Obejście blokad CINAVIA

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzysiek,tez mi sie tak wydaje ze klon ma taka sama jakosc.Przeciez jak wlozymy oryginalna plyte do napedu bluray w kompie,to pojawia sie nic innego jak pare folderow,ktore potem poprzez program do klonowania sa kopiowane.

Rownie dobrze ci co nie wierza w jakosc tego "eksperymentu"moga powiedziec ze skopiowane oryginalne zdjecia z jednego folderu do drugiego juz beda mialy gorsza jakosc :)

Wdł mnie wlaśnie nie ma. To jest cyfrowy zapis. Dodatkowo, jak już ktoś napisal nikt nie zmusza do ponownego wypalania, bo można podpiąć dysk i porównać. Już kiedyś pisalem, że kumpel mi przyniosł pożegnalną płytkę zespolu A-ha na oryginale. Ja ją na szybko zgrałem i włączalem raz jedną a raz drugą. Ni zauważyłem kompletnie niczego co by świadczyło o pogorszeniu jakości dźwięku na skopiowanej płytce. Przecież każdy z Nas ma oryginalne DVD czy Cd, czysta plyta kosztuje 1zl, więc samemu można sobie przetestować czy jest pogorszenie w tej jakości po skopiowaniu:)
 

jurass

Banned
Powinniśmy na początek rozgraniczyć jakość Divix czy MKV do oryginałów.

MKV może zawierać pliki audio i video o źródłowej jakości, to tylko inny kontener (niż oryginalny BDMV dla BD).


Na początek wycina się wszelkie menu, dodatki czy niepotrzebne ścieżki dźwiękowe, dzięki czemu taki film ma 4,5GB a nie traci tym samym na jakości. Mówię tu o filmach 90- 100 minutowych

Tu trochę przesadziłeś. Strumienie video charakterystyczne dla BD mają bitrate od ok. 20 Mb/s do ponad 30 Mb/s. Przyjmując chociażby 20 Mb/s, 90 min. samego materiału video daje ok. 13 GB. Kopia BD o wielkości 4,5 GB to rekompresowana kiepścizna.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
A czy ja napisałem, że nie musi? Czy kolega wie co to jest kontener?

Naprawdę to nie wiem.(kodek video?)ALe wiem co jest standardem formatu Blu RAy a reszta wynalazków typu MKV omijam szerokim łukiem





To było do Ciebie Robertuss :)

Piszę chwilowo na kalkulatorze...

Tłumaczenie (bełkot) ;)

BDA powiedział rzecznik IFA pokaż na podłodze, że organizacja ma na celu sfinalizowania specyfikacji 4K płytę Blu-ray w lecie przyszłego roku, z dysków fizycznych oraz urządzeń zdolnych do gry to nowy format potencjalnie przyjeżdżających Narodzenia 2015.
4K Format Blu-ray został wielokrotnie opóźnione, choć wielu entuzjastów wideo czuć, że nośnik, który zapewnia doskonałą jakość obrazu i dźwięku, aby pobrać / strumieniowo zawartość HD Ultra takich jak Netflix 4K jest niezbędne do powszechnego przyjęcia 4K telewizory. W całym tym czasie w zeszłym roku, sprzęt do produkcji dysku 100GB do treści nowej generacji ultra-high-def przypadkowo wyciekły, ale nie było oficjalne ogłoszenie od BDA. Następnie na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas na początku tego roku, wykazały, że BDA zatwierdziła rozszerzenie specyfikacji Blu-ray do 4K, w celu sfinalizowania standard do końca tego roku.
Wydaje się, że harmonogram dopuszczenie do 4K BD zostały zepchnięte przez co najmniej 6 miesięcy, ale przynajmniej nie daje się na to w obliczu rosnących wyborów pobrania i streamable mediów 4K, które wkrótce obejmują Amazon Instant Video. To będzie prawdopodobnie na targach CES 2015, zanim znowu słyszymy nic pewnego, więc oglądać tę przestrzeń.


Zacieram ręce.To są moje spekulacje pisząc ile będzie miał film po wywaleniu dodatków.Ale w tych granicach może być.wiele osób pisze że to 100GB to na styk.Szkoda że nie 300GB. Oj by się działo kolejne formaty Audio;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Więc tak zadzwoniłem i dostałem odpowiedź że wszystkie filmy te które mieliśmy możliwość porównania miały najmniej 25 Gb, a były i większe z tym że nie jest w stanie odpowiedzieć ile miał film HP bo nie pamięta. I żaden z nich nie miał 40 Gb. Jedno jest pewne nie miały mniej jak 25 Gb. I na każdym z tych filmów najbardziej było odczuwalne poziom głośności pomimo że na większości z nich był dźwięk dts hd ma - średnio gałkę trzeba było przekręcić o jakieś około 2 cm żeby dorównać głośności oryginałowi. Do tego było nas kilku także nie byłem sam... Na 65 calach było to jeszcze bardziej widoczne... W obrazie szczególnie było widać różnicę w ciemnych scenach i jak była pokazywana jakaś panorama miasta albo coś w tym stylu... wiadomo chyba o co chodzi..
Dlatego mówię że jeśli ktoś miałby np Hobbita nagranego 1;1 czy jak tam na to się mówi (nie znam się na tym) chodzi mi o to żeby ktoś powiedział że jest to najlepsza z najlepszych możliwych kopii to ja chętnie się spotkam i możemy ocenić z oryginałem - załatwię profesjonalną salę do KD i najpierw możemy to obejrzeć na 55-65 calach tv, a potem poprzez projektor i porównamy dźwięk jak i obraz na kilku sprzętach... Bo pamiętajmy że taka kopia ma być w 100% dokładnie taka sama czyli również można obejrzeć tę kopię na projektorze z ekranem 120-130 cali, a nie tylko np na tv 55 cali...
Aczkolwiek ja mam już dystans do tego co się wyświetla na amplitunerze bo patrząc na filmy - tak jak podawałem przykład Czarownicy która tylko w DTS - jest nagrana w oryginale to jest nagrany film lepiej od niektórych z dts hd ma, a wielu dorównuje, oczywiście są takie które przewyższają Czarownicę. Co nie zmienia faktu że czasem DTS w filmie jest nagrany bardzo dobrze..
Również na taki test mógłbym przynieść filmy które mam na dvd i na bluray i np Terminator 3 jakbym wam puścił z płyty dvd ( 5.1 dolby digital) a na bluray Dolby Truehd to myślę że malo kto by rozróżnił dźwięk w tych filmach który z jakiej płyty leci. Tak dobrze jest nagrany dźwięk w tym filmie na dvd...
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Lolek,tylko do konca nie wiem czy wszystkie wydania oryginalnych plyt tego samego filmu musza miec taka sama jakosc video.
Przykladowo Czarownica w USA jest z DTS HD a w Polsce tylko w DTS.Mozliwe ze jakosc video tego samego filmu w poszczegolnych krajach,rowniez moze sie roznic...
 

jurass

Banned
wiem co jest standardem formatu Blu RAy a reszta wynalazków typu MKV omijam szerokim łukiem

Zupełnie niesłusznie. BDMV i MKV to tylko kontenery, w które można wrzucić wszystko, jak do walizki, obrazowo rzecz ujmując i jako takie nie mają wpływu na jakość.

krzysiek1980, mniej napinania, a więcej precyzji wypowiedzi.

lolek, mógłbyś się zdziwić takim porównaniem i zobaczyć jak jesteś poszkodowany kupując niektóre pozycje w polskiej dystrybucji. Niektórzy dystrybutorzy masakrują wręcz oryginalny materiał. Jest o tym wątek na "konkurencyjnym" forum. Polecam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek,tylko do konca nie wiem czy wszystkie wydania oryginalnych plyt tego samego filmu musza miec taka sama jakosc video.
Przykladowo Czarownica w USA jest z DTS HD a w Polsce tylko w DTS.Mozliwe ze jakosc video tego samego filmu w poszczegolnych krajach,rowniez moze sie roznic...

Tego nie wiem ale można to też sprawdzić Kolego... bardzo prosto ... ja zamówiłem transformersów - wydanie polskie, Armanig ma zagraniczne - proste - proste... i wtedy jest porównanie czy dźwiękowo jak i pod względem obrazu jest to samo ... ale dobre spostrzeżenie Kolego :)
Lecę obejrzeć Watahę ..

Jurass być może tak jest że nasze wydania są gorsze ( może nie w każdym wydaniu, ale...) od zagranicznych i na pewno byłbym zły bo to że kupuje oryginały to mój świadomy wybór ale nie chciałbym żeby ktoś w Anglii przy takim samym filmie miał lepszą jakość niż ja. Tym bardziej że kupuje drożej niż Anglik. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Więc tak zadzwoniłem i dostałem odpowiedź że wszystkie filmy te które mieliśmy możliwość porównania miały najmniej 25 Gb, a były i większe z tym że nie jest w stanie odpowiedzieć ile miał film HP bo nie pamięta. I żaden z nich nie miał 40 Gb. Jedno jest pewne nie miały mniej jak 25 Gb. I na każdym z tych filmów najbardziej było odczuwalne poziom głośności pomimo że na większości z nich był dźwięk dts hd ma - średnio gałkę trzeba było przekręcić o jakieś około 2 cm żeby dorównać głośności oryginałowi. Do tego było nas kilku także nie byłem sam... Na 65 calach było to jeszcze bardziej widoczne... W obrazie szczególnie było widać różnicę w ciemnych scenach i jak była pokazywana jakaś panorama miasta albo coś w tym stylu... wiadomo chyba o co chodzi..
Dlatego mówię że jeśli ktoś miałby np Hobbita nagranego 1;1 czy jak tam na to się mówi (nie znam się na tym) chodzi mi o to żeby ktoś powiedział że jest to najlepsza z najlepszych możliwych kopii to ja chętnie się spotkam i możemy ocenić z oryginałem - załatwię profesjonalną salę do KD i najpierw możemy to obejrzeć na 55-65 calach tv, a potem poprzez projektor i porównamy dźwięk jak i obraz na kilku sprzętach... Bo pamiętajmy że taka kopia ma być w 100% dokładnie taka sama czyli również można obejrzeć tę kopię na projektorze z ekranem 120-130 cali, a nie tylko np na tv 55 cali...
Aczkolwiek ja mam już dystans do tego co się wyświetla na amplitunerze bo patrząc na filmy - tak jak podawałem przykład Czarownicy która tylko w DTS - jest nagrana w oryginale to jest nagrany film lepiej od niektórych z dts hd ma, a wielu dorównuje, oczywiście są takie które przewyższają Czarownicę. Co nie zmienia faktu że czasem DTS w filmie jest nagrany bardzo dobrze..

Możliwe że twój znajomy miał skompresowany film aby się zmieściła na 25GB płycie.Wielu tak robi.ale ok to nieistotne.Te nasze dewiacje powinny być całkowicie w innym nowym wątku Oryginał vs Pobrana kopia.Może admin pomyśli, A powiem ci że z tym dzwiekiem zawsze tak było.To zależy jak przygotowana jest ścieżka dzwiekowa.Ostatnio oglądałem Kraina Lodu i nasz Dubbing PL DTS był gorszy od Czeskiego Dolby hmm
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Lolek,tylko do konca nie wiem czy wszystkie wydania oryginalnych plyt tego samego filmu musza miec taka sama jakosc video.
Przykladowo Czarownica w USA jest z DTS HD a w Polsce tylko w DTS.Mozliwe ze jakosc video tego samego filmu w poszczegolnych krajach,rowniez moze sie roznic...
Trzeba wykonać kopię, dokładnie tego samego film, z którym chcemy porównać. ;-)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Zupełnie niesłusznie. BDMV i MKV to tylko kontenery, w które można wrzucić wszystko, jak do walizki, obrazowo rzecz ujmując i jako takie nie mają wpływu na jakość.

krzysiek1980, mniej napinania, a więcej precyzji wypowiedzi.

lolek, mógłbyś się zdziwić takim porównaniem i zobaczyć jak jesteś poszkodowany kupując niektóre pozycje w polskiej dystrybucji. Niektórzy dystrybutorzy masakrują wręcz oryginalny materiał. Jest o tym wątek na "konkurencyjnym" forum. Polecam.

MKV jest kodek darmowy chyba.Dobrze rozumiem??MPEG 4 i VC 1 to licencja itp??
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Lolciu,wydanie z USA mozna pominac,poniewaz moze sie roznic.Tylko zastanawia mnie,czy przykladowo jak kupujemy film z Niemiec,na okladce jest wszystko po niemiecku,a w opisie na pudelku widnieja napisy i lektor PL,to czy dostaniemy taka sama jakosc a/v jak w polskim wydaniu ? Czy oni na Europe wypuszczaja jedna wersje a tylko napisy na pudelkach drukuja pod dany kraj ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolciu,wydanie z USA mozna pominac,poniewaz moze sie roznic.Tylko zastanawia mnie,czy przykladowo jak kupujemy film z Niemiec,na okladce jest wszystko po niemiecku,a w opisie na pudelku widnieja napisy i lektor PL,to czy dostaniemy taka sama jakosc a/v jak w polskim wydaniu ? Czy oni na Europe wypuszczaja jedna wersje a tylko napisy na pudelkach drukuja pod dany kraj ?

Tego to już nie wiem i nie wiem skąd Armanig brał Transów czy to wydanie z USA czy z Europy ..
Ale mam wydanie norweskie filmu Sherlock Holmes II cz. więc jak ktoś by miał z Polski można byłoby porównać.. ale dźwiękowo film jest super - naprawdę dźwięk zabija - jak np pamiętasz akcje jak uciekają do pociągu i jak do nich strzelają to szał ciał jest...:) wióry z drzewa tak lecą że masz wrażenie że to w salonie się dzieje... wybuchy , strzały coś świetnego, obraz też jest ładny..
 
Do góry