

Z tego co wiem każda firma na OLEDach ma podobna funkcje ale nie wiem czy mechaniki są identyczne.
No to wszystko już jest oczywiste. Ja też tego w nocy nie zauważyłem bo nie sposób tego zauważyć jak ekran zlewa się ze ścianą to nie widać gdzie się kończy :) Dopiero jak włączyłem konsolę przy zapalonym świetle. Jestem na 99% przekonany, że u ciebie jak i u innych jest ten sam efekt. Wyłączyłem ten przesuw i od 40minut jest idealnie. Nic a nic, żadnego paseczka, aż mi głupio trochę bo wygląda na to, że to nie wada tylko mechanizm obronny matrycy.

Generalnie rzecz biorąc jeśli to nie jest wada, to jest to spokojnie do przyjęcia aczkolwiek mam wrażenie, że w tym nowym egzemplarzu ruch jest płynny nie ma szarpnięć no i pasek jest raz z prawej raz z lewej a poprzednim tylko z prawej. Hmmm ???

Poobserwuj jutro za dnia i pomierz linijką jak możesz, gołym okiem powinieneś widzieć różnice z 2m spokojnie. Daj znać co i jak.
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Prośba - włącz cokolwiek na netflix bądź YT i stań obok TV i obserwuj prawą i lewą krawędź czy nie zauważysz że ekran od lewej strony ma 7mm ciemnego paska (fabrycznie) po czym po czasie robi się pasek (ekran wygasa w tym miejscu) potem wraca do normalnego, potem na zmianę robi się tak z lewej strony. Wnioskuję, że to jest ten "przesuw pixela". Żeby to zauważyć trzeba chwilę postać przy tv i poobserwować. Generalnie chodzi o to, że obraz się przesuwa, raz z jednej strony od krawędzi ekranu do wyświetlanego obrazu jest 7mm czarnego paska z lewej lub prawej strony a w maxie jest to 13mm. Czy teraz się wyrażam wystarczająco jasno? :)
Chcę zweryfikować czy tak macie i czy tak ma być bo jak nie to oddaję TV.
 

SRN233

Member
Lepiej się nie da zobrazować tego o czym mówię.
 

Attachments

  • 20181110_115709.jpg
    20181110_115709.jpg
    953,2 KB · Wyś: 60
  • 20181110_115516.jpg
    20181110_115516.jpg
    659,2 KB · Wyś: 32
  • 20181110_115506.jpg
    20181110_115506.jpg
    495,6 KB · Wyś: 22
  • 20181110_115611.jpg
    20181110_115611.jpg
    811,7 KB · Wyś: 32
  • 20181110_115540.jpg
    20181110_115540.jpg
    188,3 KB · Wyś: 43

Lettner123

New member
ok u mnie to samo wszyskie strony 0.5 cm dół trochę więcej.Niewazne czy hdr czy nie czy netwflix czy youtube zawszez jest
 
Ostatnia edycja:
Do góry