Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

apri

New member
Co do bandingu i cloudingu.
Banding jest widoczny na białym ekranie w rogach. Taka szarawa poświata w każdym rogu w poziomie i w pionie na grubości ok. 1 cm i długości ok. 3-4 cm. W niczym nie przeszkadzająca w moim wypadku w oglądaniu. :)
Clouding- jest duża chmurka na środku ekranu. Takie pochylone jajo jakby. Ale jest tylko na idealnie czarnym ekranie. Gdy są ciemne sceny w filmach nic nie widać.Widać tylko gdy speclanie włączę coś całkowicie czarnego. No ale jak nie widać w filmach to i mi nie przeszkadza :)
Sprawdzałeś może jaką masz matrycę? Trochę, choć nie do końca, opis wad obrazu podobny do tego co miałem... i oddałem. Chciałbym mieć pewność, że to obrazu z AOU nie zdzierżę i że matryce Samsunga nie mają tych wad.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Chciałbym mieć pewność, że to obrazu z AOU nie zdzierżę i że matryce Samsunga nie mają tych wad.

Z matrycami Samsunga też jest ten problem!
To jest loteria czy będziesz miał mniej lub więcej bandingu i cloudingu. na matrycy Samsunga? :wink:


Normalnie chyba nie choc zaraz zerkne ten z vectra
To w końcu jest jakiś sposób? = Jak zablokować AKTUALIZACJE Przeglądarki?
 
Ostatnia edycja:

konradbp

New member
[/QUOTE]
Balans bieli 10p:
RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0.70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].
Gamma: -2[/QUOTE]

Jak to ustawić? Jak biorę balans bieli 10p to mam interwał, czerwony, zielony, niebieski

Co to jest 10IRE: 0/0/1 itd?
 

konradbp

New member
Kurde zmyliło mnie to, że mam interwały od 1 do 10 a czytałem to jako 10, 20, 30 itd...
Dzięki za pomoc, przetestuję to :)


Zastanawiam sie jeszcze nad odtwarzaczem Blu-Ray. Interesuja mnie 2 modele:
http://www.oleole.pl/odtwarzacze-blu-ray/samsung-bd-f5500.bhtml#opis
http://www.oleole.pl/odtwarzacze-blu-ray/samsung-bd-f6500.bhtml

Model 6500 ma wifi, smart tv, przeglądarkę itd, czyli wszystko to co mam w TV. A jak z obrazem? No bo skoro wszystko mam w TV to czy jest sens kupowac droższy?
Druga sprawa: czy technologia BD Wise faktycznie poprawia obraz? No bo jeśli zgram cos na pena i odtworzę film bezpośrednio przez TV będzie takiej samej jakości jak bym go puścił przez blu-ray to nie widze sensu kupowania odtwarzacza.
Może ktoś z Was ma których z wymienionych odtwarzaczy?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Zastanawiam sie jeszcze nad odtwarzaczem Blu-Ray. Interesuja mnie 2 modele:
Odtwarzacz Blu-ray 3D Samsung BD-F5500 niska cena i opinie klientów Sklep OleOle
Może ktoś z Was ma których z wymienionych odtwarzaczy?

Witam,
czeka Cię niespodzianka raczej miła lub niemiła -jak kto woli.
Mam BD-F6500 , jak zobaczysz jakość materiałów z niego począwszy od
jego USB poprzez jego smart TV to już nie będziesz używał smarta w TV.
Jakość jest zauważalnie lepsza.
Test w domu i z wyższym modelem Samsunga F7000 -przedstawiciel Samsunga nie
chciał w to uwierzyć ale dał się przekonać aby podłączyć Blu.
Jak zobaczył - to uwierzył.

Dotyczy to wszystkich firm różnych modeli TV, które testowałem: Sony, Panasonic, Philips.

BD Wise to dodatek z wyżyłowanymi parametrami obrazu ale dają się zmieniać,
więc dostajesz 2 dodatkowe ustawienia.

Pozdr.
 

ADRI4N

New member
Czy ktoś z osób tu obecnych sprawdzał jak działa moduł technicrypt cx lub smit wraz z nc+ na tym telewizorze? Krążą ogólnie różne opinie technicrypt szybciej przełącza kanały, ale ponoć potrafi częściej się wieszać niż smit, jakie są Wasze opinie? Zauważyłem też że telewizor przy około 3k kanałów z satelity trochę muli przy przełączaniu (bez żadnej karty, tylko wszystkie wyszukane kanały)
 

prezy

New member
Bez reklam
Z tego co wiem to karta z nc+ jest sparowana z dekoderem. Zatem kupując jeden z wskazanych modułów nic nie zyskasz. Bo karty z dekodera nie da się przełożyć do modułu. Zatem masz jedyne wyjście kupić moduł nCAM HD z usługą telewizji na kartę. NC+ na abonament nie daje takiej możliwości. Szkoda że zastosowali takie rozwiązanie.
 

konradbp

New member
Witam,
czeka Cię niespodzianka raczej miła lub niemiła -jak kto woli.
Mam BD-F6500 , jak zobaczysz jakość materiałów z niego począwszy od
jego USB poprzez jego smart TV to już nie będziesz używał smarta w TV.
Jakość jest zauważalnie lepsza.
Test w domu i z wyższym modelem Samsunga F7000 -przedstawiciel Samsunga nie
chciał w to uwierzyć ale dał się przekonać aby podłączyć Blu.
Jak zobaczył - to uwierzył.

Dotyczy to wszystkich firm różnych modeli TV, które testowałem: Sony, Panasonic, Philips.

BD Wise to dodatek z wyżyłowanymi parametrami obrazu ale dają się zmieniać,
więc dostajesz 2 dodatkowe ustawienia.

Pozdr.

A już myślałem, że zaoszczędzę:/ no niestety, w takim razie trzeba mocno się zastanowić i poczytam o tym odtwarzaczu :)
 

Bojar1

New member
Z tego co wiem to karta z nc+ jest sparowana z dekoderem. Zatem kupując jeden z wskazanych modułów nic nie zyskasz. Bo karty z dekodera nie da się przełożyć do modułu. Zatem masz jedyne wyjście kupić moduł nCAM HD z usługą telewizji na kartę. NC+ na abonament nie daje takiej możliwości. Szkoda że zastosowali takie rozwiązanie.

Dokładnie. Rozmawiałem w tamtym tygodniu z 4 przedstawicielami nc+ i kazdy mówił, zę pracują nad wprowadzeniem modułów do oferty, ale jeszcze nie mają nawet zbliżonej daty. Ale mówili, zę mają bardzo wiele zgłoszeń w tej sprawie od klientów.

Panowie, czy nasz telewizor odtwarza wszyskie mkv? Mam Man.of.Steel.3D.2013.1080p.BluRay.H-SBS.DTS.x264-PublicHD. Jest to ten 3D co ekran jest przedzielony na lewo i prawo. Niestety tv nie chce go odtworzyć. Są na to jakieś sposoby? Ewentualnie czy mogę jakoś skonwertować ten film do innego formatu i nic sie nie zrobi z tym 3D?
 

jarjar82

New member
Bojar ...chyba mam ten sam release Stalowego Mena i wszystko śmiga ? :/ a czym go dostarczasz do TV / pen/ dlna/ .....


teraz doczytałem że coś pisałeś o białej plamie na środku ...kształtem do jaja zbliżona ....
Mam matryce Samsunga a wraz z nią chmurę o której piszesz...można ją zniwelować bawiąc sie ustawieniami. Już pisałem tu na forum, że jej położenie ma ewidentny związek z gorącym miejscem w tych okolicach....jak spojrzysz za TV jest tam wejście zasilania :((((
 
Ostatnia edycja:

Bojar1

New member
Bojar ...chyba mam ten sam release Stalowego Mena i wszystko śmiga ? :/ a czym go dostarczasz do TV / pen/ dlna/ .....


teraz doczytałem że coś pisałeś o białej plamie na środku ...kształtem do jaja zbliżona ....
Mam matryce Samsunga a wraz z nią chmurę o której piszesz...można ją zniwelować bawiąc sie ustawieniami. Już pisałem tu na forum, że jej położenie ma ewidentny związek z gorącym miejscem w tych okolicach....jak spojrzysz za TV jest tam wejście zasilania :((((

Film leci (miał lecieć) po dlna. Nie mam jak sprawdzić co by było gdyby był z pendrive bo mam tylko 15 GB a film zajmuje ponad 16 GB.

Ta chmurka u mnie nie jest bezpośrednio tam gdzie jest zasilanie. Jest iealnie centralnie położona:) Na prwno kojarzycie logo Samsunga w takim niebieskim owalu. To on ama taki zbliżony kształt do tego ;) Jak oglądałem na ustawieniach standardowych to faktycznie jej nie było. No ale ona mi nie prezeszkadza jakoś szczególnie tak, więc nie zawracam sobie nią głowy:)

Edit: A wezmę podzielę film na 2 części i wrzucę na pena i zobacze czy wtedy odtworzy.
 
Ostatnia edycja:

tomaszhajduk

New member
Cześć
Mam problem z TVN player na omawianym TV. Od paru dni aplikacja zawiesza mi się przy przeglądaniu dostępnych materiałów. Pojawia sie informacja 'ładowanie' i aplikacja zawiesza sie. Czasem uda się i odpale jakiś materiał ale w 90% zanim dojde do materiału który chce ogladnac nastepuje zawieszenie aplikacji. Reset smart hub nie pomaga. Czy ktos tak miał/ma wie jak sobie z tym poradzić?
 

TV3D

New member
Bez reklam
Cześć
Mam problem z TVN player na omawianym TV. Od paru dni aplikacja zawiesza mi się przy przeglądaniu dostępnych materiałów. Pojawia sie informacja 'ładowanie' i aplikacja zawiesza sie. Czasem uda się i odpale jakiś materiał ale w 90% zanim dojde do materiału który chce ogladnac nastepuje zawieszenie aplikacji. Reset smart hub nie pomaga. Czy ktos tak miał/ma wie jak sobie z tym poradzić?

Najprawdopodoniej jest to wina nowej aktualizacji przeglądarki?
 

Bojar1

New member
Cześć
Mam problem z TVN player na omawianym TV. Od paru dni aplikacja zawiesza mi się przy przeglądaniu dostępnych materiałów. Pojawia sie informacja 'ładowanie' i aplikacja zawiesza sie. Czasem uda się i odpale jakiś materiał ale w 90% zanim dojde do materiału który chce ogladnac nastepuje zawieszenie aplikacji. Reset smart hub nie pomaga. Czy ktos tak miał/ma wie jak sobie z tym poradzić?

Aplikacja tvn player chyba była aktualizowana na dniach. Tak mi sie wydaje przynajmniej. Może Twoje problemy są z tym związane jakoś.
 

ggrzegorzz

New member
Samsung ue40f6500

Witam, piszę w sprawie takiej iż zakupiłem tv i mam troszkę problemów z konfiguracją. Posiadam dekoder orange tv podłączone pod złącze. W wyborze po kliknięciu w source mam jako 2 kategorie. Jako kategoria tv nie mogę nic ustawić... Gdy konfigurowałem smart hub to po wpisaniu modelu dekodera nie mogło wyszukać shd-85 i pilot nie działa wie może ktoś jak to zrobić? Do dekodera mam podłączony kabel od talerza jak wiadomo, czy aby odbierać dvb-t muszę poprawić również kabel do tv jako złącze 2? Może gdzieś na internecie jest poradnik jak krok po kroku zabrać się za tą całą konfigurację... jakoś nie mogłem na niego natrafić.

Jestem całkowicie zielony więc z góry dziękuje za pomoc, Pozdrawiam
 
Do góry