Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

zapisz

New member
46F6500 mam podłączone do amplitunera Yamaha RX-V675 HDMI. Dodałem Yamahe za pomocą konfiguracji uniw. pilota. Jak daje ciszej głośniej z pilota Samsunga to pojawia się ikona AnyNet+ i głos jest ściszany na amplitunerze. Jak zapisać do pilota Samsunga jeszcze kilka funkcji z Yamahy? Chciałbym z pilota Samsunga zmieniać w amplitunerze źródła HDMI (PS3, apple tv, popcorn) + kilka opcji z dekodowanie dźwięku. Będę mógł wtedy schować pilot amplitunera do szuflady.
 

dzudzu9

New member
Przed chwilą usiadłem sobie przed TV i chciałem potestować jak radzi sobie z odtwarzaniem filmów z dysku (Samsung 1TB) i zaobserwowałem 3 rzeczy, których w 37B650 nie było:
1) najważniejsze - film z dźwiękiem 5.1 DD, dźwięk puszczony optykiem na kino (LG 5.1) i niestety kino nie ustawia automatycznie formatu dźwięku DD 5.1, dźwięk idzie standardowo w stereo. W 37B650 gdy film był z dźwiękiem 5.1 kino od razu go rozpoznawało i tak odtwarzało.
2) czasami dostawałem informacje, że nie można przewinąć filmu.
3) po wyjściu z dysku do kablówki wyłączenie TV nie jest wcale takie proste... za pierwszym razem przycisnąłem na pilocie Power, TV nie zareagował, nie reagował też na inne przyciski, ale po jakimś czasie się wyłączył. Za drugim razem (powtórzony test) jak TV po kliknięciu Power nie reagował na nic przez około 1 min - odłączyłem dysk i TV zaraz się wyłączył. Możliwe, że to przez to, że na dysku mam dużo rzeczy, nie tylko filmów...
Ktoś się spotkał z takimi problemami?
Najbardziej martwi mnie brak automatycznego wykrywania formatu dźwięku przez kino.
 

skoku8

New member
Na wstępie chciałbym wszystkich powitać i z góry przeprosić bo zapewne pytania, które zadam padły już nie raz no ale niestety prawie 500 stron nie zdołam przejrzeć :(
Dziś w głowie mojej i mojego brata pojawił się pomysł o zakupie nowego telewizora.
Po przeszukaniu paru sklepów wybór padł na Samsunga F6400 46". W internecie jednak znalazłem wiele opinii na temat tego modelu i podobno lepiej dopłacić i wybrać model F6500. Ogólnie na 3D i sterowaniu głosem i gestami nam nie zależy ale ogólne funkcje Smart już będą dla nas nowością i ciekawostką. Posiadam Xboxa 360 Slim i na dobrym sprawowaniu się przyszłego nabytku w grach również mi zależy. Telewizor będzie podłączony do dekodera telewizji N (NC+). Czy mogę was (obeznanych w temacie) prosić o radę i wskazanie właściwego wyboru? Czy 400Hz lepiej wpłynie na jakość obrazu programów TV i gier z konsoli niż 200Hz? Czym tak właściwie różnią się te dwa modele ? Czy specyfikacja techniczna jest inna (procesor,ram itp)?
Czy może lepiej odpuścić te modele i szukać czegoś innego?
W sklepie Agito.pl model F6500 kosztuje 3070zł jeśli się nie mylę i myślę, że to max ile możemy wydać na TV więc jeśli coś innego w tej cenie jest warte uwagi to proszę o podanie modelu :)
Z góry bardzo dziękuję i jeszcze raz przepraszam ! ;)
 

prezy

New member
Bez reklam
F6500 wydaje się najlepszym modelem jeżeli chodzi o jakość, możliwości no i cena.
Zasadnicza różnica jest w tym że ma on DVB-S2, przy Twoim sygnale możesz wówczas skorzystać w modułu CAM.
Oba modele posiadają matrycę 100 Hz niestety nie wszystkie są produkcji samsunga (loteria matrycowa), elektroniczne podbicie do 200 Hz lub 400 Hz daje różnicę. bardzo ładnie widać pracę w zwolnionym tempie, więc okazuje się, że to nie tylko marketing.
Jednak w twoim przypadku ważny jest input lag w tych Tv na poziomie około 40 ms. Jest to przyzwoity wynik, jednak są Tv które mają mniej.
Raczej unikałbym tv z powyżej 50 ms.
 

skoku8

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź :)
Właśnie czytałem o tym Input Lag'u i się zastanawiałem na czym to polega i jaka jest wartość w przypadku tego modelu.
Mógłbyś wytłumaczyć o co dokładnie chodzi z tym DVB-S2 (zakładam, że chodzi o tuner satelitarny) i moduł CAM ?
I jeszcze jedno pytanie. Posiadam Starsze kino domowe LG niestety bez wyjścia optycznego i HDMI. Aktualnie mam do niego podłączony dekoder od Nki przez Kable chinch. Czy jest możliwość jakoś podłączenia dekodera i Xboxa pod to kino ? Czy będzie konieczna wymiana lub masa przejściówek ?
 

dzudzu9

New member
Mogę już napisać krótkie sprostowanie :)

1) najważniejsze - film z dźwiękiem 5.1 DD, dźwięk puszczony optykiem na kino (LG 5.1) i niestety kino nie ustawia automatycznie formatu dźwięku DD 5.1, dźwięk idzie standardowo w stereo. W 37B650 gdy film był z dźwiękiem 5.1 kino od razu go rozpoznawało i tak odtwarzało.

Po ustawieniu formatu na DD w "Cyfrowe wyjście optyczne" (czy coś podobnego) jest już ok. Musiałem tylko ustawić przesunięcie dźwięku na 60 (jeszcze nie wiem czy będzie to odpowiednia wartość dla każdego filmu, dla tych które sprawdzałem 60 było ok).

2) czasami dostawałem informacje, że nie można przewinąć filmu.

Filmu nie można przewinąć na samym początku po jego odpaleniu. Po chwili przewijanie działa.

3) po wyjściu z dysku do kablówki wyłączenie TV nie jest wcale takie proste... za pierwszym razem przycisnąłem na pilocie Power, TV nie zareagował, nie reagował też na inne przyciski, ale po jakimś czasie się wyłączył. Za drugim razem (powtórzony test) jak TV po kliknięciu Power nie reagował na nic przez około 1 min - odłączyłem dysk i TV zaraz się wyłączył. Możliwe, że to przez to, że na dysku mam dużo rzeczy, nie tylko filmów...

Po odmontowaniu dysku problem całkowicie znika. Chociaż przyznam, że trochę to niepraktyczne, nie mogę pozostawić dysku podłączonego na stałe. Aczkolwiek jest to drobnostka i da się z tym żyć :)
 

Dlugas24

New member
Witam. Ktos wczesniej wspomnial o darmowym kodzie na filmy w aplikacji naszego TV, ale trzeba bylo wyslac chyba dowód zakupu TV emailem. Prosze o informacje czy to jeszcze aktualne i jak to zrobić. Pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam. Ktos wczesniej wspomnial o darmowym kodzie na filmy w aplikacji naszego TV, ale trzeba bylo wyslac chyba dowód zakupu TV emailem. Prosze o informacje czy to jeszcze aktualne i jak to zrobić. Pozdrawiam.

Promocja „52 powody…” zgodnie z Regulaminem zakończyła się 15.01.2014.
 

Cybe

New member
macie jakieś rozwiązanie na rozłączanie wifi? Moja dziewczyna już dostaje szału jak ogląda jakiś serial a co chwilę jej rozłącza połączenie.
 

tdx

New member
Bez reklam
polepszyć jakość wifi żeby nie rozłączał... sprawdź moc sygnału i zajętość kanałów.
Jeśli nadal rozłącza mimo dobrych parametrów zainteresuj się hasłem i rodzajem szyfrowania.
Jeśli nadal lipa do aktualizacja softu w TV i routerze :D
 

ukasz77

New member
Witam

Ma ktoś może jakieś fajne ustawienia na sport?W trybie sport obraz jest trochę za agresywny jak dla mnie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Przeczytaj faq, najistotniejszym elementem będzie ustawienie odpowiedniej płynności...
 

Cybe

New member
@TDX

Mam ten sam problem co sporo osób po aktualizacji. Wcześniej było wszystko dobrze, po przeskoczeniu chyba na 1116 zaczęły się problemy. Szyfrowanie WPA2. Hasło całkiem skomplikowane, router super blisko, moc maks. Na routerze stoi tomato, z którym nie było problemów, wymieniłem router ale w tv nadal ten sam problem, soft w TV 1117.
 

tdx

New member
Bez reklam
Cybe a próbowałeś na chwilę zmienić szyfrowanie albo je wyłączyć >>> tylko dla testów
 

Maniek32

New member
Witam. Dzisiaj zamawiam F6500 który zastąpi poczciwego c650 w związku z tym mam dwa pytania, czy warto instalować najnowszy firmware czy może jakiś starszy wiadomo najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze a drugie pytanie czy ten telewizor współpracuje z każdym routerem czy są przypadki odmowy współpracy z tego co pamiętam c650 miał problemy więc zrezygnowałem z zakupu routera ale teraz smart tv bez neta mija się z celem będę wdzięczny za odpowiedzi
pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak wszystko bedzie chodzic to z aktualizacja nie ma sie co wyrywac :)
Z routerami raczej tez nie ma problemow.

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Do góry