Ocena LG 60PK760

rajmar

New member
adrian85
o jakich klopotach panasa piszesz ?

"Przejrzałem wieści z netu i coś mi się zdaje że ceny lg mogą się jeszcze utrzymać przy tych kłopotach panasonica "


do damiantomek2 :
"a zwłaszcza w perspektywie wzrostu vat i świąt"

na swieta mysle ze wlasnie beda promocje ,a nie odwrotnie , chyba ze faktycznie bedzie problem z dostepnoscia ?
 

damiantomek2

New member
adrian85
o jakich klopotach panasa piszesz ?

"Przejrzałem wieści z netu i coś mi się zdaje że ceny lg mogą się jeszcze utrzymać przy tych kłopotach panasonica "

Może mało precyzyjnie się wypowiedziałem ale śledzę również opinie o G20 bo był to mój pierwszy typ na zakup w 2010 i ostanio posiadacze tego tv piszą o ziarnistości obrazu lub tu cyt.:

"Z wątku związanym z V20 wynika, że problem z ruchem występuje w także w serii v i vt. Jest tam link do forum zagranicznego.
Często opisywane jest to jako podwójne linie (chyba zwie się to fałszywe kontury), tęcza. Ogólnie jest wiele opisów zjawiska ale myślę, że chodzi o ten sam problem."

Z obserwacji wiem iż takie opinie jeśli się jeszcze do tego pojawiły na forach zagranicznych
skłaniają do szykania innych tv. O LG zarówno pk jak i pj jest zaś więcej pozytywnych opisów.
Wniosek oczywisty iż tv się sprzedają bo ludziska piszą.


do damiantomek2 :
"a zwłaszcza w perspektywie wzrostu vat i świąt"

na swieta mysle ze wlasnie beda promocje ,a nie odwrotnie , chyba ze faktycznie bedzie problem z dostepnoscia ?

Jestem praktykiem handlowcem choć innej specjalności niż Rtv i jestem przekonany iż zgodnie
z tradycją będzie nakręcanie do zakupów przed końcem roku. Straszakiem będą zapowiadane
zmiany vat i nośników energii. Niestety ale praca w handlu uczuliła mnie na słowo promocje.
Kiedyś one były, a teraz popatrz wszystko jest w ciągłej promocji. Tylko często gęsto najpierw
się podnosi pod pretekstem kryzysu, kursu walut, a potem promocja.
To tyle w odpowiedzi na zapytanie.

Pozdrawiam
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Spadek cen będzie raczej zależał w dużym stopniu od popularności i dostępności(moim zdaniem) i nawet jeśli będzie, to nie na wszystkie modele a już raczej nie wrócą do najniższych jakie były.Już wcześniej przecież pisałem o gorszej jakości panasonica w tym roku(płynność ruchu,bzyczenie,wykonanie) i tylko kwestią czasu było żeby większość to wreszcie zauważyła.Nikt z nas też przecież nie da 100% gwarancji na trwałość lg,ale na jakość można się pokusić.Moim zdaniem lg jest obecnie najlepszą ofertą w cenie do 5000zł choć nie wszyscy się muszą z tym zgadzać.
 

damiantomek2

New member
Spadek cen będzie raczej zależał w dużym stopniu od popularności i dostępności(moim zdaniem) i nawet jeśli będzie, to nie na wszystkie modele a już raczej nie wrócą do najniższych jakie były.Już wcześniej przecież pisałem o gorszej jakości panasonica w tym roku(płynność ruchu,bzyczenie,wykonanie) i tylko kwestią czasu było żeby większość to wreszcie zauważyła.Nikt z nas też przecież nie da 100% gwarancji na trwałość lg,ale na jakość można się pokusić.Moim zdaniem lg jest obecnie najlepszą ofertą w cenie do 5000zł choć nie wszyscy się muszą z tym zgadzać.

Szukam tv już dość długo i pamiętam opinie o Lg z poprzedniego okresu, a nawet na tym forum był wątek "czemu nie lubicie Lg" czy jakoś tak. Obecnie zaś więcej pozytywnych ocen.
Zgadzam sie iż trwałość LG zweryfikuj czas. Myślę jednak iż LG w mniejszym stopniu poszło w "szaleństwo" 3D co widać w okrojonych modelach Samsunga i Panasonica chodzi mi iż większość lepszych dodatków wstawiono do tv z 3D. No i ogromny marketing na tą nowość.
Mamy efekty tych działań "gorszej jakości panasonica w tym roku(płynność ruchu,bzyczenie,wykonanie)". Zagadką jest tylko dla mnie postawa Samsunga w kwestii
bzyczenia plazm bowiem i w 2009 było o tym, a teraz znowu nie poprawiono tego mankamentu.
Maja to w d... bo stawiają na LCD/LED/3D?

Pozdrawiam
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Podejrzewam że wciąż używają tych samych podzespołów co w poprzednich modelach,bardzo możliwe że są to cewki jak pisał cactusek i to nie tylko przypadłość w tv ale również w niektórych lepszych odtwarzaczach dvd i blu-ray.Jak pewnie się orientujesz duże firmy zaopatrują się u jednego producenta tych podzespołów i stąd podobne dolegliwości dlatego wolę mieć przykładowo ''gorszy'' sprzęt ale zdrowsze nerwy.Wracając do pytania czy 3D jest przyczyną gorszej jakości tańszych modeli to w/g mnie tak,inwestują w nową technologię i po woli będą odchodzić od tańszego segmentu co widać w tym roku a jak pisałem, lg to sprytnie wykorzystało.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
No więc tak:zmian formatowania i trybu thx na wejściach usb na 1000% nie da się przestawić w menu serwisowym więc nie ma co grzebać, powidokami się zbytnio nie przejmować,po prostu od czasu do czasu ustawić wybielanie ale nie na dłużej niż 5-8min.,dla zainteresowanych zakupem serii pj dobra wiadomość że można po końcu gwarancji ''co nieco'' poprzestawiać.Różnice między pk750-760 a pk950 to jak pisałem są w filtrze i trochę lepszej elektronice,obraz lepszy na pk550 niż 760 ale przy dobrych warunkach.Jeszcze parę rzeczy,ale dotyczą konkurencji.
 

plast

New member
Dzisiaj potestowalem zuzycie pradu przez 50PK760.

Wg. mojego licznika za 50 zl z Allegro, ktory jak do tej pory przy zadnym z testowanych urzadzen bzdur nie pokazywal ;), wyglada to tak:

min. 35 W (nie wiem kiedy, chyba podczas wlaczania :p)
max. 407 W
srednia z godziny: 224 W
oszczedzanie energii: wylaczone
ustawienia: ekspert2 z flatpanelshd (raczej jasny ekran z mocnym kontrastem)
zrodlo: komputer, hdmi, troche avatara, troche pulpitu, troche demek full hd

Tragedii nie ma IMHO :). Poki co mierze cos innego, ale w przyszlym miesiacu postaram sie zostawic podpiety miernik na caly miesiac to zobacze srednia miesieczna, pewnie bardziej reprezentatywna niz ten godzinny test.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
To i tak dobry wynik bez eco.Dla mnie bomba przy 50'' a u mnie jest eco w ciągu dnia średnie,wieczorem max więc będzie o wiele lepiej,czyli jest duże prawdopodobieństwo że wynik z testów 140wat jest realny.
 
Ostatnia edycja:

plast

New member
Kurde, 140W to bral moj stary CRT 29" bez zadnych trybow ECO (bo ich nie mial) :O. A pamietam jak 2-3 lata temu gdy mowilem, ze planuje kupic plazme, mnie straszyli, ze sie nie wyplace, bo toto bierze 500W i wiecej ;). A tymczasem wychodzi na to, ze ogladajac nawet bez ECO i przy 'moich' ustawieniach miesiecznie TV bedzie mnie kosztowal raptem trzy piwa...
 

rajmar

New member
mam pytanko do "plasta" , bo wiem ze ma pk760 i do innych posiadaczy
Dalej chcialbym sie dowiedziec czy mozna wylaczyc to przeklete "wyostrzenie" i tu konkretne pytanie :

w lg jest funkcja "trumotion" w lcd' kach widzialem w sklepie , ze mozna ja zmniejszac min-max lub wylaczyc . po kolei : wchodze w funkcje obrazu i tam ponizej tych - kolor, kontrast, itd. jest cos w stylu zaawansowane ustawienia , wchodzimy i jest : trumotion , ktora mozna regulowac. tyle ze to w lcd wysokim modelu, jak patrzylem w slabszym modelu plazmy pj550 nie mozna tego regulowac ( wyzszych w sklepie nie ma ) ,
tu pytanie czy w pk 760 jest taka mozliwosc ( bo to tez wyzszy model ) czy generalnie jest to tylko w lcd a w plazmach nie . tak ze "plast" i inni posiadacze sprawdzcie prosze i napiszcie .
 

jgx

New member
Bez reklam
mam pytanko do "plasta" , bo wiem ze ma pk760 i do innych posiadaczy
Dalej chcialbym sie dowiedziec czy mozna wylaczyc to przeklete "wyostrzenie" i tu konkretne pytanie :

w lg jest funkcja "trumotion" w lcd' kach widzialem w sklepie , ze mozna ja zmniejszac min-max lub wylaczyc . po kolei : wchodze w funkcje obrazu i tam ponizej tych - kolor, kontrast, itd. jest cos w stylu zaawansowane ustawienia , wchodzimy i jest : trumotion , ktora mozna regulowac. tyle ze to w lcd wysokim modelu, jak patrzylem w slabszym modelu plazmy pj550 nie mozna tego regulowac ( wyzszych w sklepie nie ma ) ,
tu pytanie czy w pk 760 jest taka mozliwosc ( bo to tez wyzszy model ) czy generalnie jest to tylko w lcd a w plazmach nie . tak ze "plast" i inni posiadacze sprawdzcie prosze i napiszcie .
w plazmach lg nie stosuje żadnego systemu upłynniania ruchu, dlatego brak w tych tv systemu trumotoin
 

plast

New member
No i bardzo dobrze. Wszystko jest na tyle plynne i naturalne i w filmach i w grach, ze zadne dodatkowe sztuczne uplynnianie nie jest potrzebne.
 

bigxlx

New member
Rozne mody obrazu zaszyte przez producenta, oprocz podstawowych ustawien (cieplota, kontrast, etc.) wnosza tez inne bardziej zaawansowane zmiany (minimalizuja imput laga, juddera, etc.) wiec mozna poeksperymentowac.
 

plast

New member
Dodatkowa garsc informacji w sprawie (50)PK760 dla zainteresowanych.

Od miesiaca jestem uzytkownikiem N-ki (13 kanalow HD, wczesniej Polsat Cyfrowy i pakiet zero kanalow HD) oraz PS3.

N-ka:
- Przesiadka z obrazu telewizyjnego SD na HD - miazga. Oczywiscie to telewizyjne HD to BR nie jest, nawet daleko mu do dobrego MKV, ale skok jakosciowy mimo wszystko jest ogromny. PK760 doskonale daje sobie rade z takim obrazem, wszystko jest ostre, soczyste i naturalne, oczywiscie po lekkiej kalibracji ustawien. Niestety nie sprawdzaja sie tu zupelnie ustawienia uzywane przeze mnie do ogladania BR/MKV z komputera oraz czasem trzeba podregulowac lekko ustawienia pod dany program. Tak poza tym to nie mam uwag.
- Skalowanie obrazu do 16:9 w przeciwienstwie do mojego starego dekodera Polsatu dziala tutaj bardzo dobrze, praktycznie nie zdarzaja sie bledy w skalowaniu, a jak obraz jest 4:3 to po bokach mam czarne pasy, a nie szare jak w Polsacie. Istotna roznica to podlaczenie, tam byl kabel EURO, tutaj HDMI, wiec moze to ma cos do rzeczy.

PS3-ka:
- Plynnosc i lag - idealnie jak dla mnie. Gralem poki co w okolo 30-40 dem i 5-6 pelnych gier, od spokojnych po mega dynamiczne, w tym takze te na Move'a (ping pong jest czadowy) i nie odczulem absolutnie zadnych problemow z plynnoscia obrazu lub input lagiem cz jakimkolwiek innym lagiem. Jestem z gatunku tych graczy, ktorzy nie graja w FPSy na monitorze LCD z czasem reakcji 2ms (wg. producenta), bo im smuzy i naprawde to widza. Tutaj tego nie ma.
- Jakosc obrazu i kolory - niebawilem sie we wlasne ustawienia, gram w trybie 'gra' i musze powiedziec, ze jest bardzo OK. Oczywiscie nie mam porownania i ciezko tez tu mowic o jakiejs naturalnosci barw, ale np. interaktywny film w postaci gry Uncharted 2 prezentuje sie znakomicie, soczyscie, wyraziscie. Gram z odleglosci 2,5-3,5 metrow, w zaleznosci od tego jak mi kobieta odsunie daleko sofe i czy sie zorientuje ;), i w zupelnosci mi taka jakosc grafiki wystarcza, a jestem wybredny. Na PC gram 1680x1050@22" + max. detale, a PS3 nie czuje zadnego dyskomfortu jesli chodzi o grafike. Oczywiscie ciezko to tak porownywac, bo nie gralem jeszcze w zadna gre moze poza Wormsami ;), ktora by byla i na PC i PS3, ale jest naprawde ok jak dla mnie.
- Powidoki - katuje moj telewizor PS3-ka od tego prawie miesiaca i powiem, ze stosunek PS3:TV:BR/MKV wygladal w ciagu tego miesiaca tak 80:10:10, na dodatek zdarzalo mi sie czesto zostawiac PS3 wlaczone z jakas spauzowana gra i zapomniec wylaczyc telewizora np. na godzine. Po tym miesiacu telewizor nie ma zadnych stalych powidokow, a wszelkie ktore powstawaly w trakcie grania znikaly bardzo szybko i nigdy, absolutnie nigdy, nie przeszkadzaly w trakcie samej gry, bo po prostu widac je tylko na ciemnym statycznym tle, a takich w grach jest bardzo malo, przynajmniej w tych, ktore gralem. Zatem ten problem jak dla mnie nie istnieje.

Inna ciekawostka - dzis wpadl do mnie kolega, zeby mi zdjecia pokazac, ale mial je tylko na... telefonie. Chcialem je zgrac na PC, ale on je mial na wbudowanej pamieci telefonu i nie zabral kabelka. Wymyslilem zatem, zeby przeslal zdjecia przez bluetootha do telewizora i o dziwo udalo sie to bez problemu. Czyli czasem przydaja sie te dziwne funkcje :D.
 

Cableguy

New member
Skalowanie obrazu do 16:9 w przeciwienstwie do mojego starego dekodera Polsatu dziala tutaj bardzo dobrze, praktycznie nie zdarzaja sie bledy w skalowaniu, a jak obraz jest 4:3 to po bokach mam czarne pasy, a nie szare jak w Polsacie.


Bo dekoder N skaluje, jeżeli skalowanie wykonuje TV to dodaje szare pasy.
Szare dlatego, żeby się równomiernie panel zużywał.
 

jaceksz82

Member
Wita. Ja posiadam PK750 i mam pytanie czy poza tym ze 760 posiada dodatkowe bajerki to jest jakaś inna różnica miedzy tymi modelami. A i jeszcze jedna sprawa. Dlaczego PK750 jest droższy od 760?? O co tu chodzi??
 

jaceksz82

Member
A pojawiło mi się jeszcze inne pytanie. Czy w PK750 i PK760 jest możliwośc wejscia do menu serwisowego. W poprzednim modelu jaki mialem (PS3000) mozna bylo wejsc przez jednoczesne przytrzymanie przycisku manu na pilocie i telewizorze. Tutaj nie dziala. Moze jest jakas inna kombinacj?? Druga sprawa jakie macie u siebie wersje oprogramowania?? Ja mam V03.14.00 i nie wiem jak sprawdzic jaki mam już przebieg. W PS3000 w mogłem to zobaczyc w menu serwisowym.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Cableguy

New member
Wita. Ja posiadam PK750 i mam pytanie czy poza tym ze 760 posiada dodatkowe bajerki to jest jakaś inna różnica miedzy tymi modelami. A i jeszcze jedna sprawa. Dlaczego PK750 jest droższy od 760?? O co tu chodzi??


760 ma dostęp do "internetu" - m.in filmy z youtube w tragicznej jakości, prognoza pogody, ograniczony fejsbuk, google maps (który bez klawiatury i myszy jest okrutny w obsłudze) - w sumie bzdury - lepiej normalnie z komputera skorzystać.
 
Do góry