Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dysk podpięty pod Shielda zaczyna topnieć, z 3TB zostało może 500GB.
Dodatkowo pojawia się info w menu Shielda o braku miejsca i możliwości krzaczenia.

Filmy które wrzucam obecnie, tudzież te co są, faktycznie potrafią się zatrzymać, lub nie ma dżwięku.
Coś tam pousuwałem, ale to dalej nie to. Korzystanie z Kodi robi się uciążliwe.

Pytanie, czy jest jakaś możliwość skutecznej defragmentacji tego dysku, przyspieszenia go?
Dysk jest wpięty bezpośrednio do Shielda, ale widzę go na PC.

Druga sprawa, gdybym chciał kupić drugi HDD, jest jakaś możliwość spięcia go z obecnym?
Jakiś HUB usb? Będzie to widoczne jako całość dla Kodi, bez jakiegoś przełączania dysków?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
HUB powinien śmigać, ale lepszą opcją jest podłączenie HDD do PC i puszczanie filmów po sieci. Co SATA to SATA, do tego możesz dużo więcej dysków podpiąć. Bez kopiowania, przenoszenia itp. Pobierasz bezpośrednio do folderu, który udostępniasz Shieldowi/KODI
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armani, z ciekawosci - jak oceniasz Shilelda w porównaniu z HTPC? Ja własnie zafundowałem sobie HTPC, zainstalowałem na nim KODI i działa wszystko perfecto. Uruchamia się ok 10 sekund, dokupiłem pilot do sterowania, wiec korzystam jak z TV BOXa i dodatkowo uruchamiam i wyłączam kompa pilotem. Co w HTPC było dla Ciebie uciążliwe ze przeszedłeś na Shielda?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W moim przypadku, to głównie głośność.
U mnie HTPC to jeszcze gaming, więc to chłodzenie musiało być, mimo, że i tak mam wodne (m.in).
Generalnie zgadzam się, dobrze skrojony HTPC pod filmy (nie gry), daje radę i ma kilka dodatkowych możliwości.

Shield natomiast, to prostota , ale już taka do absurdu. No i oczywiście cisza, ale i to przy HTPC się da.
Wcześniej jeszcze wykorzystywałem szybki dostęp do YT i Netflixa z poziomu menu Shielda, a nie ikon na HTPC, teraz już mi nie zależy, bo mam to w TV jeszcze szybciej.
W przypadku filmów, bo do tego mi tylko służy, wręcz dziecinne prosta obsługa.
Nie potrzeba żadnych sterowników, bezproblemowy Atmos, DTSX, HDR itp.
Załącza się też automatycznie razem z ampli, więc w praktyce dla mnie jest zawsze włączony.

HUB powinien śmigać, ale lepszą opcją jest podłączenie HDD do PC i puszczanie filmów po sieci. Co SATA to SATA, do tego możesz dużo więcej dysków podpiąć. Bez kopiowania, przenoszenia itp. Pobierasz bezpośrednio do folderu, który udostępniasz Shieldowi/KODI

Zgadza się, ale PC musi być uruchomiony, a to znowu hałas. Nie wchodzi w grę.
Wiem, że można tak jak u Ciebie, ale to kiedyś.
Na PC mam 10TB i tam powiedzmy archiwum, a na Shieldzie niezależnie te najważniejsze na 3TB.

No nic, dokupię tego huba USB i do tego wepnę dyski.

Który HUB będzie najlepszy, masz jakieś sprawdzone do polecenia?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zgadza się, ale PC musi być uruchomiony, a to znowu hałas. Nie wchodzi w grę.

Wiem, że można tak jak u Ciebie, ale to kiedyś.

Na PC mam 10TB i tam powiedzmy archiwum, a na Shieldzie niezależnie te najważniejsze na 3TB.



No nic, dokupię tego huba USB i do tego wepnę dyski.



Który HUB będzie najlepszy, masz jakieś sprawdzone do polecenia?

Niestety nie polecę nic. Brałabym jednak taki z osobnym zasilaniem.

Hałas to fakt, tego ciężko uniknąć. Mój poprzedni HTCP był pasywny, ale co z tego jak dyski było słychać. Teraz mam NAS w garażu i głośność nie ma znaczenia. Wszystko ładnie w katalogach poukładane, które potem udostępniam dla Kodi. Jedyna wada to worek $.
 

castel

Member
Chciałem prosić o pomoc w utworzeniu folderu z moimi filmami na nVidia.
Posiadam Kodi 18.6/Cherrytv 2.0.6.
Mam podpięty dysk zewnętrzny 2TB.
Widziałem gdzieś wcześniej u kolegi Armaniq pięknie wszystko zorganizowane foldery,okładki opisy.
Obecnie wchodzę w Filmy-Pliki wideo-dysk,ale tam jest tylko lista z filmami ,a chciałbym mieć to wszystko ładnie zorganizowane na pulpicie startowym.
I jeszcze jedno pytanie.
Po uśpieniu Shielda dysk nie jest odłączony cały czas świeci ,jest na to jakiś sposób.
Z góry dziękuje.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Chciałem prosić o pomoc w utworzeniu folderu z moimi filmami na nVidia.
Posiadam Kodi 18.6/Cherrytv 2.0.6.
Mam podpięty dysk zewnętrzny 2TB.
Widziałem gdzieś wcześniej u kolegi Armaniq pięknie wszystko zorganizowane foldery,okładki opisy.
Obecnie wchodzę w Filmy-Pliki wideo-dysk,ale tam jest tylko lista z filmami ,a chciałbym mieć to wszystko ładnie zorganizowane na pulpicie startowym.
I jeszcze jedno pytanie.
Po uśpieniu Shielda dysk nie jest odłączony cały czas świeci ,jest na to jakiś sposób.
Z góry dziękuje.

Z dyskiem można sobie poradzić kupując HUB USB z wyłącznikami. Najpierw w opcjach playera klikasz wyłącz bezpiecznie urządzenie a potem wyłącznikiem. ja tak robię , ale w Xiaomi Mibox.

https://www.rebelelectro.com/kom0941
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Zgadza się, ale PC musi być uruchomiony, a to znowu hałas. Nie wchodzi w grę.
Wiem, że można tak jak u Ciebie, ale to kiedyś.
Na PC mam 10TB i tam powiedzmy archiwum, a na Shieldzie niezależnie te najważniejsze na 3TB.

No nic, dokupię tego huba USB i do tego wepnę dyski.

Który HUB będzie najlepszy, masz jakieś sprawdzone do polecenia?

arminig
Nie boisz sie utraty danych? Nie szkoda Ci czasu poswieconego na ich gromaczenie i stresu zwiazanego z brakiem dostepu do nich badz ich utrata? Przeciez zonglowanie dyskami, czy podlaczanie ich do jakiegos switcha, to wiecej klopotu niz pozytku.
Jak chcesz zbierac filmy, muzyke albo jakies inne wartosciowe dane i w ten sposob je magazynowac, to w pewnym momentcie je stracisz. Jednak NAS oferuje Ci jakies bezpieczenstwo. Glownie kosztem zuzycia pradu, bo odczuwalny halas, czy wirbacje, generowane sa przede wszystkim przez prace dyskow.
Ja bym Ci jednak radzil nie polegac na takich rozwiazaniach, po obudzisz sie kiedys z reka w nocniku. Jeden dysk poswiecony na na redundancje i permanentne zuzycie powiedzmy 40 watow energii, tyle pobiera w stanie spoczynku moj najwiekszy (12 kieszeniowy) NAS, to nie sa wygórowane koszty za bezpieczenstwo danych i wygode uzytkowania. NAS to nie tylko backup, zarzadzanie, udostepnianie i przechowywanie newralgicznych danych, ale tez mozliwosc sciagania bez koniecznosci uruchomiania komputera, cctv survilance, czy 1001 innych funkcji. Nie wiem jakie masz potrzeby, ale powiem Ci, ze sprawdzone 5/6 dyskowe zgrabne pudelko, to koszt rzadu 500-600 zlotych.
Zanim odrzucisz idea, odpowiedz sobie na pytanie, jaka pojemnosc na dane, rodzinne zdjecia/filmy, multimedia bedziesz potrzebował w najblizszych 5 latach.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze? To się boje. Statystycznie co kilka dni widzę oczyma wyobraźni czarny scenariusz, szczególnie, że już straciłem nie raz, nie dwa sporo danych.

Natomiast nie będę ukrywał, że nie mam specjalnie wiedzy nt. NASa, pewnie od lat powinienem z tego korzystać, ale jakoś nie po drodze mi było. Nie wiem nawet od czego zacząć.

Ja to zrobiłem inaczej, do Shielda mam wpięty zewnętrzny HD i tam trzymam filmy, jak stracę, trudno. To nie są dane w postaci pamiątkowych zdjęć/filmów rodzinnych.

Na PC - nauczony doświadczeniem, mam kilka dysków i kopie ważnych danych na 2-3 HDD. Więc jak padnie jeden, zostaje drugi.

Jeżeli chodzi o same filmy, to ja robię tak:
- ściągam film na PC (5-15min) w zależności co to, następnie przeciągam plik na HD Shielda (5min kopiowanie) i już mam. Usuwam z PC (zazwyczaj) i trzymam w kolekcji na dysku pod Shieldem.

Tak to u mnie wygląda.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o same filmy, to ja robię tak:
- ściągam film na PC (5-15min) w zależności co to, następnie przeciągam plik na HD Shielda (5min kopiowanie) i już mam. Usuwam z PC (zazwyczaj) i trzymam w kolekcji na dysku pod Shieldem.
U mnie cały ten proces zamyka się w 10 sekundach robiąc go przez telefon z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Potem tylko włączam Shielda i oglądam. Niesamowita wygoda do której szybko można się przyzwyczaić ;)

NAS za 500-600 zł o których mówi binarny sobie daruj. Jest to rada odemnie. Będziesz na takie rozwiązanie bardziej zły niż zadowolony.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
NAS za 500-600 zł o których mówi binarny sobie daruj. Jest to rada odemnie. Będziesz na takie rozwiązanie bardziej zły niż zadowolony.

Jakie konkretnie masz argumenty przeciwko rozwiązaniom, o których wspominam?
Albo czy Ty w ogóle wiesz, co konkretnie mam na myśli?
Dolary przeciw orzechom, ze nie wiesz. Jak zwykle zresztą, pleciesz te swoje banialuki, bo Ci się coś wydaje, a fajnie mieć zdanie przeciwne. Nigdy nie mam czasu, zeby go marnować na na repliki, ale dzisiaj chętnie poslucham.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nawet boję się myśleć o NAS na 5/6 dysków za 500-600 zł. Jak bardzo chcesz w to brnąć to karty na stół i wymieniał te cuda ;)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Kurde zjadło mi wypowiedz.
To jeszcze raz, w skrócie.

Kaminskakl
Jakbyś coś liznał w tym temacie, to zapewne wiedziałbyś, że ludzie robią swoje NAS-y oparte na komponentach lepszych, niż oferowane przez producentów NAS-ow, lub gotowych serwerach, które dokonały swego komercyjnego żywota. Nie mam tu na myśli pradozernych i głośnych urządzeń klasy enterprise, choć i takie się zdarzają, ale ciche tanie, klasy SOHO. Ja np miedzy innymi, mam od lat 2 mikroserwery HP Proaliant gen 6, które NOWE, kosztowały mnie 100-130 euro I nawet przez głowę mi nie przeszło aby je wymienić na nowsze, choć urządzenia 7 i 8 generacji były dostępne w tych samych pieniadzach, ponieważ przez lata serwery działają idealnie stabilnie a ich wydajność jest wystarczająca do spełnionych funkcji.
To tylko jeden z wielu przykładów, które mógłbym z własnego doświadczenia przytoczyć, a zaczynam od niego, bo IMHO jest to najłatwiejsze do wykonania i opanowania przez inteligentnego laika rozwiązanie. A teraz możesz kontrargumentowac.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Najlepiej niech się Armanig wypowie na temat twojej super propozycji ;)
Ja się trzymam swojego i jestem pewny, że tak właśnie będzie gdy kolega zdecyduje się na tę opcję: "NAS za 500-600 zł o których mówi binarny sobie daruj. Jest to rada odemnie. Będziesz na takie rozwiązanie bardziej zły niż zadowolony."

I nie, nie twierdzę, że Armani sobie z takim serwerem nie poradzi, ale zapewne nie jest to środowisko którego szuka. Jak nie wiesz co mam na myśli to dalej polecaj mu te HP ;)

Pomijam już fakt polecania 5/6 dyskowych NASów w tym konkretnych przypadku.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Najlepiej niech się Armanig wypowie na temat twojej super propozycji ;)
Ja się trzymam swojego i jestem pewny, że tak właśnie będzie gdy kolega zdecyduje się na tę opcję: "NAS za 500-600 zł o których mówi binarny sobie daruj. Jest to rada odemnie. Będziesz na takie rozwiązanie bardziej zły niż zadowolony."

I nie, nie twierdzę, że Armani sobie z takim serwerem nie poradzi, ale zapewne nie jest to środowisko którego szuka. Jak nie wiesz co mam na myśli to dalej polecaj mu te HP ;)

Pomijam już fakt polecania 5/6 dyskowych NASów w tym konkretnych przypadku.


Czyli nie masz ani sladowej wiedzy, ani zrozumienia tematu, ale najwięcej do powiedzenia.
Klasycznie.
Na dodatek sprawiasz wrażenie, iz nie rozumiesz, co czytasz. Nie polecalem 5/6 dyskowego * rowiazania, tylko napisałem, ze może być ono tanie, skuteczne i niezawodne (do tego jeszcze nawet) nie doszlismy), bo Ty wiesz lepiej, bo masz "NASA za worek siana"(sic!) I to już predystynuje Cię do autorytatywnie opinii.

ale zapewne nie jest to środowisko którego szuka. Jak nie wiesz co mam na myśli to dalej polecaj mu te HP***
Nie wiem co masz na myśli i chętnie się dowiem, On pewnie też.


"Każdy trzyma się swojego", w kiblu, chyba że kierujesz się innym schematem. Ja jednak poproszę o konkrety. Nie wiem ile zapłaciłeś za swejego obecnego NAS-a i jakie masz doświadczenia w tej materii. Mozesz się tym smialo pochwalić bez skrępowania, bo przecież lubisz zie chwalić. A jeśli nie, to wyjaśnij mi dlaczego wg Ciebie zastosowanie lepszego i sporo tanszego sprzetu jest przez Ciebie nierekomendowane. Skończyło się fanzolenie, kawa na ławę albo wracaj do piaskownicy.


****- ilość wolnych miejsc umozliwiajacych dołożenie kolejnych dysków, bez konieczności kłopotliwej i kosztownej wymiany aktualnych jest oczywista zaleta. Nie wspominajac już innym, że to niewiele, w dzisiejszych czasach, kiedy domowe video i multimedia mają bitrate rzędu 50-100mbps.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Czyli nie masz ani sladowej wiedzy, ani zrozumienia tematu, ale najwięcej do powiedzenia.
Klasycznie.
Na dodatek sprawiasz wrażenie, iz nie rozumiesz, co czytasz. Nie polecalem 5/6 dyskowego * rowiazania, tylko napisałem, ze może być ono tanie, skuteczne i niezawodne (do tego jeszcze nawet) nie doszlismy), bo Ty wiesz lepiej, bo masz "NASA za worek siana"(sic!) I to już predystynuje Cię do autorytatywnie opinii.


Nie wiem co masz na myśli i chętnie ie się dowiem, On pewnie też.


"Każdy trzyma się swojego", w kiblu, chyba że kierujesz się innych schematem. Ja jednak poproszę o konkrety. Ie wiem ile zapłaciłeś za swejego obecnego NAS-a i jakie masz doświadczenia w tej materii. Mozesz się tym smialo pochwalić bez skrępowania, bo przecież lubisz zie chwalić. A jeśli nie, to wyjaśnij mi dlaczego wg Ciebie zastosowanie lepszego i sporo tanszego sprzetu jest przez Ciebie nierekomendowane. Skończyło się fanzolenie, kawa na ławę albo wracaj do piaskownicy.


****- ilość wolnych miejsc umozliwiajacych dołożenie kolejnych dysków, bez konieczności kłopotliwej i kosztownej wymiany aktualnych jest oczywista zaleta. Nie wspominajac już innym, że to niewiele, w dzisiejszych czasach, kiedy domowe video i multimedia mają bitrate rzędu 50-100mbps.

Oj binarny. Znowu to samo. Przerost formy nad treścią jak w każdym Twoim poście. Trochę nudne się to robi.

"Mozesz się tym smialo pochwalić bez skrępowania, bo przecież lubisz zie chwalić."
Czym się tutaj tak chwaliłem, że aż zapiekło Cię dups*o? Przypomnij proszę czy tylko tak piszesz, aby pisać czyli jak wyżej. Tylko konkrety proszę ;)

W sumie to masz rację. Wybór jest tylko jeden słuszny. Twój. Armani niech weźmie to co poleca binary. On i tak wie lepiej, więc napewno będzie zadowolony z tego "lepszego i sporo tańszego sprzętu".
Na tym kończę tę dyskusję, bo nie chcę więcej czytać tych kulawych wypocin od binarego.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Piszesz i piszesz, a odpowiedzi nadal brak, czemu to nie polecasz. Zapytałem o konkrety, padła odpowiedź "srodowisko" zapytałem co masz a myśli, znowu brak odpowiedzi. Skup się tylko na tym. Odpowiedz na pytanie dlaczego nie motywując to praktycznymi argumentami, a nie, bo taka mam opinie i tego się będę trzymał.
 
Do góry