Obejście blokad CINAVIA

robertuss

Active member
Bez reklam
Tak jak pisałem. Nie ważne skąd ten film (kopia) będzie i w jakiej formie. Jeśli oryginał miał Cinavię, to i tak się „wywali”. A Sony, to pierwszy gracz, na rynku Cinavia.

Sony ma swoją wytwórnię filmową i może ma zboczenie by mniej tracić, a im mniej tracą tym oddala się od nich bankructwo;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podeślij linka co masz upatrzone.Dobrze wiedzieć co podoba się zamożnym;)

Sporo tego jest na rynku:

Originae S21T, S16T, S14V itp.
https://www.youtube.com/watch?v=ksUolLAyV4Q
https://www.youtube.com/watch?v=3uLvdWMCwrY
https://www.youtube.com/watch?v=OjQetDuMTC8

Steiger
https://www.youtube.com/watch?v=OHHxy_BrpPw

Silverstone CW02 (ta pod Marantza robiona):
http://s22.postimg.org/je6ode0lt/marantz_htpc_silverstone5.jpg

luxa2
https://www.youtube.com/watch?v=WF0VFbTCxtk

Thermaltake_LUXA2_Case_01.jpg


Tu coś jeszcze jest:
https://www.youtube.com/watch?v=JjWw6d0ZMYY
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak pisałem. Nie ważne skąd ten film (kopia) będzie i w jakiej formie. Jeśli oryginał miał Cinavię, to i tak się „wywali”. A Sony, to pierwszy gracz, na rynku Cinavia.

Wtedy to już nie ma szans żadnych tak jak piszesz, ale wydaje mi się że nie tylko w takich wypadkach, kiedyś czytałem że cinavia wyskoczyła w filmie komuś Resident evil Retrybucja,a to chyba nie jest film od Sonego ? Czy się mylę? bo tez czytałem o cinavi w księdzu i w elizjum ale to już chyba sony... Mam te filmy to sprawdzę w wolnej chwili..
Dystrybutor Imperial Cinepix

Sony ma swoją wytwórnię filmową i może ma zboczenie by mniej tracić, a im mniej tracą tym oddala się od nich bankructwo;)

Wiesz ja cały czas piszę że jakby sprzedali wytwórnie filmowa jak i muzyczna bo i takową maja to stanęliby bardziej na nogi ale jest jakiś powód że nie chcą sprzedać pomimo że nie jest za wesoło u nich...
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wtedy to już nie ma szans żadnych tak jak piszesz, ale wydaje mi się że nie tylko w takich wypadkach, kiedyś czytałem że cinavia wyskoczyła w filmie komuś Resident evil Retrybucja,a to chyba nie jest film od Sonego ? Czy się mylę? bo tez czytałem o cinavi w księdzu i w elizjum ale to już chyba sony... Mam te filmy to sprawdzę w wolnej chwili..
Dystrybutor Imperial Cinepix
Nie ma znaczenia, kto wydaje dany tytuł. Bo i tak podpisana jest międzynarodowa koalicja, aby każda wytwórnia stosowała Cinavię. A największy nacisk na to, kładzie właśnie Sony. Tu taka ciekawostka. Nawet taki potentat jak Sony, nie poradził sobie przed sądem, pozywając twórców osławionego już programu DVD-Ranger CinEx który, jako jedyny, potrafi całkowicie wyeliminować Cinavię na kopii filmu i dalej się rozwija. Co do tytułów które wymieniłeś, to mam „Elysium” i Cinavia działa w najlepsze. ;) Jak sam sprawdzisz, to przekonasz się, że to działa. Chyba że użyjesz programu DVDRanger. :grin:

A tu więcej, jeśli jesteś ciekawy tytułu i od kogo.
Cinavia protection - DVDFab Blog
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ma znaczenia, kto wydaje dany tytuł. Bo i tak podpisana jest międzynarodowa koalicja, aby każda wytwórnia stosowała Cinavię. A największy nacisk na to, kładzie właśnie Sony. Tu taka ciekawostka. Nawet taki potentat jak Sony, nie poradził sobie przed sądem, pozywając twórców osławionego już programu DVD-Ranger CinEx który, jako jedyny, potrafi całkowicie wyeliminować Cinavię na kopii filmu i dalej się rozwija. Co do tytułów które wymieniłeś, to mam „Elysium” i Cinavia działa w najlepsze. ;) Jak sam sprawdzisz, to przekonasz się, że to działa. Chyba że użyjesz programu DVDRanger. :grin:

Ja mam oryginały tych filmów, zresztą wszystkie filmy kupuje oryginały... osobiście nawet nie wiedziałbym że mój odtwarzacz ma Cinavie, ale kumpel przyniósł jeden film na płycie i poprosił żebym ja zobaczył u siebie czy też wyskoczy i wtedy wlasnie wyskoczył ten komunikat.. więc zacząłem czytać instrukcję i tam było o tej Cinavi już napisane .. Co do wygrania z kimś odnośnie Cinavi to myślę że nie jest to takie proste bo to trzeba udowodnić że ktoś taki program zrobił żeby takie czy inne filmy udostępniać w sieci za opłatą. A wtedy już coś takiego jest nielegalne. Dla siebie jesli coś takiego stworzy się to chyba jest to legalne- głupie jak dla mnie bo programów komputerowych nie wolno łamać bez względu czy dla siebie to byśmy zrobili czy dla zysku.. A z filmami jakoś jest pokręcone.. Z drugiej strony myslę sobie że ten program można ściągnąć z sieci skoro piszesz o nim więc można domniemywać że to już ktoś inny korzysta z niego ( niż Twórcy tego programu) Pytanie czy taki program jest darmowy czy ktoś musi za niego zapłacić... Mnie to nie interesuje więc nie mój problem..Choć Sąd dziwnie podchodzi do tematu..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co do programu, to bardzo proszę.
DVD-Ranger CinEx 6.2.4.4 - dobreprogramy
Wiesz, filmy to większa kasa, niż programy.
Gdzieś czytałem o werdykcie sądu. Poszukam, może znajdę.
Pszepraszam. Trochę pokręciłem z tym Sony, bo z pamięci. Tu dokładnie w temacie.
Tw

Autor tego artykułu niezły kolo ...."Trzymamy kciuki by nadgorliwi ludzie z Sony nie traktowali wszystkich z góry jako złodziei praw autorskich." to może Autor np zainwestuje w studio mln $ potem w wyprodukowanie filmu następne co najmniej kilkadziesiąt mln $ np ostatni film Interstellar 150 mln$ oficjalnie, a prawdę tylko oni znają.. A po tym wszystkim ktoś właśnie wymyśli program który obejdzie blokadę żeby móc ściągać z sieci a setki ludzi którzy ściągną film przez niego wyprodukowany powiedzą żeby nie traktował wszystkich jak złodziei...:) Dobrze jest gadać Polakowi o cudzych pieniądzach... To jest strasznie żenujące jak się czyta takie bzdury..
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak teraz analizuję i rzeczywiście, zdecydowana większość filmów z Cinavią jest od Sony. Jeśli chcą walczyć z Cinavią, to niech zaczną bojkotować wytwórnię i ich filmy. ;-)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wiesz ja to sobie myślę że takiemu człowiekowi jak PJ to nawet przez myśl nie przechodzi ze ktoś tego typu film może ścigać z sieci i oglądać na monitorze od kompa... a nawet jesli ogląda na tv ściągnięty film to dla niego jest to abstrakcja..
Bzdura. Piractwo komputerowe spędza sen z oczu wszystkim twórcom,producentom i wydawcom na całym świecie.
I po raz kolejny, to że ktoś ściąga film z sieci nie oznacza, że będzie go oglądał na ekranie PC-ta.
Może go sobie rzucić na ekran 120'' w dedykowanej sali kinowej. I zdarzają się przypadki, że będzie miał lepszą jakość niż z płyty BD. Już Ci podawałem przykład filmu który u nas na płycie miał dźwięk tylko 5.1 a w sieci pełne 7.1.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Bzdura. Piractwo komputerowe spędza sen z oczu wszystkim twórcom,producentom i wydawcom na całym świecie.
I po raz kolejny, to że ktoś ściąga film z sieci nie oznacza, że będzie go oglądał na ekranie PC-ta.
Może go sobie rzucić na ekran 120'' w dedykowanej sali kinowej. I zdarzają się przypadki, że będzie miał lepszą jakość niż z płyty BD. Już Ci podawałem przykład filmu który u nas na płycie miał dźwięk tylko 5.1 a w sieci pełne 7.1.

Bardziej wtajemniczony jesteś widać.Transformers 4 miałem z DTS HD 7.1 i Dolby TrueHd 7.1 w jednym filmie
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bzdura. Piractwo komputerowe spędza sen z oczu wszystkim twórcom,producentom i wydawcom na całym świecie.
I po raz kolejny, to że ktoś ściąga film z sieci nie oznacza, że będzie go oglądał na ekranie PC-ta.
Może go sobie rzucić na ekran 120'' w dedykowanej sali kinowej. I zdarzają się przypadki, że będzie miał lepszą jakość niż z płyty BD. Już Ci podawałem przykład filmu który u nas na płycie miał dźwięk tylko 5.1 a w sieci pełne 7.1.

A znasz osobiście takiego desperata kto ma dedykowane pomieszczenie do KD z projektorem ( wydal kawał kasy na takie pomieszczenie) i ściąga filmy żeby potem to obejrzeć na 120 calach? To tak jakby kupić fajny wozik za 300 tys.z silnikiem 3-4 l. w benzynie i przerobić go na gaz bo nie stać byloby właściciela na benzynę do tego auta.... gdzie tu sens.. To że raz na jakiś czas zdarzy się że w sieci będzie film z lepszą ścieżką
dźwiękową jak w oryginale to nie oznacza że ludzie mają okradać innych i ściągać z tego powodu filmy z sieci..
Do tego dochodzi fakt że sam napis że dany film ściągnięty jest powiedzmy z DTS HD MA to nic nie oznacza bo nie wiadomo z jaką jakością to się ściągnęło ( kompresja ). Przykład filmów w oryginale : Percy Jackson i morze potworów - DTS HD MA, czarownica dts jest tylko nagrana, a pomimo tego dźwiękowo przewyższa wymieniony film kilka razy, mało tego dorównuje wielu filmom nagranych właśnie w dts HD MA.. A kilka jeszcze mógłbym podawać przykładów więc to co jest napisane przy ściągnięciu filmów nie zawsze musi oznaczać wysoka jakość.. Już wiele osób o tym pisało w innym wątku którzy ściągali filmy i mieli możliwość porównania do oryginałów. Sam porównywałem oryginały kilku filmów co mam do tego typu filmów gdzie ktoś sobie ściągnął dla swoich potrzeb..
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Oczywiście, że znam takie osoby. Kupują płyty, wypożyczają w wypożyczalni i ciągną z sieci. Ściąganie z sieci nie jest niedozwolone. A to że firmy nic nie robią z tymi którzy je wrzucają w net, tego nie rozumiem, ale to ich sprawa.
Nieprawdą też jest, ze nie wiadomo z jaką jakością się zasysa film. Oczywiście, że wiadomo. Często wiadomo więcej niż wkładając płytę do odtwarzacza BD.
Popatrz sobie na opisy plików:
Filmy HD :: The Hobbit: The Desolation Of Smaug (2013) [1080p.BluRay.DTS-HD.MA.7.1-PublicHD] [ENG]
http://torrenty.org/torrent/976638
Filmy HD :: Zabójca - War *2007* [1080p.BluRay.m2ts.DTS.HD-TnT] [ENG]
Pokaż mi tak opisane płyty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że znam takie osoby. Kupują płyty, wypożyczają w wypożyczalni i ciągną z sieci. Ściąganie z sieci nie jest niedozwolone. A to że firmy nic nie robią z tymi którzy je wrzucają w net, tego nie rozumiem, ale to ich sprawa.
Nieprawdą też jest, ze nie wiadomo z jaką jakością się zasysa film. Oczywiście, że wiadomo. Często wiadomo więcej niż wkładając płytę do odtwarzacza BD.
Popatrz sobie na opisy plików:
Filmy HD :: The Hobbit: The Desolation Of Smaug (2013) [1080p.BluRay.DTS-HD.MA.7.1-PublicHD] [ENG]
http://torrenty.org/torrent/976638
Filmy HD :: Zabójca - War *2007* [1080p.BluRay.m2ts.DTS.HD-TnT] [ENG]
Pokaż mi tak opisane płyty.


Wiem o co Ci chodzi ja nigdy nie ściągałem filmów ale te osoby które ściągały i się wypowiadały i jak to było w porównaniu do oryginałów to jasno wychodzi że oryginały przede wszystkim pod względem dźwiękowym lepiej są nagrane. Ja z tych co porównywałem przy większości tych filmów trzeba było podkręcić głośność żeby mieć to samo co na oryginale... i filmy nie ważyły po 15 Gb tylko lepiej.... Było to sprawdzane na dwóch rożnych systemach KD i w kilka osób.
Natomiast co do ściągania to nie rozumiem tego, szczególnie ludzi którzy mają już odpowiedni sprzęt, a jak do tego dochodzi że mają wypożyczalnie filmów gdzie film kosztuje 12-15 zl to już na pomstę do nieba to zasługuje... Ja jak nie wiem czy jest dobry film, a nie poszedłem do kina mam wykupiony C+ i HBO i wczesniej czy później film się pojawi tam. a nikt nie powiedział że muszę okradać ludzi bo chce obejrzeć dany film już teraz ... Chcę obejrzeć teraz to trzeba kupić taki film... a nie ściągać i zasłaniać się, że film drogi, a to innymi przyczynami.. Nikt nie powiedział że trzeba filmy wszystkie obejrzeć... takie życie.... w innym przypadku byśmy tylko jeździli samochodami klasy premium, a takimi jeżdżą nieliczni..
A ściągać taki film jak Hobbit czy LOTR to ... może nie będę się dalej wypowiadał...
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
A znasz osobiście takiego desperata kto ma dedykowane pomieszczenie do KD z projektorem ( wydal kawał kasy na takie pomieszczenie) i ściąga filmy żeby potem to obejrzeć na 120 calach? To tak jakby kupić fajny wozik za 300 tys.z silnikiem 3-4 l. w benzynie i przerobić go na gaz bo nie stać byloby właściciela na benzynę do tego auta.... gdzie tu sens.. To że raz na jakiś czas zdarzy się że w sieci będzie film z lepszą ścieżką
dźwiękową jak w oryginale to nie oznacza że ludzie mają okradać innych i ściągać z tego powodu filmy z sieci..
Do tego dochodzi fakt że sam napis że dany film ściągnięty jest powiedzmy z DTS HD MA to nic nie oznacza bo nie wiadomo z jaką jakością to się ściągnęło ( kompresja ). Przykład filmów w oryginale : Percy Jackson i morze potworów - DTS HD MA, czarownica dts jest tylko nagrana, a pomimo tego dźwiękowo przewyższa wymieniony film kilka razy, mało tego dorównuje wielu filmom nagranych właśnie w dts HD MA.. A kilka jeszcze mógłbym podawać przykładów więc to co jest napisane przy ściągnięciu filmów nie zawsze musi oznaczać wysoka jakość.. Już wiele osób o tym pisało w innym wątku którzy ściągali filmy i mieli możliwość porównania do oryginałów. Sam porównywałem oryginały kilku filmów co mam do tego typu filmów gdzie ktoś sobie ściągnął dla swoich potrzeb..

Ja w tym kierunku idę 130 cali i dedyk pomieszczenie.Na sprzęt zebrałem oszczędzając na płytach

Wiem o co Ci chodzi ja nigdy nie ściągałem filmów ale te osoby które ściągały i się wypowiadały i jak to było w porównaniu do oryginałów to jasno wychodzi że oryginały przede wszystkim pod względem dźwiękowym lepiej są nagrane. Ja z tych co porównywałem przy większości tych filmów trzeba było podkręcić głośność żeby mieć to samo co na oryginale... i filmy nie ważyły po 15 Gb tylko lepiej.... Było to sprawdzane na dwóch rożnych systemach KD i w kilka osób.
Natomiast co do ściągania to nie rozumiem tego, szczególnie ludzi którzy mają już odpowiedni sprzęt, a jak do tego dochodzi że mają wypożyczalnie filmów gdzie film kosztuje 12-15 zl to już na pomstę do nieba to zasługuje... Ja jak nie wiem czy jest dobry film, a nie poszedłem do kina mam wykupiony C+ i HBO i wczesniej czy później film się pojawi tam. a nikt nie powiedział że muszę okradać ludzi bo chce obejrzeć dany film już teraz ... Chcę obejrzeć teraz to trzeba kupić taki film... a nie ściągać i zasłaniać się, że film drogi, a to innymi przyczynami.. Nikt nie powiedział że trzeba filmy wszystkie obejrzeć... takie życie.... w innym przypadku byśmy tylko jeździli samochodami klasy premium, a takimi jeżdżą nieliczni..
A ściągać taki film jak Hobbit czy LOTR to ... może nie będę się dalej wypowiadał...

Osoby które ściągały ciekawe czy wiedzą co ściągały??Należało by ponownie zrobić ślepy test nagrana płyta i oryginał w gronie przyjaciół.Po co kompresować DTS HD jak film ma 45 GB ??To dla tych wymagających.Mniej wymagający kompresują i zadowolony jest z DTS.To już inne wydania typu MKV czy jakaś tam matroska i może to twoi koledzy oglądali??Przekamażać się nie ma co bo po co??Stoimy po innej stronie ty tam a my tu;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ewidentnie po dwóch stronach stoimy barykady bo ja zawsze będę po stronie legalności i kupowania filmów, płyt cd itp, druga sprawa ja nigdy bym nie napisał że coś kupuje kosztem czegoś innego co nie jest do końca fer wobec innych ludzi którzy w tym przypadku inwestują w dany film ogromne pieniądze.
Tak mi się przypomniała pewna historia jakieś 5 lat temu byłem na konferencji i prowadził ją prof. ze Szwajcarii ( nie istotne czego dotyczyła) i po jakiejś godzinie przemówienia tenże profesor tak znienacka powiedział żeby podnieśli rękę te osoby które jedzą obiady w Mcdonalds... Podniosło jakieś 90% osób rękę na sali ... i Pan powiedział że w Szwajcarii jakby takie pytanie zadał na takiej konferencji podniosłoby może 5% ludzi rękę - pomimo że jakaś część z tych ludzi jedzą czasem obiady w tej "restauracji" - tylko trzeba umieć wyczuć sytuacje kiedy i do czego należy się przyznawać...:) Bo nie zawsze przyznanie się do pewnych rzeczy w pewnych okolicznościach jest wskazane...
Co nie zmienia faktu że życzę Ci tego dedykowanego pomieszczenia i projektora ze 130 calowym ekranem bo wtedy już można powiedzieć że ma się takie prawie kino w domu.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
profesor tak znienacka powiedział żeby podnieśli rękę te osoby które jedzą obiady w Mcdonalds... Podniosło jakieś 90% osób rękę na sali ...
Dziwna to była konferencja.
Albo jej uczestnicy nie wiedzą co to jest obiad, albo to było zebranie jakichś specyficznych osób.
Czasami tam chodzę na lody, ale zestawów obiadowych w menu nie widziałem nigdy. Nie spotkałem jeszcze nigdy osoby która na obiad chodzi do Maca.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Oczywiście, że znam takie osoby. Kupują płyty, wypożyczają w wypożyczalni i ciągną z sieci. Ściąganie z sieci nie jest niedozwolone. A to że firmy nic nie robią z tymi którzy je wrzucają w net, tego nie rozumiem, ale to ich sprawa.
Nieprawdą też jest, ze nie wiadomo z jaką jakością się zasysa film. Oczywiście, że wiadomo. Często wiadomo więcej niż wkładając płytę do odtwarzacza BD.
Popatrz sobie na opisy plików:
Filmy HD :: The Hobbit: The Desolation Of Smaug (2013) [1080p.BluRay.DTS-HD.MA.7.1-PublicHD] [ENG]
http://torrenty.org/torrent/976638
Filmy HD :: Zabójca - War *2007* [1080p.BluRay.m2ts.DTS.HD-TnT] [ENG]
Pokaż mi tak opisane płyty.


Ja tez znam kolesia który z 10 lat temu kupił sobie paro letnią Audi S6 i zagazował. W tamtym czasie takie autko, to bylo coś. Podobno nawet gazownik sobie żarty robił. Ja powiem szczerze, że widzę sporo wypasionych aut z instalacją gazową. Są osoby co cenią tylko oryginaly, tacy co jak mają kasę to też kupią oryginal ale i z sieci korzystają, i tacy co tylko z sieci jadą. Czynników jest sporo, które mają wplyw na dane podejście do sprawy. Moje podejście pewnie znacie, więc nie będę jeszcze raz się rozpisywał. Są tez tacy co zdradzają żonę, źle się prowadzą, brudne interesy itd., ale w niedzielę w garniaku do kościoła i uznawani są za dobrych katolików i ludzi. Można też zawsze za pieniądze podatników polecieć samolotem do Madrytu:-D Ja uważam że trzeba mieć zdrowe podejście do wszystkiego. Nie jestem z tych co bronią takich ludzi, ale też nie jestem "ostatnim sprawiedliwym" jak widzę co się wokół mnie dzieje i jak wszyscy ciągną tylko w swoją stronę. Jedni by to nazwali uczciwością a inni głupotą i frajerstwem. Lolek czy Armanig mają ciut inne podejście do tematu, bo po prostu dobrze im się wiedzie. Dla chlopaków pójście do sklepu i kupienie kilku tytułów na BD to żadne nadszarpnięcie budżetu, ale dla kogoś kto zarabia najniższą krajową to już dylemat. Jak bym miał 1200zl na miesiąc i mial kupić film za 50zl to tez bym się zastanowił, czy nie ściągnąć go za darmo z sieci a te 50zł zainwestować w coś innego. Ktoś może napisać, że jak stać na odtwarzacz BD to powinno być stać na płyty. To oczywiście nie do końca prawda, bo teraz odtwarzacz za 300zł kupujemy i jest to wydatek minimum na kilka lat, więc patrząc na wartośc płyt to kupując kilka tytułow przeskakujemy wartość BD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu mi chodzi o to żeby tego nie propagować i tyle... bo kto ściąga i tak będzie ściągał, chyba że prawo się zmieni..
 
Do góry