Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

shuvarek

New member
Panowie u mnie na shield tv 2017 też nie działa HBO GO Connection error occurred try again (10.24). Ogólnie na forach jest wysyp informacji że HBO GO nie działa więc to jakaś globalna awaria w Polsce. Mi wywala że niema połączenia z internetem. Nie dość że podnoszą ceny i obniżają okres próbny to już w ogóle HBO GO przestaje działać. Do tego tragiczna jakość wideo i brak dźwięku wielokanałowego = totalna porażka. Jak to całe HBO MAX wprowadzą w takiej samej formie i za jakieś 60zł to im życzę powodzenia.

HBO GO działa. Problem występuje po ostatniej aktualizacji aplikacji do wersji 5.11.5, na poprzedniej 5.11.4 wszystko jest ok. Jeśli chcesz oglądać poprzez apkę na androida musisz odinstalować aktualną wersję i zainstalować z pliku .apk "ręcznie" starszą. Dobrze jest wyłączyć automatyczną aktualizację w google play, by ponownie nie zainstalowała się nowsza.
Plik .apk pobierzesz np ze strony apkmirror.com - podałbym link, ale nie mam napisanych 5 postów.
 

raven18

New member
HBO GO działa. Problem występuje po ostatniej aktualizacji aplikacji do wersji 5.11.5, na poprzedniej 5.11.4 wszystko jest ok. Jeśli chcesz oglądać poprzez apkę na androida musisz odinstalować aktualną wersję i zainstalować z pliku .apk "ręcznie" starszą. Dobrze jest wyłączyć automatyczną aktualizację w google play, by ponownie nie zainstalowała się nowsza.
Plik .apk pobierzesz np ze strony apkmirror.com - podałbym link, ale nie mam napisanych 5 postów.

Normalnie masz u mnie zimne piwo. Działa :grin::grin:
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
W swoim Shield 2017 mam android TV 8...
Skąd wgrałeś wersję android TV 9?

Nvidia przez OTA rozdawała już jakiś czas temu. Raczej wszyscy dostali chyba, że wyłączyłeś sobie aktualizacje w menu.
Sprawdź, może sam nie wiesz, że masz. U mnie tak to wygląda:

Model: SHIELD Android TV
Numer modelu: P2897
Wersja: 9
Stan aktualzacji zabezpieczeń: 5 lipca 2019
Wersja oprogramowania 8.0.1(32.5.205.75)
 
Ostatnia edycja:

greend

New member
Normalnie masz u mnie zimne piwo. Działa :grin::grin:


Zainstalowałem tą wersje i ja, ale kilka ruchów po menu i filmach i się zawiesza, trzeba czekać aż wypuszczą wersję dostosowaną. Co do działania reszty jestem zadowolony jakość serwisów online super, lekki niesmak z filmów na pendrive trochę szarpie przycina obraz, zmiana odtwarzaczy nic nie daje. Zainstalowałem jeszcze refresh rate ale większej poprawy nie ma
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mi tez nic nie tnie i nigdy sie nie cięło. Właściwie to nie ma szans na jakiekolwiek przycinki, bo nawet 10-cio krotnie wolniejsze sprzęty łykają ciężkie pliki bez zacięć. Nvidia jest bezapelacyjnym królem wydajności. Podejrzewam, że kolega wyżej próbował odpalić gęsty plik z wolnego pendrive i to po prostu pendrive nie wyrabiał z transferem na czas a nie, że Nvidia za wolna.
A jakie są różnice w wydajności, ładnie widać w poniższym zestawieniu:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/12-NAoBPPV_nNBqaY1vt7Gke8bthPYqnG0tMLeSDrIKI/edit#gid=0
95% boxów ma w Antutu, 20-60 tysięcy pkt. a Nvidia Shield TV na 1 i 2 miejscu z wynikiem 237 i 238 tysięcy pkt.
 

greend

New member
jak szarpie, przycina ? chciałem kupić między innymi dla filmów z pendrive a Ty piszesz że tnie ?
No niestety, to szarpanie mam w mi box s na aplikacji cda i play now. W shield pro natomiast wszystkie serwisy online super płynne łącznie z play now, a ściągnięte filmy wrzucone na pendriva przycinają, ironia losu. Ale może niech inni użytkownicy jeszcze się wypowiedzą
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Który dokładnie sandisk ultra? Było wile modeli pod tą nazwą, także dość wolne na USB 2.0. Czym odtwarzasz te filmy?
Możesz dać link do pobrania próbki testowej, która u Ciebie się przycina?
Sprawdzimy.
 

greend

New member
Absolutnie nie neguje że shield to najbardziej wydajny sprzęt, moim zdaniem to niedopracowany soft. Dlatego napisałem żeby wypowiedzieli się inni "faktyczni" posiadacze pro. Mój sandisk to najszybsza wersja 3.0, odtwarzacz to Mx player. Na VLC i Nova podobnie
 

Sas74020

New member
Absolutnie nie neguje że shield to najbardziej wydajny sprzęt, moim zdaniem to niedopracowany soft. Dlatego napisałem żeby wypowiedzieli się inni "faktyczni" posiadacze pro. Mój sandisk to najszybsza wersja 3.0, odtwarzacz to Mx player. Na VLC i Nova podobnie
Dziwne!? U mnie na starym 15 letnim dysku sieciowym śmiga jak ta lala, podobnie na dysku po usb (nowa wersja pro). Zrób format pena, potem wgraj na nowo filmy, jak masz innego pena to sprawdź na nim, przywróć shielda do ustawień fabrycznych, pokombinuj z innymi sprzętami.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Absolutnie nie neguje że shield to najbardziej wydajny sprzęt, moim zdaniem to niedopracowany soft. Dlatego napisałem żeby wypowiedzieli się inni "faktyczni" posiadacze pro. Mój sandisk to najszybsza wersja 3.0, odtwarzacz to Mx player. Na VLC i Nova podobnie


Zamiast podniecać się tym czopkiem po prostu sprawdź inny dysk, sprawdza inny port usb i sprawdź odtwarzanie na sprawdzonym kodi którego używa setki tysięcy osób.
 
Do góry