Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
wbij sobie te nieustawienia z F6400 ale 1 użytkownik pisał że ma podświetlenie Vertical egde więc wtedy teoretycznie bardziej pasują te z F6500...
Kwestia tez matryc czyli czy Samsung czy AUO czy jeszcze toś inny to też może mieć znaczenie... Traktuj te ustawienia jak drogowskaz nigdy jako finalne ustawienia....
 

mariocieszyn

New member
Witam wszystkich
Pytanko posiadam tv samsung f8000 i podczas oglądania czeskiej tv naziemnej mam głosowe informacje wymawiane przez tv (tak to odbieram) czyli podczas oglądania programu informacja "piotr wstaje i odchodzi" itp. Co to za "udogodnienie" i jak to wyłączyć?
 

dominvip

New member
Witam wszystkich
Pytanko posiadam tv samsung f8000 i podczas oglądania czeskiej tv naziemnej mam głosowe informacje wymawiane przez tv (tak to odbieram) czyli podczas oglądania programu informacja "piotr wstaje i odchodzi" itp. Co to za "udogodnienie" i jak to wyłączyć?

Prawdopodobne masz włączone opcje opis audio. Możesz to wyłączyć np. przytrzymujac boczny przycisk na pilocie smart touch
 

zaneta88

New member
Przepraszam, jesli pojawila juz sie ta kwestia, ale trudno przebrnac przez taka ilosc postow. Telewizor mam od kilku miesiecy, ale nie wiem jak zmienic lokalizacje, zeby miec dostep do polskich aplikacji Smart. Domyslnie moge sobie przelaczac miedzy Wielka Brytania i Irlandia. Jak wlaczyc Polske? Pomocy!!!
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Wiecie Koledzy co mnie tak naprawdę zastanawia dziś jak to się stało że jesteśmy jedynym wątkiem do którego nikt przez 442 strony się nie przywalił...
Ot taka moja dygresja... bo nie brakuje nam żadnej strony :D
 

orson3

New member
Witam. Na wstępie chciałem podziękować wszystkim, którzy wypowiadali się w tym temacie - dzięki Wam w końcu dokonałem wyboru telewizora. :) Dokładnie jutro mija tydzień odkąd stałem się posiadaczem 46F6500. Trafiłem na matryce AUO ale jak do tej pory wszystko jest w porządku (być może nie zwracam za bardzo uwagi na wady typu clouding itp.) Delikatny clouding pojawia się tylko przy ładowaniu w niektórych grach na ps3 (np. Assassin's Creed Revelations) lecz później jest kompletnie niezauważalny. Ciemne rogi są lekko widoczne ale przy codziennym użytkowaniu nie zwracam na nie uwagi. Ogólnie jestem zadowolony z wyboru i gdyby nie ten temat to na miejscu Samsunga w tej chwili stałby jakiś LG, czego bardzo bym żałował. (Wczorajsze doświadczenia z telewizorem znajomego). Wszystkim zastanawiającym się nad wyborem tv w tej klasie cenowej bez wahania mogę polecić tytułowy model ;)

Pozdrawiam!
 

jarjar82

New member
Rety tak rozbudowanych nastawów nie było jeszcze ;) do tego, podczas ustawiania ma sie chwilami wrażenie, że dokonuje się absurdalnych posunięć. ..cierpliwie do końca i efekt jest zaskakujacy ...nie jest super idealnie ( nastawy sa dla F6500) lecz spodziewalem się masakry.
TDX skąd masz te ustawienia?
 

jarjar82

New member
TDX masz szansę dostać takowe na 6770? Już trochę je stuningowałem i jest na prawdę dobrze. ..kolory w końcu sa naturalne, a przy tym nieprzymglone..jedyny zgrzyt. .to wysoki poziom podświetlenia co sprawia, że clouding na czarnym jednolitym tle ( zmiana kanału) się objawia.
 

tdx

New member
Bez reklam
jarjar82 PSA/SPVA trzeba ustawiać niestety stricte pod siebie różnice w kontraście mogą wynieść nawet ponad 500... czyli polowe tego co daje IPS stąd clouding... Może spróbuj sam już dociągnąć resztę bo w zabawie z przepisywaniem jest naprawdę dużo niewiadomych + różne szkoły kalibracji finalnej...

Jak się nadarzy to na pewno umieszczę coś nowego ale trafienie na identyczną matrycę raczej bym nie liczył....
 
Do góry