Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mnie już też wpienia ten pilot z 2017. Kupiłem topowe baterie, a po 4 miesiącach już mi krzyczy, żeby wymienić.

"Topowe" czyli twoim zdaniem jakie? Temat był już kilka razy poruszany. Przerabiałem to samo w liczniku bezprzewodowym w rowerze (też na BT). Maxele i inne badziewie wytrzymywały po 2-3 miesiące ale od kiedy zainstalowałem markowe, po 3 latach o dziwo dalej działają jak nowe. Tu sprawdza się przysłowie, że "kto kupuje tanio, kupuje dwa razy". Kup normalne baterie a nie produkt baterio-podobny a posłużą Ci one spokojnie co najmniej rok-półtora przy nawet bardzo intensywnym użytkowaniu. Średniej klasy Panasonic CR2032, po roku u mnie miały jeszcze 40% energii (info w menu) a mam w menu programisty ustawione wyłączone oszczędzanie energii pilota (nie usypia wtedy i dzięki temu działa błyskawicznie i zawsze za każdym razem).

Uprzedzając Twoje pytanie polecam ENERGIZER CR2032 ULTIMATE LITHIUM. Jako nieliczne są produkowane w Japonii. Znajdziesz je w blistrze po 2 lub 4 sztuki. Dostępne m.in. w Auchan i wielu innych sklepach. Obecnie w nowej szacie graficznej wyglądają tak: https://allegro.pl/oferta/4x-bateria-energizer-cr2032-ultimate-lithium-3v-7405726207
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
"Topowe" czyli twoim zdaniem jakie? Temat był już kilka razy poruszany. Przerabiałem to samo w liczniku bezprzewodowym w rowerze (też na BT). Maxele i inne badziewie wytrzymywały po 2-3 miesiące ale od kiedy zainstalowałem markowe, po 3 latach o dziwo dalej działają jak nowe. Tu sprawdza się przysłowie, że "kto kupuje tanio, kupuje dwa razy". Kup normalne baterie a nie produkt baterio-podobny a posłużą Ci one spokojnie co najmniej rok-półtora przy nawet bardzo intensywnym użytkowaniu. Średniej klasy Panasonic CR2032, po roku u mnie miały jeszcze 40% energii (info w menu) a mam w menu programisty ustawione wyłączone oszczędzanie energii pilota (nie usypia wtedy i dzięki temu działa błyskawicznie i zawsze za każdym razem).

Uprzedzając Twoje pytanie polecam ENERGIZER CR2032 ULTIMATE LITHIUM. Jako nieliczne są produkowane w Japonii. Znajdziesz je w blistrze po 2 lub 4 sztuki. Dostępne m.in. w Auchan i wielu innych sklepach. Obecnie w nowej szacie graficznej wyglądają tak: https://allegro.pl/oferta/4x-bateria-energizer-cr2032-ultimate-lithium-3v-7405726207
Nie jestem specjalistą od baterii, ale co to znaczy "markowe"? Każdy rodzaj baterii ma swoją markę a przedmówca napisał, że używał m.in. baterii Panasonic, tych które polecasz... :)
Są różne rankingi, np. w poniższym I miejsce zajmuje VARTA!!!
https://www.skapiec.pl/cat/3441-baterie-i-akcesoria/ranking.html


Nie rozumiem w czym problem, wymiana baterii jest bajecznie prosta a wyjściem z sytuacji może być wymiana pilota na "paluszkowy", tym bardziej że tego typu baterie każdy ma w swoim domu. Poza tym, o czym pisałem wyżej a miałem możliwość sprawdzić przez 2 tygodnie intensywnego używania, nowy pilot pozbawiony jest praktycznie wad, jest dopracowany w szczegółach, leży dobrze w dłoni a obsługa jest intuicyjna...
 

jacjez

New member
Jestem nowym użytkownikiem Nvidia Shield - też mam problem z HBOgo - opisywane już tutaj wyświetlanie ma części obrazu.
Ale gorszy problem to tvn24go - mam subskrypcje, ale materiały w ogóle się nie wyświetlają. Program działa, ale przy próbie oglądania kręci się kółko wczytywania i nic sie nie uruchamia. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? może zna rozwiązanie? Support TVN na razie bezradny
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnio to w ogóle jest problem z HBO, u mnie na UPC za cholerę dziś nie chciał odpalić. Odwieczny problem z aplikacjami, bez względu gdzie, u nich chyba nigdy nic się nie zmieni. Netflix lata jak żyleta, zawsze i wszędzie, a HBO w kratkę.

Jakiś czas temu też miałem problem z wyświetlanie obrazu HBO, było jakieś rozwiązanie jak pamiętam, opisywaliśmy to.
 

Andrew86

New member
Cześć :) Zastanawiam się nad kupnem Shielda TV. Czy do nowej wersji "rurki" da się podpiąć dysk zewnętrzny? To jest dla mnie sprawa kluczowa, część filmów odtwarzam z plików. Jeśli nie wersja "rurka" to czy są jeszcze gdzieś dostępne starsze wersje? Na ceneo niestety pustki a jednak 1000zł za wersje PRO to już dla mnie za dużo.
Czy Shield dostosowuje sygnał odświeżania puszczany na TV do ilości klatek w filmie? Jeśli film ma 23.976 klatki czy sygnał na TV będzie 24p. jeśli 50 klatek to będzie 50p itp? Miałem kiedyś urządzenie które miało z tym problem. Domyślnie urządzenie dawało sygnał na tv 60p ale kiedy puszczałem zwykły film w 23.976 klatkach to nie zmieniał tego odświeżania na TV i w rezultacie obraz co chwile się rwał i przycinał. Czy obsługuje Dolby TrueHD i DTS-HD Master?
 

MacPaul

New member
Cześć :) Zastanawiam się nad kupnem Shielda TV. Czy do nowej wersji "rurki" da się podpiąć dysk zewnętrzny? To jest dla mnie sprawa kluczowa, część filmów odtwarzam z plików. Jeśli nie wersja "rurka" to czy są jeszcze gdzieś dostępne starsze wersje? Na ceneo niestety pustki a jednak 1000zł za wersje PRO to już dla mnie za dużo.
Czy Shield dostosowuje sygnał odświeżania puszczany na TV do ilości klatek w filmie? Jeśli film ma 23.976 klatki czy sygnał na TV będzie 24p. jeśli 50 klatek to będzie 50p itp? Miałem kiedyś urządzenie które miało z tym problem. Domyślnie urządzenie dawało sygnał na tv 60p ale kiedy puszczałem zwykły film w 23.976 klatkach to nie zmieniał tego odświeżania na TV i w rezultacie obraz co chwile się rwał i przycinał. Czy obsługuje Dolby TrueHD i DTS-HD Master?

Mój shield tv jest podpinany do dysku 4 TB Intenso 3,5" (z zew zasilaczem) i poprzez kodi czy innego playera- VLC np da się ogladać pliki . Urządzenie podpięte do ampli Yamaha i bez problemu dekoduje Dolby TrueHD i DTS HD Master.
Odnośnie klatek sie nie potrafię wypowiedzieć. Mam różnej jakości pliki (raczej lepszej ale nie sprawdzam tego parametru, nigdy mnie to nie interesowało) W każdym razie na plazmie Panasonica obraz jest bardzo dobry
 

MacPaul

New member
Po to kupiłem wypasiony, drogi sprzęt, żeby oglądać TV w porządnej jakości! Zresztą ten wariant, z pilotem i przydomkiem TV naiwnie myślałem, że służy do odbioru TV. Myślałem, skoro udźwignie zaawansowane gry, to filmy z palcem... Masz rację, filmy 4K np. na Netflix są w miarę dobrze wyświetlane, choć nie dorównują tym z tizena telewizora Samsung! I tu jestem mocno zawiedziony, bo miało być lepiej. Tu na forum radzą mi aktualizację, ustawienia obrazu na samym TV. To wszystko są protezy. Po zakupie, po podłączeniu, byłem w szoku, bo grafika poszczególnych "plansz" była śliczna, wyrazista a potem... zonk.
Wcześniej przekopałem to forum, ale wszyscy, no może poza Tobą, wmawiali, że nie ma lepszego sprzętu niż Nvidia Shield TV.



Co do dysku zewnętrznego, nie sformatuję, mam dane sprzed 6 lat :) Myślę, że znam przyczynę. Otóż gniazdo USB telewizora daje większy prąd, tak i większą moc i jest w stanie udźwignąć starszy dysk zewnętrzny.


PS Może masz lepszą wersję nc+GO? Ta moja, tabletowa jest beznadziejna, ale chińczyk sobie doskonale z nią radził. Zainstaluj, sprawdź i będziesz mocno zaskoczony. Tak spieprzonej grafiki nie widziałem na żadnej aplikacji. trochę mi szkoda, bo mam w domu nc+ i dostałem dostęp do aplikacji nc+GO. Przez 3 lata używania Zoomtak nie było z nią najmniejszego problemu, tym bardzie że jak wspominałem mam pilot air mouse. Teraz w tym "zaawansowanym" Shieldzie muszę używać dwóch pilotów. Nikt nie pomyślał, żeby to proste rozwiązanie zastosować w Shield TV.


Moja Invidia juz ponad rok działa na plazmie Panasonic i jest obraz rewelacyjny. Na pliakch czy Netflixie. Oczywiście ja nie oglądam 4K. Nie widzę zresztą sensu siedze ok 2-3 m od TV więc i tak bym z 4K nie miał pożytku.
Ale jest coś co zdecydowało o Shield TV i nadal moim zdaniem to jest główny powód. Dźwięk. Ja używam amplitunera (dość zawansowanego) i żadna inna przystawka nie działała by przepuszczać dźwięk w taki sposób by to amplituner go dekodował.
 

Andrew86

New member
Mój shield tv jest podpinany do dysku 4 TB Intenso 3,5" (z zew zasilaczem) i poprzez kodi czy innego playera- VLC np da się ogladać pliki . Urządzenie podpięte do ampli Yamaha i bez problemu dekoduje Dolby TrueHD i DTS HD Master.
Odnośnie klatek sie nie potrafię wypowiedzieć. Mam różnej jakości pliki (raczej lepszej ale nie sprawdzam tego parametru, nigdy mnie to nie interesowało) W każdym razie na plazmie Panasonica obraz jest bardzo dobry

Masz tego nowego Shielda?
 

rufi10

Member
Mój shield tv jest podpinany do dysku 4 TB Intenso 3,5" (z zew zasilaczem) i poprzez kodi czy innego playera- VLC np da się ogladać pliki . Urządzenie podpięte do ampli Yamaha i bez problemu dekoduje Dolby TrueHD i DTS HD Master.
Odnośnie klatek sie nie potrafię wypowiedzieć. Mam różnej jakości pliki (raczej lepszej ale nie sprawdzam tego parametru, nigdy mnie to nie interesowało) W każdym razie na plazmie Panasonica obraz jest bardzo dobry
Nie wiem, jak to robisz, ale nie ma takiej opcji, no chyba że masz jakąś specjalną przejściówkę (jeśli istnieje???) złącze microSD na USB?
Według mnie musisz kupić tą droższą, nową wersję Nvidia Shield lub starszą z zapasów Euro Agd RTV. Polecam nowy model - sztuczna inteligencja jest rewelacyjna - a zapowiadają jej modyfikację i ulepszenia w nowe aktualizacji...



Moja Invidia juz ponad rok działa na plazmie Panasonic i jest obraz rewelacyjny. Na pliakch czy Netflixie. Oczywiście ja nie oglądam 4K. Nie widzę zresztą sensu siedze ok 2-3 m od TV więc i tak bym z 4K nie miał pożytku.
Do końca nie byłem przekonany do jakości obrazu, porównując przekaz do tego ze smart TV Samsunga, ale doceniłem sztuczną inteligencję zastosowaną w nowej Nvidi Shield.

Uważam, warto dołożyć trochę grosza do zakupu nowszej Nvidi.
Obecnie 4K przy odległości 2 m, to podstawa komfortowego oglądania TV. Wszystko zależy od wielkości ekranu Twojego TV.


Ostatnio to w ogóle jest problem z HBO, u mnie na UPC za cholerę dziś nie chciał odpalić. Odwieczny problem z aplikacjami, bez względu gdzie, u nich chyba nigdy nic się nie zmieni. Netflix lata jak żyleta, zawsze i wszędzie, a HBO w kratkę.

Jakiś czas temu też miałem problem z wyświetlanie obrazu HBO, było jakieś rozwiązanie jak pamiętam, opisywaliśmy to.
U mnie, na Nvidia Shield PRO 2019 nie ma najmniejszego problemu z właściwym wyświetlaniem i działaniem aplikacji HBO GO.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Może nie zauważyłeś ale to jest ranking sprzedaży i ma on się nijak do jakości sprzedawanego produktu. Najczęściej sprzedają się tanie produkty.
dlatego napisałem, są różne rankingi, popularność jest jednym z nich.
Jak zapewne zauważyłeś, bateria GP w cenie 2,50 zł zajmuje 19 miejsce a droższa VARTA - 2,59 zł, pierwsze :) Przeczy to Twojej teorii...

Jestem zwolennikiem baterii lub akumulatorków paluszkowych z uwagi na ich dostępność. Pilot musi dobrze leżeć w ręce,musi też mieć swoją masę, dlatego nie rozumiem dotychczasowej idei Nvidi miniaturyzacji pilota do rozmiaru dziecięcego.
 

greend

New member
Cześć :) Zastanawiam się nad kupnem Shielda TV. Czy do nowej wersji "rurki" da się podpiąć dysk zewnętrzny? To jest dla mnie sprawa kluczowa, część filmów odtwarzam z plików. Jeśli nie wersja "rurka" to czy są jeszcze gdzieś dostępne starsze wersje? Na ceneo niestety pustki a jednak 1000zł za wersje PRO to już dla mnie za dużo.
Czy Shield dostosowuje sygnał odświeżania puszczany na TV do ilości klatek w filmie? Jeśli film ma 23.976 klatki czy sygnał na TV będzie 24p. jeśli 50 klatek to będzie 50p itp? Miałem kiedyś urządzenie które miało z tym problem. Domyślnie urządzenie dawało sygnał na tv 60p ale kiedy puszczałem zwykły film w 23.976 klatkach to nie zmieniał tego odświeżania na TV i w rezultacie obraz co chwile się rwał i przycinał. Czy obsługuje Dolby TrueHD i DTS-HD Master?
Możesz w kodi ustawić automatyczne przełączanie klatek i to jedyna mi znana aplikacja która jest super płynna, inne szarpią i klatkują. Musisz dorzucić do droższej wersji żeby mieć pełną funkcjonalność dyskową
 

mvladez

New member
Pamięta ktoś jak naprawić /ustawić w HBO aby obraz był na całym ekranie na nie na 1/4 ekranu tv?
Ja miałem dosyć i zainstalowałem po prostu poprzednią wersję aplikacji 5.11.4. Teraz jest ok :) Z tą najnowszą miałem problemy od update'u. Najpierw nie mogłem się zalogować bo apka twierdziła, że nie mam dostępu do internetu. Jak ostatecznie problem z logowaniem rozwiązano to pojawił się problem z wielkością wyświetlanego obrazu :/
 

Sterpey

New member
Ja miałem dosyć i zainstalowałem po prostu poprzednią wersję aplikacji 5.11.4. Teraz jest ok :) Z tą najnowszą miałem problemy od update'u. Najpierw nie mogłem się zalogować bo apka twierdziła, że nie mam dostępu do internetu. Jak ostatecznie problem z logowaniem rozwiązano to pojawił się problem z wielkością wyświetlanego obrazu :/

Na moim Shieldzie (2017) również musiałem zainstalować starszą wersję 5.11.4 żeby obraz wypełniał cały ekran. Wyłączyłem też automatyczny update tej apki. W najnowszej wersji obraz zajmował ok. 1/4 ekranu czyli to co opisuje kilka osób na forum.
 

andrzeej

Member
Dzięki po zainstalowaniu hbo 5.11.4 wróciło do normy.
Kurde HBO naprawdę ma bogatą bibliotekę nie wrzuca byle jakiego chłamu aby tylko coś było... aczkolwiek technologiczne to oni zostali w dekadę do tyłu niestety.
 

boss509

Member
Ja baterie to muszę zmieniać co miesiąc. I nieważne czy markowe Energizer,Panasonic czy tanie z Kika lub Pepco.
Chyba kupię sobie ten zamiennik na małe paluszki z Aliexpress.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ja mam oryginalne baterie od ponad roku :) Używam Shielda codziennie. Coś musieli poprawić z pilotem, bo żadnych problemów z zasięgiem itd. też nie mam.

Uprzedzając Twoje pytanie polecam ENERGIZER CR2032 ULTIMATE LITHIUM. Jako nieliczne są produkowane w Japonii. Znajdziesz je w blistrze po 2 lub 4 sztuki. Dostępne m.in. w Auchan i wielu innych sklepach. Obecnie w nowej szacie graficznej wyglądają tak: https://allegro.pl/oferta/4x-bateria-energizer-cr2032-ultimate-lithium-3v-7405726207


Kupiłem te w RTV Euro AGD, też mam wyłączone oszczędzanie energii i jest tragedia. Tym tempem zżerać będzie 2-3 opakowania w roku
 
Do góry