Ocena LG 60PK760

Adrian85

New member
Bez reklam
Te ustawienia są preferowane przy podłączeniu przez kabel typu komponent(zapomniałem napisać) i pamiętać o gamma-niski.
 

rajmar

New member
Wieści z frontu dla zainteresowanych jak sobie PK760 radzi po 100 godzinach pracy :).

A radzi sobie bardzo dobrze:

Buczenie - nadal brak.

Powidoki - jak sie robily tak sie robia, jak szybko znikaly tak szybko znikaja (jesli sa jakies roznice to minimalne na plus), w filmach dalej kompletnie nie zauwazalne, gdyz obraz musi byc statyczny przez minute dwie zeby sie cos zrobilo.

Kolory - nadal super.

A propos kolorow to dodatkowo ustawilem sobie dzis dwa dostepne tryby ekspert1&2:
- ekspert1 wg. ustawien z flatpanelshd w recenzji PK950,
- ekspert2 wg. ustawien podanych wczesniej w tym temacie:



Ten pierwszy daje obraz prawie identyczny jak oryginalne THX Kino (minimalne roznice), a ten drugi daje duzo jasniejszy obraz niz THX Kino, ale tez idealne kolory i od dzis stal sie moim ulubionym trybem do wiekszosci materialow puszczanych przez HDMI z kompa. Do tej pory bowiem gamma z kompa byla u mnie ewidentnie za niska i musialem recznie poprawiac (karta nVidia GTX 260), teraz juz nie musze. Kolory odwzorowane sa tu bardzo wiernie, sprawdzilem z 20 filmow (po pare scen) i drugie tyle filmikow testowych i jestem bardzo zadowolony. Dla filmow FHD polecam jednak podkrecic troche ostrosc, bo 38/35 to troche malo jak na moj gust, ale to pewnie zalezy od wzroku ;).

Dzieki Adrian85 za tipa o tych ustawieniach :).

Co jeszcze - odkrylem, ze TV ma problemy z niektorymi zrodlami, np. z takim filmem:
http://www8.bandit3.com/download.php?F=Films/ADDIKT2_1080p_4Mbps.mp4

Problemy tzn. z USB odtwarza go z FPS rzedu ~5-15. Nie wiem czego to wina. Z kompa po HDMI film idzie plynnie. To wlasciwie jedyny film poki co, ktory sie odtwarza, ale robi problemy.

Poza tym bez wiekszych uwag, nadal polecam :).
sluchaj a na jakiej zasadzie sciagasz i ogladasz filmy przez usb , mysle o mkv , blu-ray , bo niektore maja po 20gb a moze wiecej , sa takie usb ?

drugie pytanko z jakich stronek sciagac , torrenty czy cos w tym stylu ?
 

damiantomek2

New member
Znów skoczyła cena!!!

Witam
Dziś cena w redcoon na LG50PK760 skoczyła na 3.899,00, a PK550 brak
i cena też z kosmosu. Miałem kupic w październiku ale chyba trzeba
będzie szukać innego sklepu i modelu. Niestety praktycznie redcoon
ma monopol na plazmy LG w necie.

Pozdrawiam
 

Jaras73

New member
Witam
Dziś cena w redcoon na LG50PK760 skoczyła na 3.899,00, a PK550 brak
i cena też z kosmosu. Miałem kupic w październiku ale chyba trzeba
będzie szukać innego sklepu i modelu. Niestety praktycznie redcoon
ma monopol na plazmy LG w necie.

Pozdrawiam

He,he ... a pisałem już o tym w innym poście.
Dużo opinii pozytywnych ... i mamy efekt typowo "polski" - cena poszła w górę.
W Redcoonie tak mają - brak towaru - cena z sufitu.
 

blazej_t

New member
sluchaj a na jakiej zasadzie sciagasz i ogladasz filmy przez usb , mysle o mkv , blu-ray , bo niektore maja po 20gb a moze wiecej , sa takie usb ?

musisz się zaopatrzyć w dysk zewn., może być np. dowolny 2.5 na usb, link do wyników wyszkukiwania - dyski o przyzwoitej wielkości 500gb
Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy


A może na to znajdziecie jakąś radę? Czy da się te telewizory w jakikolwiek sposób zmusić do możliwości wybrania rozszerzonych trybów obrazu (THX, Ekspert) przy oglądaniu z playera USB? Nie ma tam też możliwości skorzystania z super wg. mnie trybu zbliżenie kinowe. Może jakiś update softu?
 

Jaras73

New member
Pixmania - 3.650,00 (we wrześniu rabat 100,00). Tylko ten koszt dostawy !?!?
Ps.
Właśnie przejrzałem oferty Plazm LG i .....SZOK !
Wszystkie modele poszybowałyyyyyyyyyyy ....
Pk950 - 5.000 !!! (zeszły tydzień 4.300)
PK550 - 4.600 !!! - totalny absurd
Redcoon chyba poj ...
 
Ostatnia edycja:

blazej_t

New member
Bierz 50PK350. W Pixmanii z dostawą wyjdzie 2,8k. Matryca Full HD. Player USB. Po prostu nie ma bajerów typu THX, multimedia i sieci. Do oglądania filmów i zabawy będzie super.
 

blazej_t

New member
bo zaraz zginie:
A może na to znajdziecie jakąś radę? Czy da się te telewizory w jakikolwiek sposób zmusić do możliwości wybrania rozszerzonych trybów obrazu (THX, Ekspert) przy oglądaniu z playera USB? Nie ma tam też możliwości skorzystania z super wg. mnie trybu zbliżenie kinowe. Może jakiś update softu?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Trybu THX w pk550 nie odpalisz,natomiast ''zbliżenie kinowe''(rewelacja!)można spróbować w menu serwisowym na własne ryzyko utraty gwarancji.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Cały czas chodzi o wejście usb,a w menu serwisowy lepiej nie grzebać przed końcem gwarancji,bo w razie awarii serwisanci to wyłapią.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Nie mam ale nie jest wykluczone że po końcu gwarancji w nim nie ''pogrzebię'',na razie nie ryzykuję bo nigdy nic nie wiadomo a serwisy tylko czekają żeby pozbawić gwarancji a koszty napraw są nie małe(kolejna zła wiadomość i tyczy się wszystkich marek!!!!)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Przejrzałem wieści z netu i coś mi się zdaje że ceny lg mogą się jeszcze utrzymać przy tych kłopotach panasonica i na ich spadek trzeba będzie poczekać przy i tak słabej dostępności w sklepach internetowych a redcon to po prostu wykorzystuje i zmusza wręcz do dopłaty do pk950.Mimo wszystko dziwna jest ta różnica cen między pk550 a pk760.
 

plast

New member
No, ceny w Redcoonie sa nieciekawe, zatem ciesze sie, ze udalo mi sie kupic PK760 za 3550 niecaly miesiac temu :eek:. Tak cos czulem, ze po wakacjach poleci...

Rajmar - pendrive 16/32 GB to juz dzis nie problem chyba? A jak problem to dysk twardy na USB i po sprawie.

Blazej - ja tez nie mam tych opcji przy odtwarzaniu z TV, dla mnie nie jest to jakis duzy problem, film mozna zawsze dostosowac na kompie, a wiekszosc tego nie potrzebuje, niemniej tez uwazam powinno byc, bo co to za ograniczanie mozliwosci ;).

I tak z innej beczki - co wy widzicie fajnego w 'zblizeniu kinowym' ? Jak dla mnie poki co to praktycznie nieprzydatne, juz czesciej uzywam zwyklego 'zblizenia', ktore sprawdza sie dobrze gdy obraz jest nadawany w 16:9, ale TV/tuner tego 'nie widzi' - zblizenie, regulacja obrazu i jest OK.
 

damiantomek2

New member
Przejrzałem wieści z netu i coś mi się zdaje że ceny lg mogą się jeszcze utrzymać przy tych kłopotach panasonica i na ich spadek trzeba będzie poczekać przy i tak słabej dostępności w sklepach internetowych a redcon to po prostu wykorzystuje i zmusza wręcz do dopłaty do pk950.Mimo wszystko dziwna jest ta różnica cen między pk550 a pk760.

Nie tylko między pk550 a pk760 sa różnice ale pk750 bije cenowo pk760 choć w specyfikacji
jest uboższy. Sprawdzałem też opinie o serii pj i też są dobre więc na spadek cen przy kłopotach
z dostepnością LG bym nie liczył, zwłaszcza w perspektywie wzrostu vat i świąt.
plast jednak miał przeczucie w zakupie pk760.
 
Do góry