OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

SRN233

Member
Mówisz zobacz dół, a zobacz u mnie prawy bok, widzisz tą różnice czy nie?
Prosta sprawa mówisz, że nie masz tak u siebie, a filmie też w żadnym momencie tego nie widzę. U mnie to się rozszerza i zwęża widać to gołym okiem jak postępuje.
 
Ostatnia edycja:
O to chodzi ? -
Mam to w plazmie ST50 , te ramki są wokół całego ekranu .
 

Attachments

  • plazma.jpg
    plazma.jpg
    762,7 KB · Wyś: 30

Lettner123

New member
wydaje mi się że trochę przesadzasz idz do media marktu i zobacz jak jest na innym egzemplarzu .Będzie to samo. Każdą recenzję jaką włączam na YT każdy tv ma to samo. Proponuje ci zacznij oglądać filmy a nie paski na tv :)
 
Ostatnia edycja:

SRN233

Member
Wrzuciłem wam zdjęcia gdzie widać że lewa krawędź ekranu telewizora począwszy od początku obudowy ma 7mm szerokości czarnego paska obrazu którego nie widać a po prawej jest go 14mm!!!!!!! DWA RAZY więcej. No przecież linijkę przyłożyłem i zdjęcia macie jak BYK. Ludzie, czy wy jesteście ślepi czy o co chodzi? Oglądam YT i nie widzę, żeby u kogoś było to co u mnie.
 

SRN233

Member
Ale dalej nie rozumiesz o co chodzi, jest NIERÓWNE, a piszesz, że u ciebie wszystkie mają 0,5cm a u mnie na zmiane lewa strona ma 7mm i prawa 14mm, potem jest chwilę że są równo potem znów.


PYTAM CZY U KOGOŚ JEST TAK JAK U MNIE - bardzo proste pytanie
 

SRN233

Member
zmierzyłem dokładnie linijką lewa prawa 0.7 góra 0,5 dół 1cm. Narazie nic sie nie zmienia
Ok obserwuj 20-30min każdą stronę, powinieś zauważyć różnicę to będzie widać gołym okiem jak postępuje. Przesuw pixela musi być włączony.


Najlepiej puść jakiś film pełnometrażowy z pendrive albo dysku i obserwuj. Góra i dół pół biedy, chodzi mi o lewy i prawy bok.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jeden z kolejnych testów telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic serii FZ950/FZ952 .
Test wydany został na portalu brytyjskim Trusted Reviews w miesiącu październik 2018 r.(bez żadnych pomiarów) . Tester to Ced Yuen .

https://www.trustedreviews.com/reviews/panasonic-fz950-fz952-oled/

Telewizor testowany tj. Panasonic TX-55FZ952B będzie bardzo dobrym wyborem dla fanów lubiących filmy , które są wyświetlane z pięknym , naturalnym obrazem , pełnym wyrafinowania i subtelności . :neutral: Kolory są żywe i ładnie nasycone . Obsługa ruchu jest bardzo dobra , prawie jak
w telewizorach OLED firmy Sony .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Mam kilka pytań do użytkowników FZ800:
1. jak wygląda obraz z nc+ w porównaniu do plazmy 42 cale? Dużo gorzej z odległości 2,7 m?
2. Czy dizałą aplikacja Showmax? Jeśli nie, to ja w jaki sposób można ją na nim uruchomić? Cromcast np?
3. Czy na żywo wygląda on tandetnie, jak wyczytałem gdzieś na zachodnim forum? Za kilka dni dopiero zobaczą go na żywo..
4. Warto go kupić pod nc+, tzn sport (piłka nożna i F1) oraz filmy z Kodieego na nvidia shield?

Dziękuję.
 

SRN233

Member
OK szanowni państwo, TV jest sprawny i bez wad, te paski, o których mowa są we WSZYSTKICH oledach. Byłem w sklepie i oglądałem na wystawie telewizory i w każdym jednym TV oled pojawiały się owe paski i tu kwestia w stronę usera @accu - Twój błąd - pytałem jak pisałeś kilka postów wyżej, że przesuwu pixela nie zauważysz. Owszem, zauważysz i to gołym okiem i to jest właśnie ów "przesuw pixela", o którym mowa . W LG ta opcja nazywa się "przesunięcie obrazu" w Philips nie wiem bo nie dokopałem się do ustawień. Sony nie mieli na wystawie więc sprawdzić nie mogłem, ale na bank ma to samo.



Także, jest to naturalny objaw pracy matrycy przed wypaleniem, jak ktoś tego nie widzi to znaczy, że albo jest ślepy albo ogląda TV tylko w nocy przy zgaszonym świetle :)


Można to ręcznie wyłączyć ale nie polecam bo może być kuku.

Dodam tylko, że tegorocznych modelach było to bardziej widoczne niż np. w Philips 2017.


No i jeszcze kwestia tego, że ktoś tu pisał, że różnice w obrazie oled czy to LG czy Philips czy Panasonic są marginalne.


Pfff, nie jestem profesjonalistą, ale jak włączyłem na LG to co u siebie na panasiu w domu to autentycznie nie mogłem na to patrzeć. Jak to jest marginalna różnica to ja jestem biskup :)


LG - 3pkt. Panasonic - 9,5pkt, Philips - 5pkt. Sony - brak oceny


Także dodatkowo utrzymałem się w fakcie, że kupiłem możliwie najlepsze 65 cali oled za mniej niż 11k.



Pozdrawiam i miłych seansów na waszych i naszych TV :)
 

SRN233

Member
Mam kilka pytań do użytkowników FZ800:
1. jak wygląda obraz z nc+ w porównaniu do plazmy 42 cale? Dużo gorzej z odległości 2,7 m?
2. Czy dizałą aplikacja Showmax? Jeśli nie, to ja w jaki sposób można ją na nim uruchomić? Cromcast np?
3. Czy na żywo wygląda on tandetnie, jak wyczytałem gdzieś na zachodnim forum? Za kilka dni dopiero zobaczą go na żywo..
4. Warto go kupić pod nc+, tzn sport (piłka nożna i F1) oraz filmy z Kodieego na nvidia shield?

Dziękuję.
Nie mam porównania do plazmy, ale czy dasz sygnał SD czy HDR to każda treść wygląda ładnie, nie ma się do czego przyczepić. Odnośnie wyglądu na żywo, jak dla mnie to najładniejsza konstrukcja i ta piękna metalowa stopa dodają masywu całemu TV, dla mnie subiektywnie najładniejsze wykonanie. nc+ u siebie nie mam, decoder z Vectry
 

Lettner123

New member
w sklepie wszystkei tv są w trybie sklepowym na tym trybie nie da się normalnie oglądać . Spróbój włączyć ten sam materiał na PAnasonicu w sklepoie bedzie tak samo słąbo . Tak czy inaczaje nawet po kalibracji tv panaonica generója znacznie leposzy obraz niz np lg czy philips. Fajnie żę masz sprawny tv :)
 

SRN233

Member
Owszem, ale ja miałem możliwość pobawić się ustawieniami w LG i jest TRAGEDIA w porównaniu do Panasia.


Może to coś podpowie potencjalnym kupującym jak ktoś im będzie proponował LG albo Philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips OLED 903 wygrywa kolejny ślepy test:
https://www.pc-magazin.de/ratg...es-...s-3200055.html

" 23 października magazyn wideo ( PC MAGAZIN ) zaprosił 35 czytelników, aby dołączyć do BMW World w Monachium jako jury. Uczestnicy powinni decydować na podstawie różnych filmów i klipów wideo, które pokazują najlepszy obraz telewizyjny.
W przyciemnionym pokoju cztery 65-calowe telewizory OLED stały obok siebie dokładnie na tej samej wysokości. Uczestnicy otrzymali kwestionariusze, aby pomóc im zaznaczyć ich preferencje (lub preferencje) dla każdego klipu. Zostały one tak dobrane, aby łatwo różnicować pewne cechy, takie jak ostrość, kontrast, czerń, neutralność kolorów, hałas lub przejrzystość ruchu. Aby zapobiec ewentualnym wadom kąta widzenia, czytniki wideo były w stanie zaimplementować w dowolnym momencie.
Aby test przebiegał całkowicie niezależnie i obiektywnie, ramy telewizorów były całkowicie zamaskowane, a dolne obszary ukryte. W ten sposób ukryte zostały logotypy producentów oraz charakterystyczne stopy. Telewizory zostały oznaczone tylko literami A, B, C i D. Ponadto, przy każdej zmianie źródła, przed telewizorami trzymano zasłonę. W ten sposób uniknięto, że informacje były widoczne na ekranach, które mogłyby ujawnić producenta.
Procedura testu odbyła się w dwóch fazach. W pierwszym kroku wszystkie telewizory zostały przedstawione w trybie kalibracji. szef testowania wideo Roland Seibt, certyfikowany kalibrator isf (Levels III) i współprowadzący HDR, zoptymalizował telewizory do ich najbardziej naturalnej formy prezentacji. Następnie jury zostało pokazane dwa razy jedenaście klipów, począwszy od hałaśliwej Netflix SD do UHD Blu-ray z HDR.
Philips zdobył 33% głosów, a Panasonic zapewnił sobie drugie miejsce z 23%. 22% uczestników stwierdziło, że nie mogą wybrać ulubionego. Jakość obrazu była prawie na tym samym wysokim poziomie.
W drugiej fazie telewizory zostały przełączone na tryb "dynamiczny" TV, w którym producenci prezentują maksymalną wydajność procesorów swoich urządzeń i wszystkie wzmacniacze obrazu są aktywowane. Ponownie pokazano tę samą zawartość.
Tym razem, przy prawie żadnym wstrzymaniu się, ponad dwie trzecie uczestników głosowało na Philipsa . Panasonic zajął drugie miejsce z 18% głosów.
Po zakończeniu strzelaniny uczestnicy zostali zapytani, który tryb (dynamiczny lub skalibrowany) najbardziej im się spodobał. Oba tryby były prawie takie same.
Wreszcie, magazyn wideo zaprosił również jedzenie i napoje do działu gastronomicznego w BMW Welt, gdzie wieczór był jeszcze bardziej słodzony dla jednego z uczestników. Daniel P. wygrał zupełnie nowy telewizor OLED firmy Philips. "
http://www.audiostereo.pl/philips-to-nie-philips 126573.html/page st 480

Opinie tych co widzieli są jednak różne.
 

SRN233

Member
@kiki sądziłem, że opinie pod Twoim adresem są lekko przesadzone, ale wrzucając co chwilę post z tym "ślepym testem" dołączam do grona ludzi krytykujących.


Uczepiłeś się jednego stanowiska jak rzep psiego ogona i wciskasz ludziom ciemnote.
Trzepiesz na bank z tego kasiore, że ich tak promujesz bo jaki inny powód. Jak nie wiadomo o chodzi to wiadomo o co chodzi.


A jak zapytałem o możliwość kupna u Ciebie i dostawy to nawet nie raczyłeś odp. Ale "ślepy test" wrzucić pięć razy to i owszem.


Nieładnie


Możesz mnie zbanować za wyrażanie swojej opinii - chyba do tego jest forum?
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Przed Black Friday myślę intensywnie nad 55 calowym Fz800 do odległości 2,7m, ale się zastanawiam, czy nie dopłacić do 65 cali. Co myślicie?
Czy ktoś porównywał osobiście oglądanie sportu na FZ800 i Sony AF8? Nie wiem, czy jest sens dopłacać 1000 zł do Soniacza- oglądam dużo piłki nożnej, a ponoć sony jest w tym najlepszy- pytanie tylko czy dużo lepszy od tego Panasa?
 
Do góry