Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Perico

New member
Czy da się sprawdzić jaką mam matryce nie wchodząc w menu serwisowe?Czy jest jakiś inny sposób sprawdzenia na naklejce mam napisane Version no 02
 

kamyk1313

New member
witajcie. Moją drugą lepsza połówkę bardzo denerwuje taka oto sytuacja: Jak się włącza TV 46F6400 to dekoder UPC (8586dvb) też powinien się włączyć (skonfigurowane), ale tego nie robi! Jak dekoder włączę pilotem upc, to później bez problemu zmienia kanały, jest info, guide itd. Jak wyłączę TV pilotem samsunga to dekoder się również wyłączy.
Pytanie: dlaczego dekoder UPC się nie włącza wraz z TV?
po wpisaniu kudu regionu są dwa rodzaje dostępnych usług UPC, ustawiałem oba i dalej lipa...
 

Perico

New member
Czy wchodząc w menu serwisowe mogę stracić gwarancje bo czytałem że tak ale chciałem się upewnić?W jaki sposób sprawdzić czy mam martwe piksele?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie możesz, planszami testowymi plikami jpg o rozdzielczości 1920x1080 w kolorze białym, czerwonym, zielonym i niebieskim
 

resztaa

New member
Hej,
powiedzcie mi czy to normalne jak mam podłączonego pendrive do TV i samoczynnie wyskakuje mi okno z wyborem jego zawartości?
 

resztaa

New member
jest to normalne

Miałem nadzieje że nie jest to normalne:)

Użytkuje telewizor około miesiąca i w porównaniu do poprzedniego TV UE32C6000 bardzo brakuje mi przycisku "Media Player" i ogólnie cały wygląd starego MP bardziej mi pasował. W F6500 szczególnie nie podoba mi się historia odtwarzanych plików których już nie ma na pendrive.

Poza tym mój TV ma jeszcze jeden minus - prawdopodobnie jest problem z łącznością Bluetooth. Objawia się to częstym brakiem reakcji dodatkowego pilota oraz występuje kiedy próbuje włączyć okulary 3D. Dlatego też zamierzam oddać TV do serwisu.

Przy okazji kiedyś ktoś pytał czy potrzebne są naklejki lub stempel w karcie gwarancyjnej. Pytałem w dwóch serwisach i powiedziano mi że jeżeli TV został kupiony w markecie np. MediaMarkt, Saturn itp. to nie trzeba, natomiast w pozostałych przypadkach należy mieć wypełniona kartę gwarancyjną.

Oczywiście obraz w TV też ma swoje wady ale z tym się liczyłem i wiem że ciężko znaleźć najwyższy produkt za niską cenę. Jeżeli ponownie kupowałbym TV to i tak wybrałbym ten model,
 

ronnie10

New member
mam ten tv w 46calach. wczoraj po wlaczeniu go glos mialem tak slaby ze prawie nic nie bylo slychac. nawet gdy dalem na 15. sprawdzilem kable i nic. dzialo sie to na kazdym źródle sygnaly (dekoder, internet, usb itp).
pomoglo wylaczenie go na minute i ponowne wlaczenie.
mial ktos cos podobnego??
robic cos z tym?? (gwarancja)
 

tdx

New member
Bez reklam
na forum ktoś o tym pisał że miał podobnie jak zostawił źródło smarthub...
Zobacz czy sytuacja będzie się powtarzać, ewentualnie zaktualizuj soft do najnowszego..
Jeśli nadaj tak będzie to serwis
 

radkowski92

New member
witam mam pytanie dotyczace samsunga 46f6500,zakupilem produkcje uk/irl i niestety nie mam takich aplikacji jak ipla tvn player itp. czy jest moze jakas mozliwosc zmiana softa albo inne jakies sztuczki zeby to odpalic, i zeby moc normanlnie z tego kozystac po za granicami polski??
 

mafi66

New member
Witam! Od paru dni używam tv 46f6500 . Ustawiłem według tego co podał tdx na stronie 439 i jak na razie najlepszy efekt. Aplikacje w smarcie typu ,ipla, vod, playery , chodzą ok po wifi . Ale przeglądarka to porażka . Czy można zaktualizować flashplayera albo samą przeglądarkę i jak to zrobić?
 
1)
Mam problem z kabelkiem IR. Mam NC +, model dekodera ITI-5800S. Skonfigurowałem pilot, tak żeby pozbyć się pilota do dekodera enki i działa ... ale tylko jak stoję około 1 metr od czujki IR, którą położyłem na dekoder. Odejdę na 2,3,4 metry i nic - pilot nie działa. Podchodzę znów na 1m i działa. Czujka jest rąbnięta czy co?

P.S. Rekomendacje działają.

2) Mam kilka sprzętów w tym dwa tv kupione w tym roku: f6500 i f8500. Chciałbym kupić jakiś kalibrator ...? Jaki polecacie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ale sygnał do czujki wysyła TV a nie pilot. Pilotem celujesz w TV jak mrugnie dioda to powinna ona przekazać kablowo sygnał do czujki a ta do dekodera
 
Do góry