Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

pilot102

New member
Pozwoliłem sobie ten sam post umieścić w 2 tematach.

Witam.
Nurtuje mnie jedna rzecz, a mianowicie jeżeli odtwarzam film mkv z usb samsunga F6770 z kodekiem DTS MA w jakiej postaci dzwięk ląduje w amplitunerze który posiada obsłógę takich kodeków (tv do ampli HDMI 1,4), bo obawiam się że to niestety zwykłe DTS. Mam rację?
A jeżeli mam rację jest na to rada (najlepiej niedroga).
 

kris615

Member
Tak, masz rację. Najlepiej kup niedrogi zewnętrzny odtwarzacz. Ja mam Xtreamer Elvira.
Poza tym taki odtwarzacz pięknie skaluje obraz i nie będziesz miał czarnych poziomych pasów
i zniekształceń.
 
Ostatnia edycja:

pilot102

New member
Dzięki.
Wiedziałem że tak będzie.
Co do tego odtwarzacza to przeczytałem że ma czasami problemy z MKV, i nie czyta txt, ale to już mniejszy problem.
Prawda to?
 

kris615

Member
Co do Xtreamera to podałem tylko przykład. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby nie odczytał pliku MKV. Pliki TXT chyba nie czyta, "Napi" po ustawieniach pobiera SRT i wszysko chodzi na cacy.
 

zapisz

New member
Po przeczytaniu tylu stron prawnie na pewno wybiorę F6500. Niestety mam amplituner z jednym wyjściem HDMI (a mam również rzutnik). I teraz pytanie czy mogę podłączyć F6500 za pomocą HDMI do wyjścia amlitunera, a następnie podłączyć rzutnik do F6500 HDMI out by poprzez TV nadawać obraz do rzutnika z amplitunera? Mam nadzieje że napisałem to zrozumiale :)
 

zapisz

New member
W takim razie będę musiał użyć splitera HDMI przy wyjści z amplitunera do rozdzieleniu sygnału na rzutnik i TV.

Ogólnie dzięki tdx, jesteś wielki, kawał dobrej roboty! 3 dni zajęło mi przeczytanie tego tematu...skończyłem przed chwilą i zdecyduję się na ue40f6500 albo ue46f6500. Przy usłudze Multiroom N Standard potrzebny jest biały i czarny dekoder, czy przy dwóch Samsungach, można użyć tej funkcji na dekoderach DVB-S?
 

Ospen

New member
W takim razie będę musiał użyć splitera HDMI przy wyjści z amplitunera do rozdzieleniu sygnału na rzutnik i TV.

Ogólnie dzięki tdx, jesteś wielki, kawał dobrej roboty! 3 dni zajęło mi przeczytanie tego tematu...skończyłem przed chwilą i zdecyduję się na ue40f6500 albo ue46f6500. Przy usłudze Multiroom N Standard potrzebny jest biały i czarny dekoder, czy przy dwóch Samsungach, można użyć tej funkcji na dekoderach DVB-S?

Bierz 46, ja i tak się dziwię jak to w oczach maleje.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
W takim razie będę musiał użyć splitera HDMI przy wyjści z amplitunera do rozdzieleniu sygnału na rzutnik i TV.

Ogólnie dzięki tdx, jesteś wielki, kawał dobrej roboty! 3 dni zajęło mi przeczytanie tego tematu...skończyłem przed chwilą i zdecyduję się na ue40f6500 albo ue46f6500. Przy usłudze Multiroom N Standard potrzebny jest biały i czarny dekoder, czy przy dwóch Samsungach, można użyć tej funkcji na dekoderach DVB-S?

ja napewno bral bym min. 46 cali , zastanow sie
 

logan_x

New member
Mam pytanie związane z ciemniejszymi rogami, oczywiście widzę je u siebie ale przeważnie nie przeszkadzają w oglądaniu, bardziej wkurza mnie ciemniejsza obwódka wzdłuż krawędzi matrycy, jest ona odsunięta o około 2 cm od krawędzi.
Coś podobnego widzę na fotce z autem użytkownika mielnia na 101 stronie tego tematu.
Czy to normalne i czy też to widzicie na swoich TV ?

Na fotce z linka(trzeba usuanc space przed po http) poznizej tez to widać
http ://static.consumentenbond.nl/KTV/770131_KTV/1/samsung-ue46f6500-large.jpg
 
Ostatnia edycja:

Frugo_21

New member
32f6400

Witam. Trochę nie na temat, ale sprawa wygląda następująco. Posiadam, a właściwie posiadałem model UE32F6400 niestety zapodziały się gdzieś 3 śruby mocujące podstawkę do TV. Czy posiada ktoś podobny model i czy były w stanie zmierzyć lub podać rozmiar śrub, jakie tam mają być. Z góry dziękuję.
 

gigi11

New member
Jakiś miesiąc temu stwierdziłem że muszę zmienić telewizor. Wstępnie założyłem że nie będzie to ani Samsung ani LG. Po intensywnym zagłębieniu się w temacie, ku mojemu zaskoczeniu wybór padł na samsunga f6500. Od tygodnia cieszę się telewizorkiem, i nie narzekam. Obraz, dźwięk i odtwarzane z HDD filmy bez zarzutu. Jak widać jestem przykładem że nie należy kierować się stereotypami przy kupnie sprzętu. A to głównie po lekturze tego działu na forum (dzięki Tdx i wszyscy inni piszący). Tylko zaniepokoił mnie brak możliwości przesyłania multimediów ze smartfona (HTC One SV) na telewizorek. Oba urządzenia podłączone do WiFi tego samego routera a telewizorek nie widzi smartfona. Może ktoś będzie wiedział co zrobić żeby działało? A może działają tylko samsungi (telewizor i smartfon). Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 

panasłoik

New member
.... jak na razie F6800 to to samo co F6500 tylko inny wygląd
Panowie proszę podpowiedzcie, a jak jest z jakością obrazu na chyba bliźniaczym modelu 50 cali UE50F6500 podobno on nie ma matrycy samsungowej tylko jakiegoś innego producenta. Jaki to typ matrycy i jak rzutuje na odbiór obrazu. Gorsza matryca od samsungowej ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ale musisz miec wlaczone udostepnianie plikow w tel :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

dominvip

New member
Jakiś miesiąc temu stwierdziłem że muszę zmienić telewizor. Wstępnie założyłem że nie będzie to ani Samsung ani LG. Po intensywnym zagłębieniu się w temacie, ku mojemu zaskoczeniu wybór padł na samsunga f6500. Od tygodnia cieszę się telewizorkiem, i nie narzekam. Obraz, dźwięk i odtwarzane z HDD filmy bez zarzutu. Jak widać jestem przykładem że nie należy kierować się stereotypami przy kupnie sprzętu. A to głównie po lekturze tego działu na forum (dzięki Tdx i wszyscy inni piszący). Tylko zaniepokoił mnie brak możliwości przesyłania multimediów ze smartfona (HTC One SV) na telewizorek. Oba urządzenia podłączone do WiFi tego samego routera a telewizorek nie widzi smartfona. Może ktoś będzie wiedział co zrobić żeby działało? A może działają tylko samsungi (telewizor i smartfon). Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Zainstaluj np aplikacje Mediaserver na androida. Udostepniasz w nim katalogi które chcesz widzieć w tv. Program odnajduje Ci tv które są w tej samej sieci. Po połączeniu z tv i udostępnieniu katalogów, przelaczasz przyciskiem Source na pilocie źródło Mediaserver i przeglądasz udostępnione katalogi /pliki.
Możesz jeszcze użyć programu Imediashare, wtedy przeglądając dany plik możesz go udostępnić na tv.
 
Ostatnia edycja:

zapisz

New member
Cześć

Dziś odebrałem UE46F6500 z matrycą Samsunga. Bez przestawiania żadnych ustawień ekranu puściłem testy z tego tematu. Zaniepokoił mnie Motion TEST, którego wynik przedstawiam poniżej (oglądnijcie proszę do końca bo parę razy pokazuje zachowanie kwadratów):
motion tv test - YouTube
Proszę powiedzcie mi czy taki efekt jest akceptowalny?
 

rufix

New member
dzisiaj oglądałem 40F6400 na TV naziemnej,i do tej pory byłem mega napalony na 46F6400, i trochę zapał mi przygasł, ustawiłem jak kolega Tdx poleca, w trybie film obraz jak dla mnie zbyt mało kontrastowy, natomiast w standard i natural nie podobały mi sie kolory, wyglądały słabo, zwłaszcza na Polsacie, nie miałem możliwości dłużej protestować niż 15 minut, ale nie wiem co robić, raz że to dla mnie duży wydatek a dwa nie chce się męczyć kiepskim obrazem iks lat, co robić? znajomi mają Sony i obraz jest do zaakceptowania, ale czy w przypadku 42W655 lub Panasonica 42e6e będe mógł oglądać filmy odtwarzane z notebooka na TV i jak to zrobić???
 
Do góry