Nowy firmware do Serii 5 i 6

maxim25

New member
Na stronie samsung.pl pojawiło się nowe firmware do telewizorów serii 5 i 6
Nowy soft jest datowany na 10.07.2008 i ma numer ver 1011.2. Ciekawe co zmienia ten nowy soft.
 

petro20

New member
Witam!
Też wczoraj zauważyłem ten nowy sofcik.:)
I jako, że odezwała się we mnie dusza eksperymentatora i ryzykanta to postanowiłem zaktualizować firmware TV (LE32A656A1F). Po aktualizacji musiałem niestety na nowo ustawiać kanały i inne ustawienia, ale TV działa elegancko. Zauważyłem, że poprawiły się kolory i minimalnie szybciej działa menu i przełączanie kanałów.:eek:k: Niestety nie ma dalej polskich znaków diakrytycznych w telegazecie.
Więc jak ktoś chce sobie zaktualizować oprogramowanie telewizorka i ma dusze ryzykanta to może to zrobić.

PS.
Nie odpowiadam za skutki powyższej operacji. Robisz to na własne ryzyko. :p
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Zmienił się kontrast (troche go dodali w menu serwisowym sub contrast offset ze 145 na 155) i balans bieli w stosunku do poprzedniej aktualizacji dostępnej na stronie angielskiej samsunga. Dodatkowo input lag (soft 6 cośtam 60ms, soft 1072 30ms lub prawie 0 w trybie gra, a obecnie jest jeszcze lepiej). Także śmiało aktualizować a jak się nie spodoba to można tak samo zrobić downgrade bez żadnych problemów. Pozdrawiam.
 

strauss

New member
menu serwisowe 656

Witam!

SierzantHaris możesz zdradzić tajemnicę jak wejść do menu serwisowego i jak z niego wyjść?
Pozdrawiam
 

maxim25

New member
telegazeta

petro20 napisał:
Witam!
---:eek:k: Niestety nie ma dalej polskich znaków diakrytycznych w telegazecie.

Napisałem do Samsung Polska z pytaniem co daje nowe firmware i oto odpowiedź:

W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:


Najnowszy firmware do tych urządzeń poprawia klika pomniejszych błędów w
oprogramowaniu (w zależności od modelu). Najważniejszą poprawką do
oprogramowania z punktu widzenia klienta jest obsługa polskich znaków w
telegazecie, o ile w danym modelu taki błąd wystepował.



Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
------------------------------------------------------------
Konsultant : Bartosz , Kapusta
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.


To jak w końcu jest z tymi znakami w telegazecie poprawili czy nie.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Aby wejść do menu serwisowego:

1.wyłączamy tv
2.naciskamy kolejno na pilocie info, menu ,mute
3. włączamy tv i gotowe

Nie zawsze działa za pierwszym razem, trzeba trochę wprawy.
 

petro20

New member
maxim25 napisał:
To jak w końcu jest z tymi znakami w telegazecie poprawili czy nie.
Po twoim poście sprawdziłem jeszcze raz telegazetę i są faktycznie polskie znaki. Więc i to naprawili.:D
Polskich znaków nie mam tylko na kanałach TVP1, TVP2 i TVP3 Kraków.
 

maxim25

New member
telegazeta

ja jeszcze nie aktualizowałem firmware czyli mam 1007.2 i mam polskie znaki na polsacie tvn i innych OPRÓCZ TVP1 TVP2 TVPInfo, czyli stan jest taki sam jak u Ciebie po aktualizacji do 1011.2. Wniosek jest chyba taki że jednak ta aktualizacja nie poprawia obsługi polskich znaków diaktrycznych.
 

takisobiepan37

New member
problem z telegazetą

Jestem laikiem w tych sprawach. Wczoraj kupiłem telewizor SAMSUNG LE 32A551P2 i zauważyłem brak polskich czcionek w telegazecie. Próbowałem sprawdzić soft na podstawie zamieszczonych wyżej odpowiedzi, ale nic z tego. Pomóżcie.
 

enter

New member
polskie znaki w PS50A656

Tak samo jest w modelu PS50A656 ,mam polskie znaki na polsacie tvn i innych OPRÓCZ TVP1 TVP2 TVPInfo, po aktualizacji firmware nic się nie poprawiło w polskich znakach. Wniosek jest chyba taki że jednak ta aktualizacja nie poprawia obsługi polskich znaków diaktrycznych.enter
 

enter

New member
jest z nową datą 24-07-2008,ale po rozpakowaniu nie różni się niczym od poprzedniego z 14-07.Taka sama wielkość pliku i ta sama data utworzenia.Może ktoś sprawdzi czy to jest nowe i czy poprawiło polskie litery w TVP 1.2 i Info.
 

maxim25

New member
enter napisał:
jest z nową datą 24-07-2008,ale po rozpakowaniu nie różni się niczym od poprzedniego z 14-07.Taka sama wielkość pliku i ta sama data utworzenia.Może ktoś sprawdzi czy to jest nowe i czy poprawiło polskie litery w TVP 1.2 i Info.


zmieniona została tylko ulotka (pdf) instrukcja aktualizacji. Sam plik firmware nie zmienił się.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzieliście jaki jest "numer" z licznikem przepracowanych godzin po aktualizacji firmawe :D Zaczyna odliczanie od 0 :twisted:
 

bossy

New member
Pojawił się nowy firmware 1015.0

Dziś na stronie Samsunga pojawił się nowy firmware 1015.0 do seri 5 i 6 z data wczorajszą, co poprawia tego nie wiem. Podobno szybciej i płynniej reaguje pilot na tej wersji firmware ale to wiem tylko z zachodnich forum.



Pozdrawiam
 

piter-07

New member
Posiadam 46a656 i mam problem z aktualizacją softu po wgraniu wersji 1015.0 ze strony Samsunga zgodnie z instrukcją aktualizacja przebiega zgodnie z opisem poczym telewizor się wyłącza i przez czał czas miga dioda w różnej częstotliwości zamiast włączyć się automatycznie jak to jest napisane w instrukcji . Po wyłączeniu zailania na 30 sekund i zgaśnięciu diody czerwinej podłączam telewizor i po sprawdzeniu wersji softu w menu nadal jest 1011.0 z 24.05.2008 .
Jak jest w waszych przypadkach bo moze coś żle robię .

Z góry dziękuję za odpowiedzi .
Pozdro.8)
 

piter-07

New member
Pendrive sformatowany na Fat32 plik zainstalował się automatycznie folder o nazwie MT8226 a w Folderze plik T-PRLPEUMD-1015.0.bin
Zielony pasek dochodzi do końca telewizor się wyłącza i cały czas miga dioda .
A jak jest u Ciebie telewizor włącza się automatycznie po aktualizacji ?

A gdzie wy sprawdzacie wersje softu wgraną do telewizora bo ja przełączyłem source na DTV i sprawdzałem w mwnu kanału cyfrowego dalej w ustawieniach w system w aktualizacja oprogramowania i wchodziłem w info o oprogramowaniu .
 
Ostatnia edycja:
Do góry