Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

konradbp

New member
Czyli mając też matryce Samsunga w 46F6640 warto próbować te ustawienia?

Próbować zawsze warto.
Mi te ustawienia nie pasują w ogóle. Kolory są blade, całość mocno żółta, ostrość zbyt mała ale może komuś będą pasowały. Zawsze możesz coś pozmieniać aby Ci odpowiadało.
 

Dlugas24

New member
Przepraszam, jesli pojawila juz sie ta kwestia, ale trudno przebrnac przez taka ilosc postow. Telewizor mam od kilku miesiecy, ale nie wiem jak zmienic lokalizacje, zeby miec dostep do polskich aplikacji Smart. Domyslnie moge sobie przelaczac miedzy Wielka Brytania i Irlandia. Jak wlaczyc Polske? Pomocy!!!

Wejdz w menu serwisowe i przelacz "local set" na "EU" a pozniej : Unblock-Us | Samsung F Series Smart TV (2013) App Sto...

I moze poczytaj wiecej tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/106414-faq-samsung-seria-f.html
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Konradbp a na jakich ustawieniach do tej pory oglądałeś TV i czy testując te będące przedmiotem dyskusji, wklepałeś dokładnie wg ściągawki ?

Wg mojego odczucia ..kolory twarzy są najbardziej ''ludzkie" ..kolory zieleni lasu traw bardzo naturalne....jak wspomniałem, wysokie podkręcenie podświetlenia powoduje u mnie widoczny clouding.
 

satox

New member
satox masz uwalone 2 subpixele a nie pixele :) co nie zmienia faktu ze są uwalone

Problem z subpixelami rozwiązany!!! :D :D

W dniu dzisiejszym odwiedzili mnie Panowie z serwisu Samsung'a :)
Przywieźli nową matrycę, fabrycznie zapakowaną, wymienili w kilkanaście minut i teraz wszystko śmiga jak należy :)

Każdy kto jeszcze zastanawia się nad wyborem tego modelu TV - mogę tylko podpowiedzieć, że warto zaryzykować - ponieważ nawet gdyby coś było nie tak - serwis Samsunga rozwiązuje problem w kilka dni.

W moim wypadku - defekt zgłosiłem w poniedziałek rano a już dziś po 15stej serwisanci zamontowali nową matryce - która już nie psuje efektu uwalonymi subpixelami :))
 

satox

New member
Co do tych nowych ustawień - to u mnie na 40 calach też nic dobrego nie wnoszą :| (bardzo kiepski balans bieli - nasycenie pozostałych kolorów bez rewelacji - ogólnie wszystko na ekranie jest jakby lekko wypowiałe)

Wynika z tego, że rozmiar matrycy też ma znaczenie ewentualnie są to nastawy dla innych źródeł niż kablówka z programami w HD lub filmy z dysku przenośnego w HD.
Może to też kwestia gustu - ja wolę jak na ekranie trawa jest soczysto zielona, a nie szarawa jak po długiej zimie :)
 

SDman

Banned
Co do tych nowych ustawień - to u mnie na 40 calach też nic dobrego nie wnoszą :| (bardzo kiepski balans bieli - nasycenie pozostałych kolorów bez rewelacji - ogólnie wszystko na ekranie jest jakby lekko wypowiałe)

Wynika z tego, że rozmiar matrycy też ma znaczenie ewentualnie są to nastawy dla innych źródeł niż kablówka z programami w HD lub filmy z dysku przenośnego w HD.
Może to też kwestia gustu - ja wolę jak na ekranie trawa jest soczysto zielona, a nie szarawa jak po długiej zimie :)

Witam,
najgorsze jest to, że jak doprowadzi się do ładu trawę i inne tła tak jak powinny być, to twarz jak z plastiku -przesycona niestety

To moje odczucia z posiadanej na AUO matrycy 50F6500 -zwrot do sklepu.
Przez 3 dni nie znalazłem harmonii.

Pozdr.
 

arsika

New member
Ja na swoim tv mam n tryb obrazu standardowy, na kinowym obraz jest lekko maślany.
a ustawione mam tak

tryb obrazu: Standardowy
podświetlanie: 9
kontrast: 91
jasność: 43
ostrość: 37
kolor: 47
odcień Z/C: 56/44

zaawansowane
kontrast dynamiczny: wyłączony
tonacja czerni: najciemniejsze
odcień skóry: -4

przestrzeń kolorów: Użytkownik
-czerwony: 49/19/0
-zielony: 41/49/7
-niebieski: 0/43/49
-żółty: 51/49/15
-cyjan: 0/50/50
-purpurowy: 48/45/49

balans bieli
przes.C/Z/N : 25/25/28
wzm. C/Z/N : 18/23/21
gamma 0

opcje obrazu
tonacja: Ciepły 1
czysty obraz: wył
mpeg: wył
poziom czerni HDMI: niski
motion plus: wył
optymalizacja czerni: wysoko
 

dominvip

New member
Da rade jakoś to naprawić Panowie ?

Reset smart huba, czyszczenie historii i ciastek w przeglądarce.
U mnie pomogło na tyle, że jak po buforowaniu mam wciąż czarny obraz, to po 3 próbach wciśnięcia na dany program, kanał odpala.
A no i proponuje update oprogramowania do 1116, dostępny na stronie samsunga
 

jarjar82

New member
Panowie dziwna sprawa z tymi nastawami ....teraz wychodzi na to że na moim 6770 pasują lepiej ( lekko zmodyfikowane) niż na docelowych modelach 6500 ;/

Druga sprawa, że każdy z nas ma inne przyzwyczajenia ...sa osoby którym obraz prosto z kartonu na trybie DYNAMICZNY nie przeszkadza :-D ....ja oglądam TV głownie późnym wieczorem.

Trzecia dygresja to fakt iż wiele osób po profesjonalnej, słono płatnej kalibracji, wraca do swoich własnych preferencji, bo woli świat bardziej kolorowy od naturalnego :)

Dziś znów coś poustawiam ....TDX może to trywialne pytanie, ale czy mogę utworzyć swój własny profil/tryb obrazu poza dostępnymi ?
 
Do góry