Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bl4ck

Active member
Bez reklam
Dałem ci link zainstaluj ręcznie, jak sam widzisz apka jest na androida tv i powinna działać dlatego google play nie pozwali ci go pobrać i zainstalować nie wiem.
 

raven18

New member
Apka którą podałeś jest na rynek USA więc wywala komunikat przy włączeniu. A ta przeznaczona na Europę wywala jakiś dziwny błąd przy włączeniu. Istnieje możliwość że muszą ją dostosować pod nowego Shielda??
 

rufi10

Member
Witam.

Stałem się posiadaczem nowego Shielda w wersji Pro. W porównaniu do mojego poprzedniego boxa Fergusona ATV działa jak burza. Ale pojawił się pewien problem. W sklepie Google nie wyszukuje HBO GO. Na Fergusonie był dostępny. Jakieś porady??

Pozdrawiam.
Możesz napisać, na ile sprawne jest skalowanie? Mam Shielda 2017 i chcę wymienić na ten najnowszy, ale mam dylemat.
 

raven18

New member
Możesz napisać, na ile sprawne jest skalowanie? Mam Shielda 2017 i chcę wymienić na ten najnowszy, ale mam dylemat.

Nie mam TV 4K a więc mogę tylko napisać jak to wygląda z 720P na 1080P. Obraz jest ostrzejszy, szczegóły bardziej uwydatnione. Nie miałem wcześniej Shielda (FBOX ATV) więc dla mnie wygląda to naprawdę super. Ale nie wiem czy tylko dla tego ficzeru wymienił bym Shielda na nowszego ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kwestia jak podbija kolekcję filmów FHD (różnej jakości) które lecą przez Kodi dla przykładu, u mnie tego trochę i dlaczego by nie skorzystać. Nikt tu cudów nie oczekuje, ale zawsze na plus. Na porównaniach YT widać różnicę, ale tam degradacja i trzeba to ocenić w naturze, ja się bardziej obawiam, czy nie będzie tu przegięcia w drugą stroną.
 

rufi10

Member
Jeszcze mam pytanie z innej beczki. Jak wykonać backup Nvidia Shield? Po prostu chcę przenieść "obraz" tego co na NS 2017 na nowy NS 2019 i nie wiem, jak się za to zabrać? Proszę o jakieś sugestie...
 

greend

New member
Kupiłem przedwczoraj HBO go faktycznie niedostępne, sprawdzałem na stronie wspieranych urządzeń HBO i tego modelu jeszcze nie ma. Ja mam aplikację Play now i przez nią oglądam HBO go. Skalowanie do 4k efekt niezły, natomiast nie mam pojęcia jak się wymienia baterie w pilocie wygląda jak by był nierozbieralny :)
 

Sas74020

New member
Kupiłem przedwczoraj HBO go faktycznie niedostępne, sprawdzałem na stronie wspieranych urządzeń HBO i tego modelu jeszcze nie ma. Ja mam aplikację Play now i przez nią oglądam HBO go. Skalowanie do 4k efekt niezły, natomiast nie mam pojęcia jak się wymienia baterie w pilocie wygląda jak by był nierozbieralny :)
Z tyłu na pilocie masz taki trójkącik, który pokazuje w którą stronę musisz przesunąć tylnią pokrywę pilota. Ja też musiałem się trochę pogłowić jak dostać się do baterii a rozwiązanie banalnie proste.
 
Panowie u mnie na shield tv 2017 też nie działa HBO GO Connection error occurred try again (10.24). Ogólnie na forach jest wysyp informacji że HBO GO nie działa więc to jakaś globalna awaria w Polsce. Mi wywala że niema połączenia z internetem. Nie dość że podnoszą ceny i obniżają okres próbny to już w ogóle HBO GO przestaje działać. Do tego tragiczna jakość wideo i brak dźwięku wielokanałowego = totalna porażka. Jak to całe HBO MAX wprowadzą w takiej samej formie i za jakieś 60zł to im życzę powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam.

Stałem się posiadaczem nowego Shielda w wersji Pro. W porównaniu do mojego poprzedniego boxa Fergusona ATV działa jak burza. Ale pojawił się pewien problem. W sklepie Google nie wyszukuje HBO GO. Na Fergusonie był dostępny. Jakieś porady??

Pozdrawiam.

No jak nie wyszukuje jak wyszukuje. Wystarczy powiedzieć do pilota "HBO GO" (lub wyklikać) w sklepie Google i wylatuje jako pierwsza. Sprawdziłem specjalnie przed chwilą. Nawet pobrałem i zainstalowałem. Uruchamia się, tylko w tej chwili pojawia się komunikat o braku połączenia z ich serwerem ale to podobno jakaś globalna awaria. Do niedawna sam oglądałem ale obecnie mam Netflixa.
 
Ostatnia edycja:

raven18

New member
No jak nie wyszukuje jak wyszukuje. Wystarczy powiedzieć do pilota "HBO GO" (lub wyklikać) w sklepie Google i wylatuje jako pierwsza. Sprawdziłem specjalnie przed chwilą. Nawet pobrałem i zainstalowałem. Uruchamia się, tylko w tej chwili pojawia się komunikat o braku połączenia z ich serwerem ale to podobno jakaś globalna awaria. Do niedawna sam oglądałem ale obecnie mam Netflixa.

Nic nie wyszukuje. Ani przez asystenta ani manualnie. Na ferdku było na Shield Pro kupiony w dniu premiery nie ma.
 

rufi10

Member
Trochę oszczędnie Nvidia przydziela pamięci w swoich nowych urządzeniach :)
Ta tańsza przystawka ma raptem 2 GB RAM-u i 8 GB ROM-u a nowy Samsung Galaxy Note ma odpowiednio - 12 GB i 256 GB!!!
 

Sas74020

New member
Trochę oszczędnie Nvidia przydziela pamięci w swoich nowych urządzeniach :)
Ta tańsza przystawka ma raptem 2 GB RAM-u i 8 GB ROM-u a nowy Samsung Galaxy Note ma odpowiednio - 12 GB i 256 GB!!!
Zgadzam się w stu procentach. Mało tej pamięci 3 GB RAM w wersji pro jak za taką cenę to skąpo, bo 2 GB RAM w wersji tv to już w ogóle śmiech na sali. Fakt wersja pro na dzień dzisiejszy chodzi jak błyskawica, ale co będzie jak w przyszłości otrzyma nowszego androida?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się w stu procentach. Mało tej pamięci 3 GB RAM w wersji pro jak za taką cenę to skąpo, bo 2 GB RAM w wersji tv to już w ogóle śmiech na sali. Fakt wersja pro na dzień dzisiejszy chodzi jak błyskawica, ale co będzie jak w przyszłości otrzyma nowszego androida?

Specyfikacja tańszego Shielda zbliża sie do Xiaomi Mi Box S, tylko tamten kosztuje 180 zł (nowy z darmową wysyłką na Aliexpress) a Shield 750 zł.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam Nvidię Shield TV 2017 na Android TV 9.
Faktycznie, masz trochę zmienioną listwę wyszukiwania.
 
Ostatnia edycja:
Do góry