Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

ronnie10

New member
ogladam przewaznie pilke nozna tylko na ue46f6500.
Znacie sie na tych bajerach typu motion plus wyrazny ruch led itp. ??
bo cos nie widze roznicy w motion plus jak mam na wyrazny czy jak mam na wyrazny

pomylka chodzilo mi jak mam motion plus na wyrazny czy na plynny nie widze roznicy a jak mam wylaczony motion plus to jest roznica w szybkiej akcji gdy kamera sie szybko przemieszcza. gubi taj jakby ostrosc. a ten wyrazny ruch led to raczej pogarsza jakosc obrazu.

jest jakies dobre ustawienia tych opcji pod mecz pilki noznej?
 

SDman

Banned
Zapytam więc użytkowników zwłaszcza tych z nasłonecznionymi pokojami, jak on się faktycznie sprawuje, bo wydać 5 tys. a później kląć przez parę lat to mi się nie uśmiecha.
Jeszcze jedno pytanie - czy samsung ma telewizory z typowo matowymi matrycami jak np. Sharp.

Witam,
dzisiaj już nie ma matryc matowych, mój pierwszy Philips taką posiadał -latarką
mogłeś świecić i nic ! Ale jak 4 latka temu przywiozłem obecnego już lekkie odbicia są
chociaż lekko mniejsze od F6500 którego miałem w domu.
Prawdziwe lustra to: F7,8000, Sony W905, Panasonic DT, WT, Philips 8008.

Pozdr.
 

Ospen

New member
Korzystając z okazji - jak już o komputerach i lagach mowa - podłączenie laptopa do tv po HDMI działa sprawnie, jednak obraz na TV "ucina" nieco boków obrazu (np przycisk menu start czy ikony w tray) - jak temu zaradzić? Zmienić coś w ustawieniach? Przestawić rozdzielczość? (laptop też samsung, karta graficzna nvidii + karta na płycie intel)
 

TV3D

New member
Bez reklam
@tdx ,czemu przglądarka zaktualizowała się do wyższej wersji
jeśli
w smart > inne aplikacje > ogólne> Autoaktualizacje.aplikacji są WYŁĄCZONE:!:

Teraz ta nowa wersja przeglądarki zaczeła wolniej chodzić i lekko przycina:!: SOFT 1111

 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Korzystając z okazji - jak już o komputerach i lagach mowa - podłączenie laptopa do tv po HDMI działa sprawnie, jednak obraz na TV "ucina" nieco boków obrazu (np przycisk menu start czy ikony w tray) - jak temu zaradzić? Zmienić coś w ustawieniach? Przestawić rozdzielczość? (laptop też samsung, karta graficzna nvidii + karta na płycie intel)

Witam,
tak to ustawienia Nvidii musisz dostosować w TV najlepiej nieskalowany lub piksel w piksel
czy jakoś podobnie wybrać.

Pozdr.
 

skorup84

New member
Korzystając z okazji - jak już o komputerach i lagach mowa - podłączenie laptopa do tv po HDMI działa sprawnie, jednak obraz na TV "ucina" nieco boków obrazu (np przycisk menu start czy ikony w tray) - jak temu zaradzić? Zmienić coś w ustawieniach? Przestawić rozdzielczość? (laptop też samsung, karta graficzna nvidii + karta na płycie intel)

Możesz to zmienić w ustawieniach obrazu w TV zmieniając rozmiar na "dopasuj do ekranu" albo zmieniając
nazwę źródła do którego podłączony jest komputer na "PC" (klikasz source, wybierasz źródło, klikasz tools i dajesz
"edytuj nazwę", z listy wybierasz "PC" i gotowe)
 

Bojar1

New member
A to moje ustawienia:

Standard
9 podświetlenie
95 kontrast
46 jasność
34 ostrość
55 kolor

Zaawansowane
Kontrast dynamiczny: Niski
Tonacja czerni: Ciemna
Przestrzeń kolorów: Oryginalna

Opcje obrazu
Tonacja kolorów: Standardowy
Obraz cyfrowy wył
Red zakłócen MPEG wył
Poziom czerni HDMI: Niski
Tryb Film: Auto2
Motion Plus: Wyraźny
Optymalizacja Czerni: Wysoko

Pozwolę sobie podsumować to jakie ustawienia podpasowały u mnie. Te powużej podane przez Ciebie kandrap używam do wszystkiego oprócz oglądania filmów. Co do filmów, które oglądam tylko w nocy używam ustawień podanych przez tdx, które były w odzielnym watku a link do nich był w tym temacie :)

Co do bandingu i cloudingu.
Banding jest widoczny na białym ekranie w rogach. Taka szarawa poświata w każdym rogu w poziomie i w pionie na grubości ok. 1 cm i długości ok. 3-4 cm. W niczym nie przeszkadzająca w moim wypadku w oglądaniu. :)
Clouding- jest duża chmurka na środku ekranu. Takie pochylone jajo jakby. Ale jest tylko na idealnie czarnym ekranie. Gdy są ciemne sceny w filmach nic nie widać.Widać tylko gdy speclanie włączę coś całkowicie czarnego. No ale jak nie widać w filmach to i mi nie przeszkadza :)

Teraz mam jescze kilka pytań.
1. Mam dekoder Sagemcom DSI87 z cyfry +. Czy ktoś wie jak da sie sparować ten dekoder i czy w ogóle sie da z smart touche control? Te 3 próby co sie przeprowadza przy ustawieniach tv nie zmieniły mi kanałów.
2. Do czego jest ten przedłużacz podczerwieni?
3. Dlaczego tv nie widzi udostępnionych plików dla sieci domowej na komputerze? Widzi, mój komputer i w nim tylko folder obrazy, muzyka i wideo.
 

tdx

New member
Bez reklam
ad2 do prawowania dekodeów/kin domowych itp
ad3 bo pliki udostępnia serwer w twoim przypadku Windows Media Player w nim musisz zaznaczyć foldery co cię interesują
 

konradbp

New member
Pozwolę sobie podsumować to jakie ustawienia podpasowały u mnie. Te powużej podane przez Ciebie kandrap używam do wszystkiego oprócz oglądania filmów. Co do filmów, które oglądam tylko w nocy używam ustawień podanych przez tdx, które były w odzielnym watku a link do nich był w tym temacie :)

Co do bandingu i cloudingu.
Banding jest widoczny na białym ekranie w rogach. Taka szarawa poświata w każdym rogu w poziomie i w pionie na grubości ok. 1 cm i długości ok. 3-4 cm. W niczym nie przeszkadzająca w moim wypadku w oglądaniu. :)
Clouding- jest duża chmurka na środku ekranu. Takie pochylone jajo jakby. Ale jest tylko na idealnie czarnym ekranie. Gdy są ciemne sceny w filmach nic nie widać.Widać tylko gdy speclanie włączę coś całkowicie czarnego. No ale jak nie widać w filmach to i mi nie przeszkadza :)

Teraz mam jescze kilka pytań.
1. Mam dekoder Sagemcom DSI87 z cyfry +. Czy ktoś wie jak da sie sparować ten dekoder i czy w ogóle sie da z smart touche control? Te 3 próby co sie przeprowadza przy ustawieniach tv nie zmieniły mi kanałów.
2. Do czego jest ten przedłużacz podczerwieni?
3. Dlaczego tv nie widzi udostępnionych plików dla sieci domowej na komputerze? Widzi, mój komputer i w nim tylko folder obrazy, muzyka i wideo.

Cieszę się, że moje ustawienia komuś podpasowały :)
Jeśli chodzi o materiały udostępniane z komputera to też się z tym męczyłem ale pomógł mi poniższy materiał:

Konfiguracja PC Share Manager - YouTube
 

zbyniu4

New member
Upgrade File(USB type)

Witam. Na stronie samsunga ukazała się nowa wersja oprogramowania do tv f65xx oznaczona nr 1113.0 z dn. 18.10.2013. Czy ktoś instalował ( Upgrade File(USB type). Jakie zmiany wprowadza ta aktualizacja i czy warto ją instalować. Aha i jeszcze jedno. Jak się instaluje oprogramowanie przez USB.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Znowu była aktualizacja przeglądarki ? na 14.F1011E
Na tej zaczyna przycinać lub robi się Pixeloza na niektórych programach
soft nadal 1111



kolory są bardziej nasycone ,jest chyba więcej ciepłych kolorów.

Ciekawe czy jest jakiś sposób na cofnięcie do wersji przeglądarki 14.F0829E - chyba ta najlepiej działała
lub
14.F0909E też była OK

jak zablokować te aktUalizacje przeglądarki?

Zrobiłe tak jak niżej ale to nic nie daje? na WYŁ aktualizacji? PRZEGLĄDARKI
w smart > aplikacje>inne aplikacje > ogólne> Autoaktualizacje.aplikacji są WYŁĄCZONE


. Co do filmów, które oglądam tylko w nocy używam ustawień podanych przez tdx, które były w odzielnym watku a link do nich był w tym temacie :)


.

Masz namiar na te Ustawienia?
 
Ostatnia edycja:

Bojar1

New member
Masz namiar na te Ustawienia?

Przepraszam, wprowadziłem Cię w błąd. Wyszedłem z ustawień tdx (po przejrzeniu kilkudziesięciu stron w tym temacie niestety nie znalazłem ich ponownie) i je zrobiłem trochę bardziej pod siebie. Podam to co mam u siebie teraz.

Tryb obrazu: Film
Podświetlenie: 9
Kontrast: 54
Jasność: 45
Ostrość: 45
Kolor: 52
Ust.zaawansowane
Kontrast dynamiczny: niski
Tonacja Czarni: Ciemna
Odcień skóry: -3
Przestrzeń kolorów: Użytkownika
Balans bieli:
Przesunięcie / Wzmocnienie: Czerwony [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans bieli 10p:
RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0.70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].
Gamma: -2
Opcje Obrazu:
Tonacja kolorów: standard czasem ciepły
Czysty obraz cyfrowy: Wyłączony
Red. zakłóceń MPEG: Wyłączone
Poziom czerni HDMI: wyłączony
Tryb Film: Auto2
Motion Plus: wyraźny
Optymalizacja czerni - Wysoko

System:
Oszczędność energi: Niski
Rozwiązanie Eco - Czujnik Eco włączony i min. podświetlenie 4

Nie wiem czy to dobre czy nie. Sam muszę popatrzeć teraz na nie jeszcze trochę bo tv został przeniesiony do innego pokoju.

Jeszcze zapytam. Dekoder najlepiej podłączyć do hdmi 1? Ma to jakieś znaczenie?

tdx napisał:
ad2 do prawowania dekodeów/kin domowych itp
ad3 bo pliki udostępnia serwer w twoim przypadku Windows Media Player w nim musisz zaznaczyć foldery co cię interesują
Dzięki za odpowiedzi!

Podpiąłem przedłużacz podczerwieni do tv. Położyłem go kilka cm od dekodera i próbowałem parować dekoder z pilotem. Dochodzę do momentu przedstawionego na zdjęciu i tam nie pokazuje mi sie żadna lista po tych 3 próbach niezależnie co bym wpisał jako model dekodera.
Gdy przepiłem dekoder z wejscia hdmi1 na hdmi4 i ponowiłem próbę parowania to miałem nie 3 próby a 9 i za tą 9 próbą kanał sie zmienił. Po "normalnym" oglądaniu niestety zmiana kanałów udała sie tylko raz i to po kilkukrotnym nacisnięciu przycisku kanał w górę. Lista kanałów po wciśnięciu płytki sie pokazywała, ale już żaden nie chciał "wskoczyć" po jego wybraniu.

Czy macie jakaś radę co zrobić żeby działało sterowanie dekoderem tym pilotem od tv? Jeśli tak to czy bedą wtedy działały rekomendacie?
 

Attachments

  • 2013-10-26 11.50.50.jpg
    2013-10-26 11.50.50.jpg
    633 KB · Wyś: 471

Bojar1

New member
No właśnie u mnie go nie ma. Wpisuję w szukajkę sagemcom, DSI87 i wszystko co podobne i nawet żadna lista mi sie nie wyświetla. No nic.
Raz się wyświetliła przy tym podłączeniu do hdmi 4 no, ale jak to działało to opisałem wyżej (nie działało).
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja robię to tak
1. Musi być połączenie z NETEM
2. Podłączasz dekoder pod hdmi1 opisane jako STB
3. Moduł umieszczasz tak by był skierowany w stronę urządzenia na które ma działać
4. System>>menadżer urządzeń>>konfiguracja pilota uniwersalnego
5. uruchom>>dekoder
6. cały obszar
7. cyfra +
8. zaznaczasz hdmi 1
9. czy dekoder zmienił kanał jak zmienił to tak jak nie to nie
10. wyszukujesz model pisząc dsi
11. schodzisz na sam dół dajesz pokaż więcej
12. Ostatni modele na samym końcu
 

TV3D

New member
Bez reklam
@tdx możesz się wypowiedzieć w tym temacie?

SOFT 1111.
Jak zablokować AKTUALIZACJE Przeglądarki? czy jest na to sposób?


Zrobiłem tak jak niżej ale to nic nie daje? Przegłądarka zaktualizowała się do wersji 14.F1011E
a teraz mam problem z odbiorem niektórych kanałów z weeb.tv:neutral:

wchodzę w smart > aplikacje>>>inne aplikacje >>> ogólne>>> Autoaktualizacje.aplikacji są >>>WYŁĄCZONE

na wcześniejszych wersjach Przeglądarek 14.F0829E - 14.F0909E było OK :wink:
 
Ostatnia edycja:

Bojar1

New member
Ja robię to tak
1. Musi być połączenie z NETEM
2. Podłączasz dekoder pod hdmi1 opisane jako STB
3. Moduł umieszczasz tak by był skierowany w stronę urządzenia na które ma działać
4. System>>menadżer urządzeń>>konfiguracja pilota uniwersalnego
5. uruchom>>dekoder
6. cały obszar
7. cyfra +
8. zaznaczasz hdmi 1
9. czy dekoder zmienił kanał jak zmienił to tak jak nie to nie
10. wyszukujesz model pisząc dsi
11. schodzisz na sam dół dajesz pokaż więcej
12. Ostatni modele na samym końcu

Zawsze wpisywałem swój kod pocztowy, a trzeba zaznaczyć cały obszar. To rozwiązało problem.
Przy wybraniu cały obszar wyskoczył mi błąd -67, ale po nacisnięciu ok pokazał sie wybór dostawcy. Niestety przez ten błąd nie da się ustawić rekomendacji. Gdy chcę je skonfigurować to po tym błędzie przechodzi mi od razu do ostatniego kroku czyli "wyjdź", a gdy wpiszę kod to się resetuje "sparowanie".

Dzięki tdx!:) Gdybym mieszkał bliżej Rzeszowa to byś miał dziś dostawę STRONGA :)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Czuje się poszkodowany ze względu na miejsce zamieszkania to kolejne piwo które przechodzi mi koło nosa ;)

@TV3D mam tak jak Ty aktualizacje ręczne i tak mam nową wersję przeglądarki... Natomiast wszystko z weeb działa mi normalnie
 
Do góry