Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

psiona

New member
Witam Wszystkich Trafiło mi się w ręce nvidia shield tv tylko nie uruchamia się po wcześniejszym sprawdzeniu przewodu zasilającego i hdmi(działają) nvidia shield nie uruchamia się w ogóle tzn, nie ma obrazu na tv jak dotykam urządzenie jest lekko ciepłe I mam pytanie do Was czy da sie na nowo wgrać jakiś soft prze komputer lub poprzez kartę sd? Jeżeli tak to czy może ktoś podpowiedzieć skąd ściagnąć soft i jak wgrać Jeżeli popełniłem błąd wpisując to tutaj(może powinienem założyć nowy wątek temat)to przepraszam proszę o usunięcie wpisu Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wskazówka dla wszystkich korzystajacych z EZRA - w ustawieniach wtyczki w zakładce torrenty domyslnie właczony jest filtr dla plików posiadających jedynie zagraniczną (nie angielską) ścieżkę dzwiękową.Należy ten filtr wyłączyć- wynajduje wtedy znacznie więcej żródeł polskich produkcji i oczywiscie w innych językach.
 

FullObcyk

Member
Wskazówka dla wszystkich korzystajacych z EZRA - w ustawieniach wtyczki w zakładce torrenty domyslnie właczony jest filtr dla plików posiadających jedynie zagraniczną (nie angielską) ścieżkę dzwiękową.Należy ten filtr wyłączyć- wynajduje wtedy znacznie więcej żródeł polskich produkcji i oczywiscie w innych językach.
Gdzie to dokładnie bo nie widzę?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ustawienia->provider accounts->external scrapers->please visit ez scrapers to change settings->torrents->(przy okazji można włączyć "enable all torrents providers) ->remove identifed foreign audio sources - to przełączamy na wyłączony
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przyspieszenie wyświetlania wyników dla EZRY : ustawienia ->results->display->scraper timeout -wpisujemy 20
poniżej general->stop search early if most sources finished - włączyć.
 

kris615

Member
Zainstalowałem Ezrę i nic nie wyszukuje. Pojawia się informacja "No Results" Może ktoś coś poradzi. Konto RD ma podłączone.
 

kris615

Member
Ustawienia->provider accounts->external scrapers->please visit ez scrapers to change settings->torrents->(przy okazji można włączyć "enable all torrents providers) ->remove identifed foreign audio sources - to przełączamy na wyłączony

Jak tak ustawiłem to nic się nie wyszukiwało. Jak pozostawiłem tę funkcę włączoną to jest ok.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jak się akualizuje Kodi 19.4 Mavena?

Poprzez dodatek KNE download z repozytorium Kodinerds.

Jak tak ustawiłem to nic się nie wyszukiwało. Jak pozostawiłem tę funkcę włączoną to jest ok.

Sprawdż dobrze czy przypadkiem nie wyłączałeś w ogóle Ezscrapers

Jak ustawić napisy w Ezrze?

W ustawieniach ,przedostatnia zakladka "playback" i na samym końcu masz "subtitles".
 

kris615

Member
Dzięki mat. Z napisami wszystko wcześniej ogarnąłem ale nie wczytują się automatycznie. Możesz rozwinąć aktualizację KNE. Czy to repozytorium już jest po zainstalowaniu Kodi Mavena?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przy napisach musisz zaznaczyc automatyczne sciaganie.repozytorium kodinerds z tego co pamietam trzeba zaladowac wieczorem wrzuce link.
 

andrzeej

Member
Nie wiem co robię złe z ezra ale za każdym razem po wybraniu jakiegoś filmu itp pojawia się komunikat no external scrapers enebled i no results
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sprawdz: ustawienia->provider accounts->external scrapers- tutaj musisz mieć włączone "enable".
Jak to sprawdzisz , to można będzie zagłębić się w dalsze ustawienia (please visit ez scrapers....)
 

leszekgd

Active member
@mat74 Subtitle Mangler co poleciłeś jest bardzo fajny szkoda, że w Ezra na jednym filmie działa na innym nie. Ogólnie coś jest spieprzone z napisami bo Ezra wyświetla tylko "wbudowane" a okna z zewnętrznymi z Open Subtitles też nie pokazuje.
 

leszekgd

Active member
Wyczaiłem dlaczego Subtitles Mangler nie otwiera okna dialogowego. Nie wiem czy to bug dodatku ale gdy w ustawieniach ścieżki dźwiękowej Kodi zaznaczymy domyślny język angielski to addon nie działa....co ma ku..a audio do napisów?
Szkoda, bo nie będę ręcznie przestawiał np ruskiego audio, żeby mieć automatyczne okienko napisów. W Ezra jak naprawią napisy to i tak mnie nie urządza bo korzystają z Open Subtitles a ja preferuję Napiprojekt. Jak nie urok to.....
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ezra napisy z opensubtitles ładują się automatycznie bez pokazywania okna , chyba że nie znajdzie napisów lub posiada juz napisy w wybranym języku.
Co ciekawe wyszukiwarka Ezry działa lepiej niż wtyczka opensubtitles , wyszukuje napisy automatycznie nawet gdy poprzez wtyczkę trzeba wpisywać tytuł ręcznie.

Nie wyłapałem tego bug-a , pewnie dlatego ,że mam ściężkę dzwiekową ustawioną na "oryginalną" i "preferuj domyślną ścieżkę dzwiękową" wyłączone.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Edit:
Sprawdziłem to i rzeczywiście wersja z repozytorium ma bug.
Przedtem mi nie wyskoczył bo korzystam jeszcze z wersji bez repozytorium , ładowanej z 4 osobnych plików.W niej wszystko jest ok.
Gdyby ktoś chciał korzystać z tych plików , mogę podrzucić linki.
 
Do góry