Nowy firmware do Serii 5 i 6

Dymis

New member
Z tego co widzę, nie da się wejść w balans bieli, gdy mamy włączony tryb dynamiczny. Ustawienia szczegółowe po prostu "znikają".
 

erbuko

New member
Zmiana firmware w LE32A656

Update:
Po około dwóch tygodniach eksploatacji TV z new FW 1022 wydaje się poprawny.
Jednak bezpośrednio po zmianie firmware konieczne jest skorygowanie ustawień użytkownika do własnych upodobań bo jest zupełnie nieakceptowalne.
Podświetlanie matrycy w ciemnym pokoju robi wrażenie mniej równomierne, ale nie drażni.
PS. czy ktoś jeszcze może zauważył jakieś zmiany doble/złe po wgraniu 1022?
Pozdrawiam,
 

arczi12345

New member
arczi12345 napisał:
Witam serdecznie !!!
TV w ogóle nie wstaje !!!!!!!
A soft normalnie wgrywałem (już po raz drugi) i stało tak jak się stało niestety nie rozumiem tego.Niestety do menu serwisowego także nie mogę wejść :(
Ale właśnie wróciłem z serwisu gdzie Tv zawiozłem osobiście i teraz czekam na jakąkolwiek wiadomość od nich.Także dam znać jak będzie po wszystkim NO I WŁAŚNIE DAJE ZNAĆ bo pisząc tą wiadomość właśnie odebrałem telefon z serwisu i diagnoza postawili następującą : PŁYTA GŁÓWNA WALNIĘTA (tak mi powiedzieli) i to nie może szlak trafić człowieka !!!!!!!!!! NIGDY WIĘCEJ AKTUALIZACJI SOFTU W TYM MODELU TV !!!!
Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuję za okazałą pomoc !!!


Witam bardzo serdecznie wszystkich !!!
Właśnie dzisiaj odebrałem swój TV z serwisu (wymieniona płyta główna) i jest wszystko ok.Oczywiście naprawiony w ramach gwarancji.Także ja osobiście nie polecam aktualizacji softu jak jest wszystko ok.
Mam serdeczna prośbę czyli jak możecie to napiszecie mi jak mam sprawdzić jaka ja mam wersje softu w swoim TV za co z góry bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)
 

sebciu0

New member
wyłącz tv. wciśnij INFO potem MENU i na końcu MUTE włącz tv. Było to pisane wcześniej.
Pozdro

arczi12345 napisał:
Witam bardzo serdecznie wszystkich !!!
Właśnie dzisiaj odebrałem swój TV z serwisu (wymieniona płyta główna) i jest wszystko ok.Oczywiście naprawiony w ramach gwarancji.Także ja osobiście nie polecam aktualizacji softu jak jest wszystko ok.
Mam serdeczna prośbę czyli jak możecie to napiszecie mi jak mam sprawdzić jaka ja mam wersje softu w swoim TV za co z góry bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)
 

mare37

Banned
co sie nie da wejsc? WB ustawiamy w menu serwisowym i daje sie wejsc bez problemu

Dymis napisał:
Z tego co widzę, nie da się wejść w balans bieli, gdy mamy włączony tryb dynamiczny. Ustawienia szczegółowe po prostu "znikają".
 

wiwo

New member
Podiełem cztery próby wgrania nowego firmoware (1023) bez skurku. Telewizor nie widzi pliku. Napiszcie czy wam się udało wgrać.
 

Dymis

New member
Upgrade przeszedł bez najmniejszych problemów.
Ustawienia pozostały bez zmian, ale co z tego skoro sprawdzając poprzez menu serwisowe czy soft został wgrany prawidłowo ustawienia zresetowały się.


EDIT: Zauważyliście już jakieś zmiany ?
 
Ostatnia edycja:

Arciart

New member
Jak najbardziej nowy soft poszedł na tele bez problemu zapewne problem w nazwie tego pliku, gdzieś wcześniej było, że trzeba zmodyfikować nazwę
 

wiwo

New member
piotr'ek napisał:
Zmień fragmen nazwy pliku z T-AMB... na T-PRL...

Do tej pory wgrywałem plik o nazwie T-AMBPEUMD i waszystko śmigało jak należy. Sprawdziłem w menu serwisowym i o takiej właśnie nazwie mam w tej chwili więc nie jestem pewny czy zmiana nazyw coś przyniesie. Jak możecie napiszcie czy po wgraniu oprogramowania 1023 są jakieś zmiany.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Zauważalnych gołym okiem zmian raczej nie ma i nie będzie. Ja mam odwrotną sytuację. Najpierw zmieniałem nazwę na PRL..., a soft 1022 wgrał mi się jako AMB... Nic Ci nie szkodzi zmienić nazwę.
 

wiwo

New member
piotr'ek napisał:
Zauważalnych gołym okiem zmian raczej nie ma i nie będzie. Ja mam odwrotną sytuację. Najpierw zmieniałem nazwę na PRL..., a soft 1022 wgrał mi się jako AMB... Nic Ci nie szkodzi zmienić nazwę.

Zmaina nazwy nic nie dała. Dzwoniłem do serwisu samsunga i też nie umieli mi pomóc. Napisz o jakim numerze soft miałeś przed wgraniem tego 1023. Ja miałem 1022 może ten nowy u mnie nic nowego nie wniesie i dlatego mam problem z wgraniem. Ten 1023 ukazał się bardzo szybko po 1022. Być może zmienili tylko cyferkę z 2 na 3 a firmoware sam w sobie pozostał bez zmian.
 

Dymis

New member
Wątpię ;) Również miałem 1022 i elegancko wgrał się 1023.
Nie wiem czy tak działa moja psychika, ale wydaje mi się jakby coś zostało poprawione w wyświetlanym obrazie. 100Hz również działa "inaczej"
Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
 

krzych_

New member
Dzisiaj wgrałem nowy soft 1023, może to subiektywne odczucie, ale wydaje mi się że obraz zyskał na jakości ( czystszy, wyraźniejszy ).Ustawienia indywidualne takie same jak na sofcie 1022 więc mogę porównać z poprzednim softem. 37A656A1
 
Ostatnia edycja:
Do góry