Obejście blokad CINAVIA

shogun990

New member
Chłopaki spokojnie mamy niedziele wolny dzień trzeba się relaksowac. Te sprzeczki do niczego nie prowadza. Po co się denerwować.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chłopaki spokojnie mamy niedziele wolny dzień trzeba się relaksowac. Te sprzeczki do niczego nie prowadza. Po co się denerwować.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Kolego jestem bardzo spokojny, uwierz mi na słowo.
A tak się zapytam czy kiedyś porównywałeś kopie swoje do oryginałów ? Mam na myśli kopie które miały minimum po 30Gb i na jakimś kinie domowym :) .. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Onkyo wstrzymało się w tym roku z topowym modelem.Mają rację za rok wypuszczą kloca przykładowo 5040 i będzie miał full nowości, DTS UHD,Auro itp.Oczekuję nowego designu ciekawe jaki będzie.Ja już w taką klasę sprzętu nie celuję, coś niżej.Co do kompletnych wydań Blu Ray jakie są w sieci przekonany jestem że mamy do czynienia z najlepszą jakością.Twój Hobbit ma np 40 GB i mój ma 40GB więc wynik dla mnie jasny.Jakość ostatecznie można pogorszyć nagrywając na kiepską płytę??
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Onkyo wstrzymało się w tym roku z topowym modelem.Mają rację za rok wypuszczą kloca przykładowo 5040 i będzie miał full nowości, DTS UHD,Auro itp.Oczekuję nowego designu ciekawe jaki będzie.Ja już w taką klasę sprzętu nie celuję, coś niżej.Co do kompletnych wydań Blu Ray jakie są w sieci przekonany jestem że mamy do czynienia z najlepszą jakością.Twój Hobbit ma np 40 GB i mój ma 40GB więc wynik dla mnie jasny.Jakość ostatecznie można pogorszyć nagrywając na kiepską płytę??

Czytałem w sieci o tym aczkolwiek też czytałem że na 100% nie są do końca przekonani ( tylko to było jakiś czas temu) , ale od odpowiedniej osoby słyszałem że nie będzie w tym roku następcy 5010 ...
I generalnie Onkyo będzie wydawać topowe modele co 2-3 lata i to już podobno jest podjęta decyzja na 100%. I uważam że to jest bardzo dobra decyzja. A propo wyglądu to myślę że będzie to samo.. ale przekonamy się za rok :)


Co do nagrywanych płyt to powiem Ci tak ja chciałbym żeby ktoś nagrał Hobbita i żeby powiedział mi że to jest 100% najlepszej jakości jeśli chodzi o ściągnięcie z sieci i taką kopię chciałbym porównać ze swoim oryginałem.. i powiedzmy nie tylko to porównać na 55 czy 65 calach ale i na projektorze z ekranem 130 cali.
Powiem Ci że ja kilka filmów sprawdzałem i np. HP insygnia śmierci cz I i cz II oba Kolega ściągał z sieci z dźwiękiem DTS HD MA czyli film musiał mieć zapewne 35 - 40GB prawda?
I tak z odległości 3,5 m na obrazie ( tv 55 cali) było widać lekką pikseolozę i jakby tu powiedzieć duszki w scenach bardzo ciemnych, a w tych filmach jest dużo tego. W oryginale jest to widoczne z bardzo bliska jak się podejdzie do tv... teraz głośność trzeba było troszkę gałką podkręcić żeby było to samo co w oryginale - chodzi wyłącznie o głośność, a nie o jakieś lepsze efekty... i bardziej to było słyszalne w amplitunerze słabszym niż w moim ( być może to kwestia mocy amplitunera).
A nawet jakby było tak że to jest dokładnie to samo ( jak na razie nigdy nie miałem okazji widzieć takiej kopii) to pomimo tego uważam że i tak nie powinno się o tym pisać na forach i propagować tego. Pozdrawiam.
Ps. A do tego jak się lubi tego typu filmy to aż grzech mieć taki film ściągnięty - tym bardziej jeśli się wie np. poprzez oglądanie dodatków ile pracy, serca, zaangażowania, pieniędzy poszło żeby taki film powstał..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakość? Powiedział bym raczej żywotność. Kolega kiedyś nagrał płytę, co prawda CD, ale poszła do kosza, po dosłownie jednym odtworzeniu. Tak niekiedy bywa, jak się chce oszczędzić parę groszy. ;-)

To nie tylko Twojemu Koledze się zdarza coś takiego, ja przegrywam z oryginałów płyty cd do samochodu żeby nie wozić oryginałów i nie niszczyć, często jest że po jakimś czasie płyta jest już tylko do kosza. Po jednym razie mi się nie zdarzyło, ale po 3-4 razach Simply Red podwójne wydanie się rozwaliło... Przy płytach bluray myślę że jakość płyty ma większe znaczenie jak przy płytach cd. Ale nie znam się na tym..
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Co do nagrywanych płyt to powiem Ci tak ja chciałbym żeby ktoś nagrał Hobbita i żeby powiedział mi że to jest 100% najlepszej jakości jeśli chodzi o ściągnięcie z sieci i taką kopię chciałbym porównać ze swoim oryginałem.. i powiedzmy nie tylko to porównać na 55 czy 65 calach ale i na projektorze z ekranem 130 cali.
Powiem Ci że ja kilka filmów sprawdzałem i np. HP insygnia śmierci cz I i cz II oba Kolega ściągał z sieci z dźwiękiem DTS HD MA czyli film musiał mieć zapewne 35 - 40GB prawda?
Nieprawda. Pliki zawierające dźwięk w formacie DTS HD MasterAudio mogą mieć tylko np.8Gb :

404 - Not Found
http://torrenty.org/torrent/963444
Filmy HD :: Niesamowity Spider Man 2 - The Amazing Spider Man 2 *2014* (60 FPS) [720p.BDRip.AC3/DTS-HDMA.5.1.x264.mkv] [Napisy PL] [SZCZYKU]
Więc Ty nie wiesz co porównywałeś. Z całą pewnością, jeśli byłeś w stanie wyłapać różnice, były to właśnie podobnie ważące pliki.
No i po co chcesz do porównywania wypalać płytę z takim plikiem? Na kiepskiej jakości komputerowej nagrywarce? Nie lepiej odpalić plik bezpośrednio z dysku?
Tak samo z przegrywaniem płyt do auta. Nie wpadłbym na to, żeby coś takiego robić. Wystarczy pojemny pen z flacami włożony do schowka i gra muzyka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
firestorm7
Ale co chcesz przez to powiedzieć?
Że nie ma filmów z dźwiękiem w formacie HD w plikach dużo mniejszych niż 40Gb, jak twierdził lolek126?
Przecież podałem link do pliku z filmem Niesamowity Spider Man 2, który ma DTS HD MSTR i waży tylko 8.29Gb.
Możesz jakoś sprostować swoją wypowiedź i wskazać mi dokładnie gdzie napisałem nieprawdę?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ooooo,widze ze teraz tu przeniosla sie dyskusja :D

@HQ150 widze ze troche nie jestes w temacie.Nie wiem co Ty za wstawki dajesz ze sztucznie podrasowanymi 60 kl/s (w ogole raczej bym nie podawal tutaj linkow) ale prawda jest taka ze DTS HD (jak kto woli DTS HD MA ) zaczyna sie standardowo dopiero od wstawek powyzej 15 GB.Ponizej,jest zazwyczaj tylko DTS (1509 kbps).
 
D

Deleted member 121090

Guest
Piramida.
Oczywiście, że specjalistą w tym temacie nie jestem. Po prostu podaję konkretne przykłady filmów które znalazłem, a które przeczą teorii lolka126.
Czyli na tym Spidermenie nie będzie mi amplituner wyświetlał komunikatu DTS HD MSTR?
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nieprawda. Pliki zawierające dźwięk w formacie DTS HD MasterAudio mogą mieć tylko np.8Gb :

404 - Not Found
http://torrenty.org/torrent/963444
Filmy HD :: Niesamowity Spider Man 2 - The Amazing Spider Man 2 *2014* (60 FPS) [720p.BDRip.AC3/DTS-HDMA.5.1.x264.mkv] [Napisy PL] [SZCZYKU]
Więc Ty nie wiesz co porównywałeś. Z całą pewnością, jeśli byłeś w stanie wyłapać różnice, były to właśnie podobnie ważące pliki.
No i po co chcesz do porównywania wypalać płytę z takim plikiem? Na kiepskiej jakości komputerowej nagrywarce? Nie lepiej odpalić plik bezpośrednio z dysku?
Tak samo z przegrywaniem płyt do auta. Nie wpadłbym na to, żeby coś takiego robić. Wystarczy pojemny pen z flacami włożony do schowka i gra muzyka.

Takie coś jak widzę to omijam.ok jest DTS HD zobacz jakie ma bitrate...no i oczywiście poleciała rozdzielczość na projektorze 120 cali nie do przyjęcia.To jest dla ludzi na " szybkiego zaliczyć na tv 40-46 cali".Ja nie i lolek nie i A może Armaning lubi taką jakosć?:)To dla ludzi innej kategorii

Rozdzielczość Video tego pliku.To chyba reverence dla JVC D-ila ;)
Width : 1 280 pixels
Height : 534 pixels

Jeśli lolek widział piksele to film był kompresowany.Odnośnie zapytania HQ150 (nie znosisz firmy sony a masz ich logo;) nie wiem czy z takiego pliku zapaliła by się dioda DTS HD na amplitunerze
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Ale oczywiście. Przecież nigdy nie napisałem niczego innego. Przeczytaj całość dyskusji z lolkiem126, który twierdzi, że pliki mają gorszą jakość niż oryginalna płyta BD.
I umotywował swoją wypowiedź tym, że widział jakiś film( nie wie ile ważył,jaki to był plik, wie tylko, że miał dźwiek DTS HD MSTR) i miał gorsza jakość obrazu i dźwięku niż płyta z oryginałem tego filmu.
No to pokazałem mu, że istnieją pliki słabej jakości też mające dźwięk DTS HD MSTR. Samo to, że dany plik ma dźwięk w tym formacie nie świadczy o jego jakości.
firestorm
I jak Twój zarzut, że napisałem nieprawdę?
Widzę, że zamiast mieć odwagę i przeprosić, wolałeś usunąć swoją wypowiedź.
robertuss
To nie tak, że nie lubię Sony. Już nie raz pisałem, ze byłem ich wiernym klientem. Wszystko kupowałem w Sony, nawet baterie do pilota:) Jak słusznie zauważyłeś mój nick pochodzi od ich TV który też sobie kiedyś kupiłem. Topowy Sony Wega. Ponad 70kg żywej wagi. Mam go do dziś i cały czas cieszy oko jakością obrazu i niedoścignionym dźwiękiem.Już też się zepsuł, ale dało się go naprawić. To co stukam, też z lapka Sony VGN-FW21M. Ale jak Sony potraktowało mnie z buta, złamali warunki gwarancji, no to im podziękowałem za współpracę i szczerze piszę o swoich z nimi przygodach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robertuss

Active member
Bez reklam
"Oni" reprezentują inny świat , "MY" inny świat.Nikt nikogo nie zmusza , nie Wyśmiewa lolek;) , nie poniża , TO JEST WYMIANA ZDAŃ i nikt niczego tu nie reklamuje nie propaguje.Fajnie było by się spotkać w gronie i przetestować pliki nietknięte z sieci, kontra LIMITED EDITION coś od Armaninga lub lolka;;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Sorry HQ150 :) teraz przeczytalem Twoja wczesniejsza wypowiedz jeszcze raz i za pierwszym razem zle zrozumialem co tam napisales.Myslalem ze chodzi Ci o to ze dzwiek DTS HD moze byc tylko w plikach nie wiekszych niz 8GB :)

Ogolnie na torrentach.org wstawiaja sobie nie wiadomo jacy ludzie,nawet w tym linku co podales jest informacja ze wstawka zostala poprawiona...

Dzwiek DTS HD mozna wstawic do bardzo malych plikow z mala rozdzielczoscia obrazu,ale przyjelo sie juz od kilku lat ze DTS HD w prawie wszystkich przypadkach zaczyna sie od wstawek powyzej 15 GB.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Piramida.
Wszystko O.K. Po to jest dyskusja, żeby dojść do jakichś wniosków.
A Ty umiesz przyznać się do błędu,więc się dobrze rozmawia.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Miałem się nie wdawać w dyskusję, bo temat już byl kilka razy przerabiany ale.... Powinniśmy na początek rozgraniczyć jakość Divix czy MKV do oryginałów. Wiadomo, że skompresowany plik będzie mial gorszą jakość obrazu lub dźwięku, a na ogół tego i tego. Zależy na czym bardziej zależy autorowi. Wdł. mnie nie ma żadnej różnicy, a przynajmniej nie powinno być między zgranymi filmami czy muzką 1:1 w stosunku do oryginału. Bo jaka może być różnica jeśli wrzucamy oryginalną płytę DVD do napędu, kopiujemy Clonem 1:1, wrzucamy na dysk czy Cd i odpalamy w odtwarzaczu? Pomijam to oczywiście trwałość nośników, bo to już inny temat, ale na dobrych jakościowo płytach też dane nie znikną przez mnóstwo lat. Sam posiadam jeszcze pierwszą moją płytę z mp3 na płycie Platinum. Testowałem tego sporo, zarówno DVD jak i CD i nigdy nie zauważylem pogorszenia jakości obrazu czy dźwięku. Oczywiście żeby nie było, nie promujemy piractwa, a dyskutujemy tylko w tej kwestii. Weźmy znane strony typu DVDSeed, gdzie są ludzie którzy mozna powiedziać profesjonalnie zajmują się obróbką takich materiałów i dbają aby wstawki odpowiadały rzeczywistym opisom. Nawet gdy film ma mniejszą pojemność, to w audio ani obraz przeważnie się nie ingeruje. Na początek wycina się wszelkie menu, dodatki czy niepotrzebne ścieżki dźwiękowe, dzięki czemu taki film ma 4,5GB a nie traci tym samym na jakości. Mówię tu o filmach 90- 100 minutowych, bo jak filmik ma 2,5godz. czy 3 godz., to nie ma bata żeby nie ulegl kompresji. Takie jest moje zdanie, ale może koledzy mają inne doświadczenia?
Dodatkowo, czytam tutaj o moralności czy okradaniu producentów/dystrybutorów? Taki może napiszę przyklad. Kowalski zarabiający 1500zł miesięcznie, którego stać na kupno tylko jednej oryginalnej płyty w miesiącu nie ściąga nic z sieci tylko wybiera sobie tytuł i go kupuje. Jest to koleś ok. Ten sam Kowalski ściąga w miesiącu 4 filmy z sieci, żeby zobaczyć który jest wart kupna, po czym go również kupuje w oryginale. Już jest BE. Na czym w tych przykładach traci producent/dystrybutor? Na niczym, bo ten Kowalski i tak by nie kupił w ciemno tych 4 płyt, tylko jedną.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek,tez mi sie tak wydaje ze klon ma taka sama jakosc.Przeciez jak wlozymy oryginalna plyte do napedu bluray w kompie,to pojawia sie nic innego jak pare folderow,ktore potem poprzez program do klonowania sa kopiowane.

Rownie dobrze ci co nie wierza w jakosc tego "eksperymentu"moga powiedziec ze skopiowane oryginalne zdjecia z jednego folderu do drugiego juz beda mialy gorsza jakosc :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No ale jak film ma 3 godziny (Hobbit) po co go kompresować jak może być 1:1 ;) co niektórzy łapią się za głowę ile?? 45 GB?? i dlatego są pliki 8/15/25gb.Jak będzie z plikami 4k to się boję i ja pomyśleć hehe
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja kiedys pobieralem z YT ten sam krotki filmik w 1080p i w 4K.Ten drugi wazyl 4 razy wiecej...Wiadomo ze na YT nie jest za dobra jakosc ale wydaje mi sie ze te proporcje zostana zachowane,chyba ze prawdziwy standard 4K wymusi wieksza ilosc kl/s,wtedy moze byc jeszcze wiecej...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja kiedys pobieralem z YT ten sam krotki filmik w 1080p i w 4K.Ten drugi wazyl 4 razy wiecej...Wiadomo ze na YT nie jest za dobra jakosc ale wydaje mi sie ze te proporcje zostana zachowane,chyba ze prawdziwy standard 4K wymusi wieksza ilosc kl/s,wtedy moze byc jeszcze wiecej...

W przypadku 4K kopia 1:1 to będzie 100GB!!! bez dodatków wyjdzie w granicach hmm 70-80GB :)
 
Do góry