Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

satox

New member
A co tylko w samsungach są?:D

Zauważyłem też ciekawe zjawisko z tym cloudingiem-
jak włączę tv od dłuższego czasu nieużywanego to na czarnym tle nie widać praktycznie w ogole cloudingu,a gdy oglądam tv i po kilku godzinach spojrzę na czarnym ekran to jest ,,lekka tragedia'' :D

Czyli już prawie wszystko wiem o tym tv.Pozostało tylko walczyć z tym zawieszonym pikselem.
Przymierzam się aby spróbować na tej stronie co podał tdx - JScreenFix - Pixel Repair
Tylko obawiam się czy jeżeli puszczę to na kilka godzin to moge zaszkodzić i np.wyskoczą mi kolejne piksele?


Tymi pseudo-programikami nic nie zdziałasz...!
Próbowałem i żadnych efektów czy to po 20 minutach czy po dłuższym czasie - strata czasu!

Ja poszedłem za ciosem - zgłosiłem problem na infolinii samsunga i dziś dzwonił Pan z serwisu, że zamawia nową matrycę i jak mu ją dostarczą to przyjedzie wymienić moją z jednym martwym subpikselem na nową.

Praktycznie tydzień czasu straciłem na bezsensowne grzebanie w necie i czytanie pierdół na temat pikseli, subpikseli itp...

W menu telewizora masz diagnostykę obrazu - wyświetlają się 3 obrazy - jeśli na wszystkich będzie widać - PIXEL - to śmiało możesz zgłaszać usterkę.

Swoją droga u Ciebie jaki kolor pixelka - ;) mój jest niebieski :D

Aha i nikomu nie polecam tego TV - bo co dzień to nowa atrakcja z nim :))

Od wczoraj walczę z plikami MKV i psującym się w trakcie oglądania dźwiękiem - filmy lecą po USB z dysku twardego :D - jakies pomysły ??
 

tdx

New member
Bez reklam
satox poważnie tydzień Ci to zajęło? Bo chyba będąc w zgodzie z instrukcją jest na to norma a jak chcesz iść za ciosem to zawsze należy zgłosić taką usterkę, bo producent podchodzi do tego bardzo indywidualnie (z doświadczenia)

Może zamiast walczyć wyślij pierwszy lepszy link z KMV który nie banga (tylko napisz czy słuchasz z TV czy z HT) bo jak oglądam wszystko jak leci bez najmniejszych problemów >> piszę o F6500
 

satox

New member
satox poważnie tydzień Ci to zajęło? Bo chyba będąc w zgodzie z instrukcją jest na to norma a jak chcesz iść za ciosem to zawsze należy zgłosić taką usterkę, bo producent podchodzi do tego bardzo indywidualnie (z doświadczenia)

Może zamiast walczyć wyślij pierwszy lepszy link z KMV który nie banga (tylko napisz czy słuchasz z TV czy z HT) bo jak oglądam wszystko jak leci bez najmniejszych problemów >> piszę o F6500

Tydzień to mi zajęło zastanawianie co z tym fantem zrobić i pozyskiwanie wiedzy z różnych źródeł :)
Pierw trochę poczytałem, później natrafiłem na tabele norm ISO, która mówi ile pikseli i subpikseli możesz mieć uwalone na matrycy - pisało, że może być do 5 subpikseli więc odpuściłem pomysł zgłaszania tego na serwis, później programiki, które są przydatne ale tylko w przypadku wyszukiwania uszkodzonych pikseli - subpikseli.
Poddałem się i z ciekawości zgłosiłem w końcu temat na serwis - okazało się to najtrafniejszym rozwiązaniem :) stąd moja sugestia że szkoda czasu - lepiej od razu wszelkie kłopoty zgłaszać na serwis Samsung'a

Co do MKV to chyba loteria. Większość plików działa bez zająknięcia, zdarzył mi się póki co jeden taki 10gb w 1080p i rwało dźwięk względem obrazu, niestety już w kilku pojawiał się problem z dźwiękiem trzeba było pogłośnić do 80 na skali a i tak pojawiały się ciągle jakieś zniekształcenia dźwięku.
Dodam tylko że problem występuje gdy odtwarza się filmy przez USB.
Oglądając pliki na PC jest jak najbardziej OK.
Kupując ten telewizor myślałem, że będę mógł wkońcu odpuścić wieczne podpinanie PeCet'a po hdmi do TV. :x
 

tdx

New member
Bez reklam
Niestety dla mnie twoja odpowiedz mnie nie zadowala jeśli chodzi o MKV bo od wczoraj walczysz z MKVami, po czym większość działa, potem jeden taki 10GB co rwało dzwięk, a w kilku musiałeś robić głośniej do 80...

Słuchasz na głośniku z TV? po PCM po DTS DD?
 

BGpl

New member
Jeżeli mogę się wypowiedzieć to i ja zaobserwowałem u siebie zjawisko w którym dźwięk się traci podczas oglądania filmu MKV o sporej wadze (25GB). Przez 30min działa idealnie, potem zaczynają się na 0,5sek przycinki aż w końcu dźwięk całkowicie wysiada. Po naciśnięciu przycisku STOP film się zamyka, wygląd powraca do widoku folderu z plikiem, naciskam znów PLAY i film normalnie działa, dźwięk się nie rozjeżdża itp. Możliwe że jest to wina sporego rozmiaru oraz wolnego transferu (mam dysk usb 2.0), nie wiem.
Druga rzecz to pliki zakodowane w formacie AVI. Z nimi jest loteria, niektóre banglają, inne - asynchronizacja: obraz jest 1sek do przodu niź dźwięk. Na kompie wszystko normalnie. Plik waży około 3GB. Myślę, że ten tv jest dość czuły na jakieś kodeki ale jeszcze nie mam wniosku na jakie.
 

Modig

New member
matryca AUO, tdx stworzył faq, także wszystko ci sie rozjaśni po przeczytaniu: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/106414-faq-samsung-seria-f.html

Swoją drogą niech jakiś mod weźmie przyklei ten temat, bo niedługo spadnie na samo dno i tak nikt tego nie będzie czytał, ew. tdx mógłbyś skopiować treść i wrzucić do pierwszego posta tego tematu.

Czy to, że mam matrycę AUO to dlatego mam taką syfiastą jakość obrazu? Czy robił ktoś ankietę/ ranking zadowolenia (jakości) z obrazu powiązany z tym kto ma jaką matrycę?

Dzięki za ustawienia, wprowadziłem je - kolor skóry czy np.: kolor czerwony lub czerń są już bardziej realne, ale jak ciemne pasy/ chmury były tak są nadal - zobaczcie na to ciemne obramowanie i rogi - tak tez podczas dynamicznego obrazu widać podobne chmury na całym ekranie, link: http://imageshack.com/a/img837/3581/zms1.jpg

Czy mogę zadzwonić na serwis i coś z tym zrobią?

Biorąc pod uwagę ciągłe zawieszanie się w trybie odtwarzania mp3/ obrazów z dysku przenośnego, to ogólnie masakra z tym sprzętem. Ogólnie jestem niezadowolony z zakupu i gdybym miał ponownie wybór, to bym już nie zakupił tego modelu.
 

satox

New member
Niestety dla mnie twoja odpowiedz mnie nie zadowala jeśli chodzi o MKV bo od wczoraj walczysz z MKVami, po czym większość działa, potem jeden taki 10GB co rwało dzwięk, a w kilku musiałeś robić głośniej do 80...

Słuchasz na głośniku z TV? po PCM po DTS DD?

Walczę od wczoraj - w sensie szukam jakiegoś pomysłu co z tym fantem zrobić.

Dźwięk leci z Tv czyli słucham na głośniku TV - o co chodzi z tym PCm - DTS DD ??

menu/dźwięk/dodatkowe ustawienia - i tutaj jest ustawienie - wyjście cyfr. audio - ale to chyba nie o to chodzi bo czy mam PCM czy Dolby Digital to problem ciągle ten sam... czyli bardzo poszarpany dźwięk.. dialogi jakby słychać ok ale pozostałe dźwięki w tle to masakra.. ;/


nie da się w TV zaktualizować w żaden sposób kodeków więc ślepa uliczka i nie wiem jak dalej temat rozwiązać...
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
To może podasz jakiegoś linka z torrentów gdzie coś nie chodzi... Bo naprawdę Ciężko jest komuś konkretnego odpisać kto tak ogólnie napisał...

pamiętaj też co jest napisane w instrukcji

Dekodery wideo
●● Obsługa do standardu H.264, Level 4.1 (standardy FMO/ASO/RS nie są obsługiwane)
●● Standard VC1 AP L4 nie jest obsługiwany.
●● Wszystkie kodeki wideo, w tym WMV v7, v8, MSMPEG4 v3, MVC i VP6:
Poniżej 1280 x 720: maks. 60 klatek
Poniżej 1280 x 720: maks. 30 klatek
●● Format GMC nie jest obsługiwany.
●● Dla standardu SVAF obsługiwane są tylko opcje Top/Bottom (Góra/Dół) i Left/Right (Lewa/Prawa).
●● Obsługuje tylko spec. Blu-ray/DVD MVC.
Dekodery audio
●● WMA 10 Pro zapewnia obsługę dźwięku wielokanałowego 5.1. Obsługa do profilu M2. (Z wyjątkiem trybu
M0 LBR).
●● Bezstratny format dźwięku WMA nie jest obsługiwany.
●● Vorbis obsługiwany tylko dla maksymalnie 2 kanałów.
●● DD+ obsługiwany tylko dla dźwięku wielokanałowego 5.1.
 

SDman

Banned
Czy to, że mam matrycę AUO to dlatego mam taką syfiastą jakość obrazu? Czy robił ktoś ankietę/ ranking zadowolenia (jakości) z obrazu powiązany z tym kto ma jaką matrycę?

Witam,
tak ja miałem na 3 dni w domu 50F6500 nie dał rady wysokiemu modelowi serii 9 Philipsa.
Trafiłem na mega równo podświetloną matrycę -nie tutaj był problem.

Ponieważ w 50" nie było matryc samsunga, a jakoś na 55" ponownie nie chciałem się skusić.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
phil7008 a co napisałem nad obrazkiem? :)
ja zupełnie tego nie dostrzegam choć oglądam filmy w z odległości 1-1,5 m większość filmów i tak w tym miejscu ma czarny pas więc dla mnie to jest pomijalne....

Na PS3 też







 

Sky8

New member
Czy tylko mnie się wydaje, czy modele 2014 także będą cierpieć na przyciemnione rogi?


reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-un55h6400/4505-6482_7-35833873.html
 

Piotr_the

New member
Tu jest przydatna Tabela TDXa

http://imageshack.us/a/img20/4466/0aux.jpg

Tak, diody skierowane od góry do środka ...nie do końca pewny jestem, czy od dołu do środka też :/
jedno jest pewne ...nie ma modelu stricte direct led ...czyli diody na całym obszarze za matrycą.

Z tego co pamiętam seria najniższa ma tylne EH i FH jest grubsza od innych tv za to diody z tyłu matrycy. http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/samsung-lcd-tv/samsung-un46fh6030.html
 
Ostatnia edycja:

satox

New member
Dla ciekawskich i zainteresowanych :)

Wycinek mojej matrycy w celu pokazania uwalonego piksela

vt1k.jpg
 

oziek

New member
Powiedzcie mi proszę, bo już się zgubiłem. W tym tyg. przyjedzie mi 55f6500, co muszę od razu przetestować/zobaczyć, abym miał jeszcze możliwość jego wymiany do 14 dni. Są jakieś podstawowe czynności, które każdy z Was , a w szczególności TDX :) zrobił po zakupie tego Tvika ?
 
Do góry