Nowy firmware do Serii 5 i 6

bagmann

New member
SierzantHarris napisał:
Według mnie najlepszy soft do sd to numer 1020.1 a można go łyknąć ze stronki samplex.org.

Pozdrawiam
szkoda ze nie mozna sciagnac z zadnej stronki tego 1016.1,naprawde dla mnie byl rewelacyjny , zmienilem go gdyz myslalem ze po aktualizacji wyrowna sie bardziej podswietlenie matrycy , ale okazalo sie ze jest to samo.Napisałem wczoraj do samsunga , czy jest możliwość żeby mi przeslali albo udostepnili wersje 1016 , ciekawe co odpiszą, a jak na tym sofcie 1020.1 wyglada sprawa kolorów , ostrości bo naprzyklad na 1023 znacznie pogorszył mi sie obraz z kablowki , nawet jezeli chodzi o czystośc obrazu
 
Ostatnia edycja:

bagmann

New member
biuro obsługi samsunga odeslalo mnie zebym zadzwonil do servisu w sprawie wersji 1016 a servis powiedzial ze ma wytyczne od samsunga zeby tylko wgrywac najnowsza wersje-paranoja
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Przede wszystkim to uzyskanie lepszego obrazu wymaga ustawienia parametrów obrazu pod siebie i swoje gusta. Ja tak zrobiłem i obojętnie jaki soft wgrałem zawsze uważałem, że jest dobrze... a może po pół roku już się przyzwyczaiłem?
 

bagmann

New member
piotr'ek napisał:
Przede wszystkim to uzyskanie lepszego obrazu wymaga ustawienia parametrów obrazu pod siebie i swoje gusta. Ja tak zrobiłem i obojętnie jaki soft wgrałem zawsze uważałem, że jest dobrze... a może po pół roku już się przyzwyczaiłem?
wiesz Piotrek powoli jak sie bawie z ustawieniami zaczynam ci przyznawac racje;-)
 

mare37

Banned
nie kombinujcie z softami..te ostatnie poprawki nie zmieniaja za wiele..to widac po wielkosci pliku..wiec uwazam ze nie ma sensu ich wgrywac. Podswietlenie matrycy watpie zeby sie zmienilo. Osobiscie wgrywajac kilka softow najlepiej sprawowal sie 1019 z serii tv 5. Podswietlenie bardzo ladnie wyrownywal ale kolory byly nie do przyjecia.
Uwazam ze najlepiej gra 1020.1 i koniec z kombinowaniem. Jesli chodzi o SD to najlepiej z kilku softow jakie testowalem to chodzil na sofcie 1007. Czyli jednym z pierwszych. Ja softu 1023 nie mam zamiaru wgrywac. Pozdrawiam
 

mare37

Banned
Jest tak ze przy niektorych sie zmieniaja a przy niektorych nie.
Nie wiem od czego to zalezy dokladnie. Przy sofcie 1015 zmienialy sie i uwazam ze te ustawienia sa najlepsze. Podalem je na stronie forum.
Natomiast przy sofcie 1021 nic sie nie zmienia ale obraz ma inne kolorki wiec zmieniaja sie inne ustawieniamnie WB.
Przy sofcie 1011 tez sie zmieniaja w WB i kolory ale sa brzydkie. Odcien twarzy jest zbyt brazowy. Nie polecam.


piter-07 napisał:
Sprawa opcji oszczędność energii już się wyjaśniła po przeczytaniu kilku postów i teście softów wgrałem soft 1011.2 to chyba najlepszy soft jeśli chodzi o równe podświetlanie matrycy i wszystko działa ok .
ps.powiedzcie czy po wgrywaniu softu w menu serwisiwym w opcji WB zmieniają się wartości czy tam trzeba dokonywać zmian tylko ręcznie .?

pozdro.;)
 

11Solitary25

New member
Witam, napomknę szybko o sofcie (z dnia 20/04/2009) dla modelu LE32B551 -> LE32B551A6W LCD TV LB550, 620 series USB Firmware (ver.T-CHL5DEUC-1008.0). Po zastąpieniu oryginalnego (...0104) obraz na SD raczej pogorszył się, widoczna lekka pikselizacja na kanałach z gorszą jakością odbioru, po ekranie snują się jakieś prawie niewidoczne węże ;) Na starym sofcie nie było takich problemów -obraz na jednolitych płaszczyznach był elegancki -wszystko było równomierne i identyczne w każdym miejscu. Na nowym sofcie, na jednolitych płaszczyznach oraz co kilka centymetrów jest lekko inny -jakby pod ekranem biegały przeźroczyste węze, hehe.
Suma sumarum efektu nie potrafiem zniwelować ustawieniami, wieć wróciłem do oryginalnego softu.
Jeśli ktoś ma inną opinię dla "ver.T-CHL5DEUC-1008.0" to chętnie wysłucham.
 

mare37

Banned
wgraj 1019 dla serii 5
lub 1020.1 ale nie wiem czy on tez do serii 5 pasowal



11Solitary25 napisał:
Witam, napomknę szybko o sofcie (z dnia 20/04/2009) dla modelu LE32B551 -> LE32B551A6W LCD TV LB550, 620 series USB Firmware (ver.T-CHL5DEUC-1008.0). Po zastąpieniu oryginalnego (...0104) obraz na SD raczej pogorszył się, widoczna lekka pikselizacja na kanałach z gorszą jakością odbioru, po ekranie snują się jakieś prawie niewidoczne węże ;) Na starym sofcie nie było takich problemów -obraz na jednolitych płaszczyznach był elegancki -wszystko było równomierne i identyczne w każdym miejscu. Na nowym sofcie, na jednolitych płaszczyznach oraz co kilka centymetrów jest lekko inny -jakby pod ekranem biegały przeźroczyste węze, hehe.
Suma sumarum efektu nie potrafiem zniwelować ustawieniami, wieć wróciłem do oryginalnego softu.
Jeśli ktoś ma inną opinię dla "ver.T-CHL5DEUC-1008.0" to chętnie wysłucham.
 

11Solitary25

New member
mare37 napisał:
wgraj 1019 dla serii 5
lub 1020.1 ale nie wiem czy on tez do serii 5 pasowal
Hmmm , skąd mogę go wziąć ? Na stronie Samsunga dla modelu LExxB551 jest tylko i wyłącznie jeden sofcik -ten z końcówką ".1008"
Sprawdzałem i dla wersji 6 rzeczywiście softu jest wiecej i mają numerki jak piszesz 1023 etc. ale raczej nie będe próbował wgrywać softu nie od tego modelu co trzeba, bo 50/50 że uwali mi TV...

Podsumowując:
LE32B551 -> najnowszy : (ver.T-CHL5DEUC-1008.0)- LE32B551A6W LCD TV LB550, 620 series USB Firmware

LE32B650 -> najnowszy : (ver.T-CHL7DEUC-1008.0)- LE32B650T2W LCD TV LB650, 750 series USB Firmware

Skąd mogę wziąć inny soft do LE32B551 (samplex.org ?)-> czy rzeczywiście "1019" dla serii 5 jest optymalny (czy wogóle jest on kompatybilny z serią 5?) ? W takim wypadku czy softy z :samplex.org są oficjalne czy ktoś je developuje unofficial ?
 
Ostatnia edycja:

11Solitary25

New member
PS. Na samplex.org jest jasno opisane że soft dotyczy modeli z serii "A" , o serii "B" nie ma żadnej wzmianki, mam w TV tuner cyfrowy MPEG4 i nie chciałbym aby poprzez wgranie softu dedykowanego do serii A, mój TV stracił jakąś część funkcjonalności (na ogól tych które nie były zaimplementowane w wer.A -czytaj: cyfrowy tuner MPEG4).
Ma ktoś może szersze pojecie z softem do serii B -> LE32B551 ? ;)
 

mare37

Banned
1019 byl dedykowany do serii 5..ale na samplex napisali ze nieoficjalny. Dziwne ze nieoficjalny skoro byl w swoim czasie na stronie samsunga przy modelach serii 5. Ryzyk fizyk..mozesz sprobowac. Nie namawiam. Jedyny soft do twojego tv jaki znalazlem to ten..poza tym nazwy sa zupelnie inne >>>LCD TV LB650, 750 series USB Firmware (v.T-CHL7DEUC-1008.0)



11Solitary25 napisał:
PS. Na samplex.org jest jasno opisane że soft dotyczy modeli z serii "A" , o serii "B" nie ma żadnej wzmianki, mam w TV tuner cyfrowy MPEG4 i nie chciałbym aby poprzez wgranie softu dedykowanego do serii A, mój TV stracił jakąś część funkcjonalności (na ogól tych które nie były zaimplementowane w wer.A -czytaj: cyfrowy tuner MPEG4).
Ma ktoś może szersze pojecie z softem do serii B -> LE32B551 ? ;)
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Ryzyk... fizyk... najpierw zapytaj się w serwisie ile będzie kosztowało przywrócenie TV do życia po wgraniu niewłaściwego softu. Znając obecnie produkowane sprzęty to przywrócenie do życia = wymiana płyty głównej.
 

11Solitary25

New member
Dzięki za info, BTW. czy przypadkiem zmiana firmware'u , nawet niepoprawna (uwalony TV) nie uwzględnia się do gwarancji ? Na stronie Samsunga i w instrukcji otwarcie jest napisane że można upgrade'ować soft.
 

mare37

Banned
jak sie jest cieniasem i sie wgrywac nie umie to pewnie ze sie uwali

ciekawe dlaczego z serwisu wgrywali soft ktorego nigdy nie bylo na stronach 1017 oczywiscie soft okazal sie klapa bo obraz zmienial kolory na niebieskie i czerwone :)

ja zmienialem kilka razy i nigdy sie tv nie wysypal..skro napisali ze soft 1019 do serii 5 to chyba robili to z pelna odpowiedzialnoscia i nie ma znaczenia czy seria tv A czy B

jesli tv na gwarancji i po wgrywaniu softu padnie plyta serwis ma obowiazek naprawic w ramach gwarancji

moze tez uznac ze wina lezy po stronie uzytkownika, ktory wgral soft od odtwarzacza dvd hehehehe
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Gwarancja nie przepadnie pod warunkiem, że wgrany zostanie właściwy soft, a nie do innego modelu. Szczegóły w pdf są podane.
 

zibiraze

New member
Softy

Nie wgrywaj oprogramowania z serii A do serii B.Prawdopodobnie siedzi tam inny procesor a co za tym idzie i inna wersja Linuksa.Nie wszystkie softy dostępne do samsungów serii A były dla wszystkich regionów np.pojawiały się wersje tylko do serii dostępnych we Francji,na jednym z amerykańskich forów dużo o tym pisano przy okazji prób modyfikacji oprogramowania do tych tv (więcej było na forum portugalskojęzycznym ale tego języka nie znam).W każdym bądź razie w najlepszym wypadku nie wgra oprogramowania w najgorszym nie uznają reklamacji ponieważ soft 2019 nie jest dostępny na stronie producenta tylko na stronie nie firmowanej przez samsunga.
A co do wgrywanie oprogramowania z A5XX do A6XX i na odwrót to nie ma wiekszych przeszkód,sam wgrywałem oprogramowanie z 6 do 5 oprócz ostatniego 2023 -jedyny objaw to rozwalone kolory przy których trzeba się więcej napracować bo żadne dostepne ustawienia nie chcą pasowac.
 

11Solitary25

New member
zibiraze napisał:
Nie wgrywaj oprogramowania z serii A do serii B.Prawdopodobnie siedzi tam inny procesor a co za tym idzie i inna wersja Linuksa.

Właśnie o taką odpowiedz mi chodziło -też sądzę że soft ze starego modelu "A" byłby nie do końca kompatybilny z serią "B" -w końcu nowe funkcjonalności z serii "B" na bank nie były implementowane dla serii "A" -bo po co.
Pozdrawiam i dzięki za wyklarowanie odpowiedzi.
 
Do góry